Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Wypożyczam czy kupuję?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#81 piccola

piccola
  • Użytkownik
  • 268 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 12:15

Zdarzyło mi się parę książek kupić, ale jak na razie to wypożyczam. Nie wypłaciłabym się jakbym każdą książkę, którą chce przeczytać miała kupować ;-)

#82 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

    I do!

  • Użytkownik
  • 3557 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 20:22

Ja zazwyczaj najpierw wypożyczam/ pożyczam od kogoś i jak przeczytam, to stwierdzam, czy chcę tę książkę w swojej biblioteczce, czy nie. Uwielbiam patrzeć na mój zbiór. Większość książek, które w nim mam, to pozycje, do których co jakiś czas chętnie wracam. ;-)

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif


#83 Wisienkowa

Wisienkowa

    HQ

  • Moderator
  • 4761 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:33

Wypożyczam. Ale jak książka okazuje się fajna, to czuję jakbym nie miała ochoty jej oddać ;) Ale oddaję :P

#84 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:42

Ja sobie dzisiaj kupiłam książkę... podjęłam taką decyzję nagle... :)
Jestem zadowolona...książka ciężka i trudno póki co mi pojąć kto jest kim ale dam radę.
Kupilam sobie Thrillera historycznego "Bajki pisane krwią" i powiem szczerzę że fajnie się zapowiada :)

#85 Medea

Medea
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 sierpień 2011 - 13:17

Kupuję, nie lubię wypożyczać. Zawsze chciałam mieć swoją własną biblioteczkę :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#86 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 30 sierpień 2011 - 11:52

Ja ostatnio zaczęłam kupować książki ...
Mam BAJKI PISANE KRWIĄ Arnaud Delalande , Pretty Little Liars i Baśniowy morderca Craig Russell

#87 krokusica

krokusica
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 14:04

Kiedyś tylko wypożyczałam książki, ale już dawno tego nie robiłam, chyba że na uczelnię ale to też przeważnie kseruję, żeby mieć swoją kopię (fragmentami). Przeważnie jednak zdarza mi się kupować książki a czasem kupować ebooki, zależy jaki mam dostęp do książki :)

#88 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 24 październik 2011 - 19:11

Kupuję. Ostatnia moja praca była związana z księgarnią no i miało to swoje plusy w postaci rabatów. Po kilku latach pracy moja biblioteczka znacznie się powiększyła. Teraz już nie pracuję ale rabaty zostały :mrgreen:

#89 zaneta1

zaneta1
  • Użytkownik
  • 600 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 19:37

Kupuje kupuje ... miesiecznie sporo wydaje na ksiazki bo kocham czytac i uwielbiam zapach nowej ksiazki.

#90 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 08:33

Często kupuję książki, ale takie wydania 'kieszonkowe' :D
Są tanie, bo ok 9-15 zł - na droższe nie mogłabym sobie tak często pozwolić ;-)
Lubię zaglądać również do pewnej księgarni (nie wiem czy mogę podać jakiej <hmm></span>), a tam mają cały czas w koszach sterty przecenionych książek. Można znaleźć świetne tytuły w baaardzo niskich cenach.

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>


#91 dorotka12345

dorotka12345
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 15:44

zdecydowanie kupuje

#92 Jula

Jula
  • Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 18:19

Jak już przeczytam wszystkie książki danego autora z mojej biblioteki, która nie jest zbyt duża to wtedy lecę kupować :-P Czasem nie mogę się powstrzymać i nie patrzę na cenę po fakcie troszkę żałuję, ale za to ładnie wyglądają :mrgreen:

er3mjw4zst9mivdb.png


#93 Janina

Janina

    franca

  • Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 20:43

Ja jestem uzależniona od kupowania książek. Najchętniej wydałabym wszystkie pieniądze na nie. :D Żadne tam buty, ciuchy tylko książki właśnie. :D Najgorsze jest to, że kupuję więcej niż czytam. :roll: No ale walczę z tym nałogiem, za niedługo i tak mi się ostatnia półka w domu skończy, więc dopóki nie będzie biblioteki to i książek nie będzie się kupować. :)

Lubię czytać!    <lovam1>  Marcjanna Fornalska "Pamiętnik matki"

 


#94 Natalka

Natalka
  • Użytkownik
  • 1457 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:47

kupuję, zdecydowanie. Książka musi pachnieć nowością podczas pierwszego czytania. Musi być całkiem moja. Z moją zakładką. I po przeczytaniu musi znaleźć się w mojej biblioteczce.
Nie wiem od czego to zależy, ale własne książki czyta mi się lepiej niż takie, które przeszły przez nie wiadomo ile rąk.

#95 mila32

mila32
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 29 maj 2012 - 20:41

Ogólnie to staram się wypożyczać, chyba że trafia się dobra książka, którą no po prostu muszę mieć :) Kupuję tez w przypadku gdy jest naprawdę tania i może wzbogacić moją biblioteczkę, często szperam na allegro czy w antykwariatach. W innym wątku któraś z nas poleciła fajną księgarnię internetową , też są tam tanie książki jak widzę :)

#96 Paulinnna

Paulinnna
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 14 lipiec 2012 - 22:47

Wiesz, to zależy czy książka jest nowością, czy nie. Jeżeli nie jest, to spokojnie mogę ją dostać w bibliotece, ewentualnie poszukać w antykwariacie i kupić za jakieś grosze. Natomiast jak ktoś mi poleci jakąś książkę, albo zauważę jakąś nową ciekawą pozycję w księgarni i wiem, że na pewno jej nie ma w wypożyczalni, to wtedy kupuję. Tak właśnie upolowałam nowość autorstwa Casey Watson "Chłopiec, którego nikt nie kochał."

#97 zajaczek89

zajaczek89
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 05 grudzień 2012 - 13:05

Ja niby też nie lubię wracać do książki, którą już raz czytałam, ale lubię mieć swoje ulubione pozycje na półkach, więc najczęściej je kupuję, a gdy coś mi się nie spodoba, wymieniam na odpowiednich ku temu portalach :).

#98 Monia33

Monia33
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 grudzień 2012 - 19:00

Kiedyś wypożyczałam strasznie dużo, aktualnie raczej kupuję. Lubię mieć na własność to, co czytam.

#99 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2338 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 14:16

Zdecydowanie więcej książek które przeczytałam były wypożyczone.
Chociaż na półce mam też kilka kupionych (przeważnie Sparks), albo takie które od kogoś dostałam.
Szkoda mi troszkę wydawać kasy na kupowanie książek... w

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

 


#100 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 20:48

Szkoda mi troszkę wydawać kasy na kupowanie książek

dokladnie ;-) nie mam ksiazek do ktorych wracam

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych