Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Stres

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dominisia

Dominisia
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 23 luty 2007 - 16:22

jak odreagowywac stres zwiazany z klotnia z bliska osoba, z niepowodzeniem w zyciu uczuciowym itp??
Dominisia

#2 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 23 luty 2007 - 16:35

jak odreagowywac stres zwiazany z klotnia z bliska osoba, z niepowodzeniem w zyciu uczuciowym itp??

ja zawsze musiałam się najpierw porządnie wypłakać i wyżalić, że coś mi nie wyszło.
i jak odczekałam te kilka dni, to zaczęłam organizować sobie jak najwięcej zajęć: wyjście na imprezkę, ploty z kumpelą przy kawie ( ale bez poruszania tematu TEGO faceta), nadrabianie zaległości na uczelni lub w pracy, jakaś ciekawa gierka komputerowa ;-) zakupy. Po prostu najlepiej zająć sobie jak największą część dnia, żeby nie rozpamiętywać, nie rozdrapywać starych ran, nie rozmyślać przy melnacholijnej muzyce jaki to on był wspaniały, jak mi było z nim dobrze. a najlepszym lekarstwem na starą miłość była u mnie nowa miłość :-)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#3 Dominisia

Dominisia
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 23 luty 2007 - 16:56

no w sumie....ale teraz jest zimno;/
Dominisia

#4 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2007 - 17:50

W pierwszym momencie u mnie występował płacz.... A później w zasadzie tak jak napisała Madzia, organizacja sobie czasu. Oglądanie filmów (byle nie romantycznych), spotkania z przyjaciółmi, nadrabianie zaległości, może znalezienie sobie jakiegoś nowego hobby (fotografia, taniec, nauka języków). Wszystko byle nie siedzieć samej w pokoju przy romantycznych utworach :D No i oczywiście nowy obiekt zainteresowania :)

ale teraz jest zimno;/

a co do tego ma pogoda???

#5 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 23 luty 2007 - 18:27

Dominisia napisał/a:
ale teraz jest zimno;/
a co do tego ma pogoda???

no właśnie?? bo też nie rozumiem :shock:

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#6 Rowan_tree

Rowan_tree
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 23 luty 2007 - 22:36

no a spacerki bardzo pomagaja- u mnie wlaczaly procesy myslowe i latwiej bylo godzic sie z przeszloscia chociaz jak jusz pisalam do konca sie z nia nie rozstalam...wraca jak bumerang...ehhh:(
Czasami lepiej jest spać ....

#7 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 23 luty 2007 - 23:31

Długie samotne spacery z psem (bez względu na to czy deszcz,mróz,śnieg czy upał), słuchanie muzyki (w moim wypadku jak najostrzejszej),brzdąkanie na gitarce ( a to że grać nie umiem to się wytnie :-D),wypad z psiapsiółą na kilka piwek,gra komputerowa, szkicowanie, malowanie suchymi pastelami,wymyślanie nowych wzorów w zdobieniu tipsów itp. ogólnie staram się czymś zająć tak aby zleciało jak najwięcej czasu.
Dołączona grafika

#8 Dominisia

Dominisia
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 24 luty 2007 - 16:57

hmm no pomyslmy, pogoda ma to do tego ze jest zimno i spacerki dlugie odpadaja, chyba za jazda autobusem od pętli do pętli, ale wtedy za melela moga wziac;]
Dominisia

#9 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2007 - 23:28

pogoda ma to do tego ze jest zimno i spacerki dlugie odpadaja,

spacerki tak, ale nadal można wyjść na zakupy,spotkać się z kumpelą, zająć się czymś konkretnym, porozwiązywać krzyżówki, pooglądać filmy czy poczytać książki :) Do tego nie trzeba wcale ładnej pogody :D

#10 koteczek

koteczek
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 10 marzec 2007 - 18:07

jeśli chodzi o nerwy to jestem strasznie nerwowa i szybko sie denerwuję :-/
Kasia - mama ARECZKA

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#11 oOmikuniaOo

oOmikuniaOo
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 04 październik 2007 - 19:27

hmmm a u mnie też na pierwszym miejscu płacz albo złość.. na odreagowanie czasem zamykam się w pokoju przy muzyce i poprostu zasypiam... częściej poprostu spotykam się ze znajomymi na piwku, też wychodze przejść się na spacer.... ale tym co najbardziej działa to chyba wypad do sklepu po coś słodkiego... :mrgreen:
Mówią że jeśli rodzi się człowiek, - z Nieba spada dusza. Rozpada się na dwie części, Jedna trafia do kobiety, druga do mężczyzny... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy, połowy swej duszy.... połowy samego siebie...

#12 Kasiula

Kasiula
  • Użytkownik
  • 538 postów

Napisano 04 październik 2007 - 23:25

Stres? Ostatnio w trakcie kłótni z K. stłukłam talerz i wyszłam na papierosa :shock: :mrgreen:
A po kłótni, to najlepiej zamknąć się w innym pokoju, poczytać i postarać się wyciszyć.

#13 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 05 październik 2007 - 08:43

Gdy mam stresa ?? Oczywiście jem :evil: Nie mogę się powstrzymać- tak rozładowuję napięcie. Chodzę naburmuszona jak osa i każdemu się dostanie co kto do mnie powie. A odstresowuję się zakupami albo wyjściem z domu, zaczerpnięciem świeżego powietrza- nieraz mocnym uściskiem i buziakiem.

Papierochów dużo palę :roll:
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#14 Donn

Donn
  • Użytkownik
  • 7119 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 15:19

Co jest dobre na stres? Jak sobie radzicie ze stresem... :?: :roll:

"Stres jest pojęciem bardzo szerokim. Jest to reakcja organizmu na przeszkody, przeciążenia, niebezpieczeństwa, nowe sytuacje życiowe czy silne bodźce. Stres to mobilizacja organizmu do radzenia sobie w określonej sytuacji. Może mieć aspekt pozytywny: mobilizuje, zwiększa energię, pozwala pokonać przeszkody. Jednak stres nadmierny lub długotrwały może wywołać skutki przeciwne: apatię, niepokój, niezdolność do skutecznego działania a nawet dolegliwości fizyczne".

Źródło: http://zdrowie.flink.pl/stres.php

#15 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5875 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 23:05

matko...ja słucham muzy relaksacyjnej i staram sie miec kontakt z przyrodą...ale to sa sposoby na pozbycie sie długotrwałego stresu... i działaja raczej powoli.... tak na codzien jesli mi cos podniesie bardzo cisnienie to wyładowywuje je na worku treningowym lub innych przyrzadach w siłowni...czasem na siostrze i Ashramku na treningach ( z marnym skutkiem bo z sparringow z siora wychodze poobijana a z Ashramkiem sfrustrowana bardziej ze go trafic nie mogę :P) ale to nie rozładowywuje napiecia...raczej pozbawia energii :P i po takiej dawce sportu wieczorem nie cierpie na bezsennosc :P bo ledwo mam siłe spod prysznica do łózka sie dowlec <bezradny></span>

#16 Ninka

Ninka
  • Użytkownik
  • 1757 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 02:13

ja kiedys bralam KALMS :-/ na nerwy nie umiem sobie poradzic ze stresem i nerwami nie mam na to sposobu <bezradny></span>

#17 Maciej Tracz

Maciej Tracz
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 23 marzec 2008 - 22:48

Proponuję Wam wszelką aktywność fizyczą :) Czy to Jogę czy Tchai Chi czy basen czy nawer spacery czy seks czy może jakieś treningi personalne może samoobrona :)(Tu polecam się). Człowiek bardziej aktywny fizycznie (nie będę mówił o samym polepszeniu metabolizmu, dokrwienia całego organizmu itd itp w). Człowiekowi podczas ćwiczeń zwiększa się samoocena, poznajemy nasze granice fizyczne i ogólnie poprawia się samopoczucie :) Spróbujcie :)
Nie ma rzeczy niemożliwych

#18 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 24 marzec 2008 - 21:03

Proponuję Wam wszelką aktywność fizyczą

zgadzam sie!!!!! jak dla mnie siłownia jest niezawodnym sposobem na odstrasowanie się
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#19 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 24 marzec 2008 - 22:20

Palę jak głupia :-?
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#20 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 25 marzec 2008 - 08:06

ja kiedys na stres reagowalam mocna kawa :-/
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.