Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Samopoczucie w ciąży

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5628 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 15:53

Wiedziałam, że ciąża to nie są tylko miłe chwile przepełnione miłością i radością, ale... Miałyście w ciąży takie okresy, że miałyście dość? Ja myślałam, że po pierwszym bardzo burzliwym trymestrze teraz może być tylko lepiej, ale jak widać się przeliczyłam. Przed wyjazdem na pogotowie dosłownie wyłam z bólu. Nigdy by mi oczywiście nie przeszło przez myśl, że żałuje czy, że chciałabym cofnąć czas, ale byłam zła, że muszę tak cierpieć. M. próbuje mnie wspierać, ale musi pracować i nie zawsze może być ze mną kiedy jest mi źle. Nie może też dokładnie współodczuwać tego co ja. Dobrze, że każdy ruch czy kopniak wszystko wynagradza :)

[ Komentarz dodany przez: nie(d)oceniona: 2013-08-24, 17:08 ]
Wydzieliłam, bo to chyba temat na dłuższą i konkretną rozmowę ;-)

201401111762.png

qio5t5b.png

#2 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 24 sierpień 2013 - 20:12

halynka, niestety piękne spokojne ciaze to tylko w tv (wiem wiem powtarzam sie) ale taka racja ciagle zmiany nastrojów , cos by sie zrobiło ale co jak dupy sie ruszac nie chce. Jak nie zyganie przez 3 miesiace to cieżkość przez kolejne miesiace.
Ale po cieszajace jest to ze 9 miesiecy szybko zleci :)

Nigdy by mi oczywiście nie przeszło przez myśl, że żałuje czy, że chciałabym cofnąć czas,

a nawet jak Ci przeszło to co? Jestemy ludzmi. reakcja obrrona po co mi to bylo.

halynka, Staraj sie czyms zajac , aby tylko nie nonstop ciaza ciaza, to troche pomaga jak sa inne zajecia.

Love Love Love

#3 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5628 postów

Napisano 25 sierpień 2013 - 08:31

smoczkowa, teraz będąc w szpitalu ciężko się czymkolwiek zając a nawet jak wyjdę to w domu mi się przemęczać nie pozwolą żebym tu z powrotem nie wylądowała. Chce tylko wiedzieć, czy nie ja jedna tak narzekam :P

201401111762.png

qio5t5b.png

#4 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 25 sierpień 2013 - 09:17

Chce tylko wiedzieć, czy nie ja jedna tak narzekam :P

jedne wiecej drugie mniej narzekaja , ale nie ma takiej co by jej dogodzic .
Trzeba myslec ,że bedzie dobrze :*

nawet jak wyjdę to w domu mi się przemęczać nie pozwolą żebym tu z powrotem nie wylądowała.

miałam tak samo z T w ciazy :/ teraz juz sie tak nie dałam poniesc rozkazom lekarzy :)

Love Love Love

#5 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 25 sierpień 2013 - 09:31

Miałyście w ciąży takie okresy, że miałyście dość?

no pewnie ;) zazwczaj myslałam : niech juz bedzie ten 9 miesiac;)
mnie ominely mdlosci poranne, wymioty, opuchniete kostki, nie mialam wielkiego brzucha wiec tez nie czulam sie jakos ociezała ( choc faktycznie jak pisała mi Tigra, jakos tydzien przed ciaza bylo ciezko, brzuch w ostatnim miesiacu sie znacznie powiekszyl )
nie mialam stanow depresyjnych . Ale za to mialam rwe kulszowa, ciagle jakies klucia :roll: i prawie caly czas bola mnie brzuch jak na @ przez co bylam w szpitalu
Ciaza to jest i piekny okres bo wkoncu rosnie w tobie maly czlowiek ale tez i uciazliwe chwile i wiadomo ze czasem masz dosc . To normalne .

A co sie dzieje ? bole jakies miałas tak ? wracaj do domku szybko :*

( ps. doczytałamw pagaduszkach ze kolka . Wspolczuje.)

niestety piękne spokojne ciaze to tylko w tv

tu sie nie \zgodze bo chocby moja mama - w ciazy czula sie cudnie, nie tylko jeszcze ladniej wygladała ale zero jakichkolwiek dolegliwosci. Tyle ze to malo spotykane zjawisko :)
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#6 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4617 postów

Napisano 25 sierpień 2013 - 10:08

halynka, pamiętam jak będąc w ciąży, był taki krótki okres, że było mi tak źle, tak bardzo źle... Nie potrafiłam tego logicznie wytłumaczyć, tutaj wspierając mnie, zrzucałyście wszystko na hormony :-P I de facto, z perspektywy czasu faktycznie to pewnie były hormony :-P Ja w domu na zwolnieniu, całe dnie sama, jakoś ze wszystkiego co się tylko da wyłączona, wyglądająca tragicznie. MIAŁAM DOŚĆ. Taki mocny okres odczuwania dość szybko mi przeszedł, ale do końca już było mi jakoś dziwnie... Nie mogłam doczekać się końca.

teraz juz sie tak nie dałam poniesc rozkazom lekarzy :)

Jaśka, żebyś Ty teraz nie przegięła w drugą stronę, ja Cie proszę :*

#7 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 06:57

od jakiś paru tyg jak jeszcze nie wiedzialam o ciąży to miałam lekkie zawroty głowy i mdłości niesamowite... wszystko mi w pracy dosłownie śmierdziało <bezradny></span> Teraz jak się dowiedziałam to miewam mdłości i pare rzeczy mnie odrzuca .... ale staram się nad mdłościami panować :) jdynie strach jak autobusem mam jechać...

#8 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4617 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 07:05

ale staram się nad mdłościami panować

To jak Ci się udaje nad nimi zapanować... to jeszcze nie są te prawdziwe, uwierz :-P I oby Cie nie dopadły...

jdynie strach jak autobusem mam jechać...

Ale o aromaty chodzi, czy o ewentualność upadku jak nie ma miejsca siedzącego?

#9 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23911 postów

Napisano 29 wrzesień 2013 - 13:45

Ja w domu na zwolnieniu, całe dnie sama

mysle,ze za duzo czasu sprzyja rozmyslaniom i czarnym scenariuszom <bezradny></span> kobieta zaczytuje sie w foravh gazetach i w paranoje wpada :roll:

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#10 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 08:47

Marzycielka24, chodzi o te nagłe napady mdłości a nie chciałbym w autobusie czy tramwaju wymiotować... no i też te "aromaty" czasami nie do zniesienia... :)

#11 iwonaryki

iwonaryki

Prawdziwa miłość pokona , wszystkie przeszkody .

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Lokalizacja... Na końcu tęczy ... :-P .
  • Wzrost:170
  • Włosy:Są jakie są :-p
  • Stan:Żoneczka.
  • Partner:Mój kochany Mąż :*
  • Nastrój:Zakochana
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 30 wrzesień 2013 - 11:44

krowka17, Ja to w mojej drugiej ciąży tak maiłam , że nie mogłam normalnie na mięso patrzeć ani na wędlinę obrzydzenie okropne miałam , nie dobrze mi się robiło na sam zapach ..
Nasze 4 szczęścia synek 12 lat , córeczka 6 lat , córeńka 5 lat , nasze szczęście córeczka 13.04.2017r.💗
[*]Nasza gwiazdeczka 04.06.2016r.[*]9tc
20130928310114.png

#12 Eresz

Eresz
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 10 październik 2013 - 17:13

Pojutrze w wawie w Centrum Stworzonym dla Zdrowia mają być organizowane jakieś zajęcia właśnie pod kątem radzenia sobie ze stresem i złym samopoczuciem podczas ciąży i po ciąży (12:00-13:00). Będą też konsultacje z psycholog Olgą Falczyńską. Ogólnie organizują teraz w CSdZ (teraz, czyli jutro i pojutrze) zajęcia dla przyszłych mam.
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać.

#13 monia66

monia66

szczęśliwa mamusia

• Użytkownik
  • 3169 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 09:12

mnie ominely mdlosci poranne, wymioty,

Czyli widzę, że nie jestem z tym sama :lol: . ja do tej pory nie dowierzam że to ciąża może właśnie dlatego, że nie mam ani nudności jak na razie ani nie wymiotuje.

Momentami tylko pobolewa mnie dół brzuch jak na @. No i miewam napady wilczego głodu

201407101662.png

#14 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 09:56

Od początku ubolewam jeszcze nad bólem krzyża... jak chodżę to mnie nie boli ale jak już mam się położyć to istna katastrofa... jak by mnie łamało.

mdłości jeszcze nie przeszły choć to już ponad 3 miesiąc  :-(

#15 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 05 listopad 2013 - 10:24

@krowka17 powinny nie dlugo przechodzic :) chodz moja siostra do samego konca miała mdłości i wymioty :/

ubolewam jeszcze nad bólem krzyża.
no i mnie tez zaczął boleć, staram sie nie pokazywac tego i nie robic z tego wielkiego haloo , ale ból czasami jest spory, własnie przy kładzeniu sie i wstawaniu, po całej nocy niby śpiącej, i tak mam bóle:/

I narazie brzuch nie przeszkadza w niczy, minimum 3 razy dzienie zapominam ze jestem w ciazy heheehe

Ale kopniaki i wygibaski są juz mocno widoczne dla otoczenia :D

Love Love Love

#16 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5628 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 13:48

Ale kopniaki i wygibaski są juz mocno widoczne dla otoczenia :-D

Dla otoczenia pół biedy, ale dla mnie są tak odczuwalne, ze czasem aż boli

Zgaga powróciła do mnie z wielkim hukiem. Obojętnie co nie zjem to męczy mnie strasznie i nic nie pomaga.

201401111762.png

qio5t5b.png

#17 iwonaryki

iwonaryki

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 05 listopad 2013 - 15:05

Dla otoczenia pół biedy, ale dla mnie są tak odczuwalne, ze czasem aż boli

Jak byłam w mojej drugiej ciąży Marysia nasza córeczka to po żołądku mnie kopała strasznie bolało , i pod żebra wsadzała , a to rączki i nóżki .. nasza najmniejsza Niunia to mało ruchliwa była , a teraz to biega po domu jak szalona :mrgreen:

@krowka17 powinny nie dlugo przechodzic chodz moja siostra do samego konca miała mdłości i wymioty

Też tak uważam .. u mojej siostry ciotecznej podobnie było w swojej pierwszej ciąży .. do samej końcówki męczyła się z mdłościami , a teraz jak jest w drugiej ciąży to już w 3 miesiącu jej mdłości przeszły , i teraz nie ma żadnych dolegliwości :-)

Monia66 Ja też nie miałam żadnych objawów ciążowych , i naprawdę nie jedna mi ich zazdrościła  :mrgreen:

Nasze 4 szczęścia synek 12 lat , córeczka 6 lat , córeńka 5 lat , nasze szczęście córeczka 13.04.2017r.💗
20130928310114.png

#18 monia66

monia66

szczęśliwa mamusia

• Użytkownik
  • 3169 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 18:00

U mnie pojawił się problem ostatnio ze spaniem w nocy. Kiedy leże w łóżku zwłaszcza wieczorem czuje jakby takie rwanie, ciągnięcie w podbrzuszu.

Nie wiem kompletnie jak się ułożyć, jaka pozycja byłby najlepsza, jest to momentami męczące dla mnie bo nie mogę zasnąć. Czy któraś w ciąży też takie coś miała <bezradny>

201407101662.png

#19 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 10:58

ja czegoś takiego nie miałam ale np. źle mi się leży na plecach bo czuję wtedy bardzo napięty brzuch ...i mi to przeszkadza...

A na boku śpi mi się idealnie choć ja zawsze śpię na boku nawet nie będąc w ciąży :) Czytałam że najlepiej spać na lewym boku ja tez mam zawsze trochę ugięte nogi żeby nie naciągać podbrzusza :)

#20 iwonaryki

iwonaryki

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 03 grudzień 2013 - 12:34

U mnie pojawił się problem ostatnio ze spaniem w nocy. Kiedy leże w łóżku zwłaszcza wieczorem czuje jakby takie rwanie, ciągnięcie w podbrzuszu.
Nie wiem kompletnie jak się ułożyć, jaka pozycja byłby najlepsza, jest to momentami męczące dla mnie bo nie mogę zasnąć. Czy któraś w ciąży też takie coś miała

Ja miałam tak samo..  jak już brzuszek był większy strasznie się kręciłam na plecach źle , na jednym boku tez nie dobrze .. na drugim nie mogłam spać ze względu na moją wadę .. i chcieć nie chcieć jakoś na plecach usypiałam 

20130928310114.png