Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Smoczek-tak czy nie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 stokrotka

stokrotka
  • Użytkownik
  • 396 postów

Napisano 27 maj 2011 - 08:05

Czy jesteście za dawaniem smoka ,czy raczej Wasze dziecko nie wie co to takiego ?
Bo sa tak naprawde różne szkoły i już mozna sie pogubić,ze niby nie powinno bo ząbki,ale też smoczek uspokaja ,pozwala zasnać...Jakie jest Wasze zdanie ?

#2 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 27 maj 2011 - 08:07

U nas do ktoregos miesiaca nie bylo smoka w ogole, karmilam piersia wiec nie bylo potrzeby. Jak przestalam to malej zaczelo czegos brakowac i dzis smoczek jest tylko do zasypiania. W dzien nie daje a ona sie nie upomina.
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#3 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 27 maj 2011 - 11:54

Moja Zuzia w dzień raczej obywa się bez smoczka, leży sobie gdzieś na wysokości jej wzroku i jak mała jest już zmęczona i chciałaby się zdrzemnąć to widzę to m.in. po tym, że go sobie zabiera i chodzi po mieszkaniu z misiem ;D ale zauważyłam, że jak zaśnie to go wypluwa i jej niepotrzebny i nie ma już czegoś takiego, że się budzi, bo jak miała parę miesięcy to co jej wypadł to trzeba było jej podawać z powrotem. Planowaliśmy odstawienie całkowite, ale, że mała sama z siebie nie chodzi ze smoczkiem 24h/dobę to w ruch idzie najpierw nauka wołania siusiu i korzystania z nocnika. Nie chcę małej podwójnie stresować ;-)
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”

#4 Kita

Kita
  • Użytkownik
  • 2427 postów

Napisano 27 maj 2011 - 21:56

U nas glownie smok do zasypiania sluzy, ale jak widze, ze maly bardzo sipacy i zasypia na rekach albo od razu jak klade go do lozeczka a on glowke na bok ustawia do spania to smoka nie daje, on tez sie nie domaga. Poza tym rzadko kiedy daje smoka w ciagu dnia. A jak maly zasypia ze smokiem, to po jakims czasie i tak go wypluwa. Nie jestem jakas wielka przeciwniczka smokow, ale przeasadzac z dawaniem tez nie mozna, potem trudno bedzie odzwyczaic.
Dołączona grafika

#5 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 28 maj 2011 - 15:19

U nas też tylko na noc lub na spacer podczas zasypiania
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 stokrotka

stokrotka
  • Użytkownik
  • 396 postów

Napisano 28 maj 2011 - 19:57

A czy kupujecie takie tradycyjne smoczki ,czy np. tylko te które nie zawieraja lateksu...Jest ich teraz duzo na rynku i w sumie ciezko stwierdzić na co zwrócic uwage.

#7 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 28 maj 2011 - 22:09

Stokrotka ja kupiłam silikonowy, małej podszedł - więcej nie szukałam tylko potem wymieniłam na większy ;-)
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”

#8 stokrotka

stokrotka
  • Użytkownik
  • 396 postów

Napisano 30 maj 2011 - 11:24

W sumie jak dziecko wczesniej nie miało żadnego smoka w buzi to chyba ten pierwszy jest mysle najlepszym rozwiazaniem.Tak samo jak w butelce...
Wracajac do smoczków tak ogolnie,to ostatnio widzialam gdzies takiego smoka z zabawką;)
Jak znajde to wrzuce fotke ...Smiesznie to wygladało,moze któras wie o czym pisze...?

#9 MaxAnna-1980

MaxAnna-1980
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 18:09

Mam dwoje dzieci.Żadne z nich nie używało smoka.Po prostu nie czuły takiej potrzeb.Ale dzieciaczki są różne z kolei moja siostrzenica nie może obyć się bez smoka.

#10 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 21:53

sa rodzice , którzy smoczka uzywaja jak zatyczke , jak tylko dziecko zaplacze to smoczek <bezradny></span>

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#11 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 05:08

Ja się muszę pochwalić - moje dziecię w dzień już praktycznie smoczka nie używa <hura></span> Nawet bym nie zauważyła tego (24h na dobę z nią jestem :lol: ), ale parę godzin z teściową spędziliśmy i ona nam zwróciła uwagę tzn. spytała się czy już go wyrzuciliśmy, bo od przyjazdu nie widziała go u Zuzu.
W sumie potrzebny jest nam już tylko do wieczornego zasypiania, ale mam nadzieję, że to niedługo, bo popołudniami potrafi zasnąć bez niego :mrgreen:

#12 harry84

harry84
  • Zbanowani
  • 890 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 08:59

Ja się muszę pochwalić - moje dziecię w dzień już praktycznie smoczka nie używa <hura></span>

To super, gratulacje (tylko nie wiem dla kogo... czy dla mamy czy dla Zuzi) :mrgreen:

A jak tam nocnik, walczycie czy póki co kapitulacja? ;-)
"Każdy może być ojcem, ale trzeba być kimś naprawdę wyjątkowym, żeby być tatą..."
Dołączona grafika
www.rakszyjki.pl> STOP rakowi szyjki macicy

#13 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 09:04

dla mamy czy dla Zuzi

dla Zuzi :P ja tylko go chowałam i nie zwracałam uwagi na ewentualny płacz :lol:

A jak tam nocnik, walczycie czy póki co kapitulacja?

Kapitulacja całkowita. Dlatego zaczęłam akcję ze smoczkiem - po kolei, nie wszystko naraz :P

#14 agatka_H

agatka_H
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 25 lipiec 2011 - 16:00

moja ssala smoka tylko 2 dni, zeby sie uspokoic. teraz sama potrafi. czasem chcialam jej dac znowu smoczek, ale ona nie chce, wiec nie zmuszam. za to lize cala reke ;)

#15 Jogobella

Jogobella
  • Użytkownik
  • 1174 postów

Napisano 31 marzec 2012 - 23:20

Moje dziecko miało silną potrzebę ssania, a że nie dostawał piersi, to dostał smoczek. Jak podrósł, to smoczek był przeważnie do spania. Rzadko się zdarzało, żeby w ciągu dnia wołał o niego. Do niedawna jeszcze zasypiał z dydulem, ale zaraz go wypluwał. Od kilku tygodni śpi już bez smoczka. Pożegnanie obyło się bez płaczu, co niezmiernie mnie cieszy. :)

#16 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 12:03

Moj syn od urodzenia nie chcial smoczka. Myslalam, ze to dobrze, ale mama uswiadomila mnie, ze dziecko latwiej uspokoic smoczkiem. A tak chcial ciagne przy piersi byc, mimo ze juz nic nie pil, bo juz sie pojadl. Wyprobowalismy wszystkich smoczkow, dopiero te "okragle" zalapal. ;-) Ale i tak smoczek jest tylko do spania :->

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,

zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,

nim minęła pierwsza minuta Twojego życia -

byłam gotowa za Ciebie umrzeć... 

#17 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 12:05

Ja mam smoczki chyba z NUK albo Aventi.. zobaczymy czy mala bedzie chciec. Bo ja smoczek wypluwalam i to na duza odległosc :lol:
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#18 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5510 postów

Napisano 24 maj 2016 - 17:49

Pomyślałam sobie, że skoro na forum tyle przyszłych i obecnych mamusiek to może napisze post w tym temacie. Otóż chodzi mi o to, że nie każdy może wie, ale dostępne są w sklepach/internecie specjalne smoczki medyczne, które po pierwsze nie powodują reakcji alergicznych, po drugie sa stworzone z dobrego silikonu a po trzecie - co najważniejsze - zapobiegają wadom zgryzu. Cena jest zdecydowanie wyższa niż zwykłych smoczków, które można dostać w sklepach, natomiast ja uważam, że warto :) nie każdy oczywiście jest zwolennikiem używania smoczków, ale jeśli juz to myślę, że jest nad czym się zastanowić :)

Keep calm and become a doctor <serducho> 

#19 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 24 maj 2016 - 21:12

Moje dziecko do 7msca życia nie uznawało smoczka ani butelki ze smoczkiem ale kiedy odstawiłam go od piersi to musiał z czegoś pić... no i migiem załapał smoczka i butelkę... smoczka ciągnie do dziś ale przeważnie zasypia tylko z tym smoczkiem w buzi a potem jak się przebudzi w nocy i szuka to znowu bierze :) ja zawsze kupowałam mu smoczki Aventu ale pogubił ich już bardzo dużo i ostatnio na szybkiego kupiłam z tańszej półki smoczka ale jednego aventu ma i jednego tańszego :) 

#20 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3531 postów

Napisano 24 maj 2016 - 22:10

@inqaa masz na myśli taki smoczek jak na zdjęciu?

A  polecali Wam jakieś firmy? Z tego co się orientuję (ale mogę się mylić) to najmniejszy rozmiar to taki 0-7 miesięcy, czyli za duży dla noworodka. Ja koniecznie szukałam smoczka 0-2, bo nawet te 0-3 wydawało mi się, że mają za wielką i za ciężką tarczkę jak na taką małą buźkę. Ale jakbyś miała więcej informacji na ten temat to chętnie się zainteresuję. :-)

Załączone miniatury

• smoczek.jpg

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif