Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Krem do twarzy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
399 odpowiedzi w tym temacie

#381 Melani_a

Melani_a
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 01:57

Jeżeli chodzi o kremy do cery wrażliwej i naczynkowej, to ostatnio trafiłam na bardzo fajny krem do takiej cery z serii Dr medica naczynka. Ten krem jest hipoalergiczny, redukuje zaczerwienienia, nic nie szczypie w twarz i mam wrażenie ze naczynka stały się mniej widoczne

#382 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23911 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:12

zima sie powinno bardziej tlusty krem uzywac, ale jakos nie moge sie przekonac

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#383 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2311 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 22:22

Ja teraz mam świetny krem, jest bardzo tłusty, ale świetnie chroni. A co najważniejsze nie mam od razu mega czerwonej twarzy na mrozie. :)

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

#384 Melani_a

Melani_a
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 01:59

Z tłustszych kremów u mnie dobrze sprawdzał się w zimie Fitomed - do cery naczynkowej. Ma naturalne składniki, nic nie podrażnia i dobrze nawilża. Jeżeli chodzi o trochę lżejsze kremy, dobre pod makijaż a jednocześnie też nawilżające, to mogę polecić rose care bielendowe. Krem jest lekki, używam go już długo i jest bardzo wydajny :) 

#385 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 20 grudzień 2016 - 18:43

olejek do twarzy z alterry... taki z granatem .

Fajnie się wchłania szybko, ładnie pachnie. Nawet mój X go lubi

#386 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 09:33

zima sie powinno bardziej tlusty krem uzywac, ale jakos nie moge sie przekonac

Też nie przepadam za tłustymi kremami, bo często mają dziwną konsystencję, mam teraz oeparol essence i chodziż tłustszy to nie jest ciężki, nie czuje się takiej tłustej zapychającej warstwy na skórze i też podkład na nim dobrze wygląda

#387 Findmysky.

Findmysky.

słaba, ale udźwignie

• Użytkownik
  • 1066 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 10:28

Ja z kremu na noc przerzuciłam się na olejek do twarzy z witaminą C. Bardzo lubię. Wbrew pozorom szybko się wchłania, super nawilża i wygładza. Zaczerwienień na twarzy też widzę coraz mniej. Mam także wrażenie, że mniej niedoskonałości mi wyskakuje od kiedy używam tego olejku.

Nie jest to tania sprawa (ja za swój olejek zapłaciłam ok. 70 zł), ale jest bardzo wydajny, wystarczy kilka kropel na całą twarz. Ja swój używam ponad miesiąc i zużyłam może 1/4 buteleczki.

''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#388 czala

czala
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Nastrój:Brak

Napisano 24 styczeń 2017 - 16:40

Ja mam suchą skórę i używam kremu z Ziaji seria liście manuka. Jak dla mnie idealny, super nawilża i nadaje się pod makijaż 

Porady dla kobiet od kobiet. Sprawdź /link/

#389 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 19:01

Ja wróciłam do bioliqu, mam nadzieje że przyniesie dobre efekty.

Tego rewitalizującego serum..

Mam teraz strasznie suchą skórę

#390 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4617 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 21:17

Ja w końcu sobie kupiłam ten z Himalaya Herbals który polecał ktoś tutaj jakieś ładne parę lat temu i na dzień jest okej. Dobry pod makijaż, nawilża, niczego nie chcę więcej.

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

#391 arczipl

arczipl
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 20 luty 2017 - 20:10

Nie linczujcie mnie proszę, ale żona nie należy do osób, które chwalą, a w tym przypadku wydaje mi się, że warto. Revitacell jej pomógł, więc moja inwestycja jest powodem do dumy. Znacie może?

#392 Andrzej1

Andrzej1
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 10:16

Każdy powinien stosować kremy ochronne i nawilżające. Ja sam stosuję kremy z beta glukanem i bardzo sobie je chwalę.

#393 Chili

Chili
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 11:43

Dokładnie, ja taki własnie posiadam.

#394 Chiquita

Chiquita
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 15 maj 2017 - 16:35

ja to zamiast kremów do twarzy używam raczej naturalnych olejków bo mam suchą skóre na twarzy.

#395 Bergamotkaaa

Bergamotkaaa
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 maj 2017 - 09:02

Myślę, że w dobry (co nie oznacza zaraz bardzo drogi) krem nawilżający każda kobieta powinna się zaopatrzyć. Jak się na czas nie zadba o odpowiednie nawilżenie, to potem cera jest przesuszona, pojawiają się zmarszczki i ogólnie buzia wygląda na zmęczoną. Żeby sobie tego zaoszczędzić ja od wielu lat nie wyobrażam sobie porannego i wieczornego mycia twarzy. A moim ulubionym kremem jest zwyczajny krem nawilżający od Nivea. Nic mi się nigdy po nim nie robi, żadnych wyprysków, buzia jest nawilżona :D i o to chodzi!

#396 Chiquita

Chiquita
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 11:52

zgadza się, o  tym też należy pamiętać i przykładać uwagę do prawidłowej pielęgnacji.

#397 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 22:36

Ja mam teraz jakiś z jadem żmiji :D a na poważnie z jakimś tam składnikiem odtworzonym na podstawie jej jadu ;)

#398 basienna

basienna
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 13:50

Ja przechodzilam przez wiele kremu do twarzy z drogerii, ale moje opinie są różne. Trafiłam na artykuł : 

SIŁA NATURALNYCH SKŁADNIKÓW

Zaletą domowych kosmetyków jest przede wszystkim absolutna kontrola nad tym, co trafi do docelowego produktu. Mamy tutaj całkowitą dowolność i możliwość dobrania składników, które najbardziej będą odpowiadały naszej skórze. W przypadku skóry suchej, wymagającej nawilżenia sprawdza się takie składniki, jak:

• masło shea – otrzymuje się je z orzechów drzewa masłowego. Jest bogate w witaminy A i E, a także nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe. Doskonale natłuszcza, nawilża i zmiękcza skórę;
  • olej z kiełków pszenicy – wytłacza się go z zarodków pszenicy. Jest bogatym źródłem witamin oraz kwasów tłuszczowych (m.in. linolowy, palmitynowy, stearynowy). Ujędrnia i opóźnia procesy starzenia się skóry;
  • żel hialuronowy – kwas hialuronowy to składnik, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Żel stosowany na skórę doskonale wiąże wodę i zapobiega jej odwodnieniu;
  • olej z pestek śliwki – ma charakterystyczny, migdałowy zapach. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9, a także witaminy E. Nawilża i regeneruje suchą skórę, szybko się wchłania;
  • hydrolat rumiankowy – rumianek znany jest ze swoich właściwości łagodzących i nawilżających – koi i odżywia skórę.

Oczywiście olejków, maseł i roślinnych wyciągów wykazujących działanie nawilżające jest znacznie więcej, jednak wymienione powyżej wykorzystaliśmy do stworzenia receptury naszego kremu. Nie bójmy się eksperymentować i modyfikować przepisów tak, by odpowiadały naszym oczekiwaniom!

DOMOWY KREM NAWILŻAJĄCY – RECEPTURA

Oprócz wspomnianych wcześniej składników potrzebować będziemy także bazy kremowej, dostępnej sklepach oferujących surowce i półprodukty kosmetyczne. Typowa baza kremowa składa się emulgatorów, emolientów i naturalnych konserwantów, które są odpowiedzialne za konsystencję i trwałość kremu. Do bazy wystarczy dodać wybrane składniki, by móc cieszyć się domowym kosmetykiem o wyjątkowych właściwościach.

Składniki:

• 50 ml gotowej bazy kremowej
  • 15 ml masła shea
  • 10 ml oleju z kiełków pszenicy
  • 10 ml żelu hialuronowego
  • 5 ml oleju z pestek śliwki
  • 15 ml hydrolatu rumiankowego
  • pudełeczko na krem

Bazę kremową przekładamy do pudełeczka na krem, następnie dodajemy roztopione masło shea, olej z kiełków pszenicy i olej z pestek śliwki. Składniki dokładnie mieszamy do uzyskania gładkiej pasty. Następnie dodajemy żel hialuronowy i ponownie mieszamy. Na koniec stopniowo dodajemy hydrolat do uzyskania pożądanej konsystencji. Jeżeli krem będzie zbyt gęsty, możemy dodać więcej masła shea.

JAK STOSOWAĆ?

Krem można stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Sprawdzi się u posiadaczek cery suchej, wymagającej intensywnego nawilżenia. Dzięki bogactwu składników można go stosować na pozostałe części ciała. Trwałość kremu zależy od zastosowanej bazy kremowej i deklaracji producenta. W razie wątpliwości można do kremu dodać naturalny konserwant, który przedłuży jego trwałość do kilku miesięcy.

Źródło: rycynowy.pl

i chyba w tym miesiacu sprobuje zrobic krem sama

Użytkownik Wisienkowa edytował ten post 28 wrzesień 2017 - 16:18

#399 oleczka

oleczka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Wzrost:184
  • Nastrój:Napalona

Napisano 06 październik 2017 - 10:31

Korzystam z klasycznego kremu Nivea (lub Dove) i naprawdę się sprawdza. Nie wydaję mi się, żeby zawiódł mnie kiedyś. Być może wypróbuję niedługo jakiś inny.

#400 Maddie77

Maddie77
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 20 październik 2017 - 12:09

Ja nie przesadzam z kremami, mam jeden z naturalnym składem i już.