Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Soczewki kontaktowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 nabali

nabali
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 17:02

Hejka!

 

Od roku noszę okulary, ponieważ mam dalekowzroczność. Chciałabym jednak zmienić je na soczewki, bo okulary są bardzo irytujące na co dzień. Jakie soczewki możecie polecić? Z góry dziękuję za poradę :)



#2 megan3

megan3
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Wzrost:171
  • Włosy:Czarne
  • Stan:Mężatka
  • Partner:Krzysztof
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 10 grudzień 2017 - 20:24

Od dwóch lat używam soczewek miesięcznie aktualnie firmy Biofinity takie dobrał mi okulista podczas badania. Wadę mam -2.5 zastanawiam się nad laserową korekcją wzroku po nowym roku bo soczewki w dłuższym kontakcie również nie są idealnym rozwiązaniem - często bolą oczy, są wrażliwe i suche a dodatkowo po kilkunastu godzinach ostrość widzenia spada i należy je ściągnąć.

 

#3 Kobejto_100

Kobejto_100
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:35

Zacznijmy od tego, że najpierw trzeba sprawdzić, czy w ogóle możesz nosić soczewki. Jest to bardzo ważne, ponieważ zakładanie soczewek w ciemno może się fatalnie skończyć dla oczu. Na szczęście zwykle nie jest tak źle: mało kto ma ten problem, że nie może soczewek zakładać, ale i tak okulista to konieczność. Potem można myśleć o konkretnych soczewkach. Osobiście mogę Ci polecić soczewki kontaktowe firmy Acuvue, ponieważ są najlepsze na rynku. Sama z nich korzystam i jestem bardzo zadowolona z ich jakości. Zajrzyj sobie na stronę /rekama/ tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na ich temat



#4 Nabarbar

Nabarbar
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 22:06

Ja używam Acuvue ale myślę, ze najbezpieczniej udać się do okulistki i poprosić o dopasowanie takich odpowiednio dla Twojego oka ;D



#5 odes

odes
  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 07:18

Te z rossmana. Noszą sie naprawdę fajnie i osobiscie jestem z nich zadowolona. 


Romantycznie


#6 kukurydziana

kukurydziana
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 06 luty 2018 - 14:02

Ja ciągle testuję nowe, teraz liczę ze uda mi się załapać darmowe do przetestowania w akcji bausch &lomb



#7 adena

adena
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 10 luty 2018 - 11:35

też ich używalam ale niestety moje ocz y się z nimi nie polubily, strasznie przesuszały, teraz używam innych ale też zapobiegawczo zakraplam sobie przed zalożeniem hialeye free, wtedy przyjemnie mi sie nosi nawet cały dzień i nie czuję soczewek



#8 yaria

yaria
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 13:24

A ja uwielbiam soczewki i nie wyobrażam sobie chodzić w normalnych okularach bo po pierwsze żadne oprawki mi nie pasują a po drugie boli mnie głowa w okularach a jak założę soczewki  to czuje się jak bym nosiła je od zawsze. Jestem zdania, że soczewki musza być dobrze dobrane i taki esoczewki perfekcyjnie dobrano mi w salonie optycznym Optometria Ciborek  z Ursusa. 

 


#9 girltalk

girltalk
  • Użytkownik
  • 329 postów

Napisano 16 kwiecień 2020 - 06:07

Noszę regularnie i je lubię.Przydają się podczas

uprawiania sportu

w zimowe dni kiedy wchodzę z zewnątrz do pomieszczenia i nie zaparowują

jak również w ciepłe dni kiedy moge bez problemu nałozyć na nie okulary przeciwsłoneczne

 

Jeśli szukacie miejsca, w którym w dobrej cenie mozna dorwać sobie okulary przeciwsłoneczne jak również soczewki, polecam Trendy Optitians: https://trendyopticians.pl/ Zamawiam tam sobie soczewki od dłuższego czasu. Maja dobre ceny, poza tym jakiś rok temu w ich salonie stacjonarnym wykonywałam badanie wzroku ( badanie jest totalnie bezpłatne). Jak rowniez dobierali mi tam okulary korekcyjne ( są dni kiedy moje oczy są zmęczone oraz w takie dni wybieram najczęściej tradycyjne okulary).


Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

http://babskiswiat.net


#10 iwona66

iwona66
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 20:00

Mozna rozważyć, czy taki zbaieg https://vidiummedica...miana-soczewki/ nie byłby przy uporczywych problemach rozwiązaniem. Dedykowany jest osobom które boją się korekty laserowej oczu. Prawie każda wada może być mniej uciążliwa z taką soczewką. I można zapomnieć o okularach :)



#11 kafffka

kafffka
  • Użytkownik
  • 251 postów

Napisano 19 luty 2021 - 12:32

A jak to jest z okularami i soczewkami? Czy mogą niszczyć wzrok przy długotrwałym noszeniu i pogłebiać wadę? 



#12 odes

odes
  • Użytkownik
  • 301 postów

Napisano 19 luty 2021 - 13:18

No chyba sobie tutaj żartujesz. Okulary oraz soczewki nie pogłębiają wody. I tak, również słyszałam teorię o rozleniwianiu wzroku pod wpływem noszenia okularów ale ta teoria nie ma pokrycia w badaniach naukowych. 

 

Poza tym dobrze dobrane okulary potrafią byc ozdobą twarzy:

https://aurum-optics..._zime_2020.html

 

Zerknij sobie tutaj. Na stronie jest przegląd najmodniejszych okularów tej zimy. 


Romantycznie


#13 klaudiafiszka

klaudiafiszka
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 14 maj 2021 - 22:22

Ja ogolnie wolę soczewki tylko muszę bardzo przy nich oczy nawilżać :) ale to mam kropl evotears omega sprawdzone 



#14 bizuu4

bizuu4
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 18 maj 2021 - 07:07

Ja też używam zwykłych z Rosska, ale nie dla każdego się sprawdzą



#15 Chiquita

Chiquita
  • Użytkownik
  • 331 postów

Napisano 21 marzec 2022 - 14:18

Tak, i wysuszają oczy strasznie.



#16 Felka27

Felka27
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 25 styczeń 2023 - 22:08

Soczewki dobrze się sprawdzają. Wiele osób je chwali i można z nich korzystać na co dzień. Nie będzie większego problemu z dobraniem dla nas dobrych soczewek. Warto zapytać okulistę i dobierze nam nawet soczewki toryczne https://www.acuvue.p...czu/astygmatyzm Ludzie z różnymi wadami wzroku korzystają z soczewek i jest to dla nich dobre.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych