Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Pomocy!!!! Małe robaczki!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 agniecha665

agniecha665
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 październik 2013 - 18:23

Witam!

Od tygodnia mam problem z małymi białymi robaczkami (prawie nie widocznymi), które znalazłam pod suszarką do naczyń. Przez pierwsze dwa dni siedziały tylko tam ale dzisiaj znalazłam je również w małym storczyku i szafce z czystymi talerzami, szklankami i drugiej gdzie czymam rózne przekąski i słodycze.

Nie moge się ich pozbyć! Sprzątam, pryskam różnymi spreyami i nic! Ciagle wracają!
Co to takiego i jak sie ich pozbyc ?!?!?! Odechcewa mi sie nawet juz jesc cokolwiek :(
Pomóżcie !!!

#2 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 02 październik 2013 - 19:00

takie podluzne niemalze przezroczyste ???

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#3 agniecha665

agniecha665
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 październik 2013 - 19:25

Nie, nie.. Są to małe kropki. Nie są podłużne. Poprostu mała kropeczka, jakby jakiś pyłek. Główka od szpilki to przy nich olbrzym.

#4 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 02 październik 2013 - 19:37

moze to psotnik zakamarnik ? nie lubi wilogoci
w necie poszukaj moze ktos cos doradzi
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#5 agniecha665

agniecha665
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 październik 2013 - 20:23

szukalam w necie i nie trafilam na akurat ten "przypadek". A moje robaczki wydają się lubić wode bo właśnie siedzą przy suszarce gdzie z reguły jest wilgotno :( Tyle sie juz naczytalam i nic mi nie pasuje do tych robaków.

#6 kkk-kamila

kkk-kamila
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 maj 2014 - 11:07

sprawdź wszystkie kasze ryze itp. ale meeeeeeeeeeeeeega szczegółowo. Ja miałam to samo, miałam w jakiejś kaszy. Do tego stopnia, że rozeszły się na wszystko - przyprawy, kaszr, cukier (który zaczął aż pleśnieć), herbaty, kawy itp. - wszystko do kosza! Najgorzej że wlazły w płytę meblową i musiałam wymienić meble - to przynajmniej okazało się fajne :) 

 

Nie pamiętam ich nazwy, ale z twojego opisu wyglada ze to to. Wyczyść szafki, posprawdzaj wszystkie produkty i jak gdziekolwiek znajdziesz te robaczki to wszystko wywal do kosza. W przyciwnym razie ich nie wytepisz !



#7 green

green
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:32

Może to ziemiórki



#8 Euforia

Euforia
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 31 maj 2015 - 13:02

W moim domu znalazły się kiedyś muszki, które zwabiła nowo posadzona roślina przed domem. Być może w mieszkaniu znalazło się coś, co zwabiło do siebie jakieś owady, rozmnożyły się i takie są teraz efekty.



#9 mirczek

mirczek
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 18:13

Niestety ale przy takich dziadach trzeba wszystko wyczyścić i pozamykać w pojemnikach bo wystarczą kilka larw i odnawia się w kilka dni kolonia



#10 haraskaDJ

haraskaDJ
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 02 kwiecień 2016 - 17:41

my  co prawda mielismy problem z innymi robakami i tez nie moglismy tego badziewia wytępić i obszukalismy wsytskie fora i okazało się że boraks super na nie zadziała i rzeczywiscie sprawdziło się :)


my  co prawda mielismy problem z innymi robakami i tez nie moglismy tego badziewia wytępić i obszukalismy wsytskie fora i okazało się że boraks super na nie zadziała i rzeczywiscie sprawdziło się  :-)


...


#11 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 02 kwiecień 2016 - 18:43

Właśnie, od kiedy zachciało mi się ziół, mam w domu pełno muszek. Znaczy nie na tyle, żeby były wszędzie, ale widzę je też czasami przy kwiatkach w pokoju. Czytałam o mszycach, jest ich ileś tam gatunków :roll: Nie chcę stosować żadnej chemii, bo po to sadziłam swoje, żeby było zdrowo. Czytałam o pryskaniu ziemi i rośliny wodą z mydłem/płynem do naczyń, ale też nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem <bezradny> nie wiem jak się pozbyć tego dziadostwa <bezradny>
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#12 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 08:47

Odstraszające są cebula, czosnek, lawenda i mięta posadzone obok albo najlepiej pomiędzy tym co masz. Można też zrobić wywar z cebuli czosnku lub pokrzywy. Wpisz sobie w necie ekologiczne zwalczanie mszyc :)


201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#13 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 04 kwiecień 2016 - 12:15

Oooo, dzięki. O mięcie czytałam, że u niektórych nie podziałało - mszyce zaatakowały i ją. Ale wywarów spróbuję, nie wiedziałam o nich :D Doczytam :)
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#14 basienna

basienna
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:33

Mi mięta też nie pomogła i mszyce z jednego kwiatka zaatakowały szałwię i rozmaryn. Wszystko poszło do kosza :(



#15 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 14:56

Wywar z cebuli nie pomógł. Spróbuję za parę dni z czosnkowym. i jak tylko dorwę gdzieś miętę to kupuję od razu. Już mnie do szału zaczynają doprowadzać te latające mendy.


“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#16 Chiquita

Chiquita
  • Użytkownik
  • 331 postów

Napisano 04 maj 2022 - 10:43

A może to wszy? Wszy są takie malutkie i czarne... a jeśli nie masz żadnego uczulenia to pewnie nic groźnego:)







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych