Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Nasi milusińscy :-)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6163 odpowiedzi w tym temacie

#4101 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8 196 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 11:54

Torii1988, ja mówię tak na przyszłość ;-)



Dzieki za radę :)

#4102 Donkotjo

Donkotjo
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 11:57

Ogólnie jak określiłaś miała złoty kolor,bo karp koi potocznie nazywany jest złotą rybką - jak ta z bajek :mrgreen: Jak wrócę do domku to postaram się dodać jakieś foty reszty moich pupili ;-)

#4103 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5 351 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 11:59

Rybek nie trzyma się w kulach.

a bojowniki..?
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#4104 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9 425 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:01

bo karp koi potocznie nazywany jest złotą rybką

A to czasem nie chodzi o karasia ozdobnego? ;-)

a bojowniki..?

Też nie.
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#4105 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5 351 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:03

A widzisz...a najczęściej są w kulach właśnie...i nawet w sklepach zoologicznych doradzają kule...
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#4106 Donkotjo

Donkotjo
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:04

bo karp koi potocznie nazywany jest złotą rybką

A to czasem nie chodzi o karasia ozdobnego? ;-)

a bojowniki..?

Też nie.


W zasadzie też :-P Siostra ma dwa takie karasie. Dobra,nie róbmy offtopu,bo to nie temat o rybach :mrgreen:

#4107 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9 425 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:04

A widzisz...a najczęściej są w kulach właśnie...i nawet w sklepach zoologicznych doradzają kule...

Ludzie w sklepach zoologicznych doradzają różne rzeczy,a ludzie kupują kule,bo wg nich ładnie to wygląda ;-) gorzej z samopoczuciem tej rybki.

Teraz np niedawno TOZ zrobił naloty na sklepy zoologiczne,które trzymały do sprzedaży bojowniki w plastikowych kubeczkach.....
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#4108 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5 351 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:08

bo to nie temat o rybach :mrgreen:

ale o milusińskich...zaciekawiło mnie to, bo ja mojego bojownika trzymałam w kuli właśnie... <bezradny></span>
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#4109 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8 196 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:13

Teraz np niedawno TOZ zrobił naloty na sklepy zoologiczne,które trzymały do sprzedaży bojowniki w plastikowych kubeczkach.....


a myślałam, że to ja nie mam serca bo "dusiłam rybkę w kuli"
nie widzę nic złego w tym żeby trzymać w kuli ale to wiąże sie z częstym wymienianiem wody :!: inaczej rybka zaczyna sie dusić i szuka "powietrza' (a ten odgłos tzn mlaskanie mnie dobijało w nocy heheh)

#4110 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9 425 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:18

nie widzę nic złego w tym żeby trzymać w kuli ale to wiąże sie z częstym wymienianiem wody

Tak,ale nie wolno wody wymieniać a jedynie podmieniać. I wlewana woda powinna mieć taką samą temperaturę.

Kahela, dlaczego nie? m.in
W małej kuli nie jest możliwe zapewnienie odpowiednich warunków bytowania, jakich potrzebuje zarówno bojownik, jak i każda inna ryba. Mówimy tu o:
* problemach z jakością wody (mała pojemność = szybkie zanieczyszczenie produktami przemiany materii i resztkami jedzenia, co powoduje zatrucia, infekcje bakteryjne, itp.)
* zapewnieniu odpowiedniej filtracji i ogrzewania (najczęściej kule są zbyt małe i nie można w nich zainstalować tych niezbędnych sprzętów; w większych kulach może być problem z ich zamocowaniem)
* braku wymiany gazowej (ze względu na kształt jest ona poważnie zaburzona)
* ciągłym stresie i obniżonej odporności na choroby, które są spowodowane krzywizną kuli: ruchy ryb powodują wibracje wody, które odbijają się i krążą między łukiem kuli a ciałem ryby. W konsekwencji rybki wciąż odbierają swoje własne echo przez linię boczną
* zniekształceniu widoku zarówno dla ryby, jak i dla nas (efekt soczewki)
* bardzo małej przestrzeni do pływania - rybka jest zmuszona pływać w kółko, co powoduje problemy z błędnikiem (efekt pralki)
* braku pokrywy (której wymagają wszystkie Ryby labiryntowe)
* małej powierzchni dna, co bardzo mocno ogranicza ilość możliwych do zasadzenia roślin oraz ilość bakterii zasiedlających podłoże (te pożyteczne bakterie biorą udział w przetwarzaniu resztek)
* problematycznym czyszczeniu ścianek z glonów
http://www.bojownik.pl
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#4111 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5 351 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:21

Tilia, dzięki...człowiek całe życie się uczy... <bezradny></span> :-)
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#4112 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9 425 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 12:43

Kahela, nie ma za co ;-)
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#4113 Donkotjo

Donkotjo
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 13:18

Mój kocurek,Bogdan(Nie ja wybierałem imię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) :

Panie dentysto,tylko ostrożnie :mrgreen: :
http://i3.fmix.pl/fm...0276e1d493e610b

jaki to ja grzeczniutki jestem :-P :
http://i3.fmix.pl/fm...006d3bd493e6112

Wieczorkiem wrzucę foty pieska ( o ile nie zapomnę ) :P

#4114 malutka-iwona

malutka-iwona
  • Użytkownik
  • 4 549 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 13:22

Świetny kiciuś.
Jestem w Peru...

#4115 Donn

Donn
  • Użytkownik
  • 7 119 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 13:23

Donkotjo miałam takiego samego kotka
niestety zachorował i zdechł :-(

wspomnienia wróciły ;-)
kotek śliczny
...to czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach...
..to czy jest mądry, po pytaniach...

...nie ogarniam tego fałszu tu... podlizywania... słodzenia...

#4116 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8 196 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 13:26

ładny ten kiciuś ma takie hipnotyzujące oczy :)

#4117 dajmira

dajmira
  • Użytkownik
  • 621 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 16:31

milusi :-) jest sie do czego przytulic :-)
Dołączona grafika

#4118 Donkotjo

Donkotjo
  • Użytkownik
  • 341 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 20:04

Obiecałem,to wrzucam :-P

Załączone miniatury

  • DSCN1776.JPG


#4119 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4 235 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 21:32

jajniczek :-D i do tego zielonooki ;-)
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#4120 Olciiia

Olciiia
  • Użytkownik
  • 10 000 postów

Napisano 09 grudnia 2008 - 21:49

Donkotjo, kicius jest superowy -sliczny piesek na 2 miejscu a rybka na trzecim bo taka szara :P

co do trzymania rybki w kuli to ostatnio bylismy w sklepie zoologicznym tu u nas i facet poowiedzial nam ze w Niemczech jest to zabronione i niby karane :lol:
i nie mozna kupic jednej zlotej rybki bo bedzie czula sie samotnie :P - ja szanuje to co mowil ten faet bo rybki tez musza miec komfory zycia :!: :-D





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych