Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Dom czy mieszkanie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
347 odpowiedzi w tym temacie

#321 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 08:02

Tak, tak - chodzi o kuchnie i łazienkę w dobrym stanie a reszta nam obojętna, bo tak jak napisałam - za rok remont. Zresztą mieszkanie kupimy dopiero w marcu, bo chcemy skorzystać z mdmu a poród w kwietniu, więc na remont czasu nie ma teraz my celujemy w mieszkanie 3 pokojowe, Mąż upiera się przy tej kamienicy, ja jeszcze mam wątpliwości, ale do końca miesiąca chcemy podjąć decyzje i podpisać umowę przedwstępną. W kamienicy mialabym wymarzoną sporą garderobę, ale sypialnia i pokój dla dziecka nie za duże. Za to salon, kuchnia i łazienka w sam raz.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#322 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2338 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 08:20

No u nas akurat przedpokoj jest duzy. Wiec wejdzie zabudowana szafa i w salonie stawiamy na minimalizm wiec bedzie tylko szafka pod tv i cos ze szklem. W sypialni komoda mala i tyle ;)
My od poczatku szukalismy dwoch pokoi ;) Ale tez zeby nie byly za male to jest idealne. Bo duza kuchnia. Salon spory i mniejszy pokoj tez ustawny ;)

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

 


#323 gocha2

gocha2
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 listopad 2016 - 12:16

Ja niedawno kupiłam mieszkanie w centrum miasta. Kiedyś, jak pojawią się dzieci, na pewno przeprowadzę się do domu, ewentualnie mieszkania, ale pod miastem



#324 kajaa

kajaa
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 16:02

Ja mieszkam w mieszkaniu, ale w przyszłości mi się marzy dom nie musi być ogromny najważniejsze żebym miała piękny ogród:)


....

#325 koniesz

koniesz
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 10:04

Ja też zawsze mieszkałam w bloku i w dzieciństwie marzyłam o domu, a jak już się przeniosłam do Wrocławia, to szukałam mieszkania do kupienia - czegoś swojego niż żeby ciągle wynajmować... W międzyczasie pojawił się w moim życiu mężczyzna (teraz już mój mąż) i planujemy wspólnie kupić dom, a ja już mam tyle pięknych domów znalezionych, że aż nie mogę się powstrzymać i nawet w pracy szukam sobie ciekawych ofert :-D Jak na razie mój faworyt to ten dom ... co prawda jeszcze niewybudowany, ale ja już go sobie w głowie urządzam :-)



#326 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 20:42

dla siebie samej to mieszkanie, w ktory wszystko zrobione i nic mnie nie martwi, latem duszno bez  ogrodu ale cos za cos ;-)


czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#327 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

    I do!

  • Użytkownik
  • 3557 postów

Napisano 07 grudzień 2016 - 23:31

@elizabeth fajnie, że trzy pokoje. Przyda się przy maluchu. :)
Ja się już nie mogę doczekać naszego domu. Bez młodej było ok. Ale teraz brakuje mi przestrzeni. Nasza sypialnia zamieniła się w pokój dziecięcy (oprócz łóżka nie ma tam nic naszego), a salon w plac zabaw (mata jedna i druga, leżaczek, nosidło, koc, balony, wszędzie walające się grzechotki). Chce mi się chodzić na spacery do lasu, a nie do parku. Głupio zabrzmi, ale chce mi się oddechu od centrum miasta i poczucia wolności.

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif


#328 Andrzej1

Andrzej1
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 10:23

Jeśli ma się rodzinę, to ciężko wytrzymać w bloku. Dzieciaki potrzebują przestrzeni, a i Wy też lepiej będziecie czuć się siedząc w ogrodzie niż na ławce obok śmietnika.



#329 MagdaH

MagdaH
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 21:03

Ja mieszkam w bloku, w sumie całe życie w nim mieszkam. Nie narzekam, chociaż oczywiście mieć własny domek z ogródkiem to marzenie. Moi teściowie mają i uwielbiam pić w lato u nich kawę czy spotkania przy grillu. Do tego teściowa zrobiła sobie taki ogródek z warzywami i to jest coś czego mega zazdroszczę.

 

W bloku mieszka mi się dobrze, jakoś czuję się w nim bezpiecznie. Mamy sporo balkon, więc namiastkę tego ogródka mamy :) I na szczęście jest na park, a nie na ulicę.



#330 anka.jonska

anka.jonska
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 11:44

Ja też mam teraz mieszkanie na kredyt z ... ale w moim mieście wychodzi mnie taniej płacić ratę kredytu za 2 pokojowe mieszkanie niż wynajmować kawalerkę. Naprawdę uważam, że to przegięcie jak drogi jest u mnie wynajem.

Ogólnie domy też mają swoje zalety, ale mi się nie opłaca utrzymywać na siebie samą i kota domu. Zbyt duże koszty jednak.

Miłego dnia ;)


#331 wiosenka

wiosenka
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 kwiecień 2017 - 19:12

Od zawsze marzyłam o własnym domu, ale odkąd mieszkam Warszawie zmieniłam zdanie. Dom jest o wiele bardziej wymagający, więc moze zdecydowałabym się na niego już w późniejszych latach jakbym miała więcej wolnego czasu i większy spokoj:)) W Warszawie jest wiele naprawdę świetnych inwestycji, które na pewno by Ci się spodobały, przede wszystkim w świetnych dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Może mieszkanie niedaleko parku by Ci odpowiadało? Wiem, że na Roztockiej na Pradze inwestycje swoja ma Tynkbud1, polecam posprawdzac. Powodzenia w wyborze!



#332 myszolina

myszolina
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 17:11

Racja, zgadzam się. W Warszawie jest sporo ciekawych inwestycji, mnie się podobają plany zapowiadanej budowy mieszkań w stylu loftów na Norwida 1 z panoramicznymi oknami nota bene :)



#333 bubek80

bubek80
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 21:38

Jak najbardziej dom. Właśnie spełnia się moje marzenie i nie żałuję mimo nerwów jakie to sobą niesie,że będę miała swoje 4 ściany i podwórko bez upierdliwych sąsiadów za ścianą.



#334 myszolina

myszolina
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 13:50

Preferencje jak najbardziej odgrywają tu bardzo ważną rolę, w końcu będziemy tam żyć, mieszkać, tam wszystko się będzie toczyło. Ale ja nie chciałabym mieć domu ze względu na ogromne koszty.



#335 Domika

Domika
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 lipiec 2017 - 18:14

Właśnie koszty w przypadku domu są jednak wyższe niż w przypadku mieszkania. Często słyszę, że taniej jest wybudować dom, niż kupić mieszkanie w dużym mieście - tylko czy takie wyliczenia biorą pod uwagę cenę ziemi?



#336 minionka

minionka
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 14:51

Firma budowlana Fachman z Mielca, która zajmuje się stawianiem domów "pod klucz", deklaruje , że koszt budowy może się zamknąć w 170 tys. zł . Myślę, że to realna deklaracja. Chyba, że inwestor zażyczy sobie materiałów z górnej półki cenowej :) Cena ziemi to inna kwestia, dobra lokalizacja jest ważna ale wtedy działka z reguły ma wyższą cenę. Każdy musi skalkulować sobie co lepsze dla niego indywidualnie.



#337 Paoliks

Paoliks
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 październik 2017 - 12:18

Ja gdybym miała wybór to wolałabym mieszkać w domu. Na wybudowanie domu niestety, ale nie mogę sobie pozwolić no chyba, żebym wygrała kiedyś w totolotka:) Koszty kupna mieszkania są zdecydowanie mniejsze niż kupno działki pod dom oraz wybudowanie domu. Zawsze jednak będzie mi się marzył dom z pięknym ogrodem:)


... 


#338 justdobosz21

justdobosz21
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 18 październik 2017 - 12:37

Ja osobiście wolałabym, dom na obrzeżach miasta. Teraz wiecej można zapłacić za samą działkę niż wybudowanie domu. A mieszkania w centrum np: Poznania kosztuje z 1 mln zł


... 


#339 lena.bajera

lena.bajera
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 12:47

Ja osobiście wolałabym, dom na obrzeżach miasta. Teraz wiecej można zapłacić za samą działkę niż wybudowanie domu. A mieszkania w centrum np: Poznania kosztuje z 1 mln zł

 

Też wolałabym dom :)



#340 Amman

Amman
  • Użytkownik
  • 160 postów

Napisano 26 luty 2021 - 10:53

Wiem, że wiele osób marzy o własnym domu, ale ja mieszkałam w domu jednorodzinnym 25 lat i aktualnie doceniam zalety mieszkania. Może jeszcze kiedyś się przeprowadzę, ale póki co jest to dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych