Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Kuchnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
404 odpowiedzi w tym temacie

#381 Amelia000

Amelia000
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 13 października 2017 - 14:39

Cześć :-) z racji tego, że urządzamy remont szukam fajnych sposobów na urządzenie kuchni. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś fajne? I zastanawiam się nad panelami. Warto? Jeśli tak to jakie? Będę wdzięczna za pomoc :-)

 

jeśli chodzi o kuchnię to zaplanuj sobie dobrze oświetlenie blatu, bo przy nim spędza się najwięcej czasu. U mnie kuchnia ciemna, więc ledy się sprawdzają. No i nie radziłabym białych płytek na podłodze. Fajnie wyglądają panele, tylko poszukaj takich dobrej jakości, żeby sobie pod nie też zamontowac np. ogrzewanie podłogowe



#382 facet

facet
  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 21 października 2017 - 16:49

jeśli chodzi o kuchnię to zaplanuj sobie dobrze oświetlenie blatu, bo przy nim spędza się najwięcej czasu. U mnie kuchnia ciemna, więc ledy się sprawdzają. No i nie radziłabym białych płytek na podłodze. Fajnie wyglądają panele, tylko poszukaj takich dobrej jakości, żeby sobie pod nie też zamontowac np. ogrzewanie podłogowe

Terakota w kuchni łatwo się sprząta, ale panele też też są fajne, tylko klasa ścierlaności chyba ac 5 tutaj. Na pwno jest cieplej, przytulniej w pomieszczeniu. Jakoś stosunku do ceny masz bardzo dobrą w przypadku swiss krono. 



#383 remontteraz

remontteraz
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 24 października 2017 - 13:32

Ja mam w kuchni dąb jaśminowy ze swisskrono i polecam wszystkim w trakcie remontu. Klasa ścieralności AC5, facet w sklepie powiedział, że są mega wytrzymałe a gwarancja na nie jest do 30 lat  w mieszkaniach. Nie wiem czy macie jakieś doświadczenia z panelami na ścianach, bo zamierzam wziąć się za sypialnie i wyremontować jedną ścianę w ten sposób. Ktoś tego już próbował?



#384 Amelia000

Amelia000
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 24 października 2017 - 21:16

Ja mam w kuchni dąb jaśminowy ze swisskrono i polecam wszystkim w trakcie remontu. Klasa ścieralności AC5, facet w sklepie powiedział, że są mega wytrzymałe a gwarancja na nie jest do 30 lat  w mieszkaniach. Nie wiem czy macie jakieś doświadczenia z panelami na ścianach, bo zamierzam wziąć się za sypialnie i wyremontować jedną ścianę w ten sposób. Ktoś tego już próbował?

 

30 lat to bardzo dużo, i z pewnością wystarczająco:D choć i tak nie znam kobiety, która przez 30 lat będzie patrzyła na te same ściany czy podłogi;) 

ja ostatnio slyszalam ze swiss krono robi takie scienne panele... moze sprawdz ich ofertte na stronie, moze maja jeszcze cos ekstra!



#385 remontteraz

remontteraz
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 25 października 2017 - 13:37

30 lat to bardzo dużo, i z pewnością wystarczająco:D choć i tak nie znam kobiety, która przez 30 lat będzie patrzyła na te same ściany czy podłogi;) 

ja ostatnio slyszalam ze swiss krono robi takie scienne panele... moze sprawdz ich ofertte na stronie, moze maja jeszcze cos ekstra!

Dzięki Amelka, zaraz tam zerknę :)))



#386 facet

facet
  • Użytkownik
  • 140 postów

Napisano 28 października 2017 - 13:34

Dzięki Amelka, zaraz tam zerknę :-)))

panele na ścianach są już niemodne, datego to się nazwya walldesign i wygląda jak kamień. Tylko zmniejsza pomieszczenie na moje oko, bo nie jest płaskie, więc do większych pomiesczeń typu salon chyba.



#387 Amelia000

Amelia000
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 29 października 2017 - 09:23

panele na ścianach są już niemodne, datego to się nazwya walldesign i wygląda jak kamień. Tylko zmniejsza pomieszczenie na moje oko, bo nie jest płaskie, więc do większych pomiesczeń typu salon chyba.

walldesign.. brzmi niezle, od razu chce sie coś takiego miec;) w ogole surowe wnetrza sa teraz bardzo na czasie, wiec te wygladajace na kamien moga byc naprawde super. mysle ze wygladaloby to ok nawet na jednej scianie w hallu albo faktycznie, salon..



#388 odes

odes
  • Użytkownik
  • 379 postów

Napisano 03 stycznia 2018 - 13:01

Ostatnio spodobały mi się białe kuchnie. Kiedys wolałam w ciemnych barwach, ale z drugiej strony kuchnia jak jest biała to wygląda na optycznie wieksza i jaśniejszą:

ogdcfd437eca1ff5ffae7d5b9b8c218c02a.jpg

Super są również takie kontrasty.

Jestem ciekawa dziewczyny również jak zapatrujecie sie na blaty do kuchni z granitu:/link/ . Myslicie,że warto jest w taki inwestować? 


Romantycznie


#389 christinedae

christinedae
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 15 czerwca 2018 - 13:28

Ja mam w kuchni panele podłogowe. To jest moja duma, bo zamontowaliśmy je samodzielnie z mężem, to był pierwszy mój remont, i szczególnie pierwszy nasz wspólny remont :) Do kuchni wzięliśmy panele z najwyższą klasą ścieralności ac 5, bo tam najwięcej się chodzi. Facet w sklepie nawet pokazywał nam, że są rzeczywiście w pełni nieprzemakalne, wylał szklanke wody i jak po godzinie wróciliśmy, nic się nie stało :) Dla kuchni to jest bardzo ważne, bo zdarza się coś rozlać. No i co ukrywać, pięknie wyglądają



#390 Wisienkowa

Wisienkowa

    HQ

  • Moderator
  • 4 761 postów

Napisano 16 czerwca 2018 - 13:28

@christinedae a jak cena tak vs. lepszej jakości płytki?



#391 christinedae

christinedae
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 22 czerwca 2018 - 15:54

@christinedae a jak cena tak vs. lepszej jakości płytki?

 

Tzn wygląda to mniej-więcej tak, że dokłada się po dychu za każdą klasę ścieralności. AC3 kosztuję ok.20 złotych za m2, AC5 z kolei - 40-50. Do sypialny np wystarczy AC3, do kuchni - nie niżej AC4, lepiej AC5



#392 KingaRoksana65

KingaRoksana65
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 25 czerwca 2018 - 15:29

uwielbiam drewniane podłogi i blaty, jakiś czas temu z bratem wybieraliśmy do jego pierwszego własnego mieszkania sporo rzeczy i nie było łatwo :D Zarówno panele jak i blaty kuchenne wybraliśmy w Swiss Krono- bardzo dobra jakość i cena i a przede wszystkim duży i ciekawy wybór. 



#393 ChocoBounty

ChocoBounty
  • Użytkownik
  • 295 postów

Napisano 25 czerwca 2018 - 21:40

panele w kuchni mogą być , ale..... muszę one byc specjalnie przystosowane do warunków ,ze tak ujme jakie panują ;) czyli gorący tłuszcz, woda itd . Mam takie , one tez oczywiście są droższe. Wygladają jak płytki podłogowe i czase moi znajomi sie po prostu dawali nabrać ;) Przy urządzaniu kuchni nie zaponijcie tez o baterii kuchennej. Ona też jest wazna. Dobra jakościowo i z fajnym designem znajdziecie od KFA Armatury Kraków ;) i cena też nie jest wygórowana. 



#394 girltalk

girltalk
  • Użytkownik
  • 418 postów

Napisano 14 grudnia 2020 - 14:17

U mnie jest kuchnia w stylu tradycyjnym. Postawilam przy tym na mniej typowy kolor, mianowicie taupe. Widzałam zdjęcia takich kuchni w katalogach angielskich i kolor ten jest tam bardziej popularny, niż szarość. 

 

Jeśli szukacie pomysłów na to, jak urządzić kuchnię w stylu vintage, polecam zajrzeć sobie na stronie:

https://homeandpassi...ownie-urzadzic/

Jest tutaj sporo pomysłów, jak również spor porad, jak urządzić.

 

Jestem mega zadowolona z blatu kamiennego, jest bardzo wytrzymały

vintage1_d.jpg


Żaden dzień się nie powtórzy,
nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy.

http://babskiswiat.net


#395 jjusti18

jjusti18
  • Użytkownik
  • 527 postów

Napisano 10 stycznia 2021 - 21:02

A jeśli chodzi o wyposażanie kuchni w takie bardziej przydatne rzeczy, to co możecie mi to wskazać? Chodzi mi oczywiście o jakieś takie produkty, które będą przede wszystkim dla nas użyteczne. No i ja właśnie się zastanawiam, czy mikser spiralny to nie jest dobry wybór. Podobno bardzo dobrze wyrabia ciasto, ale czy to prawda? Wiecie coś o tym?



#396 odes

odes
  • Użytkownik
  • 379 postów

Napisano 12 kwietnia 2022 - 09:22

Sama niedawno kupowałam meble do kuchni i z nowej kuchni jestem o wiele bardziej zadowolona niż z mojej poprzedniej. Jest po prostu wygodniejsza. Co się sprawdziło: Servo drive pod zlewem, dolne szafki tylko szuflady ( najlepsze sa blum - niezawodne), szafki do sufitu, jedno wysokie cargo, jesli masz miejsce to wyspa z szufladami, piekarnik wyzej niz dolne szafki.

 

Poza tym nie wiem czy wiecie, ale projektowanie kuchni jest również możliwe przez internet, można zaprojektować kuchnię samodzielnie i właśnie tak zrobiłam u siebie. Widziałam czego chce, czego nie. Poza tym szafki zamówiliśmy w Leroy Merlin. Mam meble o wiele tańsze i praktycznie niczym nie różniące się od tych od stolarza. W dodatku szarpnęłam się na blat z prawdziwego drewna, który wygląda o niebo lepiej niż blat sztuczny. 

main.jpg


Romantycznie


#397 Aza1

Aza1
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 12 kwietnia 2022 - 19:34

Te nowoczesne ponadczasowe kucnie bardzo mi się podobają. Chętnie zmieniłabym swoją bo marzę o sprzęcie agd w zabudowie. mam już upatrzoną kuchenkę, piekarnik i okap w Solgaz. Ich sprzęt jest innowacyjny, funkcjonalny, a do tego wykonany z dobrej jakości polskich materiałów i wygląda bardzo elegancko,



#398 jjusti18

jjusti18
  • Użytkownik
  • 527 postów

Napisano 15 grudnia 2022 - 03:59

Skoro jesteśmy tutaj, przy takim temacie, to ja zaś mogę się z wami podzielić poradnikiem https://www.azorek-z...w-malej-kuchni/      .  Z niego możecie poczytać sobie, jak dopasować odpowiednie oświetlenie do swojej małej kuchni? Myślę, że owe wskazówki mogą się wam przydać...



#399 basiaw

basiaw
  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 23 stycznia 2023 - 12:38

W meblach kuchennych mam blumy i jestem bardzo zadowolona. Użytkuje już przeszło 5 lat i nic się nie dzieje. Szuflady tez tandembox i są super. Dla porównania w salonie mam meble które tez mają systemy cichego domyku "no name" i oceniam je bardzo źle. Dla mnie blum jest bezkonkurencyjny ;) 

 

Daję namiar na sklep z akcesoriami do kuchni

https://www.belmeb.p...-uszczelki.html

 

Możecie przejrzeć sobie tutaj różne marki. 



#400 rozalin

rozalin
  • Użytkownik
  • 385 postów

Napisano 08 lutego 2023 - 12:38

Małe i średnie agd jest u mnie na dole. Tostery, grill kamienny, mikser i temu podobne. Również garnki i świąteczna porcelana w pudłach. Na górze tylko rzeczy i codziennie używane.
A jeśli chodzi o sam projekt, polecam skorzystanie z pomocy biura projektowego gdzie doradzą Ci jak praktycznie urządzić pomieszczenie:
 
Zerknij sobie na tego architekta wnętrz z małopolski. Ma duże doświadczenie i pomagał mi przy urządzeniu domu.

Pieniądze szczęscia nie dają ale zakupy to co innego. 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych