Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Ksiażki godne polecenia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#21 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 30 październik 2009 - 16:43

tak , fajna ksiazka i jeszcze ta druga czesc nie pamietam tytułu

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#22 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 30 październik 2009 - 21:43

"gringo wśród dzikich plemion" tyle że to chyba odwrotna kolejność ... rio jest kontynuacją gringo ;-)

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#23 cupid010

cupid010
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 12:09

chcialabym polecic wszystkim ksiazke "zapomniany ogrod", tej ksiazki nie da sie tak poprostu przeczytac i o niej zapomiec, lektura zmusza do rozmyslen i fantazji, dzieki niej przenosimy sie do innego swiata - swiata marzen. wszystkim goraco polecam ta kisazke, bo naprawde warto jest przeczytac... kupilam ja przez reklama po przeczytaniu jej recenzji

#24 halynka

halynka

    mamuśka

  • Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 04 listopad 2009 - 12:40

przeczytałam właśnie zacisze13! jest świetna i chyba mogę powiedzieć że lepsza od dwóch poprzednich Olgi rudnickiej

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

 

 

 


#25 annaka

annaka
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 11:41

Chcialam Wam polecic bardzo wyjatkowe ksiazki,ktore pozostaja w pamieci na prawde na dlugo jednoczesnie wywolujac rozne emocje..Dołączona grafika i Dołączona grafika
Jestem swiezo po przeczytaniu Dołączona grafika ksiazka ta wzruszala mnie i jednoczesnie bardzo zloscila,kazala zastanowic mi sie nad zyciem i jego sensem po przeczytaniu jej obiecuje inne spojzenie na swiat i rzeczy ktore sa najwazniejsze;-)
Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.

#26 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5129 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 13:05

"Cień wiatru" czytałam i również uważam, że warto się z tą książką zapoznac. Wywarła na mnie ogromne wrażenie :-)
Oprócz tego uwielbiam książki Joanny Chmielewskiej. W szczególności "Wszystko czerwone" i "Wszyscy jesteśmy podejrzani". Kryminały z dużą dawką dobrego humoru. Kiedyś zastanawiałam się jak można się śmiac z książki, a kiedy zaczęłam czytac wymienione wyżej to po prostu w niektórych momentach nie mogłam się od śmiechu powstrzymac. I to co lubię najbardziej, trzymają w napięciu do samego końca- dopiero na ostatnich stronach okazuje się kto jest mordercą 8-)
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#27 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 06 listopad 2009 - 13:11

ja ostatnio przeczytałam bardzo fajną książkę "Hanny Bakuły - Hania Bania"

#28 irma

irma
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 10:10

A ja gorąco polecam "posłańca" Marcusa Zusaka. Książka jest napisana lekkim stylem, humor towarzyszy na każdej prawie stronie, ale mimo to nie jest to książka tylko przyjemna, ma też przesłanie. Zusak potrafi bardzo celnie ująć wiele życiowych prawd w jednym zdaniu, w otoczce fajnej historii podaje czytelnikowi temat godny uwagi i nakłaniający do refleksji. Jeśli ktoś chce się dobrze bawić i jednocześnie skłonić się do paru przemyśleń to polecam gorąco.

#29 malgonka

malgonka
  • Użytkownik
  • 1551 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 19:44

Właśnie skończyłam "Dom nad rozlewiskiem" polecam naprawdę, świetna książka, niby lekka ale ma swój głęboko ukryty sens, sprawia, że w tym codziennym zawirowaniu w tym pędzie chcemy się zatrzymać, wrócić do czasów dzieciństwa kiedy wszystko było takie proste. I mimo że to opowieść o dojrzałej kobiecie szukającej swojego miejsca na ziemi, to naprawdę zawiera wiele cennych porad i wskazówek, pokazuje jak fajny jest ciepły, rodzinny dom, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Ja jestem póki co tą książką zaczarowana...
"Dokąd brnie ten banał, ta proza życia? Po co to, czy tym właśnie chcesz oddychać? Zwolnij i przekonaj się o co tutaj chodzi. Może właśnie coś ucieka a życie za nos Cię wodzi?"

#30 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 01 grudzień 2009 - 07:13

Chcialam polecic ksiazki Agniezszki Przybysz. Kobitka w nich przekazuje mnostwo pozytywnej energii. Polecam wszystkim cierpiacym obecnie na chandre.

#31 annaka

annaka
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 01 grudzień 2009 - 14:40

bikini a mozesz podac jakis tytul dobry tej autorki bo rozumiem,ze jest ich kilka,ale jakbys miala wybrac to jaka?? akurat mam chandre i moze by cos pomogla;p
Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.

#32 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 09:40

Polecam "Przyciagnij milosc". Jesli szukasz tez dobrej energii i entuzjazmu- "Sekret" Rhondy Byrne. Powodzenia. Ja dzieki takim ksiazkom wychodze z depresji.

#33 irma

irma
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 10:38

Ona ma tez teraz wydać "Przyciągaj sukcesy z pasją", o tym jak pozytywnie myśleć i jak przekładać to na sukcesy i spełnianie marzeń. A ja jeszcze polecę książkę Particka Galea "Notatki z wystawy" nakłania do refleksji i zmienia to jak patrzymy na innych. Super

#34 tull

tull
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 02 grudzień 2009 - 19:03

Też czytałem "Notatki..." jakiś czas temu i bardzo mile mnie zaskoczyły;) Rzadko się zdarza, żebym czytał dramaty obyczajowe, ale ten zrobił naprawdę duże wrażenie... Póki co czytam już wyłącznie materiały do magisterki, więc miło choć powspominać "normalne" książki...

#35 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 08:35

Ona ma tez teraz wydać "Przyciągaj sukcesy z pasją", o tym jak pozytywnie myśleć i jak przekładać to na sukcesy i spełnianie marzeń. A ja jeszcze polecę książkę Particka Galea "Notatki z wystawy" nakłania do refleksji i zmienia to jak patrzymy na innych. Super

Niestety, "Przyciagaj sukcesy z pasja" nie wyjdzie w tym roku. Wydanie jest planowane na marzec 2010 :(.
A co do "Notatek z wystawy"- jaki to rodzaj literatury? Napiszcie cos wiecej...?

#36 tull

tull
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 03 grudzień 2009 - 12:19

Tak jak napisałem powyżej, bikini, "Notatki" to taki dramat obyczajowy, czy może powinno się powiedzieć psychologiczny, bo charaktery bohaterów są tu bardzo "pogłębione". To wręcz takie studium psychiki kobiety chorej na depresję i rodziny, która cierpi przez to razem z nią... Naprawdę dobre i mocne, warto przeczytać.

#37 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 21:45

Dziekuje za info;). Pozdrawiam. Taka ksiazka jest idealna na te mgle za oknem.

#38 annaka

annaka
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 13:06

Ja tez dziekuje teraz czytam "Wladca Barcelony" jak skoncze to zdam relacje a poniej to co polecila mi bikini na deprche;p

[ Komentarz dodany przez: nie(d)oceniona: 2009-12-07, 20:41 ]
to nie temat o tym co teraz czytamy ;-)
Jeśli chcesz oglądać tęczę, musisz dzielnie znieść deszcz.

#39 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 10:55

Wczoraj w tv zobaczyłam reklame filmu "Mikolajek" powstalego na podstawie serii opowiadan
p. Goscinnego. Lezka mi sie zakrecila w oku. Bo przypomnialo mi sie pewne Boze Narodzenie z dziecinstwa, kiedy dostalam te ksiazeczke i mamcia mi ja czytala przed snem. To naprawde byla fajna lektura! ;)

#40 irma

irma
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 11:14

Tak jak napisałem powyżej, bikini, "Notatki" to taki dramat obyczajowy, czy może powinno się powiedzieć psychologiczny, bo charaktery bohaterów są tu bardzo "pogłębione". To wręcz takie studium psychiki kobiety chorej na depresję i rodziny, która cierpi przez to razem z nią... Naprawdę dobre i mocne, warto przeczytać.


Ja bym tu dodała jeszcze, ze mimo to, iż z opisu tull wydaje się książką trudną i smutną to czytając książkę wcale do końca tak n ie jest. Autor ubrał to wszystko w bardzo fajną historie rodzinną. Jest bardzo ludzka i empatyczna.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych