Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

TYLKO POLSKIE FILMY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#161 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5 629 postów

Napisano 07 lutego 2011 - 22:35

to stary czy nowy film ??

Nowy, jakoś z początku zeszłego roku ;-)

Jasminum

Jeszcze nie oglądałam, ale ponieważ jest to ukochany film jednej z moich współlokatorek, która postanowiła sobie, że to będzie też mój ulubiony film, zapewne kiedy wrócę do Szczecina, obejrzę ;-)

#162 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8 330 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 11:54

Vabank

Uwielbiam ten film.,,ucho od śledzia''.
Świetna rozrywka,nie mówiac już o idealnej grze aktorskiej.
Był jeszcze taki film z panem Machalicą ,,Sztuka kochania'',także super zabawa. :-D

Albo serial Tulipan,o uwodzicielu.Film oparty na faktach. ;-)

#163 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 12:53

Tulipan

no miałam to pisać własnie. Tez dobry:)

Jednym słowem- dawniej filmy były lepsze.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#164 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10 527 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 16:36

ogladał ktos Jasminum ??? ? bo ponoc super jest.

oglądałam :mrgreen: i wg mnie jest świetny, ale wśród moich znajomych dania są baaardzo podzielone. na początku jakoś mi do gustu nie przypadł, ale z rozwojem akcji coraz fajniej się go oglądało. tym sposobem połknęłam go już kilka, jak nie kilkanaście razy. Wg mnie zdecydowanie jeden z najlepszych polskich filmów "obecnych czasów". jest w nim i trochę romantyzmu, i mistycyzmu, i magii, i świetna mała dziewczynka pytająca "i co się dziwisz". bomba jak dla mnie ;-)

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#165 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 08 lutego 2011 - 16:57

a tu ranking na najlepsze fimy polskie.
Najlepsze filmy komediowe


1. "Miś" (1980) reż. Stanisław Bareja

2. "Sami Swoi" (1967) reż. Sylwester Chęciński, Gerard Zalewski, Andrzej Herman

3. "Seksmisja" (1983) reż. Juliusz Machulski

4. "Nie lubię poniedziałku" (1971) reż. Tadeusz Chmielewski

5. "Jak rozpętałem II wojnę światową" (1969) reż. Tadeusz Chmielewski

6. "Nie ma mocnych" (1974) reż. Sylwester Chęciński

7. "Kochaj albo rzuć" (1977) reż. Sylwester Chęciński

8. "Rozmowy kontrolowane" (1991) reż. Sylwester Chęciński

9. "C.K. Dezerterzy" (1985) reż. Janusz Majewski

10. "Kiler" (1997) reż. Juliusz Machulski

Najlepsze filmy sensacyjne


1. "Psy" (1992) reż. Władysław Pasikowski

2. "Kroll" (1991) reż Władysław Pasikowski

3. "Wielki Szu" (1982) reż. Sylwester Chęciński

4. "Psy 2. Ostatnia krew" (1994) reż. Władysław Pasikowski

5. "PitBull" (2005) reż. Patryk Vega

6. "Młode Wilki" (1995) reż. Jarosław Żamojda

7. "Gry uliczne" (1996) reż. Krzysztof Krauze

8. "Reich" (2001) reż. Władysław Pasikowski

9. "Demony wojny wg Goi (1998) reż. Władysław Pasikowski

10. "Prawo Ojca" (1999) reż. Marek Kondrat

Najlepsze filmy dramatyczne


1. "Dzień świra" (2002) reż. Marek Koterski

2. "Dług" (1999) reż. Krzysztof Krauze

3. "Popiół i diament" (1958) reż. Andrzej Wajda

4. "Ziemia obiecana" (1974) reż. Andrzej Wajda

5. "Edi" (2002) reż. Piotr Trzaskalski

6. "Tato" (1995) reż. Maciej Ślesicki

7. "Cześć Tereska" (2000) reż. Robert Gliński

8. "Komornik" (2005) reż. Feliks Falk

9. "Plac Zbawiciela" (2006) reż. Krzysztof Krauze

10. "Symetria" (2003) reż. Konrad Niewolski

Najlepsze filmy historyczne

1. "Potop" (1974) reż. Jerzy Hoffman

2. "Krzyżacy" (1960) reż. Aleksander Ford, Karol Chodura, Zbigniew Kuźmiński

3. "Historia kina w Popielawach" (1998) reż. Jan Jakub Kolski

4. "Generał Nil" (2009) reż. Ryszard Bugajski

5. "Katyń" (2007) reż. Andrzej Wajda

6. "Pan Wołodyjowski" (1968) reż. Jerzy Hoffman

7. "Ogniem i Mieczem" (1999) reż. Jerzy Hoffman

8. "Sól ziemi czarnej" (1969) reż. Kazimierz Kutz

9. "Polonia Restituta (1981) reż. Bohdan Poręba

10. "Hubal" (1973) reż. Bohdan Poręba
zródło: ineria360.

wg mnie jest świetny

mam zamiar obejrzeć w tym tygodniu z M. zobaczymy :)

i tak z filmów komediowych chyba wygrywa u mnie Seksmisja i Miś.
Z dramatycznych - Ziemia obiecana
z historycznych - Katyń
z sensacyjnych nic nie ogladałam bo nie znosze .
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#166 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7 114 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 13:21

10. "Kiler" (1997) reż. Juliusz Machulski

Mi bardzo się podobał i często do niego wracam.

6. "Tato" (1995) reż. Maciej Ślesicki

Jeden z najlepszych polskich filmów. Bardzo wzruszjący. Znakomita gra aktorska i najważniejsze - film był o czymś, a nie tak jak teraz filmy robi się byle jakie, bez fabuły.

1. "Dzień świra" (2002) reż. Marek Koterski

To tez jeden z najlepszych jakie oglądałam - Marek Koterski jest dla mnie naprawdę guru jeśli chodzi o grę aktorską i reżyserię.

Zakochani i E=mc2 to dla mnie takie proste, lekkie filmy, które dobrze się ogląda.
Z nowszych odpręża mnie też "Nigdy w życiu", "Nie kłam kochanie" i podobał mi się nowy "Och, Karol 2".

"Vabank" widziałam już tyle razy, że mi się po prostu znudził.
"Samych swoich" mogę obejrzeć, ale też ogladałam to już tyle razy, że... Mimo wszystko świetny film <ookk></span>

"Zróbmy sobie wnuka" też mi sie podobało. Prosta komedia z pomysłem.

malenka napisał/a:
Wszyscy się zachwycają "Lejdis
nie wszyscy, ja nie. Może powinnam obejrzeć do konca - wytrzymałam 30 minut.

To może ja też, bo też wytrzymałam tylko jakieś pół filmu - to dla mnie jeden z najgorszych polskich filmów. Kompletna klapa.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#167 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8 330 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 14:11

To może ja też, bo też wytrzymałam tylko jakieś pół filmu - to dla mnie jeden z najgorszych polskich filmów. Kompletna klapa.

Dokładnie,nudny beznadziejny,badziewiasty.Nic mnie w nim nie zachwyciło. <bezradny></span>

#168 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 16:04

Sajuri napisał/a:
6. "Tato" (1995) reż. Maciej Ślesicki

Jeden z najlepszych polskich filmów. Bardzo wzruszjący. Znakomita gra aktorska i najważniejsze - film był o czymś, a nie tak jak teraz filmy robi się byle jakie, bez fabuły

nie ogladałam, wiec czeka mnie seansik :) Tato i Jasminum :-P


a Rozmowy noca ?? dziś leci.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#169 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8 138 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 16:27

Szczerze to jestem zszokowana tym co tu czytam...

Ale jestem jakiś odludkiem, bo i bardzo lubię film "Tylko mnie kochaj"- mimo, że jest, jak to napisałyście, banalny i nierealny... jest romantyczny, zabawny i przyjemny do oglądania :-P

Tak samo nie uważam, że "Lejdis" to jakiś totalny badziew, bo są w nim przekleństwa. Cóż taki film, takie a nie inne role. Film mi się podobał, i nie będę Wam przytakiwać, że jest kiepski :lol: :lol:


Za to zgodzę się, że w wielu polskich filmach jest masa zbędnych przekleństw, i niektóre są płytkie....
Tych dwóch wymienionych nie mogę takimi nazwać... :lol: :lol: :lol:
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#170 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5 129 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 17:15

Olenka, uffffffff! a już myślałam, że ze mnie taki odmieniec jest :-P bo ja np. "Tylko mnie kochaj bardzo lubię" ;-) Głównie chyba ze względu na tą małą blondyneczkę, która gra Michalinę, bo mała jest fantastyczna :mrgreen: Ogólnie film lekki, łatwy i przyjemny. Obejrzałam z przyjemnością :-D Co do "Lejdis" też oglądało się dość sympatycznie, może i najwyższych lotów nie jest, ale ja bym go jako szmiry nie sklasyfikowała. Już prędzej "Testosteron", nad którym się tak wszyscy wkoło rozpływają- drętwy, nudny, denny i bez polotu

Iiiiiiiii uwaga szok będzie :lol: Nie cierpię filmu "Dzień świra" :evil: Niestrawności dostaję jak same reklamy widzę a całość dzierżyłam tylko raz i więcej do niego nie wrócę. Nie mam ochoty oglądać jak główny bohater sra w odwecie pod oknem sąsiada :roll:
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#171 Katarzynka89

Katarzynka89
  • Użytkownik
  • 2 672 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 17:47

"Lejdis" podobał mi się i uśmiałam się z niego :-)
"Tylko mnie kochaj" na raz by obejrzeć i już nigdy więcej. I zgadzam się ta dziewczynka była super :-)
"Dzień świra" uważam za mistrzostwo :-) I takie teksty, że pamiętam je do tej pory.
Wielkie wrażanie zrobiła na mnie "Edi" popłakałam się na nim.
"Chłopaki nie płaczą", "Kiler" i druga jego część i wszystkie inne komedię uwielbiam. Nie są to jakieś ambitne filmy, ale dają dobrą dawkę humoru.

the sun is always rising in the sky somewhere...



Dołączona grafika

#172 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8 138 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 17:50

Już prędzej "Testosteron", nad którym się tak wszyscy wkoło rozpływają- drętwy, nudny, denny i bez polotu

O właśnie. "Testosteron" to film którego obejrzeć nie dałam rady, zmuszałam się przez pierwsze 20 minut, potem wyłączyłam :P

Nie cierpię filmu "Dzień świra"

Leciał kiedyś w TV, to rzuciłam kilka razy okiem i też nic ciekawego w nim nie dostrzegłam. Może ma jakieś ukryte przesłanie, do którego jeszcze nie dorosłam.

:lol: :lol: :lol: :lol:
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#173 katti

katti

    kwintesencja

  • Użytkownik
  • 9 613 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 18:25

"Testosteron" wylaczylam po jakis 20-30 min ogladania :lol:

"Lejdis" ogladalam i mi sie podobal :mrgreen:

Nie patrz w przeszłość, bo potkniesz się o teraźniejszość i s******* przyszłość.

 

 

 

 


#174 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 19:37

Szczerze to jestem zszokowana tym co tu czytam...

no tak...ale każdy ma inne gusta :)
dl amnie film

Tylko mnie kochaj

owszem...milutki jest :) lepszy niż Lejdis, niz Ciacho. Ale nie powala.

Głównie chyba ze względu na tą małą blondyneczkę, która gra Michalinę, bo mała jest fantastyczna

ooo własnie. Trafiłas. Bo własnie dzieki niej film jest miultki. I tyle. Ale gdyby nie ona ...to ..;/

Już prędzej "Testosteron", nad którym się tak wszyscy wkoło rozpływają

a nie :lol: bo ja nie
:-P


I jeszcze raz co do filmu Tylko mnie kochaj... film jest miły. Ale nie jak tu ktos napisał : bo trzeba dojrzec do tego filmu aby sie podobał :lol:
Jest luzacki, mozna obejrzeć na odstresowanie. Nie zawsze musimy ogladać ambitne filmy. Swoja strona...znowu bedzie lecial w tv :roll:
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#175 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5 629 postów

Napisano 10 lutego 2011 - 23:05

Lejdis nawet mi się podobało ;-) Słyszałam mnóstwo miażdżących opinii, chciałam się przekonać, czy naprawdę jest taki zły, ale byłam mile zaskoczona. Nie uważam tego za "badziew", ale raczej za lekki film na wieczór do obejrzenia z koleżankami. Pierwszy raz zobaczyłam tam Mecwaldowskiego i zakochałam się <umieraam></span>

Natomiast Testosteron to typowe flaki z olejem. Nie wiem nawet, do którego momentu doszłam, bo mimo, że nie byłam śpiąca, w końcu zasnęłam. Pamiętam tylko, że większość "akcji" działa się przy stole. Nie wiem, może przespałam wszystkie ciekawe momenty ;-)

#176 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 11:23

Pamiętam tylko, że większość "akcji" działa się przy stole

i ze grał Adamczak. Chyba :lol:

Wczoraj obejrzałam Rozmowy noca.. Film ... miły w odbiorze.Ale tez i bez rewalacji.
Podobał sie ze wzgledu na M. Różczke która lubie . ;-)
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#177 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8 330 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 11:50

i ze grał Adamczak

Czy Adamczyk? :?:
Nie ogladałam tego filmu,stąd moje pytanie.Jest taki aktor Adamczak? ;-)

#178 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11 336 postów

Napisano 11 lutego 2011 - 19:12

Sajuri napisał/a:
i ze grał Adamczak

Czy Adamczyk

a tak Adamczyk, Adamczak to był mój nauczyciel :lol: sory :)
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#179 Maud

Maud
  • Użytkownik
  • 234 postów

Napisano 14 lutego 2011 - 20:54

Matka Teresa od kotów

słyszałam że bardzo dobry.


Dobry dramat ale z ciężkim klimatem. Podobał mi się klimat od początku pełno niedomówień, odczuwa się tajemnice rodzinną. Polecam.
Teraz na patelnie kolejne eNkowa propozycja czyli "Śluby panieńskie", właśnie czekam aż wszyscy już będą gotowi i zabieramy się za oglądanie.

A "Wszystko co kocham" - mnie się podobał taki punkowy buntowniczy klimat. Kiedyś leciał chyba na rebel.tv.
Kobiece stroje nie były sprawą przesadnie zajmującą myśli Cutwella. Właściwie kiedy myślał o kobietach, pojawiające się w umyśle obrazy rzadko zawierały w ogóle jakieś stroje.

#180 ewelina344

ewelina344
  • Użytkownik
  • 694 postów

Napisano 15 lutego 2011 - 16:47

"Śluby panieńskie"

co za nudny film!!!!..straciłam tylko czas na oglądanie tego ...nic się w nim nie dzieje..niby komedia, ale nic w nim śmiesznego nie było...a najlepsze, tu wszystko takie z tamtych czasów..domy, stroje,jeżdżą karetami, a tu nagle dzwonią do siebie z komórek..jeszcze z aparatem :mrgreen: w dodatku jest scena..z autem.. :shock:
reżyser chciał uwspółcześnić film, ale jak dla mnie to żałosne...i jeszcze te mówienie wierszami.ogólnie jak dla mnie film dno.
Dołączona grafika
Bo ja mam to coś, co oni kochają… A one nienawidzą.. :D
Dołączona grafika





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych