Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

witaminy a ciąża

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 aita

aita
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 08:37

jakie witaminy brałyście w ciąży? Na ile przed ciążą trzeba zacząć je brać? I czy też warto brać po porodzie?

#2 adena

adena
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 14:05

ja zaczęam brać jakieś 2-3 miesiące przed ciążą, całyc zas byłam wierna mama dha premium, uważam że mają świetny skład, cena też jest ok i mam wszystko w jednym i kwas foliowy, dha, witaminę d3 i kilka innych rzeczy, to wszystk osię przydaje, bo chyba kazdej mamie jest ciężko to wszystko sobie dostarczyć, większość z nas pracue albo męczą nas mdłości, lekko nie jest i fajnie że można w takiej formie łatwej zadbać o dziecko

#3 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:35

mama dha premium

Brałam w trakcie starań o dziecko, czyli jakieś pół roku i przez pierwszy trymestr, potem prenatal duo, zmiana z polecenia mojej gin, nie pamiętam czym się różni, ale mają lepszy skład dla ciąży powyżej 13 tygodnia

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#4 martusiamarta

martusiamarta
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Nastrój:Brak

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:36

kwas foliowy

#5 jedza78

jedza78
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 11:28

przede wszystkim w ciąży bardzo ważne jest żelazo,ja cały czas stosuję suplement dicofer, bo inaczej nie umiałabym wyjść z łóżka :( 

#6 adena

adena
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 10 luty 2018 - 11:44

mój ginekolog powiedział mi ze jeśli nie mam anemii to nie ma sensu brać zelaza, biorę caly czas mama dha premium, gdzie jest zalecana dawka kwasu foliowego, magnez też przydatny w ciązy witamina d3, poziom krwinek mam ok a żelazo brane bez potrzeby może nawet powodować cukrzycę ciazowa

#7 chemiczna

chemiczna
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 08:47

Ja brałam mollers mama, jak dla mnie najlepszy skład, bo mają m.in i jod (a ja mam niedoczynność), żelazo (skłonność do anemii), omega-3, witd3. No i są rekomendowane przez PTG.

Dołączona grafika

#8 pola06

pola06
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 14:28

Ja brałam i biorę nadal prenatal duo. Bierze się go w ciąży od 2 trymestru i aż do końca karmienia piersią. 

#9 ivonsi

ivonsi
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 18:41

trzeba uważać z żelazem, sporo się słyszy o tym że może powodować negatywne skutki, na pewno trzeba to skonsultować z lekarzem, dlatego ja bym nie brała witamin które już w składzie mają żelazo, z tego co zytałam w zalecenaich ptg to lepiej uzupełnić ten skladnik dietą

#10 samochaa

samochaa
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 19:25

żelazo jest wskazane tylko jeśli ma się anemię, ostatnio nawet było głośno o tym ze trzeba z żelazem uważać i nie przesadzać z jego ilością, łatwo poziom żelaza uzupełnić dietą, gorzej z innym składnikami jak kwas foliowy, dha, na szczęscie w mama dha premium tych składników jest dużo i w zalecanej przez polskie towarzystwo ginekologiczne ilosci

#11 chemiczna

chemiczna
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 11:19

No akurat dha chyba łatwiej uzupełnić dietą, jak się lubi ryby, niż żelazo - próbowałam, piłam soki z burakow, codziennie natka pietruszki, czerwone mięso a i tak w pierwszej ciąży wyniki leciały w dół jak szalone. A 30mg żelaza jakie jest w witaminach mollersa to dawka zalecana choćby przez WHO. Ja tam im wierzę:)

Dołączona grafika

#12 adena

adena
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 13 maj 2018 - 20:22

no właśnie jak się lubi ryby i je się je codziennie, aż sobie sprawdziłam ile trzeba jeść ryb żeby przyjąć te zalecane 800 mg dha, 27 jajek albo 300 g wędzonego łososia albo 400 g tuńczyka w puszce i tak codziennie, ja bym nie dała rady nawet jakbym ryby kochała, wolę dobre witaminy

#13 chemiczna

chemiczna
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 16 maj 2018 - 12:25

No, tuńczyk w puszce to faktycznie nie najlepszy wybór:) Ale tu kilka orzechów, tu łyżka siemienia i coś tam się przyjmie. Z resztą, ja nikogo nie zniechęcam do przyjmowania dha w tabletkach, bo w witaminach mollersa jest i z tego się bardzo cieszę, bo też ryb nie jadam, ale nie demonizowałabym żelaza, bo taka dawka wspomagająca jest zupełnie bezpieczna, a na pewno uchroni wiele przyszłych mam od anemii.

Dołączona grafika

#14 adena

adena
  • Użytkownik
  • 65 postów

Napisano 07 czerwiec 2018 - 15:51

mimo wszystko przy żelazie trzeba się skonsultować, wiem że dużo mam źle się czuje po takim żelazie w tabletkach, zaparice i te sprawy, łatwiej po prostu zjeść więcej miesa czy buraków

#15 Nabarbar

Nabarbar
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 15:54

Ja polecam zapoznać i zaprzyjaźnić się ze stroną /link/ sama z tego korzystałam i pewnie jeszcze nie raz skorzystam :-)

#16 kingoscb

kingoscb
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 15:18

Ostatnio rozmawiałam ze znajomym ginekologiem i on twierdzi, że przez działanie hormonów w ciele kobiety w ciąży, nie wszystkie witaminy i minerały są dobrze przyjmowane, więc suplementacja jest niezbędna. Oczywiście, trzeba to skonsultować ze swoim lekarzem, a najlepiej mieć pełen pakiet witamin w jednym suplemencie.