Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Nasza cera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#1 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 05:49

Włoski już były,paznokcie były,to teraz pora na cerę.Jaką macie? jak pielęgnujecie? jakie preparaty stosujecie?
Ja do wczoraj byłam święcie przekonana że mam skórę tłustą,jednak wczoraj poznałam naszą nową nauczycielkę z pracowni kosmetycznej zapaloną kosmetyczke z ponad 20 letnim stażem pracy ,jak przetrzepała każdą z nas po kolei to każda wyszła z karteczką co ma kupić,jak myć twarz ,tonizować ją i nawilżać aby była piękna i zdrowa.Okazało się że pod lupą już nie miałam skóry grubej tłustej,lojotokowej,skłonnej do zaskórników.Mam skórę cieńką z tendencją do pękających naczynek (o zgrozo :shock: ) a zaskórniki sa dlatego że żle myłam twarz (jak się dowiedziała ze myje twarz mydłem to mało mnie nie zerzarła żywcem :roll: ) tak więc od wczoraj myję twarz mleczkiem do skóry wrażliwej(AA fajna firma pracuję na niej w pracowni i mogę szczerze polecić - nie uczula),tonizuje tonikiem(Lirene) do cery naczynkowej,i kremuje na dzień kremem do skóry wrażliwej,na noc do skóry naczynkowej typowo odżywczy(też Lirene) A jak to jest z wami drogie kobietki??
Dołączona grafika

#2 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 07:47

Ja mam skórę bardzo suchą tak, że jak się codziennie nie wyoliwkuje to pęka mi skóra. Do twarzy używam piankę do mycia twarzy a kremy to z reguły Garniera.
"miłość jest ślepa dlatego lubi ciemność"

#3 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 08:40

(jak się dowiedziała ze myje twarz mydłem to mało mnie nie zerzarła żywcem :roll:

:shock: ja nigdy nawet nie pomyslalam zeby mydlem myc twarz ;-)
Jaki rodzaj cery mam? nie wiem...albo nie potrafie okreslic :roll: normalna chyba o ile taka jest ;-) Nie bylam nigdy u kosmetyczki wiec nie bede sie wypowiadala.
Ale ostatnio zakupilam sobie zel oczyszczajacy Garnier Czysta Skora. Dziala od razu ja zaczne myc twarz :-) takie fajne uczucie chlodu, swiezosci :D oraz tonik Nivea w niebieskiej buteleczce
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#4 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 08:48

Madzik sprawdź sobie.

http://uroda.onet.pl/cera.html

#5 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 08:55

Ooo Thx

moj wynik to Masz cerę normalną :-D
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#6 Jewel

Jewel
  • Użytkownik
  • 3742 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 09:04

U mnie: Masz cerę suchą

#7 Nymphadora

Nymphadora
  • Użytkownik
  • 2636 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 09:18

Na co dzień używam zielonej serii Solutions z Avonu, jestem z niej zadowolona... a raczej byłam do niedawna... Teraz jakoś mniej mi pasuje. To pewnie dlatego, że w międzyczasie trochę dorosłam i moja cera nie jest już taka tłusta. Będę musiała poszukać nowej serii kosmetyków dobrych dla mnie... Może coś Ziaji, bo wiem, że mnie nie uczulają (co mi się często zdarza :/ ) i nie są drogie :)

#8 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 09:27

Ja miałam problem z wągrami do czasu aż nie zaczęłam używać
Dołączona grafika

jest po prostu genialny ni wyobrażam umyć sobie twarzy czymsinnym a juz na pewno nie mydłem
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 23 wrzesień 2007 - 09:39

Madzik sprawdź sobie.

mi też wyszło, że mam normalną, ale i tak najlepiej to jakby jakaś kosmetyczka to sprawdziła... Ja zawsze uważałam, że mam cerę mieszaną, tłustą w sferze T, ale to się chyba zmieniło... bo teraz już tak nie mam :)
W zasadzie od kiedy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne to zniknęły moje problemy z cerą :)
Teraz używam toniku z Avonu z serii Solutions takiego bezalkoholowego, pomarańczowego - bardzo go sobie chwalę :D czasami zamiast toniku robię sobie peeling do twarzy - też z Avonu, albo myję twarz żelem do twarzy ( mam takie dwa różne, też z Avonu) - jakoś te kosmetyki dobrze na mnie działają :)
Co do kremu, to latem używam Nivea soft - świetnie nawilża i odżywia opaloną i naciągniętą skórę, a na zimę - to albo z Avonu taki na zimę albo Dove - taki dość gęsty, podobny do normalnego Nivea :)

#10 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2192 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 16:32

Ja mam cerę mieszaną :-| i do tego wrażliwą na wszystkie strony.
Mam tłustą strefę"T" i nie wiem jak tego się pozbyć :-/ W dodatku czuję jak plecy mi też sie takie robią ( po tatku chyba mam )
Bo ja kocham tak jak wolność kocha ptak....

#11 calineczka

calineczka
  • Użytkownik
  • 7470 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 07:44

Teraz sobie przypomniałam , że jeszcze kiedys używałam toniku z avonu ;-)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#12 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 10:03

Madzik sprawdź sobie.

http://uroda.onet.pl/cera.html

to ci nie wykarze za cholerę jaką masz cerę :-| jesli chcesz wiedzieć jaką masz cerę i jak ją pielęgnować to podejdź do kosmetyczki każda ma w wyposarzeniu specjalną lampę ze szkłem powiększającym i pod nią widać czarno na białym jaką masz cerę.Mi w tym linku wyszło że mam mieszaną a wiem że mam inną ;-)
Dołączona grafika

#13 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2007 - 10:53

cera mieszana, a twarz myje wszelkimi srodkami z garniera, tzn zel do mycia twarzy, mleczko do demakijazu + tonik, a krem nawilzajacy mam z czegos innego, ale nie chce mi sie teraz sprawdzac z czego :)

#14 LeeLoo

LeeLoo
  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 27 wrzesień 2007 - 18:00

Ja oczywiście mam tłustą cerę. Dobrze, że nie mam trądziku, ale te wągry są paskudne...
Dołączona grafika

#15 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 27 wrzesień 2007 - 19:57

ja w zasadzie używam tych samych kosmetyków co Ania ;-)
z cerą z reguły nie mam problemów - czasami ni stąd ni zowąd wyskakują mi jakieś takie plamy czerwone i jakiś czas się utrzymują, alergolog twierdzi, że to alergiczna sprawa. codziennie przyjmuję tabletki na cerę Capivit A+E i widzę, że przy ich stosowaniu jest lepiej z moją buzią :)

FORUM DLA MAM

img-2006082601201230.png

200901181556.png

#16 Sara

Sara
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 28 wrzesień 2007 - 12:45

Mnie wyszła sucha, aczkolwiek nie umiałam wskazać dokładnej odpowiedzi na większość pytań ;) Charakterystyka niby pasuje, ale wolałabym, aby ktoś fachowym okiem spojrzał na tę moją cerę :)
Dołączona grafika

#17 kasianr123

kasianr123
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 08 październik 2007 - 15:15

Słychajcie- gdzie moge zasięgnąć fachowej(acz nie drogiej) porady dermatologicznej. Mam okropone kłoporty ze swoja cerą. Zdrowo sie odzywiam, dbam o cere, a mimo to ciągle cos mi wyskakuje( choc to nie jest jakies typowy tradzik, racej zaskórniki). A moje plecy i dekold- oo zgrozo. Jestem calkiem ladna dziewczyną, ale te moje problemy z tym....ech, szkoda gadac, juz nie wiem co mam robic, a wydaje mi sie, ze naprawde o siebie nieprzeciętnie dbam:(
Pytajac mialam na mysli jakas strone internetową, bo na wizyte u dermatologa nie chce narazie wydawac- przeprowadzka, same rozumiecie:)Moze w codziennej pielegnacji popełniam jakiś błąd??

#18 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 08 październik 2007 - 15:30

Pytajac mialam na mysli jakas strone internetową,

Jesli chodzi o internet to nie zostaje nic innego jak uzyc google ;-) a informacji jest cala masa :-)

#19 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 08 październik 2007 - 16:17

Udaj sie do kosmetyczki ona przy pomocy specjalnej lampy oceni twoja skóre zaproponuje zabiegi w gabinecie,i powie ci dokładnie jak dbać o cerę w domu .Proponuje ci też wizytę u endokrynologa gdyz takie kłopoty ze skóra są często powiazane z chormonami.W internecie może i oś znajdziesz ale nie zastapi ci to fachowego oka i fachowej porady ;-)
Dołączona grafika

#20 kasianr123

kasianr123
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 09 październik 2007 - 00:29

No właśnie- hormony. Coraz bardziej mnie upewniasz, ze jednak cos z nimi nie tak. Ostatnio mam zmienne nastroje, wahania wagi- i to straszne. Mimo, ze zdrowo sie odzywiam mam problemy z cerą, wypadają mi włosy. W takiej sytuacji gdzie mam się zgłosić? Do dermatologa, kosmetyczki, czy ginekologa? Pomożcie, bo juz sama nie wiem co mam robic:(

[ Dodano: 2007-10-09, 01:33 ]
i jeszcze zaczełam robić błedy ortograficzne:P jezuuu