Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Karmienie maluszka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#101 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5627 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:01

Jak słyszę takie bzdury i to z ust przedstawicielek "służby zdrowia" to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Potem taka młoda mama rodzi dziecko i ufa we wszystko co powiedzą :(

201401111762.png

qio5t5b.png

#102 OpiniaOptymalna

OpiniaOptymalna
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 14:56

Ręczny nie tylko tańszy, ale o wiele lepszy.

#103 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3418 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 20:54

Muszę bo się uduszę  :-D

Impreza roczkowa. Siedzimy przy stole, Młoda między nami w swoim krzesełku. Nakładam jej kluseczki, mięsko, surówkę i daję widelec do ręki. Na tacce stawiam normalny kubeczek z wodą. Młoda je i pije. My spokojnie też możemy zjeść swoje jedzenie i rozmawiać z gośćmi. Przerywa mi tylko, żeby pokazać, że mam jej dać więcej klusek. Zero bałaganu. Zero stresu.

Potem tort - Młoda dostaje łyżeczkę i pięknie wsuwa. Kiedy domaga się jeszcze (bo wszyscy jedzą) podaję jej obrane jabłko. Młoda je i mruczy sobie "Mniam, mniam" 

Miny gości bezcenne. Kuzynka, która siedzi obok i karmi rozgniecionym jedzeniem czterolatka łyżeczką patrzy na to i komentuje "Ale ją wytresowaliście", już mam zamiar się oburzyć, kiedy patrzę na moje WYTRESOWANE szczęśliwe i samodzielne dziecko i jedyne co czuję to taaaaaaaaaaaka duma! <serducho>  

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gif

#104 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7047 postów

Napisano 18 październik 2017 - 06:46

@Aspirynkaaa suuuper  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  wielkie gratulacje! przynajmniej przy drugim nie będzisz się stresowała, że tu jedną a tu drugą trzeba nakarmić! mam nadzieję, że i u nas blw się sprawdzi i Młody będzie jadł chętnie :) papki też będą, ale od razu startujemy z kawałkami, nic specjalnie rozgniatać nie będę :) no i okazało się, ze mój 6 miesięczny syn niezle radzi sobie z piciem ze zwykłego kubeczka! ostatnio pil moje odciagniete mleko i dobrze mu szlo  :-) fakt, ze wylewa troche, no ale to pierwszy raz i polowa trafia do brzuszka!

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#105 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3418 postów

Napisano 26 październik 2017 - 15:06

@elizabeth i jak idzie?

U nas córa marnotrawna powróciła do cycka i najchętniej to by cały dzień wisiała!:-D Tzn. jak ma mnie w zasięgu paszczy, bo jak zostaje beze mnie, to cały dzień bez problemu wytrzymuje.

#106 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5627 postów

Napisano 27 październik 2017 - 09:19

@Aspirynkaaa gratulacje! Uważam, że większym "wytresowaniem" jest wpychanie jedzenia łyżeczką za mamusię i tatusia, ale ok. Niech sobie gadają :P

201401111762.png

qio5t5b.png

#107 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7047 postów

Napisano 27 październik 2017 - 20:49

@Aspirynkaaa chyba nieźle - za nami tydzień, same warzywa - kawałki i zupki. Najbardziej lubi wode, pije i się cieszy :mrgreen: zupki próbuje, ale to są symboliczne ilości, myślę że około 30 ml. Warzywa w kawałkach to zależy co i zależy od humoru :) czasami widocznie je, czasami poliże albo ssie a innym razem wyłącznie sprawdza grawitację :lol: myślę, że nawet jeśli by nie jadł, to jeszcze nie pora na zmartwienia, to pora na oswajanie go z jedzeniem ;) no ale za każdym razem coś tam w buzi ląduje ;) a w Bobas lubi wybór czytałam, ze na poczatkowym etapie rozszerzania diety w przypadku mięsa wystarczy ssanie mięsa, by już to co potrzebne wylądowało w organizmie dziecka, więc póki co mysle, że jest ok :) od listopada chcemy wystartować z owocami, po tygodniu plus minus gluten i mięso ;)

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#108 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5627 postów

Napisano 30 październik 2017 - 21:53

@elizabeth zawsze początki to próbowanie smaków, konsystencji, faktur itp. a nie jedzenie takie by się najeść. Kieruj się instynktem a będzie dobrze.

201401111762.png

qio5t5b.png

#109 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3418 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 19:39

@elizabeth no jasne, że ma czas. Jak coś trafia do paszczy to jest super :-)

Kończymy karmienie piersią. Myślę, że z końcem 14. miesiąca zrobimy to definitywnie. Mam z tego powodu niesamowitego doła. I tylko fakt, że Młoda przyjęła to bez jednej łzy trochę mnie pociesza. Tłumaczę sobie, że była gotowa.

#110 koala

koala
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 10:46

woow do 14 miesiąca to długo ja pierwszego syna karmiłam tylko 3 miesiące a teraz drugi synek ma 4 tygodnie i widzę że coraz mniej mam pokarmu i też słabo ciągnie z piersi co robiłaś że miałaś tyle pokarmu? Mogę jakoś wspomóc laktację?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych