Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

ogrzewanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 jolina

jolina
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 00:48

własnie budujemy z męzem dom i zastanawiamy się jakie ogrzewanie wybrac do wysokich pomieszczeń, aby ciepło nie uciekło na górę lecz zostało na dole pomieszczenia gdzie najbardziej jest potrzebne. Co byście radziły?

#2 rocksky

rocksky
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 00:55

wejdż sobie na stronę /reklama usunięta/, tam w zakładce przegląd prasy jest artykuł na ten temat, moze okaże sie pomocny

#3 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9397 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 01:00

rocksky, zamiast reklamować stronkę można wkleić artykuł na forum :!:

Jakie ogrzewanie wybrać do wysokich pomieszczeń?

W wysokim pomieszczeniu ogrzewanym tradycyjnymi grzejnikami niewiele ciepła pozostaje na dole, mimo że to właśnie tam przede wszystkim jest potrzebne. Jak temu zaradzić?

Ciepłe powietrze jest lżejsze (rzadsze) niż zimne i naturalnie się unosi, co można łatwo zaobserwować przy grzejnikach. Powietrze unoszące się znad tradycyjnych grzejników zawieszonych na ścianach dociera pod sam sufit. Taki rodzaj ogrzewania jest nazywany konwekcyjnym. Działa ono dobrze w pomieszczeniach o standardowej wysokości. W nich bowiem ciepłe powietrze, mimo unoszenia, zostaje wystarczająco długo w strefie przebywania ludzi. W wysokim pomieszczeniu niewątpliwie lepsze niż grzejniki umieszczone na ścianach jest ogrzewanie podłogowe. Wysokość pomieszczenia nie ma wówczas dużego wpływu na sposób rozchodzenia się ciepła i związany z tym komfort cieplny przebywających w nim osób – temperatura grzejącej podłogi nie przekracza 29°C, jest więc niewiele wyższa niż temperatura powietrza w pomieszczeniu, a wtedy konwekcja jest mało intensywna. Wymiana ciepła odbywa się przede wszystkim przez promieniowanie, co oznacza, że ogrzewane są przedmioty i ludzie znajdujący się w „polu widzenia” podłogi. Temperatura w pomieszczeniu rozkłada się wówczas równomiernie – jest najwyższa w pobliżu podłogi i stopniowo maleje wraz ze wzrostem wysokości. Taki rozkład temperatury jest najkorzystniejszy dla człowieka.

źródło:cseie.com.pl
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#4 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9397 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 18:15

Mam pytanie.
Jakie ogrzewanie jest lepsze: gazowe czy miejskie wliczone w czynsz?
Chodzi mi o perspektywę rachunków całorocznych.
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#5 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10524 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 18:37

Miejskie. Najlepiej, jak są na kaloryferach liczniki. Gaz wychodzi, w zależności od ciepłolubności liczony nawet i w stuzłotówkach w sezonie :/

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#6 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:33

Miejskie. Znajoma szwagierki ogrzewa gazowo kawalerkę (coś z 35 m2) a rachunki jak z kosmosu <bezradny></span>
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”

#7 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9397 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:41

Madź, a wiesz może jakie mniej więcej utrzymuje temp w domu?co z pozostałymi miesiącami?co wtedy z rachunkami?

JkIEp1.png

#8 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:51

Tilia, my mamy ogrzewanie gazowe, ale nie uważam, żeby rachunki były jakoś strasznie wysokie. Płacimy co 2 miesiące i tylko raz - za styczeń i luty wyszło nam ponad 200 zł. Od marca ogrzewania nie włączamy wcale.
Ale to zależy od tego, czy to blok, czy stara kamienica, jak grube są ściany itd, bo koleżanka na przykład za styczeń i luty płaciła ze współlokatorkami ponad 800 zł, a i tak nigdy nie udało im się dostatecznie dobrze nagrzać mieszkania.

#9 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9397 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 23:15

Karate bo właśnie ja ciągle słyszę "tylko nie gazowe,rachunki was zszokują" itd a gdy pytam o konkrety to ich nie ma <bezradny></span> koleżanka koleżanki dostała rachunek i tyle :-/

Czyli jednak gazowe może wynosić mało....a jaki macie metraż?i jakie temp mieliście?

JkIEp1.png

#10 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 00:09

Nie pamiętam, ile metrów dokładnie ma to mieszkanie, ale coś koło 60. Temperatura utrzymywała się u nas na poziomie ok 20 stopni albo trochę powyżej, czyli w sam raz, z tym, ze ogrzewanie na noc wyłączałyśmy, podobnie jak w czasie, kiedy byłyśmy na uczelni. Nocą ogrzewanie było nam zupełnie zbędne, a rano mieszkanie bardzo szybko się nagrzewało. Także ja nie narzekam.
Najlepiej zapytać właściciela o średnią wysokość rachunków, a jeszcze lepiej zobaczyć stare rachunki.

#11 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10524 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 16:48

ogrzewanie na noc wyłączałyśmy, podobnie jak w czasie, kiedy byłyśmy na uczelni.

to tajemnica niskiego rachunku rozwiązana :P
A co do wysokości rachunków i braku wytłumaczenia czemu taki jest... ludzie często sobie nie zdają sprawy, że inwestując w okna zaoszczędzą na ogrzewaniu, albo, że warto obniżyć sufit w wysokich pomieszczeniach, z tego samego powodu.

Moja znajoma mieszkała w małym mieszkaniu ogrzewanym gazem. Rachunki znacznie przekraczały 500 zł w sezonie. Upominała sięo uszczelnienie okien kilkakrotnie, w końcu odpuściła. To, co nagrzali - uciekało dziurami.

Swoją drogą, podobny sposób oszczędzania, jak karate ma moja chrzesna. W dużym pokoju włącza tylko 1 kaloryfer, na noc i jak nikogo nie ma - ogrzewanie jest wyłączone. Temperatura około 15 stopni w pomieszczeniach. Okna nowe, ocieplenie założone, a rachunki i tak niebotyczne <bezradny></span> I tu już niestety pomysłu nie mam, jak je ograniczyć.

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#12 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 18:24

My miałyśmy to szczęście, że okna są szczelne, a sufity nie tak wysokie, jak w typowych kamienicach. Niby w nocy nie grzałyśmy w ogóle, a i tak spalam jak zawsze - na krótki rękaw i w krótkich spodenkach :-P

#13 emi_

emi_
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 22:11

Nie chciałam zakładać nowego wątku więc piszę tutaj :lol: jakie macie ogrzewanie w swoich domach i czym palicie? zastanawiam się nad wymianą pieca.

#14 Rika

Rika
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 10:20

A jaki masz teraz?

#15 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5628 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 09:37

@emi_ my mamy na ekogroszek z podajnikiem. Super sprawa, raz zasypujesz i możesz na tydzień zapomnieć o paleniu.

201401111762.png

qio5t5b.png

#16 Azura

Azura
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 11:53

Jeśli nie macie opcji pieca na drewno czy węgiel to najtaniej wychodzi ogrzewanie gazowe.

#17 żanet

żanet
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 08 październik 2015 - 17:49

moi znajomi mają ogrzewanie na pellet. I sobie chwalą. 

#18 longa

longa
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 13 październik 2015 - 10:31

na a centralne zrobić? my mamy centralne i kocioł w piwniucy z podajnikiem. Palimy drewnem, węglem w zasadzie czym się da. Zobacz sobie tu gdzie zamawialiśmy nasz kocioł , bo nam najlepszy doradzono odpowiedni do naszej powierzchni domu ...

#19 magda906

magda906
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 21 październik 2015 - 18:22

Teraz najlepszym rozwiązaniem okazuje sie pompa ciepła. Fakt wydatek spory, ale jakże opłacalny. Poczytaj sobie na stronie Termolitu /link/ o ich wizji na ten temat, poznaj doświadczenie i dostepne rozwiązania. Jak dla mnie super i jakże eko opcja.

#20 Tatianka

Tatianka
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 17:00

Ja bym nie powiedziała, że te pompy to taki strzał w 10. Bardzo dużo kosztują i bardzo łatwo je źle zamontować – jak dla mnie za duże ryzyko. Też mam piec z podajnikiem na paliwa stałe. Tylko tu jest równie ważna instalacja – miedź, pvc czy jeszcze coś innego. U mnie jest miedź ze względu na duże ryzyko wysokich (bardzo wysokich) temperatur.

Użytkownik Tatianka edytował ten post 13 listopad 2015 - 17:00