Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

ogrzewanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 beata_m

beata_m
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 18:43

U nas jest ogrzewanie gazowe, płacimy co dwa miesiące. Średnia temperatura w domu, to jakieś 22 stopnie. Niewątpliwym plusem jest święty spokój z zasypywaniem węglem, czy czyszczeniem pieca. Piec stoi w łazience na parterze. 

#22 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3432 postów

Napisano 16 maj 2016 - 20:24

Dziewczyny, które niedawno budowały domy (@Janina - zaglądasz tu jeszcze?, @marcys ?), na jakie ogrzewanie się zdecydowałyście? Może któraś z Was ma pompę ciepła i system rekuperacji i mogłaby się podzielić przemyśleniami na ten temat?

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#23 lenalena

lenalena
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 19 maj 2016 - 13:24

Ja jak używałam gazowego, to płaciłam fortunę ;/

#24 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:19

A co sądzicie o ogrzewaniu na pellet? Rodzice chcą wymienić piec i zastanawiająs ię właśnie nad pelletem?

#25 żanet

żanet
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 13 czerwiec 2016 - 12:36

pellet to rozwiązanie ekologiczne więc na pewno przyszłościowe. Jak się zdecydują już na ten pellet to muszą mieć sprawdzonego dostawcę opału a nie pierwszy lepszy ponieważ dużo zależy od jakości. Mam znajomych co troszkę czasu szukali odpowiedniego pelletu. 

#26 gosia1111

gosia1111
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 08:56

zgadzam sie z wami że najtańsze ogrzewanie to gazowe no do chwili jak gaz będzie w takiej cenie jak jest. Ale co maja zrobić ludzie którzy nie mogą mieć gazu, wtedy pozostaje tylko ogrzewanie elektryczne. I tu nasuwa sie pytanie czyja dystrybucja energii elektrycznej jest najtańsza? Czy macie sprawdzonych dostawców energii

#27 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 12:02

pellet to rozwiązanie ekologiczne więc na pewno przyszłościowe. Jak się zdecydują już na ten pellet to muszą mieć sprawdzonego dostawcę opału a nie pierwszy lepszy ponieważ dużo zależy od jakości. Mam znajomych co troszkę czasu szukali odpowiedniego pelletu. 

i jaki w końcu teraz kupują, bo szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia jaki wybrać, są i tańsze i droższe. Ciekawe czy dużo się tego zużywa w sezonie?

#28 żanet

żanet
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 20:53

znajomi stosują pellet ze stelmetu. Kupują sobie przez internet.
A spotkałyście się z pompami ciepła jako ogrzewanie??

#29 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3432 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 22:32

A spotkałyście się z pompami ciepła jako ogrzewanie??

Niedawno pytałam o to samo. ;) My będziemy mieli pompę ciepła. Z własnego doświadczenia jeszcze nic nie powiem, ale zanim się zdecydowaliśmy to rozmawialiśmy z wieloma użytkownikami. Wszyscy zadowoleni. Niewątpliwym plusem jest to, że nic nie trzeba robić, nie trzeba martwić się o opał, a w domu jest ciepło.  Mnie skusiło też to, że latem będę mogła sobie dom schładzać. :) Niewątpliwym minusem jest cena. 

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#30 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 14:44

Rodzice piec wymienili, palą już pelletem w tym sezonie, zamowiłam im z .... ten ze ..., dużo fajniej się tym pali niż węglem, sama na święta z ciekawości posżłam do kotłowni żeby zobaczyć jak to wygląda, na pewno zapach jest dużo przyjemniejszy podczas palenia

#31 żanet

żanet
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 22:16

Niedawno pytałam o to samo. :-) My będziemy mieli pompę ciepła. Z własnego doświadczenia jeszcze nic nie powiem, ale zanim się zdecydowaliśmy to rozmawialiśmy z wieloma użytkownikami. Wszyscy zadowoleni. Niewątpliwym plusem jest to, że nic nie trzeba robić, nie trzeba martwić się o opał, a w domu jest ciepło.  Mnie skusiło też to, że latem będę mogła sobie dom schładzać. :-) Niewątpliwym minusem jest cena. 

a na jaką pompę się zdecydowałyście?? 

#32 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3432 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 16:14

@żanet gruntową, dom pasywny, dodatkowo rekuperacja 

#33 Grefy

Grefy
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Nastrój:Brak

Napisano 21 luty 2017 - 14:06

my z mężem mamy ogrzewanie gazowe, ale rachunki nie są jakoś strasznie wysokie. Płacimy co miesiąc i tylko raz - za grudzień wyszło nam około 200 zł. Od marca ogrzewania nie włączamy wcale.

#34 adena

adena
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 10:07

My też przeszliśmy na pellet, cenowo wychodzi podobnie jak gaz, fajnie pachnie drzewem w kotłowni :) zdziwiona byłam jak mało zostaje po spaleniu tego popiołu