Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

jaką książkę ostatnio kupiłyście?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#101 ZielonaHerbata

ZielonaHerbata
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 15:38

Tylko ciebie chcę - F. Moccia

 

Po dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości?  empik.com

Tylko_ciebie_chce_2244154.jpg

 

 

 

Słodki zapach brzoskwiń - S.A.Allen

 

W innych okolicznościach ucieszyłoby ją to. Rozkoszowałaby się widokiem wstawionej Paxton, której całe życie było po prostu doskonałe; która ciągle sprawiała, że inne kobiety czuły się gorsze. Patrzyłaby z satysfakcją na pannę idealną wykładającą się jak długa, gdyby nie fakt, że otaczali ją pijani i agresywni mężczyźni.

Do niedawna Willa i Paxton starały się ze wszystkich sił, by nie wchodzić sobie w drogę. Wydawało im się, że dzieli je wszystko. Do momentu, kiedy tajemnica sprzed lat zmusiła je do wspólnego działania.

Czy Willa i Paxton będą potrafiły pozbyć się swoich uprzedzeń?
Czy istnieje prawdziwa kobieca przyjaźń? Taka, która buduje mosty i burzy mury?
lubimyczytac.pl

 

352x500.jpg

 

A wiesz, że będzie nowy Moccia? "Chwila szczęścia" - jakoś niebawem w marcu.

 

A mi się ostatnio spodobała książka autorki "Ps kocham cię" - Cecelii Ahern. "Sto imion" - popłakałam się! Piękna, wzruszająca opowieść!!!!!



#102 agnieszkapat

agnieszkapat
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 14 marzec 2014 - 16:07

Bridget Jones - Szalejąc za facetem

 

Kupiona zaraz po premierze, gdyż jestem fanką Bridget ;)



#103 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 15:22

J. Pilch "Pod mocnym aniołem"

235301-155x220.jpg

Najgłośniejsza powieść Jerzego Pilcha, uhonorowana Nagrodą Literacką NIKE 2001.
I wchodziłem do gospody "Pod Mocnym Aniołem", i w celu uporządkowania doznań wypijałem cztery pięćdziesiątki. Potem w pobliskim sklepie kupowałem butelkę wódki i stawiałem czoło rozgardiaszowi przedmiotów. Nieładowi nieustannie wzbierającemu w opuszczonym przez moje żony mieszkaniu nie byłem bowiem w stanie sprostać na trzeźwo, choć czyniłem to wytrwale, mam bowiem usposobienie skrajnie pedantyczne. - fragment
Pilch po mistrzowsku gra z tradycją powieści pijackiej, dowodząc, jak autokreacja alkoholika bliska jest opowiadaniu siebie przez pisarza.
-Z laudacji prof. Marii Janion - przewodniczącej jury Nagrody Literackiej Nike

 

T. Harris "Milczenie owiec"

129908-155x220.jpg

 

Clarice Starling, młoda adeptka Akademii FBI w Quantico, rozpoczyna staż w sekcji behawioralnej Biura, zajmującej się seryjnymi zabójstwami. Jej pierwszym zadaniem jest spotkanie z przybywającym w szpitalu dla umysłowo chorych wielokrotnym mordercą i kanibalem, z zawodu psychiatrą – doktorem Hannibalem Lecterem, prawdziwym geniuszem zła. Zwierzchnik Clarice, Jack Crawford, liczy na to, iż Lecter pomoże FBI w zidentyfikowaniu innego zbrodniarza, nazwanego przez media Buffalo Billem, który od kilku miesięcy terroryzuje Stany Zjednoczone, porywając, mordując i obdzierając ze skóry młode kobiety. Starling wdaje się z Lecterem w niebezpieczną grę psychologiczną: w zamian za okruchy informacji na temat Buffalo Billa opowiada mu o swoim dzieciństwie, pozwalając, by oddawał ją osobliwej psychoanalizie. Czy dzięki genialnej intuicji Lectera uda się wpaść na trop psychopaty, zanim ten zabije kolejną porwaną kobietę? A może doktor wie o morderstwach więcej, niż chce ujawnić?

 

L. Newman, R. Erber "Zrozumieć zagładę. Społeczna psychologia Holokaustu"

155x220.jpg

 

Książka, która zmusza, by na nowo zastanowić się nad źródłem zła. Autorzy, odnosząc się do historii Holokaustu, wyjaśniają procesy psychologiczne kształtujące osobowość sprawców, biernych świadków oraz heroicznych altruistów ratujących ofiary. Próbują wniknąć w najbardziej mroczne zakątki ludzkiej psychiki, by zrozumieć przyczyny zbrodni Holokaustu i innych aktów ludobójstwa. Omawiają procesy grupowe i międzygrupowe, a także czynniki kulturowe oraz biologiczno-ewolucyjne mogące odpowiadać za występowanie zachowań zbrodniczych. Sformułowane przez nich wnioski mają charakter uniwersalny i wykraczają daleko poza ogólną teorię przemocy międzygrupowej.

 

 

E. Goffman "Instytucje totalne. O pacjentach szpitali psychiatrycznych i mieszkańcach innych instytucji totalnych"

155x220.jpg

Instytucje totalne to jedna z najważniejszych książek klasyka światowej socjologii. Na podstawie obserwacji prowadzonych w szpitalach psychiatrycznych w Stanach Zjednoczonych Goffman stwierdził, że to nie choroba jest najważniejszym czynnikiem, który czyni z nas pacjentów, ale sam szpital obsadza nas w tej roli. Instytucje totalne, czyli zamknięte światy – takie jak więzienia, klasztory, internaty czy chociażby domy opieki – nie potrzebują murów czy drutów kolczastych, by odizolować nas od świata zewnętrznego. Bariery, jakimi oddzielają nas od rzeczywistości, zduszając naszą osobowość, mają głownie charakter obyczajowo-psychologiczny.

 

S. King "Wielki marsz"

133303-155x220.jpg

 

Mroczna alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych.
Stu chłopców wyrusza w morderczy marsz - meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Najwyższą z możliwych.

 

źródło: lubimyczytac.pl



#104 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 19:21

@karatetyka na jedna z tych  co wrzuciłas nabrałam ochoty ;-)

 

 

 

Efekt Lolity

 
 
Autor: Durham M. Gigi   :     :     :    

Popkultura i atakująca zewsząd reklama wpajają młodym dziewczynom i chłopcom pięć fałszywych mitów dotyczących seksu i seksualności:
* Dziewczyny nie wybierają sobie chłopców, to chłopcy wybierają dziewczyny – ale tylko te, które są sexy;
* Istnieje tylko jeden obowiązujący model „bycia sexy”;
* Dziewczyny muszą się starać osiągnąć ten ideał;
* Im młodsza dziewczyna, tym bardziej seksowna;
* Przemoc w seksie jest „hot”.

Owe 5 mitów składa się na efekt Lolity. Tak autorka nazywa zespół zjawisk w mediach, który podkopuje u dziewczyn pewność siebie, usprawiedliwia uprzedmiotowienie kobiet i po cichu prowadzi do przestępczych zachowań na sferze seksualnej. W „Efekcie Lolity” dr M. Gigi Durham proponuje nowe podejście i konkretne rady, które dadzą dziewczynom siłę i pewność siebie, potrzebne, by podejmować odpowiedzialne decyzje na polu własnej seksualności.

„Efekt Lolity” to lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców i potężne narzędzie w rękach tych, którzy chcą przeciwstawić się wykorzystywaniu i uprzedmiotowieniu najsłabszych istot w społeczeństwie.

 

empik.pl'


Użytkownik Olenka edytował ten post 26 marzec 2014 - 19:24

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#105 Kala1702

Kala1702
  • Użytkownik
  • 2113 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 14:02

E. Goffman "Instytucje totalne. O pacjentach szpitali psychiatrycznych i mieszkańcach innych instytucji totalnych"

 

też czytałam i polecam a na wzór tej książki ostatnio przeczytałam książkę Adam Millera - ,,Szpital psychiatryczny jako instytucja totalna - socjologiczne studium przypadku" 

 

Praca jest przykładem udanego połączenia teorii socjologicznych i  badań empirycznych, zainspirowanego Goffmanowską koncepcją instytucji totalnych. Autor do analizy osobistej stosuje metody obserwacji i wywiadu oraz wykorzystuje dane zastane, prowadząc obserwację uczestniczącą przyjmuje rolę społeczną i perspektywę pacjenta. Na pracę składają się: część teoretyczna dotycząca metodologii, rozważania nad instytucjami i organizacjami oraz rekonstrukcja Goffmanowskiej koncepcji instytucji totalnych. Część teoretyczna została uzupełniona interesującą perspektywą historyczną poświęconą genezie i rozwojowi szpitali psychiatrycznych, również w Polsce. Trzon pracy stanowi opisowo-wyjaśniająca teoria szpitala psychiatrycznego wykorzystująca sposób analizy E. Goffmana.

 

I kupiona w czwartek najnowsza, przy której rycze jak bóbr ,,Nikt nie przyjdzie" - Toni Maguire, Robbie Garner

 

Przerażająca historia braci okrutnie maltretowanych i molestowanych w domu dziecka spisana przez autorkę bestsellerowych autobiografii. Robbie ma pięć lat, kiedy jego ojciec po samobójczej próbie trafia do szpitala psychiatrycznego. Matka, już wcześniej zajęta wyłącznie kolejnymi kochankami, teraz znika na dobre. Starszy brat Robbiego zostaje umieszczony w domu dziecka  Haut de la Garenne, a Robbie i jego trzyletni braciszek - w Sacre Coeur, sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne. Ogromny, ponury gmach przeraża chłopców od pierwszej chwili. Ale gorsze jest to, co dzieje się za jego murami. Bicie, chłostanie pejczem, ciemny kurnik, w którym za karę zamyka się dzieci jak w karcerze. Okrucieństwo zakonnic jest niewyobrażalne. Uderzony w głowę brat Robbiego doznaje nieodwracalnego urazu mózgu… Kiedy Robbie zostaje przeniesiony do Haut de la Garenne, myśli, że to koniec horroru. Tu są książki, telewizor, ogród… i pokoje kar, gdzie wychowawcy znęcają się nad chłopcami. I jeszcze bardziej koszmarne miejsca... 

Robbie spędził w sierocińcach dziesięć lat. I przez dziesięć la nikt nie przyszedł bezbronnym dzieciom z pomocą.
Prawda o tym, co działo się za murami domów dziecka na wyspie Jersey, wyszła na jaw, dopiero kiedy Robbie był już dorosły. Skandal poruszył opinię publiczną, ale nie zwrócił dzieciństwa tym, którzy stracili je bezpowrotnie. Ludziom takim jak Robbie Garner.

 

Załączone miniatury

  • nikt-nie-przyjdzie-b-iext21074984.jpg
  • cs.JPG

"...Nie każda sytuacja, która wydaje się być beznadziejna jest nią w rzeczywistości..."

#106 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 10:08

@Kala1702 podaj źródło.


“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#107 Findmysky.

Findmysky.

    słaba, ale udźwignie

  • Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 21 kwiecień 2014 - 17:46

  • "Biała Masajka" Corinne Hoffmann

 

Jest to relacja z czterech lat, które spędziłam w buszu. Kierowana wielką miłością mego życia, wyszłam za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Tam doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej. Wraz z córką Napirai wygrałyśmy największą walkę o przetrwanie. Corinne Hofmann, urodzona w 1960r. mieszka obecnie w Szwajcarii. Biała Masajka stała się bestsellerem i została przetłumaczona na trzynaście języków. O dalszych losach bohaterki opowiada książka Żegnaj, Afryko .

 

I dostałam:

 

  • "To ja, Malala" Malala Yousafzai, Christina Lamb

 

Historia pakistańskiej dziewczynki, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji.

Gdy talibowie przejęli kontrolę nad Doliną Swat w Pakistanie, jedna dziewczynka odważyła się im sprzeciwić. Malala Yousafzai podjęła walkę o swoje prawo do nauki.

We wtorek dziewiątego października 2012 roku, w wieku piętnastu lat, niemal zapłaciła za to najwyższą cenę. W drodze powrotnej ze szkoły postrzelono ją w głowę z bliskiej odległości i wydawało się, że nie przeżyje.

Ale cudem wyzdrowiała i los rzucił ją z dalekiej wioski w północnym Pakistanie do siedziby ONZ w Nowym Jorku. W wieku szesnastu lat stała się globalnym symbolem pokojowego protestu i najmłodszą w historii kandydatką do pokojowej Nagrody Nobla.

„To ja, Malala” to niezwykła opowieść o rodzinie dotkniętej piętnem terroryzmu; o walce o prawo dziewcząt do nauki; ojcu, który będąc właścicielem szkoły, zaszczepił w córce zamiłowanie do wiedzy, i odważnych rodzicach, którzy w społeczeństwie, gdzie na pierwszym miejscu stawia się synów, nade wszystko ukochali córkę.

Dzięki Malali uwierzycie, że moc głosu jednej osoby bywa siłą napędową zmian na światową skalę.

 

 

  • "Ślad na piasku" Zoe Ferraris

 

Po tajemniczym zniknięciu szesnastoletniej Nuf jej wpływowa rodzina wzywa Najira asz-Szarki, pustynnego przewodnika, by stanął na czele ekipy poszukiwaczy. Po dziesięciu dniach, gdy sfrustrowany brakiem efektów Najir zamierza się poddać, anonimowi wędrowcy przynoszą rodzinie tragiczne wieści... Co mogło skłonić dziewczynę z bogatej rodziny do ucieczki tuż przed ślubem? Próbując rozwikłać kryminalną zagadkę, Najir spotyka się z rosnącą niechęcią jej krewnych i odkrywa coraz bardziej intrygujące szczegóły z życia Nuf. Czy rodzina rzeczywiście nie znała prawdy o jej zniknięciu? Krok po kroku Najir poznaje sekrety klanu i dociera do prawdy o dziewczynie, która próbowała wyrwać się z okowów tradycji i nakazów religijnych.

 

 

 

Źródło opisów: lubimyczytac.pl

 

 

 

Lekka kolejka do czytania już mi się robi. :D


''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#108 Kala1702

Kala1702
  • Użytkownik
  • 2113 postów

Napisano 11 lipiec 2014 - 15:19

Oczywiście nie mogłam się opanować i musiałam kupić kolejną książkę którą pochłonęłam w 2 dni  :-P

 

,,Ballada Lili K" - Blandine Le Callet 

 

Lili poznajemy w momencie, gdy w brutalny sposób zostaje oderwana od matki i umieszczona w Centrum, ośrodku wychowawczym, mającym jednocześnie wiele cech więzienia. Oddana pod opiekę specjalistów, uczy się żyć, w możliwie normalny sposób, jednocześnie usiłując sobie przypomnieć swoje życie sprzed rozdzielenia jej z najbliższą osobą. Nie wiedząc dlaczego pozbawiono ją matczynego ciepła, próbuje dociec, czym zawiniła ta, która wydała ją na świat, co niemal na każdym kroku skutecznie będzie jej utrudniane, przez tych pod których opiekę trafiła. Przez ludzi, którzy starają się odsunąć od niej wszelkie dowody na to, że Lili w ogóle miała życie przed

To książka skupiona przede wszystkim wokół bezgranicznej miłości dziecka do matki. Miłości trwającej pomimo wszystko i silniejszej niż cokolwiek innego. 

 

 

źródłoczytadelko.blox.pl/

Załączone miniatury

  • ballada lili k.jpg

"...Nie każda sytuacja, która wydaje się być beznadziejna jest nią w rzeczywistości..."

#109 asapp

asapp
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 13:57

Ja właśnie kupiłam w .......
"Przebudzenie" Kinga
"Zaginioną dziewczynę"
"Zostań jeśli kochasz"
i nie mogę się doczekać aż je przeczytam:)
Za wszyskie zapłaciłam nieco ponad 80 zł - uwielbiam takie promocje.

... ma oferty dzienne, regularne promocje i zniżki na książki szkolne.

Kończę właśnie "American Psycho" - dawno temu już glądałam film, w którym się zakochałam ale to pewnie ze względu na Christiana Bale'a:) Koniecznie chcę skończyć American Psycho żeby jak najszybciej zabrać się za nowe:)



#110 Janina

Janina

    franca

  • Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 20:49

W Biedronce jest zimowy festiwal książek (są po 10 zł :-D) więc zakupiłam: James Rollins "Ołtarz Edenu", James Petterson "Siódme niebo" i "Niebezpieczne związki" Pierre de Laclos.


Użytkownik Janina edytował ten post 08 styczeń 2015 - 20:50

Lubię czytać!    <lovam1>  Marcjanna Fornalska "Pamiętnik matki"

 


#111 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 15:43

Ja dzięki promocji w empiku właśnie kupiłam "House of Cards" Dobbs'a - za całe 2 grosze :-P

Data premiery się zbliża, więc dostanę ją dopiero po 04.02 :-)

 

house-of-cards-b-iext28143661.jpg

 

 

Oprócz tej kupiłam jeszcze:

"Więzienny prawnik" Grisham John
"Piąty świadek" Connelly Michael
 

Będzie co czytać :mrgreen:


“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#112 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:34


Będzie co czytać :mrgreen:

I ja zasiliłam swoją biblioteczkę:

 

Clive Cussler "Punkt zero"

Ian McEwewan "Solar"

Jo Nesbo "Łowcy Głów"

i właśnie zamówiłam kolejne trzy Nesbo: "Pierwszy śnieg", "Wybawiciel", "Pancerne serce".

 


za całe 2 grosze

Za jaką sprawą takie cuda? :D


“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#113 Wisienkowa

Wisienkowa

    HQ

  • Moderator
  • 4761 postów

Napisano 11 luty 2015 - 14:23

C. J. Cox - Droga ucieczki

J. Patterson - Ja. Alex Cross

J. Patterson - Detektywi z Private



#114 canciari

canciari
  • Użytkownik bez aktywacji
  • 7 postów

Napisano 12 luty 2015 - 22:10

Ja ostatnio kupiłam książkę mojej drugiej połówce na walentynki (Chuck Palahniuk - Fight Club). Mówił mi kiedyś, że film mu się podobał, a że lubi książki, no to mu kupiłam i pięknie zapakowaną walentynkowo elfy mu przywiozły do paczkomatu :D Jak się trochę poznamy, to wspomnę o stronce, którą zawsze wykorzystuję do wysyłania książkowych prezentów bo jestem nią za-chwy-co-na, ale na razie nie chcę być posądzana o kryptoreklamę :D Napiszę, czy Połówkowi się spodobało :)

 

A może któraś z Was poleciłaby mi jakiś nowy, dobry kryminał/powieść detektywistyczną do poczytania? 



#115 Olenka

Olenka

    Yeah!

  • Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 12 luty 2015 - 23:29


Jak się trochę poznamy, to wspomnę o stronce, którą zawsze wykorzystuję do wysyłania książkowych prezentów

Niestety, ale nawet jak się trochę poznamy to na forum obowiązuje zakaz linkowania/reklamowa itp. ;-)

Tak na przyszłość.


“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#116 canciari

canciari
  • Użytkownik bez aktywacji
  • 7 postów

Napisano 13 luty 2015 - 10:52

Niestety, ale nawet jak się trochę poznamy to na forum obowiązuje zakaz linkowania/reklamowa itp. ;-)

Tak na przyszłość.

Nigdy nie wstawiłabym na forum linka, ani dokładnej nazwy tego serwisu, bo czytałam regulamin :-) Poza tym nie chę żeby inqaa na mnie nakrzyczała :-D

 

Co do książki - chłopak zaczął czytać dziś w nocy i mówi, że jestem najlepsza na świecie, że mu ją kupiłam, więc chyba zadowolony.  <ookk>


Użytkownik canciari edytował ten post 13 luty 2015 - 10:54


#117 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 13 luty 2015 - 11:16


Nigdy nie wstawiłabym na forum linka, ani dokładnej nazwy tego serwisu, bo czytałam regulamin :-)

Zawsze będziesz mogła wysłać linka osobom zainteresowanym w prywatnej wiadomości, wtedy nie będzie żadnego problemu. ;-)

 

 


Poza tym nie chę żeby inqaa na mnie nakrzyczała :-D

Heh, nie będę krzyczeć, spokojnie ;-)

 

 


Jak się trochę poznamy, to wspomnę o stronce, którą zawsze wykorzystuję do wysyłania książkowych prezentów bo jestem nią za-chwy-co-na

Z racji, że my już się znamy, ja bardzo poproszę o link albo na pw albo gdzieś indziej :lol:


Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

 

 


#118 Tilla

Tilla
  • Użytkownik
  • 142 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 10:48

A ja się skusiłam na taką sensację wypatrzoną na Czytam wszędzie (taki fan page dla moli ksiażkowych). Znacie? :)

 

11937453_885380374882322_784606056379660



#119 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 22:03

@Tilla, akurat tej nie czytałam, ale bardzo lubię jego książki. Szczególnie serię z Boschem i Hallerem, sama nie tak dawno upolowałam jego "Ołowiany wyrok" w antykwariacie i połknęłam w jeden dzień ;)
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#120 czytelniczadusza

czytelniczadusza
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 09:14

"ćwiczenia stylistyczne" Raymond Cocteau







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych