Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Ksiażki godne polecenia...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
167 odpowiedzi w tym temacie

#1 kashira

kashira
  • Użytkownik
  • 5282 postów

Napisano 08 maj 2009 - 11:11

No właśnie macie takie książki? Ja ostatnio zaniedbałam troszkę moje książkowe hobby, ale mam już wolne i szukam teraz czegoś do pochłonięcia...

A książki, do których ja chętnie wracam to Bułhakowa - Mistrz i Małgorzata, Reymonta - Chłopi, Kosiński - Malowany ptak, Schmitt - Oskar i pani Róża, Terakowska - Ono...
Hmm.. pewnie jest ich jeszcze więcej, ale poki co tyle mi na myśl przychodzi ;-)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Mirabelka__22

Mirabelka__22
  • Użytkownik
  • 8754 postów

Napisano 08 maj 2009 - 11:58

Mężczyzna do towarzystwa- D. Stec z ostatnich.. Czytalam duzo ksiazek, ale takie autorki jak Siesicka juz was raczej nie zaineteresuja:P

Mialam 4 lata przerwy, wiec teraz nadrabiam. Jak trafie jeszcze na cos ciekawego to napisze:P

#3 Pachulka

Pachulka
  • Użytkownik
  • 853 postów

Napisano 12 czerwiec 2009 - 22:45

:arrow: Dorota Terakowska "Tam gdzie spadają anioły "

:arrow: opowiadania E.E. Shmitt'a szczególnie "Oskar i Pani Róża"
Od aniołka mam skrzydełka... lecz diabełek dał mi charakterek :D

Dołączona grafika

#4 użytkownica

użytkownica
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 10:31

Ja czytam "Z pamiętnika psychoanalityka". Fajna rzecz, pozwala spojrzeć na siebie i swoje problemy z dystansem. No i ogólnie takim ciepłym językiem jest to napisane, widać, że autorka ma doświadczenie a nie wymyśla jakieś mądrości wyssane z palca. Poza tym czytałam ostatnio "Niezwykłą podróż Pomponiusza Flatusa" - zabawna i wciągająca, tylko krótka.

#5 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:15

Z ostatnich "Zla krew" Gortata. Poza tym strasznie lubie "MW" Lysiaka. Lubie tez "Ludzkie Zoo" Desmonda Lewis i czasem wracam do "Wszyscy jestesmy dziecmi bogow"Danikena.

#6 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 12 sierpień 2009 - 22:25

polecam "bogowie jak ludzie" Wolski Marcin. rewelka

Dawno temu na Ziemię przybył Urr - wśród potomnych nazywany Uranosem. Jego geny rozproszyły się wśród ludzi; każdy Europejczyk nosi w sobie jakąś cząstkę boga Uranosa, jednak w każdym następnym pokoleniu coraz mniejszą - telepatia, mimetyzm, lewitacja itp. ujawniają się w większym stężeniu tylko sporadycznie. Ludzie posiadający większą ilość genu Urra są wyszukiwani i krzyżowani, aby uzyskać osobnika o jak najwyższym współczynniku boskości. Na takiego szesnastoletniego "boga" czynią zakusy zarówno terroryści, jak i organizacja zwalczająca terroryzm. Przeszkadzają im, próbując chronić chłopaka, jego twórcy - współcześni herosi.

źródło http://www.biblionetka.pl
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#7 shape

shape
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 12:27

często wracam do książek Cejrowskiego, ma człowiek talent do opowiadania swoich historii z podróży, jedną z lepszych książek jakie w życiu czytałam to "Życiorysy niepoprawne" Ryszarda Katarzyńskiego, opowiadająca losy Żydów podczas II Wojny Światowej, genialnie napisana, czyta się jednych tchem, niestety jest ciężko dostępna, ja ją odkryłam na goneta. net i teraz mogę powiedzieć, że jest to jedna z moich ulubionych książek

#8 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 21 wrzesień 2009 - 16:43

A ja teraz zaczynam czytac "Zlodziejke ksiazek" Zusaka. Bardzo mi sie podoba. Zachecily mnie slowa recenzenta z "Time'sa", ktory napisal, ze to jest podobne do "Rzezni nr 5" Vonneguta. Narazie twierdze, ze to jest lepsze :)

#9 ihmo

ihmo
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 22 wrzesień 2009 - 11:18

A ja teraz zaczynam czytac "Zlodziejke ksiazek" Zusaka.

Kurczę, widziałam kiedyś tę książkę w księgarni, tylko akurat nie miałam kasy, żeby ją kupić. Szczerze mówiąc, moją uwagę zwróciła okładka - książka jest ślicznie wydana. Bardzo fajna na prezent.

#10 Marta2012

Marta2012
  • Użytkownik
  • 177 postów

Napisano 22 wrzesień 2009 - 11:32

Właśnie w weekend skończyłam czytać "Cedry pod śniegiem".
Piękna książka o niespełnionej miłości, wojnie i podziałach kulturowych.
Polecam :!:

Jeśli ktoś lubi się pośmiać i popłakać polecam również Grocholę " Kryształwy anioł ". Ta kobita ma talent do pisania, na początku książki płakałam ze śmiechu!

#11 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 22 wrzesień 2009 - 11:42

A ja teraz zaczynam czytac "Zlodziejke ksiazek" Zusaka.

Kurczę, widziałam kiedyś tę książkę w księgarni, tylko akurat nie miałam kasy, żeby ją kupić. Szczerze mówiąc, moją uwagę zwróciła okładka - książka jest ślicznie wydana. Bardzo fajna na prezent.

Podobno nie powinno sie ksiazki oceniac po okladce, ale ta akurat naprawde jest pieknie wydana :). Zawartosc jest rownie piekna.
Co do "Krysztalowego Aniola", widzialam w necie bardzo rozne opinie...

[ Dodano: 2009-09-24, 22:40 ]
No i zackochalam sie w Zusaku :) . Stalo sie. Wiec dzisiaj udam sie do swej samotni, by zapoznac sie z jego kolejna ksiazka- "Poslancem".

#12 Etna

Etna
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 27 październik 2009 - 13:14

Przeczytałam niedawno Gone Michaela Granta:) ale mnie zaskoczyła ta książka....jak żadna inna, myślałam że to taka bajka dla dzieci a tu tyle mądrych wydarzeń, dla młodzieży na pewno przydatna ale i jak ja czytałam to sie nie nudziłam, wręcz przeciwnie- wizja świata bez dorosłych przedstawiona przez Granta pokazuje że wcale nie jest łatwo, że dzieci mimo wszystko z wieloma problemami nie umieją sobie poradzić same- całe miasto przestaje funkcjonować- nie ma odpowiedzialnych ludzi za szpitale, sklepy i tu akurat za elektrownie atomową:O wylania sie grupa która w miarę możliwości zajmuje się maluchami i chce wyrwać sie z tego nowego dla nich świata....wielu z nich odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce:) jest tez kilka sytuacji gdzie zakręciła mi sie łezka w oku, a to wszystko przez bezsensowną rywalizacje dzieci:/ przeczytajcie bo warto...

#13 bikini

bikini
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 28 październik 2009 - 08:42

Teraz czytam "Notatki z wystawy" Patricka Gale. To opowiesc o pewnej ekscentrycznej, znakomitej malarce. W trakcie czytania ekscentryzm ujawnia zupelnie nowe oblicze..

#14 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5618 postów

Napisano 28 październik 2009 - 10:37

u mnie w mieście furorę robią książki Olgi Rudnickiej czytał ktoś?
"Martwe jezioro" to pierwsza cześć, "Czy ten rudy kot to pies?" 2 cześć opowieści
książki godne polecenia wg. mnie
Niedawno wyszła 3 książka tej autorki "Zacisze 13" nie mogę sie doczekać kiedy ją przeczytam

201401111762.png

qio5t5b.png

#15 gwiazdeczka1888

gwiazdeczka1888
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 28 październik 2009 - 16:19

ja czytałam te książki Olgi Rudnickiej. Zainteresowałam się, kiedy to pierwszy raz pojawiła się w DDTVN i wypowiadała się na temat pierwszej ksiażki "Martwe jezioro", zainteresowało mnie to, gdyż książki polecane przez TVN zawsze były strzałem w 10. Przynajmniej dla mnie. Tak więc pochłonęłam wszystkie. Trzecia jak tylko pojawiła się w sprzedaży znalazła miejsce u mnie na półce. Na wiosnę kolejna część Zacisza...

#16 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5077 postów

Napisano 28 październik 2009 - 20:10

ja moge polecic 'kwiat pustyni'
czytałam jeszcze jak byłam w gim ale książka utknęła mi w pamięci i musze do niej wrócic jeszcze :-P
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#17 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 28 październik 2009 - 20:25

'kwiat pustyni'

to nie jest o tej murzynce obrzezanej :?:

#18 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5077 postów

Napisano 28 październik 2009 - 20:34

to nie jest o tej murzynce obrzezanej

a jest ;-) lubie takie ksiązki oparte na faktach :mrgreen:
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#19 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 28 październik 2009 - 20:57

Jesli moglabym cos polecic,to ksiazke Wojciecha Cejrowskiego -Rio Anaconda.Swietna,pelna wspanialych zdjec ksiazka ;-)

#20 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10524 postów

Napisano 28 październik 2009 - 21:02

Wojciecha Cejrowskiego -Rio Anaconda

o tak :mrgreen: czytałam kilka razy ;-) i jak gościa nie znoszę tak jego książki są pisane bardzo lekko, z dużą dawką humoru a jednocześnie z wieloma ciekawostkami

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.