Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Jak dbacie o oczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 Clonii

Clonii
  • Użytkownik
  • 279 postów

Napisano 15 październik 2009 - 10:14

Oczy odpoczywają gdy patrzymy w dal, jak patrzymy na coś co jest blisko napinają się mięśnie a gdy w dal są rozkurczone...kiedyś tak słyszałam i faktycznie jak spojrzę na coś blisko a potem daleko czuje rozluźnienie mięśni i taka metodę tez stosuje przy zmęczonych oczach;)
....Jak księżyc w oknie śmiej się i płacz...Na linie nad przepaścią tańcz....Aż w jedną krótką chwilę, pojmiesz po co żyjesz....

Niedojrzała miłość mówi: "Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję". Dojrzała miłość mówi: "potrzebuję cię, ponieważ cię kocham".

#42 MISIULKA21

MISIULKA21
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 15 październik 2009 - 10:42

codziennie wieczorem wrzucam plastry z ogorkow na moje oczeta albo torebki po herbatach :)
~~zaczynam nowy etap w moim życiu :D , w końcu zaczynam żyć , mam dla kogo ==> kocham Cię mamo, kocham Cię tato :D <3 kocham wszystkich którzy mi pomogli :D ~~

#43 Mirabelka__22

Mirabelka__22
  • Użytkownik
  • 8754 postów

Napisano 15 październik 2009 - 10:59

Oczy odpoczywają gdy patrzymy w dal, jak patrzymy na coś co jest blisko napinają się mięśnie a gdy w dal są rozkurczone...kiedyś tak słyszałam i faktycznie jak spojrzę na coś blisko a potem daleko czuje rozluźnienie mięśni i taka metodę tez stosuje przy zmęczonych oczach;)

Popieram.

Interesowalam sie tym troche i tak naprawde nawet slaby wzrok mozna wycwiczyc, dla zdrowych oczek tez sa specjalne cwiczenia i mozna nawet takie filmy znalezc.

Przyklad: Joga dla oczu(film)
Jak widziec dobrze bez i w okularach(ksiazka).

#44 zwierz

zwierz
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 21 październik 2009 - 17:01

tez mam ten problem. odkąd moja praca polega głównie nad komputerem nie mogę sobie z tym poradzic, oczy bola, śluzówka jest wysuszona i sen nawet nic nie pomaga. okropne

#45 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 21 październik 2009 - 21:18

tez mam ten problem. odkąd moja praca polega głównie nad komputerem nie mogę sobie z tym poradzic, oczy bola, śluzówka jest wysuszona i sen nawet nic nie pomaga. okropne

więc może warto pomyślec o jakichś kroplach?
okularach do kompa?
ćwiczeniach? :roll:

#46 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 21 październik 2009 - 21:22

Jeśli oczy bolą i w dodatku widzisz pogorszenie się wzroku to do lekarza, czasami kończy się zwykłymi kroplami, które uśmierzają ból i oko czuje się wypoczęte. Kolezanka stosuje, co prawda lepsze krople to miesięczny koszt 40zł, ale jak mają pomóc, to pomogą ;)

#47 Mirabelka__22

Mirabelka__22
  • Użytkownik
  • 8754 postów

Napisano 21 październik 2009 - 22:00

A ja do komputera bym proponowala zel ze swietlikiem. Jest stosunkowo tani (choc nie pamietam dokladnie ceny) i dobrze dziala.
Chyba nawet pisze na nim ze do pracy przy kompie.

#48 tagalog

tagalog
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 22 październik 2009 - 16:28

Jak czuję pieczenie i zmęczenie oczu, gdy jestem przed komputerem, to patrzę sobie w dal, w dal. Dobrze też działa na oczy kolor zielony. Takie cwiczonka tez się moga przydać.

#49 stokrotka

stokrotka
  • Użytkownik
  • 396 postów

Napisano 31 październik 2009 - 18:44

Jak czuję pieczenie i zmęczenie oczu, gdy jestem przed komputerem, to patrzę sobie w dal, w dal. Dobrze też działa na oczy kolor zielony. Takie cwiczonka tez się moga przydać.

Zgodze sie ,ale na dłuzsza mete to i tak sie to nie sprawdza,np. jak juz sie pojawia zwyrodnienie plamki zołtej.

#50 Mya

Mya
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 12 listopad 2009 - 12:23

Myślę że najlepsze są właśnie okulary z porządnym antyrefleksem wtedy oczy się aż tak nie meczą , gdy zaczęłam pracować w salonie optycznym po 12 godzin , szef odrazu mi sponsorował okulary bo powiedział że po roku szybko był oślepła do tego używam kropli do oczu i oczy nie są już takie suche i przemęczone.

#51 Ekstrawagandzka

Ekstrawagandzka
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 17 listopad 2009 - 14:39

Świetlik i tonę marchewki :D:D Marchew ma dużo wit. A która dobrze wpływa na wzrok. No i na pewno siedząc przy kompie trzeba robić sobie przerwy i patrzeć na zielone kolory, drzewa, trawę - to odpręża wzrok.

#52 anulka27

anulka27
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:53

okularki obowiązkowo, ja mam bardzo podobne objawy. moge polecic bardzo fajne tabletki ktore odkrylam stosunkowo niedawno- Pryzmin - Borówka z luteiną A + E.
Działanie:
- regeneruje barwnik odpowiadający za zdolność widzenia
o zmierzchu
- wzmacnia ściany naczyń włosowatych
- posiada właściwości przeciwutleniające
- chroni plamkę żółtą przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego Produkt przeznaczony dla osób:
- z zaburzeniami widzenia o zmierzchu
- pracujących przy komputerze
- pracujących w złych warunkach oświetleniowych
- narażonych na pogorszenie wzroku związane z wiekiem
RYZMIN borówka z luteiną A + E, dzięki zawartości karotenoidu – luteiny, ma właściwości przeciwutleniające. Wybralam juz 2 opakowania i naprawde widze rezultaty, oczy sa mniej zaczerwienione, zniknelo poczucie piasku pod powiekami, duzo wolniej mecza sie przed kompem, choc spedzam przed nim większa czesc dnia...polecam... :-D

#53 Sylwia205

Sylwia205
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 26 styczeń 2010 - 07:53

Hej, mi tez ostatnio polecili w aptece borówkę, podobno bardzo skuteczna. W każdym razie na razie :) testuję, jak będę zadowolona to dam znać.
Co prawda nie liczę specjalnie na to, że wada mi się skończy, ale...
W każdym razie pamiętam, że jak byłam mała okulistka kazała jeść mi dużo jagód, wtedy wada mi strasznie szybko się pogłębiała. Od tego czasu mam mały uraz do smaku jagód. Tym niemniej wtedy rzeczywiście to trochę pomogło.

#54 Marysiaa

Marysiaa
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 18:21

Od pewnego czasu mam wlasnie takie problemy. Ta sie wzielo samo z siebie! Przychodzi nagle- myslalam ze jestem na cos uczulona ale nie. Mogę normanie siedziec i nagle oczka zaczynaja szczypac i lzawic co sprawia ze sie zaczerwieniaja. A na sloneczku juz zupelnie. Co radzicie?
To nie wstyd czasem mówić że się wątpi Wstydem jest, szczęście mieć, nie odstąpić Głupcem nie jest ten co marzy ten kto wątpi Mądry ten kto pyta innych jak postąpić

#55 gargamelka

gargamelka
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 08 czerwiec 2010 - 19:02

A próbował ktoś już kropli Hyabak? Reklamowane są teraz jako szybko przynoszące ulgę krople bez konserwantów. Za ok 30 zł można nabyć buteleczkę, która starcza na dwa miesiące. Co o tym sądzicie?

#56 złośnica

złośnica
  • Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 06:55

A próbował ktoś już kropli Hyabak? Reklamowane są teraz jako szybko przynoszące ulgę krople bez konserwantów. Za ok 30 zł można nabyć buteleczkę, która starcza na dwa miesiące. Co o tym sądzicie?

Zawierają hialuronian sodu, bardzo popularny środek nawilżający, plusem jest, że nie zawierają konserwantów, które dodatkowo mogą podrażniać, uczulać. Moim zdaniem są ok, nie trzeba często zakraplać. Ja osobiście używam Hyal Drop ( z kwasem hialuronowym) i bardzo sobie chwalę - fajnie nawilżają, pomocne dla osób noszących soczewki :)

Dołączona grafika

Na przekrwione oczy są preparaty zawierające tetryzolinę ( Starazolin, Visine) - obkurczają naczynia krwionośne ( znika efekt wampira w oczach) ale nie jest wskazane ich często stosowanie - na dłuższą metę mogą pogorszyć sytuację, także z umiarem.

Suplementy - wszystko co zawiera wyciąg z borówki :-D + prepraty z luteiną i zeaksantyną :-D

Ja noszę soczewki i mimo, że okulista zapewnił mnie, że mogę nosić nawet do 14 godzin - zwykle po powrocie do domu ściągam i nakładam okularki żeby oczko mogło pooddychać i odpocząć.

I zapomniałam o najważniejszym - okulary z antyrefleksem 8-)

#57 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 30 lipiec 2010 - 08:51

dla zbawienne sa okłady
żelowe okulary i jest ok
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#58 Mart

Mart
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 22:16

Na przekrwione oczy są preparaty zawierające tetryzolinę ( Starazolin, Visine) - obkurczają naczynia krwionośne ( znika efekt wampira w oczach)

ale te z tego co kojarzę ulotkę zawierają również kwas hialuronowy, czyli to cudo które naturalnie wystepuje w naszym organizmie. Zresztą kojarzone z odmładzaniem :D

#59 pretty_woman

pretty_woman
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 15:17

A co wiecie o ćwiczeniach dla oczu? Próbowaliście jakoś ćwiczyć swój wzrok?

#60 incognito17

incognito17
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 październik 2011 - 15:12

ja chodze regularnie na kontrole, wam tez radze. Teraz jeszcze jest super darmowa akcja na badanie wzroku, wiec jesli jestescie z Poznania albo okolic to skorzystajcie koniecznie. wiem, ze trwa tylko do 29.10