Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

problem z włosami :(

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 pizmaczeq

pizmaczeq
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 07:46

witam :)

czy ktoś mógłby mi doradzić jak skutecznie mogę przyciemnić swój naturalny kolor włosów ?
mój kolor zaczyna sie robić coraz bardziej "niezidentyfikowany" coś pomiedzy czekoladowym brązem a miedzianym :/
chciałabym wyeksponować ten brąz ...
to dla mnie ważne , gdyż z obecnym odcieniem czuje sie źle ...

z góry dziekuje za pomoc : )

#2 kroplarosy

kroplarosy
  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 08:30

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dobrej fryzjerki. Samodzielny zabiegów w domu nie polecam, jeżeli chcesz tylko troszkę przyciemnić włosy. Możesz też spróbowac płukanek, ale osobiście nie wiem czy są skuteczne, bo nie próbowałam.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#3 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 09:13

mój kolor zaczyna sie robić coraz bardziej "niezidentyfikowany" coś pomiedzy czekoladowym brązem a miedzianym

Twoj naturalny kolor zaczyna sie zmieniac???

Nie wiem czy malowalas juz kiedys sama wlosy, jesli tak i dasz rade sama cos z tym zrobic to w sklepie doradza ci jakis kolor i firme ktora bedzie najlepsza.

A jesli nie czujesz sie na silach samemu to pedz do fryzjera :-)
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#4 Diablica666

Diablica666
  • Użytkownik
  • 1419 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 10:02

Jesli nie chcesz wloskow farbowac użyj płukanki wlasnej roboty z naturalnych składnikow - ożywi kolor ;)
Cytat z ksiązki "bądź piękna"
Zioła dla brunetek - wzmacniają naturalny kolor,dodają blasku .
Po 2 łyżki szalwi i rozmarynu zagotować w litrze wody,przykryć i gotowac na małym ogniu przez 10 minut.Zdjąć z ognia zostawić do naciągnięcia mniej więcej na 2 godziny,przecedzić dodac 140 ml octu jabłkowego.
Orzech wloski dla szatynek -płukanka z orzecha dość mocno barwi włosy.Włosy ciemnobrązowe zyskują bardziej nasycony odcień,czarnym nadaje piękny połysk .
2 pełne garście suszonych liści orzecha włoskiego zalac 1/4 l. wrzątku.Przykryć,odstawić do naciągnięcia na 10 minut.Przecedzic przez drobne sitko.
Kwiat lipy dla blądynek - Działa rozjasniająco nadaje piękny połysk,jasne włosy jakby prześwietlone słoncem.
4 pełne garście suszonych liści lipy zalać litrem wody .Gotować 1/2 godziny,ostudzić , przecedzić.
Hibiskus dla rudzielców ta płukanka nadaje zdrowym wlosom czerwonawy połysk.na włosach łamliwych,rozjasnianych lub po trwałej kolor może wyjśc nieco intensywniej.
W takim przypadku zawsze przed użyciem wyprubuj płukankę np:na zniszczonym pasemku.
Pełną garść kwiatów hibiskusa wrzucic do garnka,zalać 1/2 litra wrzątku,gotowac na małym ogniu przez 10 minut.Odstawić na godzinę do naciągnięcia,przecedzic i przelac do butelki.
Dołączona grafika

#5 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2007 - 14:40

płukanki wlasnej roboty z naturalnych składnikow

może najpierw spróbuj tak o ile nie chcesz drastycznie zmieniac koloru wlosow :) a jesli nie bedziesz zadowolona to wtedy do fryzjerki po rade :) a takie naturalne plukanki na pewno Ci nie zaszkodza :)

#6 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13852 postów

Napisano 04 lipiec 2007 - 20:03

z naturalnych składników? cynamon i jajko i masz brąz!:)

nie próbowałam:)

a może na początek zwykła szamponetka, lekkie, nie trzyma się długo na włosach - na wypadek jakby coś nie wyszło..

myślę, że w DOBRYM sklepie równie DOBRZE ci doradzą:)
nie ma mnie tu i nie będzie.

#7 maartekkk

maartekkk
  • Użytkownik
  • 3309 postów

Napisano 10 listopad 2008 - 15:10

Co do szamponetek bym uwazala - raz zrobilam kasztan - na ciemnym blondzie moim naturalnym wyszla ognista marchew, ktora bo jakims pol roku pokrylam farba, bo zrudzialy i wcale nie zeszlo, tylko wyblaklo..:/ takze to chyba zalezy od odcienia, ale najlepiej wg mnie fryzjer, tylko dobry, zeby Ci nie spieprzyl wlosow
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#8 żaba

żaba
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 01:44

...warto tez pójść do dobrego sklepu z farbami, tam sa w stanie komputerowo dobrac Ci odpowiedni kolor włosów i doradzic, zupełnie gratis. ;-) Ja tez miała kiedyś nieciekawy kolor nawywałam go "mysi", to pewnie był efekt zabawy z włosami... :cry: Po ścięciu włosów do prawie gołej skóry i odzywieniu ich, nawilżeniu mam znowu piękną głębie koloru. Przez jakis czas nim wszyscy sie przyzwyczaili, to pytali czy malowałam. :-P

#9 Endless

Endless
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 07:55

Idz do fryzjera, nie zniszczysz wlosów, bo on uzywaja profesjonalnych kosmetyków. Ja bym Ci poleciła farbowanie ton w ton farba bez amoniaku, np. L'Oreal, Richesse de Diacolor

#10 żaba

żaba
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 15:01

fryzjerzy tez sie różni trafiają... :-/ , warto pójść z polecenia. ;-)
Słyszałam taką ciekawostke, że codzienne prostowanie farbowanych włosów, potrafi je po jakims czasie rozjaśnić, nigdy sie z tym nie spotkałam, a Wy? :shock:

#11 Lolka000

Lolka000
  • Użytkownik
  • 2990 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 15:36

codzienne prostowanie farbowanych włosów, potrafi je po jakims czasie rozjaśnić

hmmmmm ja mam rozjaśniane i prostują praktyczne codziennie i jakoś nie zauwarzyłm zeby się rozjaśniły... :P chyba ze jestem przyzwyczajona.

A tak w ogóle odnoście problemów z włosami.... Dziewczyny co poradzicie na ogromną trudność w rozczesaniu po umyciu...?? włosy są takie twarde i okropne w dotyku :-/
Dołączona grafika

#12 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 16:19

żaba, to chyba jakis zart ;-) slonce rozjasnia wlosy ale prostowanie?

Lolka000, polecam odzywke ulatwiajaca rozczesywanie.
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#13 Lolka000

Lolka000
  • Użytkownik
  • 2990 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 16:49

no wlasnie stosuję ale wolałabym coś bardziej długotrwałego...zeby mi porzadnie odbudowało włoski;)
Dołączona grafika

#14 kinia81

kinia81
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 18:51

a ja mam problem z szybkim przetłuszczaniem. Wystarczy mi jeden dzień i już muszę myc włosy. Ostatnio miałam włosy do ucha, teraz zapuszczam i sięgają tuż za ramiona. Zauważyłam że im są dłuższe tym szybciej mi się przetłuszczają. Chyba jednak znów zostaną ściachane :cry:

#15 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9425 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 18:58

Kinia81, a może to wina szamponu?
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#16 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 18 listopad 2008 - 19:23

kinia81, a nie bawisz sięw ciągu dnia włosami? układasz, poprawiasz itp. do tego częste szczotkowanie podobno teżprzyspiesza przetłuszczanie sie włosów... mam podobny problem z tym że jak zmieniam szampon (dość często to robie) to na ok miesiąc mam spokój ...

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#17 kinia81

kinia81
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 12:15

raczej się nie "niebawie" włosami. Juz sama nie wiem, może to wina częstego farbowania? Najgorsze jest to ze niemoge trafic na dobrego fryzjera. :-/

#18 malutka-iwona

malutka-iwona
  • Użytkownik
  • 4549 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 12:20

kinia81, Mam ten sam problem.
Co chwile zmieniam szampon, ale to nic nie daje.
Już następnego dnia są jakby "przyklejone" do głowy.
Jestem w Peru...

#19 maartekkk

maartekkk
  • Użytkownik
  • 3309 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 20:02

Ja tez od jakiegos czasu tak mam :-/ ale na moje wlosy dziala pianka i kilo lakieru i jakos wygladaja nawet :mrgreen:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#20 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 19 listopad 2008 - 20:09

ja ostatnio z oszczedności kupiłam szampon Barwa - czarna rzepa i na moje przetłuszczające włosy jest dość dobry ( jak na szampon za 3 złote). Co prawda nie błyszczą sie ale są dłuzej świeże. :mrgreen:

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko