Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

TARCZYCA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#1 Black_Angel

Black_Angel
  • Użytkownik
  • 804 postów

Napisano 21 czerwiec 2008 - 23:44

dziewczyny, czy ktoras ma problem z tarczyca????
ja osobiscie choruje na niedoczynnosc tarczycy, przytylam od tego, biore od roku Euthyrox i nie widze postepow, wole mam powiekszone, dusznosci czasem, i okropne hustawki nastrojow...
czy ktoras spotkala sie z tym problemem???

#2 ines

ines
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 25 czerwiec 2008 - 10:53

Moja mama ma nadczynnosc tarczycy kilka lat temu byla operowana miala takie same objawy jak Ty, i brala ten sam lek, po peracji jest znacznie lepiej, ale lek stosuje do dzisiaj.
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi.

#3 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2008 - 17:50

moja mama ma niedoczynnośc tarczycy, w sumie to chyba u nas choroba rodzinna, bo ciocia, wujek, kuzynka tez maja, ciotka konkretnie zapalenie tarczycy hasimoto. otrzymaliśmy zalecenie, aby się przebadać, czy też nie mamy. mama dopiero zaczyna leczenie, musiałabym zapytać ja co bierze

#4 dajmira

dajmira
  • Użytkownik
  • 621 postów

Napisano 26 czerwiec 2008 - 00:29

kurcze ja tez mam nadczynnośc tarczycy, ale choroby u mnie na szczęście nie stwierdzono gdyz wyniki mam niby "w normie" - górna granica. Z tego co wiem to trzeba jod pic , ale jest ohydny!są tez tabletki z jodem dostepne w aptekach, zdecydowanie lepiej wchodzą :-) no i nad morze wyjeżdżać wiadomo dlaczego :-P .
Black_Angel dobrze ,że sie leczysz nie mozna tego bagatelizowac i ja bedę musiała wybrac sie na badania kontrolne , bo dawno nie byłam :-(
Dołączona grafika

#5 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 13:24

a po czym można poznać że ma się problemy z tarczyca??
Bo ja słyszałam ostatnio że jak sie tyje biorąc tabletki anty to nie jest to wina tabletek lecz może to świadczyć właśnie o kłopotach z tarczycą <bezradny></span>

#6 Guest_niki_*

Guest_niki_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2009 - 20:04

no różnie, mój brat przy tarczycy strasznie chudł, choć dużo jadł, a mama znowu tyła, trzeba by wyniki zrobić, sprawdzić jak w rodzinie chorują

#7 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 06 kwiecień 2009 - 20:36

no wyczytalam ze to zalezne od tego czy jest niedoczynnosc czy nadczynnosc i wtedy albo sie tyje albo chudnie ale z tym jest taki myk ze trudno wykryc tarczyce bo raz sie objawia potem objawy znikaja i tak w kolko...

#8 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 05:53

mloda, tarczycę jest wykryć bardzo łatwo... Idziesz do lekarza rodzinnego i mówisz, że u siebie podejrzewasz i prosisz o skierowanie na badanie TSH. Robią Ci badanie krwi i WSZYTSKO JASNE ;-) Ja mam niedoczynność tarczycy- jeśli ktoś ma chorą, nieleczoną tarczycę to w TSH wychodzi- to jest podstawowe badanie, które też najpierw endokrynolog Ci wypisuje.

#9 Asiulek

Asiulek
  • Użytkownik
  • 408 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 12:04

Mam niedoczynność tarczycy od zawsze . Gdy mialam 3 dni lekarka to stwierdziła gdy tylko na mnie popatrzyła .
Raz w roku mialam badania , od dziecka biore też leki .

Przy niedoczynnosci tarczycy , jesli czlowiek nie bierze leków jest ospały, zmęczony, ma wielki apetyt , ma skłonnosci do tycia . Wszystko to ustepuje jesli jest sie leczonym i bierze sie odpowiednie leki .

Moj brat miał dwie operacje. Jedną gdy był małym dzieckiem. To przez to iż za pozno stiwerdzono u niego tę wlasnie chorobę. Drugą miał niedawno. U niego jest duzo gorzej niż u mnie. Ciagle ma jakies problemy, szyja czasem wygląda jakby byla 3krotnie powiekszona.

#10 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 07:38

Dziewczynki, bardzo, bardzo proszę o radę- może któraś miała jak ja sytuację, albo ma znajomego endokrynologa, którego może zapytać, bo nie wiem zupełnie co mam robić.... A wizyta dopiero 12 kwietnia :-/ Sytuacja wygląda tak:

Mam niedoczynność tarczycy. Od około miesiąca (5 tygodni) przyjmuje (oprócz Eutoryxu) Jodid w dawce 150. Wczoraj moja ginekolog- która wie ze mam niedoczynność, ale powiedziała, ze to sprawa endo jeśli jest ustabilizowane, wiec jej nic do tego tylko wpisała w kartę ciąży na samym początku, zaleciła mi rozpoczęcie spożywania jakiś witamin dla ciężarnych. Zakupiłam już Feminatal+DSH. Ale... Zarówno ten preparat, jak i inne witaminy dla ciężarnych zawierają Jod w różnych dawkach. Czy w związku z tym nie dostarczę mojemu organizmowi i dziecku jego nadmiaru? Czy to nie zaszkodzi? Nie wiem co mam robić :-(

#11 anka1705

anka1705
  • Użytkownik
  • 2490 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 11:36

Marzycielka24, ja bym na twoim miejscu poszła do lekarza rodzinnego zapytać o radę, to zbyt poważna sprawa abyśmy tobie radziły co zrobić w tej sytuacji :-?
Najbezpieczniej będzie jak zapytasz fachowca, rodzinny na pewno ci pomoże i będziesz miała spokojną głowę i wytrwasz bez stresu do tego 12 kwietnia.

Między nami nic nie było
Parę nocy, trochę wina,
To za mało by Cię mieć.
Może tylko się łudziłam,
Może lekko pogubiłam,
Nie bój się nie zrobię scen..

Kiedyś się uda
Jeszcze przyjdzie na nas czas

#12 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 12:03

anka1705, kochana ja wiem, że to poważna sprawa, dlatego padło pytanie czy któraś ma może znajomego endokrynologa, lub miała taką sytuację... Sądzę, że rodzinny też miałby wątpliwości, skoro nawet gin stwierdził, ze się nie miesza <bezradny></span> No ale nic już sprawa się rozwiązała, podjęłam decyzję co zrobić, wszystkie za i przeciw rozważyłam i sądzę, że będzie dobrze ;-) I że rodzinny poradził by to samo ;-) a 2 tygodnie to krótko, więc skoro i tak jod będę dostarczała dziecku w tym preparacie, to bez jodidu (to są takie same dawki), jakoś pociągniemy ;-) Tylko mam nadzieję, ze mnie tu nikt nie weźmie za nieodpowiedzialną matkę ;-) Swoją drogą, kolejki do endokrynologów są zabójcze- bo szukałam już dzisiaj jakiegokolwiek, to najwcześniej w maju... I ciąża nie jest wskazaniem do szybszego zapisu :-/

Ale wywód strzeliłam :lol:

#13 anka1705

anka1705
  • Użytkownik
  • 2490 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 12:09

Marzycielka24, to chyba zbyt stragizowałam (?) swoją wypowiedź :P
więc cieszę się że podjęłaś decyzję.

Tylko mam nadzieję, ze mnie tu nikt nie weźmie za nieodpowiedzialną matkę

coś ty! ja nie miałam na myśli że jesteś nieodpowiedzialna :-D wybacz jak tak to odebrałaś.

Swoją drogą, kolejki do endokrynologów są zabójcze- bo szukałam już dzisiaj jakiegokolwiek, to najwcześniej w maju... I ciąża nie jest wskazaniem do szybszego zapisu :-/

to jest tragedia, a ja się też muszę zapisać, już to planuję hoho i jeszcze dłużej. Muszę się za t zabrać i koniecznie przebadać.

Między nami nic nie było
Parę nocy, trochę wina,
To za mało by Cię mieć.
Może tylko się łudziłam,
Może lekko pogubiłam,
Nie bój się nie zrobię scen..

Kiedyś się uda
Jeszcze przyjdzie na nas czas

#14 niuńka18

niuńka18
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 07:34

Miałam przez 3 lata nadczynnosc tarczycy. Brałam lek Letrox i po 3 latach jestem zdrowa, teraz jezdze tylko na kontrole co pół roku i co rok.
Leczyłam się w Opolu.
Ze skutków ubocznych tarczycy miałam np. nadmierne pocenie się,drżenie rąk,sucha skóra szczególnie na łokciach i kolanach... Trochę przytyłam.
Wiem jednak,że jeśli będzie się leczyc jest prawie 100% szansa na wyleczenie i tego wszystkim chorującym na tarczycę życzę :)
Dołączona grafika

#15 dajmira

dajmira
  • Użytkownik
  • 621 postów

Napisano 13 kwiecień 2010 - 08:38

Ja równiez" wyszłam" z tego ,kilka miesięcy temu byłam u endokrynologa. Miałam USG robione, ale muszę sie pilnowac i odpowiednio odżywiać. Mam pić też mnóstwo wody, nie wiem skąd takie zalecenie.Teraz biorę tabletki anty, więc za kilka miesięcy znowu powtórze badania. Trzymam kciuki za wszystkich chorych.
Dołączona grafika

#16 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 13 kwiecień 2010 - 10:09

Miałam przez 3 lata nadczynnosc tarczycy. Brałam lek Letrox i po 3 latach jestem zdrowa

Ja równiez" wyszłam" z tego

Powiem wam szczerze dziewczyny, że.... Ja nie wiedziałam, ze nadczynność lub niedoczynność są uleczalne :shock: Mi wszyscy lekarze powtarzają, że to jest do końca życia... Owszem, ja też mam już ustabilizowane hormony (teraz trochę się wahają, ale w ciąży to normalne), ale leki będę brała już zawsze, bo jeśli tylko przestanę wszystko wróci... I wszystkie osoby z tymi przypadłościami, które znam, mają tak samo <bezradny></span>
Niemniej cieszę się, jeśli się mylę... No i cieszę się, że Wy z tego wyszłyście :-)

Co do moich wątpliwości, które opisałam kilka postów wyżej, endokrynolog wczoraj potwierdził, że podjęłam dobrą decyzję ;-) Biorę o jeden lek tarczycowy mniej za to łykam witaminki dla ciężarnych.

#17 dajmira

dajmira
  • Użytkownik
  • 621 postów

Napisano 13 kwiecień 2010 - 10:34

Marzycielka24

[ Dodano: 2010-04-13, 11:38 ]
ja właśnie miałam na myśli to, że hormony są w porządku, bo miałam straszne zawirowania, lekarz powiedział,że to mogło być związane równiez z okresem dojrzewania. Mam stosować odpowiednią dietę i robić badania raz w roku. Cieszę się ,że Twoja sytuacja się wyjaśniła i jestes spokojna o siebie i Maluszka ;*

[ Dodano: 2010-04-13, 11:40 ]
PS. Polecam udać się na wizytę do kilku endokrynologów, mój pierwszy lekarz nie stwierdził u mnie choroby!Dopiero prywatnie porobiono mi badania i wystawiono prawidłowa diagnozę...
Dołączona grafika

#18 magaca1

magaca1
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 01 maj 2010 - 09:23

Bo samo TSH nie wystarczy,a w przychodniach niestety często na tym poprzestają,moja znajoma edndokrynolog powiedział,że potrzebuje do oceny także T4,czasem potrzebne są p/ciała, na pewno musi być usg, po prostu dobrze trafić do lekarza który diagnozuje a nie zgaduje:)niestety to najczęściej bywa w prywatnych gabinetach

#19 dobra

dobra
  • Użytkownik
  • 2604 postów

Napisano 11 czerwiec 2010 - 19:01

mloda a może po prostu więcej jesz ?

z tego co pamiętam przy niedoczynności się tyje, ja ją miałam i byłam chuda jak patyk
Dołączona grafika

#20 mloda

mloda
  • Użytkownik
  • 7695 postów

Napisano 11 czerwiec 2010 - 19:04

dobra, obecnie jestem na diecie, zmieniłam styl odżywiania, i jak zakończę dietę i mimo zmiany nawyków żywieniowych, zacznę szybko tyć, to zgłoszę się na badania. Póki co to być może to był fałszywy alarm i faktycznie wina leżała po mojej stronie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych