Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Marzycielka24

Rejestracja: 20 lis 2008
Poza forum Ostatnio: 01 sie 2018 20:47
*****

#622030 Dziecko u dentysty

Napisane przez Marzycielka24 w 19 grudzień 2017 - 20:21

@elizabeth zazwyczaj kontrolę u takich maluszków i prywatnie zrobisz za darmo ;)


#617602 Chce dziecka a wszyscy dookoła mi odradzają...

Napisane przez Marzycielka24 w 30 listopad 2016 - 20:41


Potem będziesz miała pretensje a on po prostu nie jest jeszcze gotowy.

 

To raz. Zresztą - sama zamierzasz decyzję podjąć a jemu powiedzieć jak już w tej ciąży będziesz? Jeśli tak - postaw się na jego miejscu. Jeśli go kochasz.

 

Po drugie - jesteś świeżo po ślubie, zamieszkałaś z teściami, nie znasz ich jeszcze. Po porodzie będziesz rozchwiana emocjonalnie i hormonalnie - będziesz. A wtedy teściowie będą się najwięcej wtrącać - musisz wiedzieć jak ich ustawić.

 

Po trzecie - rozumiem, że do pracy nigdy nie chcesz iść -  bo Twój argument o wypadnięciu z rynku jest śmieszny.

 

Masz 20 lat, więc studiów jeszcze nie masz skończonych, doświadczenia tyle co kot napłakał. A zastanowiłaś się co będzie jeśli zostaniesz z dzieckiem sama? Za co Was utrzymasz? Mało tego - będziesz miała 24 lata i małe dziecko - stanowczo, zapewniam Cie - dużo trudniej wtedy o pracę, niż jak się pracuję, zdobywa doświadczenie, pozycję i potem masz w nosie czy Cie po ciąży zwolnią czy nie, bo oferty się sypną. I uwierz - ja w wieku 26 lat urodziłam moje pierwsze dziecko, i naprawdę się nie musiałam nigdy o pracę martwić - ani z bliźniakami, ani teraz jak w domu siedzę - pracuję zdalnie kilka godzin dziennie mimo L4 i naprawdę pracodawca to docenia - a przynajmniej kolejne premie mnie motywują.

 

I wiesz że dziecko to nie taki cud miód jak opowiadają? Nie masz czasu dla siebie, pomijam czasem jedzenie, prysznic, wizytę w toalecie. W nocy zazwyczaj nie jest łatwiej. Z 24 godzin zostaje Ci nagle jakieś 4-5 na sen - pozostałe są zajęte przez dziecko - i to naprawdę może jakiś czas trwać. Jesteś na to gotowa? Bez wsparcia męża i z wtrącającymi się teściami?

 

Posiedź pomyśl - jak za pół roku nadal będziesz chciała, pogadaj z mężem.
#607909 Wybory parlamentarne/prezydenckie

Napisane przez Marzycielka24 w 25 maj 2015 - 14:26

@Anonimka


I tak już wszystko jest przesądzone

 

Ja jednak jeszcze się łudzę w swej nadzieji...

 

Śmiem twierdzić, że Ci co głosowali na Dudę nie pamiętają rządów PIS- ja pamiętam doskonale... Blida, zastraszanie, kto nie jest z nami jest przeciwko nam. Jakieś podpuszczanie, a potem robienie z tego wielkie halo, że oni tylko udawali bo chcieli pokazać jakie be jest to towarzystwo poza nimi...

 

Więc @Roxi mam nadzieję, że wybory są sfałszowane :lol: Bo aż się wierzyć nie chce, że tylu ludzi poleciało na obietnice i brednie, których nie spełni, bo nie ma na to kasy... No ale oczywiście i tak PO będzie winne- bo kto będzie odrzucał do jesieni jego projekty na które kasy nie ma?

 

Poza tym, jak ktoś ma dość rozumu, i sobie prześledził jego wypowiedzi sprzed kilku lat, to słowo daje- jak chorągiewka na wietrze....