Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Wybory parlamentarne/prezydenckie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neve36

Neve36
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 16 wrzesień 2011 - 16:53

Chcecie czy nie, ale TO się zbliża. Mam kilka pytań. Czy w naszych czasach można spojrzeć na polityków jak na zwykłych obywateli? - sami robią sobie krzywdę oszukując nas.
Jakie cechy powinien Waszym zdaniem posiadać dobry polityk?
Dlaczego kobiety są traktowane z wyższością, czy jest ich w polityce za mało? Co sądzicie?

#2 betterware

betterware
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 21:31

Niestety ale to my pozwalamy im na obietnice bez pokrycia i wybieramy tych, którzy dobrze krzyczą a nie tych, którzy mają merytoryczną wiedzę. Kiedyś przyszedł do mnie kandydat na radnego miasta. Zapytałam go w jakiej komisji zamierza pracować. Nie wiedział jakie są komisje ;/

Wracając do Twojego pytania to powinien być pracowity, chcieć rozmawiać z ludźmi i "być fachowcem w swojej dziedzinie". Szkoda, że nie można tego wyczytać z czoła a kandydaci są coraz lepsi w PR`rze.

A kobiet będzie w polityce coraz więcej. Nie dlatego, że są parytety ale dlatego, że jesteśmy coraz lepsze :) Udanych wyborów życzę :)

#3 Mart

Mart
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 25 wrzesień 2011 - 22:09

Powiem tak. Chodzę na wybory, poczuwam się, ale jakoś wydaje mi się, że zawsze co ś będzie źle i w politykę po prostu nie wierzę.

#4 Neve36

Neve36
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 11:08

Mart, ja też nie wierzę do końca, ale to nasze prawo demokracji - wybór. Poczytała trochę o kandydatach z Poznania i wybrałam kandydatkę, która faktycznie udzielała się w sprawach powiatu i doprowadziła do kilku niezłych rozwiązań.

#5 digitbee

digitbee
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 14:36

Szczerze mówiąc to ja nie uważam, że w Polsce mamy jakiś wolny wybór, możemy sobie conajwyżej wybrać tzw. "mniejsze zło", tyle że to mniejsze zło od ponad 20 lat rządzi Polską i nie zamierza zrezygnować ani nikogo innego dopuścić. Najlepszym przykładem tego jest to że np ja chciałem oddać głos na Kongres Nowej Prawicy, a tu PKW sobie tak to "szybko" głosy liczyła, że nie zarejestrowała tej partii w całym kraju i musiałbym jechać do innego miasta żęby na nią zagłosować. Także nie mam żadnego wyboru praktycznie, a jeszcze jacyś idioci w telewzji będą mi mówić bzdury, że jak nie pójdę na wybory to nie mogę nażekać, że to mój obowiązek itp.

#6 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 19:38

że w Polsce mamy jakiś wolny wybór, możemy sobie conajwyżej wybrać tzw. "mniejsze zło

nie ma na kogo tak na prawde glosowac <bezradny></span>

Niestety ale to my pozwalamy im na obietnice bez pokrycia i wybieramy tych, którzy dobrze krzyczą a nie tych, którzy mają merytoryczną wiedzę.

sam jeden nic w parlamencie nie zdziała :roll:

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#7 Jasminka

Jasminka
  • Użytkownik
  • 1022 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 19:42

digitbee napisał/a:
że w Polsce mamy jakiś wolny wybór, możemy sobie conajwyżej wybrać tzw. "mniejsze zło

i to mnie wkurza najbardziej.
niby jest 10 kandydatów (np.) a i tak ludzie sobie cos ubzdurają ze mozna wybierac pomiedzy dwoma czy trzema i wybierają to kretyńskie "mniejsze zło" :roll:
I pomimo, że maja swojego kandydata glosują na innego, żeby głosu nie "stracić", bo przecież i tak nie ma szans wygrać.
A potem wielkie zdziwienie, ze ciagle te same osoby rządzą.
Gdyby każdy zagłosował tak szczerze, od serca - wyniki mogłyby być zadziwiające. :->

#8 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 27 wrzesień 2011 - 21:06

I pomimo, że maja swojego kandydata glosują na innego, żeby głosu nie "stracić", bo przecież i tak nie ma szans wygrać.

ja nie mam wybranego kandydata, jak mam takiego w lokalnych czy do parlamentu europejskiego to glosuje.
ale w tych wyborach glosuje na taka partie, ktora jak wygra to jest szansa , ze swiat nie bedzie sie z nas smial i ze beda jakies szanse na zmiany.

#9 Neve36

Neve36
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:07

Mniejsze zło to całkiem spore zło :-/ ale cóż robić? Żadna partia tak naprawdę nie podoba mi się do końca, ale racja z tym wstydem, zagłosuję na partię, która mam nadzieję nam go oszczędzi. Zdradzę, że chyba będzie to platforma :roll:

#10 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:17

To się przenieście do innego kraju, gdzie nie będą kraść, kłamać a ludzie będą wybierać jedynie słusznych i prawych. Marudy :lol:

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#11 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:23

o się przenieście do innego kraju, gdzie nie będą kraść, kłamać a ludzie będą wybierać jedynie słusznych i prawych

gdzie taki jest , to bede zbierac na bilet :P choc po paru latach bede marudzic ,z ejest za nudno i zero afer.
mnie rozwalaja te hasla , ze jak dojda do wladzy to bedzi godna praca i godna placa . no ciekawe jak to zrobia , hute postawia , albo kopalnie , albo jakies zakady pracy , no co za bzdura <bezradny></span> no i ciekawe jak zmusza parcodawców aby dali podwyzki , albo umowy na stale.
tych bzdur nie da sie słucha ani czytac :roll:

#12 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:33

gdzie taki jest

o to właśnie chodzi. wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. A w standardzie Polacy zawsze narzekają na to co mają. Choć i tak nie mają najgorzej. A co robią żeby to zmienić? Nic. Albo konieczne dla spokojnego sumienia minimum.

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#13 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 20:35

mnie rozwalaja te hasla

Mnie też. Mogliby obiecać jedną w miarę realną rzecz, a nie milion :roll: Rozwala mnie w szczególności obietnica darmowych przedszkoli :lol:

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#14 Jasminka

Jasminka
  • Użytkownik
  • 1022 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 08:11

Mnie też. Mogliby obiecać jedną w miarę realną rzecz, a nie milion :roll: Rozwala mnie w szczególności obietnica darmowych przedszkoli :lol:

Przed wyborami kandydaci są w stanie obiecać takie bzdury, że głowa mała.
Niektóre są tak wymyśle i nieprawdopodobne iż widać, że to tylko kampania i nie ma to szansy realizacji.
Aż dziwne, że jeszcze niektórzy są w stanie w to uwierzyć. :lol:

#15 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 10:48

Dla mnie ta cała kampania to cos jak kabaret. Mozna sie posmiac. I tyle.

Rozwala mnie w szczególności obietnica darmowych przedszkoli

tiaa.... bo uwierze. :lol:
Smieszy mnie jak mowia co to oni nie zrobia, że spolecznosc najwazniejsza, ble ble, ble. :roll: Slyszalam to tysiace razy.

A w standardzie Polacy zawsze narzekają na to co mają.

co racja to racja. Czego nie umiem zrozumiec - maja zdrowie, maja prace, maja dzieci, dom, autko i malo mało mało. No ale ..szczescie to nie miec. Tylko byc ;)

mnie aż dziw bierze że sa osoby co wierze w to co obiecuja..
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#16 Neve36

Neve36
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 12:42

Obietnice faktycznie przyprawiają o zawrót głowy. Gdzieś na stronie Głosu wielkopolskiego jest artykuł pt "Jak oni rzadzili" i tam można poczytać o faktycznych dokonaniach, a nie o obietnicach bez pokrycia.

#17 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9418 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 16:44

i to mnie wkurza najbardziej.
niby jest 10 kandydatów (np.) a i tak ludzie sobie cos ubzdurają ze mozna wybierac pomiedzy dwoma czy trzema i wybierają to kretyńskie "mniejsze zło" :roll:

Mnie również to zaskakuje,ale wydaje mi się,że w dużej mierze taką potyczkę pomiędzy PIS i PO kreują media. Bardzo intensywnie dyskutowano na temat debaty Kaczyński-Tusk,a mało kto słyszał o debacie Mikke-Palikot. Podaje to oczywiście jako przykład,ale ludziom wmawia się,że wybranie "mniejszego zła" jest lepsze niż zmarnowanie głosu. A tak naprawdę powstaje pytanie czy gdyby każdy głosował zgodnie z sumieniem i przekonaniami to czy te głosy na pewno byłyby zmarnowane ;-)
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#18 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 19:08

Mnie również to zaskakuje,ale wydaje mi się,że w dużej mierze taką potyczkę pomiędzy PIS i PO kreują media

pewnie ze tak . w mediach pokazuje sie to co sie sprzedaje i najlepiej nawrzuca rządzacym <bezradny></span>
pamietam jak zmieniały sie stawki vat , to w tv byla rozmowa z pania w sklepie , która mowila , ze vat np na paczki i mleko poszło w gore. czyli szary kowalski wnioskuje , ze nabial i pieczywo ma wiekszy vat , a faktycznie na pieczywo i na nabiał vat poszedł w dol i o tym nic nie wspomniano.
<bezradny></span>

A tak naprawdę powstaje pytanie czy gdyby każdy głosował zgodnie z sumieniem i przekonaniami to czy te głosy na pewno byłyby zmarnowane ;-)

pewnie ,że nie, ale Polacy nie glosuja bo media pokazuja im same wpadki kazdego rzadu i wychodza z zalozenia , ze kto by nie był bedzie zle.
No i brak rozumienia procesów gospodaki robi swoje. mnóstwo ludzi nie rozumie , ze żeby byla kasa na słuzbe zdrwoia , edukacje itp potrzebne sa podatki. Parlament to nie wrozka , któa wyciaga kase z bezdennego skarbca :roll:

#19 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 19:39

media pokazuja im same wpadki kazdego rzadu i wychodza z zalozenia , ze kto by nie był bedzie zle.

No i do tego dochodzą sondaże, które przeprowadzane są na grupie kilkuset osób i które niby pokazują przyszły rozkład głosów w czasie wyborów. No i kiedy ludzie przez kilka miesięcy widzą, że "sondaże jasno pokazują, iż liczą się tylko dwie partie", zaczynają w to wierzyć i głosują już w większości albo na jedną, albo na drugą <bezradny></span> Ciekawa jestem, jakie byłyby wyniki, gdyby żadnych sondaży nie przeprowadzano.

#20 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 21:03

a mało kto słyszał o debacie Mikke-Palikot.

a kto ich traktuje poważnie :lol: Jeszcze Palikota jak się przefiltruje i oddzieli od niego machanie sztucznymi penisami czy picie w miejscach publicznych pod publiczkę, to ma jakieś sensowne pomysły. Natomiast mikke już do końca życia będzie mi się kojarzył z typem, który chciał wprowadzić monarchię i odebrać prawa wyborcze kobietom. :mrgreen: