Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Prezenty ślubne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#261 Daga90

Daga90
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 18:28

Do jednej, tej gdzie życzenia.

#262 Elodi

Elodi
  • Użytkownik
  • 6709 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 18:32

Witajcie dziewczyny po dość sporej przerwie ;)

Mam do Was pytanie, mam nadzieję uzyskać pomoc.

Wybieram się w sierpniu na wesele do koleżanki. Można powiedzieć, że to koleżanka "od kołyski", dzieciństwo przebalowane razem, podczas studiów może już mniej czasu miałyśmy dla siebie, ale w dalszym ciągu mamy dobry kontakt.

Otrzymałam od niej zaproszenie,w którym prosiła oczywiście o pieniądze. Orientujecie się, ile wypada dać w kopertę? Czy bezpieczniej kupić coś praktycznego?

#263 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5351 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 19:37

Jesli prosila o grosik, to i grosik wypada dac ;)
Jak to bliska kolezanka, to mysle, ze zwyczajowo mozesz dac tyle, ile ona wyda na goscia. W moich okolicach jest taki "przelicznik". Jak jest to w knajpie i koszt wynosi np 150 od osoby, to jak idzie para, to daje 300 i jest ok.
Pod warunkiem, ze mozesz sobie pozwolic na taki wydatek, bo to roznie bywa. Jesli nie, to kup jakis prezent, wyjdzie taniej... :-)
Ostatecznie nie jestescie bliska rodzina, wiec i nie musisz szalec ;)

Użytkownik Kahela edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 19:39

Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#264 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1104 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 10:43

Dokładnie, mniej więcej tyle ile wydadzą na Ciebie..

My do koperty dawaliśmy w sumie po 200 za osobę.

Ale siostrze z którą jestem blisko, już więcej...

a od mojej przyjaciółki dostaliśmy procz kasy własnoręcznie zrobiony prezent ;)

#265 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 21 sierpień 2014 - 07:43

My dostaliśmy głownie pieniądze. Ale i jakieś drobiazgi typu

Kiliszki do wina czerwonego z ceną heheh 8 euro jeden ale lipa mogli juz zerwac cenę co nie ?

sztućce od M znajomych z pracy.

narzędzie  wielofunkcyjne typu mum bosch.

i najlepsze msze za nas na Jasnej Górze :)

Love Love Love

#266 Janina

Janina

franca

• Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 02 wrzesień 2014 - 18:13

Kiliszki do wina czerwonego z ceną heheh 8 euro jeden ale lipa mogli juz zerwac cenę co nie

może zapomnieli :)

A mszę sama chciałabym otrzymać, pewnie od jakiejś bliskiej osoby ten prezent?

Lubię czytać!    <lovam1>  Marcjanna Fornalska "Pamiętnik matki"

#267 mblst

mblst
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 grudzień 2014 - 15:10

A ja będę prosić tylko o kasę.

#268 Kumiko

Kumiko
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 grudzień 2014 - 01:14

My daliśmy  prezencie ślubnym znajomym karte podarunkową do sklepu z wyposażeniem :)

#269 ronia31

ronia31
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 14 maj 2015 - 14:28

Mamy w czerwcu ślub mojej siostry ciotecznej i pytanie czy mogę dać jej opłacone vochery na podróż, wycieczkę czy raczej takich prezentów się nie daje i lepsza była by kasa. Jeśli kasa to ile mniej więcej jak idzie nas 2 osoby dorosłe i 2 dzieci na wesele?

#270 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3557 postów

Napisano 14 maj 2015 - 15:41

Jako osoba, która ma ślub już za sobą mogę powiedzieć, że fajnie jest dostać jakieś prezenty. My dostaliśmy od większości gości pieniądze, ale znalazły się też prezenty:serwis obiadowy,kawowy,garnki,patelnie,sztucce,2 blendery, 3 tostery i inne takie pierdółki. Powiem szczerze, że nawet dla tych prezentów, które się zdublowaly mamy zastosowanie : wybraliśmy te fajniejsze i odlozylismy, żebyśmy mieli do nowego domu. A tych trochę gorszych używamy teraz. :D
Jeśli chodzi o kasę, to kwoty były od dosc małych do sporych, ale naprawdę doceniamy, że każdy z naszych gości się postarał.Np 200 zł, ale ślicznie zawinięte w ruloniki i włożone do pudełka z cukierkami. :)
A tak z perspektywy czasu... za dużo się dyskutuje o prezentach, czy pisać wierszyk o kasę, czy nie pisać, czy mówić, czy nie mówić. Większość gości i tak się zapyta, albo nie zapyta, ale postara o coś fajnego. A jakkolwiek głupio by to brzmiało, to i tak uważam, że te prezenty były najmniej istotnym elementem tego czasu.
Dostaliśmy też własnoręcznie wyszywane obrazy, robione kartki, kilka kartek z przepięknymi ułożonymi dla nas życzeniami. Na to bardziej zwracałam uwagę niż na kwoty. :)

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#271 dorota9

dorota9
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 09:46

zestaw garnków;

sztućce;

zestaw noży;

Ręczniki, pościel;

Zestaw kieliszków;

Serwis obiadowy;

Pieniądze

...

#272 lila19

lila19
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 09:56

ręczniki, sztućce, zastawa porcenalowa i pieniądze ;)

#273 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 11:30

My jako goście daliśmy teraz zestaw - karafka i szklanki do whisky w ozdobnym drewnianym pudełku z grawerem - data ślubu, grafika, ich imiona i cytat - szklanki i karafka też były grawerowane.

Na naszym weselu dostaliśmy jako prezent koc bardzo gruby a oprócz tego same pieniądze, ale np. jedna ciocia dala nam 500 zł w skarbonce sztabce złota i wszystko po 5 zł, bardzo nam się to podobało :)

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#274 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 15:40

U nas też przeważały pieniądze, ale oprócz tego dostaliśmy kołdrę 200x200, kilka kompletów pościeli i 4 komplety ręczników. A no i odkurzacz taki ręczny sobie zażyczyłam :D był w pakiecie z kołdrą ;)
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”

#275 pelagia01

pelagia01
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 21:06

myślę, że nie które prezenty są naprawdę przydatne, nie raz poprostu nie ma czasu szukać 

Link

#276 ella87

ella87
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 10:39

nie ma się czasu na kupowanie oraz możemy nie mieć kasy

#277 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 11:39

U nas kasa była. Od znajomych, którzy nie byli zaproszeni na wesele dostaliśmy pościel w koty, a od kumpeli figurkę ;)

Co do prezentów. Czasem mam wrażenie, że porządny prezent jest droższy od takiej standardowej koperty, a do tego jeszcze myśl w glowie 'czy się spodoba i bedzie w użyciu czy będzie leżeć w zapomnieniu'.
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#278 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2338 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 17:11

Od gości, którzy byli na weselu - koperty plus haftowany obraz z parą młodą, album na zdjęcia i wina.

Od osób, które były tylko na ślubie - anioły z porcelany, filiżanki, ręczniki, świeczki ozdobne. No i kwiaty :)

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

#279 ChocoBounty

ChocoBounty
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 23:34

Wg mnie najlepszym prezentem , no nie czarujmy sie ale są ... pieniądze. Na dobra sprawę młodzi najbardziej jej potrzebują.Chyba ,ze jak się nie ma za bardzo kasy to można dać te 200 zł za ten przysłowiowy talerzyk plus tam dorzuć coś jeszcze . Np ja sobie zażyczyłam krajalnie Jolko . Bardzo przydatna rzecz w kuchni .;)kroi w kostkę . Najpierw w plastry a potem w kostkę ;)

#280 Elizka001

Elizka001
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 12 sierpień 2020 - 08:27

Szukasz oryginalnego prezentu? A może obraz z mchu? Sprawdź ofertę sklepu internetowego https://laswsloiku.pl/kategoria-produktu/obrazy-z-mchu/