Taaa... raz siostra kuzynki podarowała jej na prezent ślubny komplet ręczników. Jak się później okazało ręczniki były z promocji za... 50złlepiej isc na łatwiznę i walnąć prezent za 100 zł
Prezenty ślubne
#241
Napisano 13 czerwca 2012 - 20:09
#242
Napisano 13 czerwca 2012 - 20:15
zgadza sięTak na dobrą sprawę prezenty to tylko kwestia dobrej woli osób pojawiających się na tej imprezie a nie ich obowiązek.
w sumie też bym nie poszła na wesele gdzie młodzi by sobie tych pieniędzy 'życzyli'Od dosyć dawna nie chodzimy na śluby, gdy wraz z zaproszeniem przychodzi jakiś durny wierszyk, że młodzi sobie życzą pieniądze
co innego jak by podpowiedzieli, że woleliby dostać
i znowu zależy od wierszyka- jak żądają to brzydko z ich strony, ale (jak dla mnie) informacja- nie jest tym samym co żądaniaA pisanie wierszyka o pieniądze oznacza, że żądamy od tych osób prezentu (czyt. muszą dać jak chcą przyjechać) a dodatkowo prezent ma być w formie pieniężnej.
mi się wydaje, że ludzie większości się cieszą, a prezenty są dodatkiem :-> Ludzie są różni- wybredni mniej lub bardziej, może coś się spodobać mniej lub bardziej, gorzej jak się zaczyna właśnie narzekanie.Jak się robi wesele i zaprasza kogoś to trzeba się cieszyć z ich obecności i tego co dadzą, a nie wymyślać, albo potem narzekać na prezenty
Nie znam pary, która robi wesele żeby zebrać kase, żeby się wróciło. A takie gadanie- liczy się obecność rodziny i przyjaciół, a nie kasa czy prezenty- to trochę jak gadki koleżanek z dzieciństwa, które zapraszały na urodziny i klepały regułkę 'tylko nic nie przynoś' bo mama im kazała
chciałabym widzieć Twoją minę, jak by faktycznie nikt nic nie przyniósłja wątpię że jak będę planowała wesele i będę wypisywała zaproszenia to napiszę cokolwiek na zaproszeniu ... napiszę tylko że zapraszam i tyle...
Możecie mi wierzyć lub nie, ale materialistką nie jestem, a uważam, że każda młoda para w średniej sytuacji materialnej cieszy się z tego co otrzymali. Jak bym była bogata to bym zastrzeliła każdego kto by przyniósł coś ponad wypisaną pięknie kartkę na pamiątkę, ale życie jest okrutnie i nie będę strzelać tylko z radością (może kiedyś) otwierać pudełka/koperty.
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...
#243
Napisano 14 czerwca 2012 - 07:32
bym widzieć Twoją minę, jak by faktycznie nikt nic nie przyniósł
Powiem wam tak, wiadomo że nie robi się wesela po to żeby kasa się zwróciła, ale to jest taka sama sytuacja jak idziemy do kogoś na nowe mieszkanie : przecież nie można iść z pustymi rękoma- zawsze kupuje się jakiś drobiazg, z weselem też jest tak, młodzi zaczynają nowe życie i miło jest gdy dostaną jakiś prezent od gości. Nie wiem jak można iść na wesele z pustymi rękami- przyjść, jeść, bawić się a potem jeszcze może powiedzieć że było beznadziejnie?
A jeśli jest tak, że młodzi ze sobą mieszkają przed ślubem i faktycznie mają dużo rzeczu już kupionych typu żelazko, mikrofala, pościele, garnki etc to nie widzę w tym nic złego że proszą o pieniążki. Zresztą jak my teraz prosiliśmy, to kilka osób pytało co wolimy, czy prezent czy jednak kasę.
#244
Napisano 14 czerwca 2012 - 07:46
przecież nie można iść z pustymi rękoma- zawsze kupuje się jakiś drobiazg
owszem
ale nieco irytuje mnie taka naginanie, ze to co dostaniemy bedzie beee i z gory nie bedzie nam sluzyc.... garnki nie taka, posciel brzydka, a mikrofalowka nie tej marki
z prezentami z okazji urodzin, imienin, nowego mieszkania chyba tak nie narzekamy ?
moze wiecej dystansu do tego, a do bliskich wiecej zaufania
#245
Napisano 14 czerwca 2012 - 11:06
Jak się później okazało ręczniki były z promocji za... 50zł
no i co w związku z tym?
Jest jakaś dolna granica cenowa?
Za 50, czy 100 złotych to zły prezent a za 500 dobry?
Nie mówię, żeby iść z pustymi rękami na wesele, bo jak pisałam wyżej prezent wypada dać. Ale nie popadajmy w skrajności. Teraz pewnie pół rodziny ma o czym mówić i pisać na forach, bo dziewczyna dała ich zdaniem zbyt tani prezent.
A co mają powiedzieć osoby, których nie stać na drogie prezenty? Nie pójdą źle, pójdą i dadzą tańszy prezent jeszcze gorzej.
nie napisałam, że można iść z pustymi rękami.można iść z pustymi rękoma oczywiście
Napisałam, że prezent to dobra wola osób zaproszonych i wypada go dać (ja bym nie poszła bez prezentu na ślub), ale młodzi nie mogą tak do tego podchodzić, że pewnie prezenty im się nie spodobają, więc niech goście sypną kasą.
Mam świadomość, że osób piszących w tym temacie to nie dotyczy, ale są osoby, które faktycznie stać tylko na ten prezent za 100 złotych i nic więcej.
Tym bardziej, ze koszty wesela to nie tylko prezent ale też ubranie, dojazd, fryzjer, itp.
I co oni mają zrobić w takiej sytuacji? Dać w kopercie 100 złotych, zeby potem cała rodzina miała o kim dyskutować przez najbliższe kilka lat, czy kupić ładny drobiazg za 100 złotych? A może lepiej niech nie przychodzą, skoro mają dać tal tani prezent, bo nie opłaca się za nich płacić na sali?
Wiem, że młodzi potrzebują wielu rzeczy po slubie.
Ale skoro ich stać na robienie wesela za kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt tysięcy to może lepiej nie robić tej imprezy a pieniądze, które mają być na to przeznaczone wydać na te najpotrzebniejsze rzeczy.
Wtedy nie będzie problemu, czy coś się zwróci czy nie.
#246
Napisano 14 czerwca 2012 - 11:12
Ich akurat stać tylko po prostu są bardzo skąpi pod względem wydawania pieniędzy dla kogoś czy na kogoś, nawet na własną rodzinę.A co mają powiedzieć osoby, których nie stać na drogie prezenty? Nie pójdą źle, pójdą i dadzą tańszy prezent jeszcze gorzej.
I nie to, że to tylko ręczniki za 50zł ale sam fakt, że za mąż wychodziła jej siostra, a ręczniki przydały się na raz...
#247
Napisano 14 czerwca 2012 - 16:14
ale napisałaś, że prezenty to kwestia dobrej woli, nie obowiązek więc tak wywnioskowałamnie napisałam, że można iść z pustymi rękami.
ja bym dała te 100 zł, przecież rodzina wie kto mniej więcej jest w jakiej sytuacji materialnej- na wesele się obcych ludzi z ulicy nie zaprasza. A jak ktoś ma świadomość, że zaprasza kogoś, kto żyje skromnie to nie powinien się cudów spodziewać. Tak mi się wydaje.I co oni mają zrobić w takiej sytuacji? Dać w kopercie 100 złotych, zeby potem cała rodzina miała o kim dyskutować przez najbliższe kilka lat, czy kupić ładny drobiazg za 100 złotych? A może lepiej niech nie przychodzą, skoro mają dać tal tani prezent, bo nie opłaca się za nich płacić na sali?
Inna kwestia jest taka, że ludzie mają, a nie chcą dać.
Większość nie przychodzi nie dlatego, że wstyd dać 100 zł tylko dlatego, że
koszty wesela to nie tylko prezent ale też ubranie, dojazd, fryzjer, itp.
Sorry, ale jak ktoś daje prezent byle dać, zostawia 50-80 zł (a nawet więcej) u fryzjera, musi kupić nowe szpileczki czy sukienkę za 200-300 zł, torebeczkę żeby pasowała i żakiecik, bo tamten co leży w szafie widziała już cała rodzina to jest dopiero bezczelne podejście. Koszty dojazdu jestem w stanie zrozumieć, ale odpindraczenie się 'bo kamera, bo kuzynka zawsze jest taka odwalona to teraz muszę wyglądać lepiej niż ona' ale żałowanie na prezent to już nie bardzo.
My 2 lata temu daliśmy w kopertę znajomym 200 zł. Loki kręciłam sobie sama, sukienkę pożyczyłam od przyjaciółki, bolerko miałam z lumpeksu a buty ze studniówki. Nie pracowałam więc kupiłam pluszaka i kartkę, a M. wkładał w kopertę. Nie interesuje mnie, czy zostaliśmy obgadani. Nie miałam problemu, a wręcz mimo tej kwoty wiedziałam, że lepiej dać tyle niż kupować coś co pozwoli pomyśleć, że wartość prezentu jest większa
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...
#248
Napisano 14 czerwca 2012 - 17:22
szwagierka mojego brata nic nie dała mu , było ich 4 osoby, ale sie nie przelewa u nich.I nie to, że to tylko ręczniki za 50zł ale sam fakt, że za mąż wychodziła jej siostra, a ręczniki przydały się na raz...
wlasnie , a pote jak powie, ze nie przyszedl bo nie bylo kasy na prezent to haslo , ze chcielismy ciebie a nie twoj prezentkupić ładny drobiazg za 100 złotych? A może lepiej niech nie przychodzą, skoro mają dać tal tani prezent, bo nie opłaca się za nich płacić na sali?
[quote name="Madzik
ze to co dostaniemy bedzie beee i z gory nie bedzie nam sluzyc.... garnki nie taka, posciel brzydka, a mikrofalowka nie tej marki
wlasnieczemu mi dałeś wiarę w cud
a potem odebrałaś wszystko
#249
Napisano 14 czerwca 2012 - 17:50
Mi osobiście byłoby wstyd przyjść z niczym. I nie dlatego,że coś trzeba dawać tylko po prostu wydaje mi się,że nawet jakikolwiek prezent jest dla młodych na nową drogę życia i powinien być chociaż symboliczny. U mnie znajomi dają zaproszenia z dużym wyprzedzeniem więc jeśli ktoś naprawdę nie ma kasy to niech odkłada 5zł co miesiąc,a wręczyłby chociaż młodym ładny koc,ręczniki lub coś podobnego co nie kosztuje dużo.szwagierka mojego brata nic nie dała mu , było ich 4 osoby, ale sie nie przelewa u nich.
I w tej chwili wypowiadam się jako gość. Nie jako osoba,która szykuje wesele i oczekuje czegoś od zaproszonych osób.
#251
Napisano 17 czerwca 2012 - 13:33
#252
Napisano 15 maja 2013 - 17:50
#253
Napisano 23 czerwca 2013 - 22:09
Otóż dostaliśmy już jakiś czas temu zaproszenie na wesele 29 czerwca od znajomego M.
Niestety nie idziemy, bo tego samego dnia jest wesele kuzyna M. Kolega nalega, żebyśmy chociaż przyjechali na poprawiny- i tu pytanie co kupić/dać? Kompletnie nie wiemy- niby to tylko poprawiny, aleeee.....
Może mężatki coś doradzą- czy miały podobną sytuację jak wyprawiały poprawiny?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...
#254
Napisano 23 czerwca 2013 - 22:55
Moja przyjaciółka na te same poprawiny dała blender.
A sama dostała na poprawiny komplet 6 takich wielkich kieliszków do wina. Tyle pamiętam.
-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?
-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! 
#255
Napisano 26 czerwca 2013 - 15:30
Może mężatki coś doradzą- czy miały podobną sytuację jak wyprawiały poprawiny?
majorka^^, u nas na poprawiny zaznaczyliśmy, żeby nie przynosić żadnych prezentów, ale byli to goście wszyscy, którzy dzień wcześniej byli na ślubie... myślę, że skoro na sam ślub i wesele nie możecie przyjść to coś kupić by wypadało
rany ja to tak uwielbiam sobie wspominać ten dzień
#256
Napisano 28 czerwca 2013 - 11:12
I kolejne pytanie
Dziś teściówka dzwoni do mnie z pytaniem- w co wkładamy pieniądze. No ja, że w kopertę z pamiątką, a ona że bezpieczniej dać osobno, że niby w jednej kopercie pamiątka a w drugiej np ze wstążeczką prezent czyt. pieniądze. Ale po jakiego diabła?
Według mnie wyjdzie tak, że jak otworzą pamiątkę od nas to pomyślą, że nic nie daliśmy, a kto będzie pamiętał w takim zamieszaniu przy składaniu życzeń, że daliśmy coś jeszcze, a później co- domyślać się czy czekać za płytą z wesela? Jak wy dajecie pieniądze w prezencie? bo ja zawsze myślałam, że w pamiątce każdy
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...
#257
Napisano 28 czerwca 2013 - 11:23
Ja zawsze wkładam w kartkę ślubną, w jednej kopercie rzecz jasna. Nie spotkałam się, żeby ktoś dawał osobno.Jak wy dajecie pieniądze w prezencie
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt
#258
Napisano 28 czerwca 2013 - 11:41
u nas też tak się robi, podpisuje się kartkę z życzeniami (od kogo) i do środka wkłada się pieniążki :-> i kartka wędruje do koperty :->wkładam w kartkę ślubną, w jednej kopercie rzecz jasna
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
#259
Napisano 28 czerwca 2013 - 12:00
Jak widzę takie sztuczne problemy to mnie
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...
#260
Napisano 28 czerwca 2013 - 17:09
I masz rację że jak dacie w osobnej to może być potem że poza kartką nic nie daliście.
Każdy z nas urodził się ateistą
Podobne tematy
| Temat | Podsumowanie | Ostatni post | |
|---|---|---|---|
targi ślubne |
|
|
|
Jakie pomysly na prezenty |
|
|
|
Zaproszenia ślubne |
|
|
|
Prezenty na swieta |
|
|
|
Prezenty na różne okazje! |
|
|
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0
0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

















