Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Jak przygotować się do ciąży?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#121 adena

adena
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 21:14

coś w tym jest faktycznie, ja cały czas biorę mama dha premium, bo ma ten bardziej przyswajalny kwas foliowy. Nie dałabym rady jeść ciągle kilogramami szpiank żeby tyle go przyjąć by dziecko nie iało niedoborów. W zimie to w ogóle kiepsko z warzywami, owocami i trzeba by już naprawdę kombinować

#122 nabali

nabali
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 14:50

Na coś takiego chyba nie się być gotowym, to zawsze rewolucja w życiu.

#123 jedza78

jedza78
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 11:56

ja przed ciązą stosowalam kwas foliowy i do tego suplement dicofer, bo miałam strasznie zaniżony poziom żelaza, no i do tego odpowiednia dieta.... i wszystko wróciło do normy, teraz ciąża przebiega dobrze i maluszek jest zdrowy

#124 kingoscb

kingoscb
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 13:40

Kwas foliowy przed ciążą to konieczność. Najlepiej brać go po prostu w suplemencie z magnezem, jodem, witaminą D i DHA, żeby nie łykać tysiąca tabletek. Regularne badania i wizyty u lekarza. Do tego zdrowa dieta i regularny ruch. Myślę, że takie przygotowania będą w porządku.

#125 ivonsi

ivonsi
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 10 luty 2018 - 13:26

może na wszystko nie mozna być gotowym ale można dobrze organizm przygotować do ciązy i potem karmienia piersia, bo w tym okresie też kobieta i maluszek potrzebują sporej dawki witamin, trzeba pamiętać o kwasie foliowym, dha, witaminie d3, podobno ona też sprzyja płodności, mi się sprawdzio mama dha premiu, nie musiałąm wszystkich rzeczy brać oddzielne

#126 kukurydziana

kukurydziana
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 08:27

kupowałyście oddzielnie do kwasu foliowego, kwasy omega 3? Wiem, że są bardzo przydatne w okresie ciąży ale też warto brać przed, ja sobie kupiłam omega 3 naturell, z bardzo dużą dawką kwasów omega

#127 chutneyka

chutneyka
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 22:28

nie martwi cie ze sam kwas foliowy i omega to trochę malo. Polskie towarzystwo ginekologiczne zaleca dużo więcej tych witamin i minerałow bo także magnez, jod, witamnę D3, nie mają żelaza które brane bez zalecenia lekarza może nawet przedwczesny poród powodować

#128 Basiencja

Basiencja
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 16 kwiecień 2020 - 23:30

Myślę, że warto także zwrócić uwagę na suplementację u mężczyzn, bo za mało zwracamy uwagę na sprawność męskiego nasienia. Zdrowy styl życia, mniej stresu... Często lekarze radzą, żeby wyjechać na urlop. Znalazłam też suplement Supramen zawierający L-karnitynę; inozytol; wit. E; sole magnezowe kwasów tłuszczowych; koenzym Q10; likopen; L-glutation; cynk; selen... Wszystko dla podniesienia jakości nasienia. Preparat ma też pozytywne wyniki badań klinicznych, co ma duże znaczenie. Kuracja trwa 3 miesiące.