Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Ile chciałybyście miec dzieci??

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
318 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chciałabym miec dzieci........... (211 użytkowników oddało głos)

Chciałabym miec dzieci...........

1. żadnego......... nie lubie dzieci (11 głosów [5.16%])

Procent z głosów: 5.16%

2. 1 (26 głosów [12.21%])

Procent z głosów: 12.21%

3. 2 (117 głosów [54.93%])

Procent z głosów: 54.93%

4. 3 (43 głosów [20.19%])

Procent z głosów: 20.19%

5. więcej niz 3 (16 głosów [7.51%])

Procent z głosów: 7.51%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#301 nikus

nikus
  • Użytkownik
  • 3355 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 13:07

Kiedys chcielismy 2ke. 

Teraz ja (maz chce drugie) chce pozostac przy jednym. 

Czas pokaze. 

Zanim zostałeś poczęty - pragnęłam Cie ,

zanim się urodziłeś - kochałam Cię ,

nim minęła pierwsza minuta Twojego życia -

byłam gotowa za Ciebie umrzeć... 

#302 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:35

ja bym chciała jedno, mąż wolałby więcej ale się zobaczy :) daję sobie jeszcze kilka lat do namysłu ;)

#303 Madzik :)

Madzik :)
  • Użytkownik
  • 6096 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 14:24

ja bym chciała jedno, mąż wolałby więcej ale się zobaczy

mnie też by jedno wystarczyło, choć biję się z myślami czy nie będzie mu smutno ? czy jak będzie starszy nie będzie prosił o braciszka/siostrzyczkę ? a wtedy na takie decyzje będzie już za późno albo już nie będzie nam się chciało ?

W każdym razie - na tę chwilę nie chcę mieć kolejnego dziecka.

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić kolejnej reorganizacji czasu i przestrzeni.

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak miałabym dzielić swój czas między dwójką - jedno chce jeść, a drugie chce się bawić ? jedno ma kolkę, płacze przez kolejną godzinę, a drugie chce spać <olaboga> oszalałabym chyba...  Krasnal był i jest maksymalnie absorbujący, nie wiem, może gdybym miała starszaka w domu, to nie spinałabym się aż tak bardzo.

Zmęczona jestem po pierwszym roku z Krasnalem.  Muszę odpocząć, ochłonąć i czas pokaże co dalej... ;-)

#304 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 18:52

mnie też by jedno wystarczyło, choć biję się z myślami czy nie będzie mu smutno ?

Teraz po śmierci babci wszystkie formalności załatwiały moja mama z ciocią i pewnego dnia ciocia powiedziała mojej mamie, że dobrze, że robią to we dwie - bo po prostu raźniej.

I po tej sytuacji stwierdziłam, że rzeczywiście kiedy zabraknie rodziców to fajnie jest mieć kogoś bliskiego, kto pomoże, zrozumie. Dlatego ja jeśli się uda chciałabym mieć dwójkę, żeby się nawzajem wspierały wtedy kiedy mnie już zabraknie ;-)

Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

#305 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5652 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 16:10

I po tej sytuacji stwierdziłam, że rzeczywiście kiedy zabraknie rodziców to fajnie jest mieć kogoś bliskiego, kto pomoże, zrozumie. Dlatego ja jeśli się uda chciałabym mieć dwójkę, żeby się nawzajem wspierały wtedy kiedy mnie już zabraknie ;-)

Też tak sobie myślałam, ale może być też tak, że wtedy rodzeństwo będzie się kłócić o to co komu ma przypaść w spadku :/ Tego nie wiemy.

Ja chcę kolejne dziecko, ale na pewno jeszcze nie teraz. A najlepiej trójeczkę.

Byłam w szoku jak znajoma mówiła, że po 6 miesiącach od porodu nie ma jeszcze unormowanego cyklu a chcieliby się już starać o kolejne :shock:

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#306 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5515 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 19:35

że wtedy rodzeństwo będzie się kłócić o to co komu ma przypaść w spadku :-/

Też racja, ale to raczej rodzic powinien już dużo wcześniej zebrać rodzinkę i ustalić co dla kogo, żeby było jasno i bez niedomówień. U nas już 5 lat temu zostało zasądzone komu przypada mieszkanie, więc teraz po śmierci babci nie ma żadnego problemu.

Keep calm and become a doctor <serducho> // Mission completed <tanczy7>

#307 Madzik :)

Madzik :)
  • Użytkownik
  • 6096 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 10:32

jak znajoma mówiła, że po 6 miesiącach od porodu nie ma jeszcze unormowanego cyklu a chcieliby się już starać o kolejne

moi sąsiedzi mają dwóch chłopców z różnicą wieku rok i dwa miesiące ;-)

niby fajnie sobie radzą - "niby" bo  u nich dzień w dzień pomoc albo jednej albo drugiej babci - tak to sobie można :-P więc nie powiem, że są samodzielni. nie każdy może sobie na taki "luksus" pozwolić.

dla mnie 3 lata to tak minimum. zdaję sobie sprawę, że dzieciaki rosną i opieka nad noworodkiem/niemowlęciem nie trwa wiecznie, i z każdym miesiącem będzie łatwiej. ale nie jestem gotowa na ten krok <bezradny>

#308 Melodia19

Melodia19
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 23 styczeń 2015 - 11:07

No ja bym chciała jeszcze jedno. Już mi brakuje takiego maluszka :lol: Moj mąż na pewno też chce.

Ale najpierw remont, pewnie na jesien mały pojdzie do żłobka,ja mam nadzieje na jakas prace. Chyba,ze nowy biznes męża będzie sie fajnie rozkręcał i będe mu potrzebna do pomocy.

Poza tym narazie ćwiczę,dąże do fajnej figury i jak już ją osiągnę to pewnie chcialabym się nią troche nacieszyć. :lol:

Myslę,że za kilka lat... może 3-4 :-)

iv09i09kftvt0mdm.png

#309 Janina

Janina

franca

• Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 07 luty 2015 - 09:16

Teraz po śmierci babci wszystkie formalności załatwiały moja mama z ciocią i pewnego dnia ciocia powiedziała mojej mamie, że dobrze, że robią to we dwie - bo po prostu raźniej.

Ja poczułam taką samotność kiedy zmarł mój Tato i nie miałam nikogo kto czułby się tak samo. Nie wyobrażam sobie co będzie jak Mamy zabraknie, zostanę na świecie całkiem sama. Dobrze jest mieć brata albo siostrę, nawet jak nie jest się z nimi blisko na codzień to zawsze masz na kogo liczyć, widzę to po małżu, który ze swoimi braćmi nie jest za blisko, ale jak trzeba pomóc to się nie zastanawiają nawet tylko pomagają sobie.

Lubię czytać!    <lovam1>  Marcjanna Fornalska "Pamiętnik matki"

#310 Katija

Katija
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 22 maj 2015 - 17:53

Dwójkę. Połowa planu już wykonana :)

#311 mileczka87

mileczka87
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 12:06

Chciałabym mieć dwójkę - bo wiem, że dzieci mogą być dla siebie wsparciem w późniejszym wieku. Ale z drugiej strony na razie nie zapowiada się na żadne dzieko

#312 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 23:50

Jedno. Sytuacja materialna nigdy nie bedzie dobra na wiecej. Po drugie mam siostre w podobnym wieku i zero kontaktu, wiec nie jest powiedziane, ze rodzenstwo bedzie dla siebie wsparciem. Po trzecie ja i moj maz jako dzieci niewiele mielismy, wiec swojemu dziecku chcemy zapewnic to, czego nam brakowalo.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#313 RomaM

RomaM
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Wzrost:170
  • Włosy:Mam
  • Stan:u-lotny
  • Partner:od czasu do czasu
  • Nastrój:Zmęczona
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 12 październik 2015 - 12:31

Ciężkie pytanie, a o odpowiedzi nie zawsze decydujemy my...

#314 12Ilona

12Ilona
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 09:04

Myślę, że trudno tu odpowiedzieć. Bo jest ogromna różnica pomiędzy określeniem ile chciałoby się mieć dzieci, a na ile dzieci stać daną rodzinę. Niestety w naszym kraju ciężko z pracą, z dobrze płatną jeszcze gorzej. Nie każdy może sobie pozwolić na jedno dziecko, a nie wspominam już o kilku. Jednak jakbym miała nie brać pod uwagę warunków finansowych to mimo wszystko zostałabym przy dwójce. Jest to taka optymalna opcja. Jedno by się nudziło i mogłoby odczuwać brak rodzeństwa w przyszłości. Dwójka nie jest trudna do wychowania i mamy pewność, że zawsze będą mieć siebie wzajemnie. 

#315 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4761 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 19:55

Ja już chyba gdzieś pisałam, że chcę 3kę. M. również, bo chcemy mieć dużą rodzinę. Powiem szczerze, że chyba byłam dość 'bogatym' dzieckiem i jedyne czego mi brakowało to właśnie rodzeństwa. Z perspektywy czasu uważam, że miałam o wiele za dużo zabawek i wcale mnie to nie cieszyło jakoś bardzo, tylko brakowało mi w późniejszych latach osoby do której bym mogła zwyczajnie się odezwać. Mam też problemy z mamą, bo wszystko jest na mojej głowie, gdybym miała rodzeństwo byłby jakiś podział obowiązków, ktoś byłby równy ze mną, a obecnie jestem najmłodsza i 'najgłupsza' w rodzinie  :lol:

#316 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1104 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 18:06

Chciała bym 2, chłopaka i dziewczynkę, ale zobaczymy jak wyjdzie...

#317 L0ANDRA

L0ANDRA
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 09:52

A to ciekawe, że jedynaczki przeważnie chcą mieć więcej dzieci, a ludzie z wielodzietnych rodzin dość często decydują się na jedno dziecko. Choć nie zawsze, bo czasem ktoś chciałby więcej a nie może albo sytuacja ma nie pozwala ;(

#318 Kornelia

Kornelia
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 luty 2016 - 10:34

A to ciekawe, że jedynaczki przeważnie chcą mieć więcej dzieci, a ludzie z wielodzietnych rodzin dość często decydują się na jedno dziecko. Choć nie zawsze, bo czasem ktoś chciałby więcej a nie może albo sytuacja ma nie pozwala :cry:

Dokładnie tak jest. Ja mam córkę i kiedy miała 3 latka na świat przyszedł nasz synek. I tak na prawdę mogła a może i bym chciała jeszcze jedno. Ale nie mam własnego mieszkania i mam jeden pokój więc z 3 dzieci nie da rady. 

#319 EpicMimi

EpicMimi
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 04 luty 2016 - 14:23

Dwójkę :) chłopca i dziewczynkę