Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Kurs językowy vs korepetycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nikkaaa

Nikkaaa
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 11:37

Na co byście woleli uczęszczać? Chodziliście kiedyś na kurs? Jak to wygląda z waszej perspektywy? Stesowaliście się obecnością innych osób (tym, że trzeba przy nich mówić) czy przełamaliście dzięki takim zajęciom barierę językową? Czy może lepiej wybrać się na indywidualne zajęcia? 



#2 anetti

anetti
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 20:48

Tak, ja chodzę, mimo problemów z mówieniem na forum po polsku ale dzięki zajęciom w szkole językowej, do której uczęszczam, w /...../ otworzyłam się w języku angielskim. Potrafię mimo łamanej angielszczyzny jeszcze wyrazić to co mi trudno w polskim. Dlatego polecam tym co mają problemy w grupie, z wypowiedziami, z rozmową.


Użytkownik Olenka edytował ten post 15 styczeń 2015 - 21:07


#3 Monniczka345

Monniczka345
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:20

Ja bym wybrała raczej kurs w szkole językowej, bo na pewno mają różnorodne materiały, sprawdzonych lektorów, też rodowitych mieszkańców innych krajów. Miałabym tylko problem jaką szkołę wybrać, ale pewnie postawiłabym na coś dużego w stylu empik. 



#4 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 21:23

Wszystko ma swoje plusy i minusy, mi się lepiej uczy w grupie, jakoś mnie to bardziej motywuje, sama teraz szukam szkoły językowej dla siebie, jak na razie zdecydowałam się na speak up, mój brat tam chodził przez 2 lata i mi poleca więc chyba się zdecyduję



#5 Euforia

Euforia
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 29 maj 2015 - 09:08

Na pewno rozmowy są najlepszą nauką języka, bo uczysz się myśleć w obcym języku i mówić z wyczuciem, a nie z pauzami na zastanowienie, jakiego słówka użyć i jakiego czasu. Ja bym stawiała na indywidualne lekcje.



#6 justynia

justynia
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 10:39

ja przez  2 lata indywidualnych korepetycji nie nauczyłam się tyle co w speak upie przez 1 semestr.. wiadomo każdy ma swoją metodę ale ja już nigdy nie pójdę na korki. nie dość że drożej wychodzi to jeszcze uczysz się mniej.. no i nie masz raczej żadnego "potwierdzenia" swojej nauki



#7 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 20:28

O to chyba intensywnie się uczyłaś w szkole ;), z korkami to rzeczywiście różnie można trafić, Kiedyś chodziłam na korki z matmy i razem ze mną chodziło chyba z 8 osób!! To było dziwne i kiepsko się tak uczyło



#8 banana-song

banana-song
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 październik 2015 - 09:49

odkąd pamiętam chodzę na dodatkowe lekcje ang. jak byłam mała to mialam korepetycje indywiduwalnie ale potem sie okazalo, ze jak mam porozmawiac z obcokrajowcem to sie wtydze. pomyślalam, ze moze jak sie zapisze do szkoly jezykowej to bedzie lepiej, bo w konu bede w grupie i się jakoś przełamię. jestem z krakowa, zapisałam sie do Lincolna i teraz juz na szczescie nie krepuje sie rozmawiac po angielsku bo wiem, ze mówię poprawnie i nie mam sie czego wstydzić :)



#9 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 15 październik 2015 - 09:13

Coś w tym chyba jest, na kursach jest grupa, łatwiej nawiązać konwersacje jak się słyszy, że wszyscy rozmawiają po angielsku, przynajmniej mi jest łatwiej :)



#10 Barbarella

Barbarella
  • Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 10:28

odkąd pamiętam chodzę na dodatkowe lekcje ang. jak byłam mała to mialam korepetycje indywiduwalnie ale potem sie okazalo, ze jak mam porozmawiac z obcokrajowcem to sie wtydze. pomyślalam, ze moze jak sie zapisze do szkoly jezykowej to bedzie lepiej, bo w konu bede w grupie i się jakoś przełamię. jestem z krakowa, zapisałam sie do Lincolna i teraz juz na szczescie nie krepuje sie rozmawiac po angielsku bo wiem, ze mówię poprawnie i nie mam sie czego wstydzić :-)

mam właśnie ten sam problem  z przełamaniem się! :P chodzisz do Lincolna na Karmelickiej? bo właśnie szukam szkoły językowej w krk i nie wiem na jaką się zdecydowac... możesz coś mi jeszcze o niej powiedzieć?



#11 kolista

kolista
  • Użytkownik
  • 53 postów

Napisano 05 listopad 2015 - 15:43

 jestem z Krakowa i również chodzę do ..., zajęcia prowadzone są w świetny sposób, w ogóle nie wstydze sie odzywać, bo wiem że jesli powiem coś źle, ktos szybko mnie poprawi. Nie czujesz żadnej presji, tylko chłoniesz wiedze. Oprócz podręczników uczymy się np z filmików, z nagrań , różnorodny zakres materiału no i przedewszystkim uczymy się praktycznych rzeczy :-)



#12 banana-song

banana-song
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 06 listopad 2015 - 08:51

mam właśnie ten sam problem  z przełamaniem się! :-P chodzisz do Lincolna na Karmelickiej? bo właśnie szukam szkoły językowej w krk i nie wiem na jaką się zdecydowac... możesz coś mi jeszcze o niej powiedzieć?

ogólnie polecam. z przełamaniem pomoglo mi to, ze czas mowienia lektorow na zajęciach jest mocno ograniczony, bo to my kursanci mamy mówić głównie :) takze ograniczony jest jezyk polski, ktorego sie używa jedynie w wyjatkowych okazjach o to też jest mega pomocne :)



#13 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 17:45

Tak chyba właśnie jest w dobrych szkolach językowych, że kursanci nie mają wyboru i ciągle muszą mówić po angielsku, przynajmniej u nas tak było i nie ma innych opcji, trzeba się przełamać.



#14 beata_m

beata_m
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 20:18

Ale ten świat mały, wszyscy chodzą do tej samej szkoły w Krakowie i odnaleźli się na tym forum :) 

Jeżeli chodzi o naukę, to nie ważne jaką metodą i gdzie, ważne, żeby mieć chęć nauczenia się języka. 



#15 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 29 grudzień 2015 - 12:47

A czy ktoś z Was słyszał o podwyżkach w szkołach od nowego roku?? Podobno coś tam w ustawie ma się zmienić.



#16 nala1

nala1
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 17:07

ja postawiłam na korepetycje ale w  /link/, jestem bardzo zadowolona, a zajęcia mają w małych grupkach, także jest indywidualne podejście do ucznia. świetnie byłam przygotowana do matury wtedy :-D



#17 dominika22

dominika22
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 14:26

Z własnego doświadczenia polecam wyjazdowe kursy językowe. Jedziesz do kraju, w którym każdy mówi w obcym języku i chcąc nie chcąc słuchasz tego bez przerwy. W końcu też musisz się odezwać. Moim zdaniem taki wyjazd daje najlepsze efekty. Byłem na obozie organizowanym przez szkołę językową. Jeśli ktoś chce poczytać dokładniej, podaję link .... 



#18 azielik

azielik
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 08:10

Zdecydowanie potwierdzam to co pisze Dominika - szkolenia z komuikacji w obcym jezyku za granicą są duzo skuteczniejsze. Niemniej jeśli nie masz czasu na takie wyjazdy, to w Polsce firma Angloville (nie jestem jej przedstawicielem) robi szkolenia 3-4dniowe gdzie jesteś na szkoleniu jeden na jeden z Anglikiem przez cały dzien i musisz z nm gadać. Początkowo stresująca forma szkolenia - ale oni mają sporo ćwiczeń, więc szybko się to staje luźne i fajne. Osobiście byłam zadowolona.


o mnie: .. 


#19 ivonsi

ivonsi
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 27 kwiecień 2019 - 18:08

Odkopuję wątek. Koleżanka namawia mnie na zapisanie się na rosyjski do profiligua, uczyłam się tego języka prawie 30 lat temu bardzo niewiele pamiętam, ale fanie by było w sumie sobie prypomnieć ten język. Znacie tę szkołę?







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych