Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Chwilówki - dobre rozwiązanie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 olennka

olennka
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 00:38

hej dziewczyny,

mam chwilowy problem finansowy i zastanawiam się nad pożyczeniem kilku stówek od ręki, ale...no właśnie. Czy to dobre rozwiązanie? Nie chcę wpakować się w tarapaty, a słyszałam, że można ratować się chwilówkami.

#2 Aneczka

Aneczka
  • Użytkownik
  • 1325 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 06:46

Chwilówka to szybki kredyt w którym nie ma większych formalności i problemów z uzyskaniem pożyczki. Często jednak są wyżej oprocentowane niż zwykły kredyt i często raty kredytu są płatne co tydzień a nie raz w miesiącu.
Poza tym wysokie są koszty "operacyjne" takiej chwilóweczki
Dołączona grafika

#3 marcowapani

marcowapani
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 08:50

Chwilówki trzeba wiedzieć gdzie brać. Np. firma ... to fajna opcja bo pierwsza do 1500 plnów jest za darmo na 30 dni. Do tego minimum formalności i pieniądze w 15 minut na koncie bez większych problemów. To fajna opcja dla ludzi potrzebujących szybko gotówki na nieprzewidziane wydatki.

#4 tskowron

tskowron
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 10:23

Biorąc chwilówki, trzeba mieć świadomość, iż należy je potem spłacić w wyznaczonym terminie, bo za każdy dzień zwłoki, są naliczane odsetki. Najlepiej, przed podpisaniem umowy, przeczytać pełną jej treść, wraz z tym, co małym druczkiem ;)


Poradnik pożyczkowy i blog dla kobiet. Zajrzyj i zostań z nami.


#5 ihope

ihope
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 13:45

unikałabym...to chyba dla desperatów z brudami w historii kredytowej...



#6 olivka87

olivka87
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 wrzesień 2017 - 09:52

tez unikałabym, lepiej iść do rodziny czy znajomych, jak Ci się noga powinie to odsetki mogą spowodować poważne kłopoty finansowe



#7 Andarea

Andarea
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 12:14

Ja bym się też  "nie ratowała" chwilówkami. Czytałam już na ten temat dosyć sporo i jednak nie skorzystam :) . Jeżeli ktoś już chce wziąć chwilówkę, to warto na początek przejrzeć takie miejsca jak porównywarki, czy ranking chwilówek.



#8 MarcDol06

MarcDol06
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 23:18

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak przedstawia się sytuacja. Jeżeli nie będzie problemów z oddaniem pożyczki, czemu nie? Niemniej, ja nie mogę powiedzieć, czy będzie problem. Samodzielnie musisz się zastanowić.


Samotnym jest się tylko wtedy, gdy ma się na to czas.


#9 ulisses

ulisses
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 07 październik 2017 - 12:44

Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady :) Jestem pewna, że mi się przydadzą :)


To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.


#10 bungalow

bungalow
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 08:51

Jeżeli mamy możliwość oddania pieniędzy i świadomość jak to działa, to nie widzę nic złego. Gorzej w sytuacji, gdy podpisuje umowę z jakąś no-name firmą, z chorym oprocentowaniem i ukrytymi warunkami, na które nikt poza desperatami by nie poszedł. Niestety mój sąsiad trafił do takich fachowców. Osoba starsza, nie do końca dostosowana społecznie wykorzystana bez litości. Na szczęście koniec końców skończyło się dzięki adwokatowi Pani Monice Kitscha-Kwasiborskiej dobrze. Tak więc wszystko zależy i ma wiele za i przeciw.



#11 rozalin

rozalin
  • Użytkownik
  • 311 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 13:16

Nie ma ukrytych warunkow. Jeśli ktos nie czyta warunków opisanych w umowie to jest to jedynie jego wlasny problem. Sama brałam pożyczki ale zwykle staram się czytać to co podpisuję....

 

Niekiedy pożyczka typu chwilówka nie jest wcale takim złym rozwiazaniem. Są sytuacje, w których potrzebujemy pieniędzy, ale niekoniecznie chcemy zrywać lokatę czy wypłacać kasę z konta oszczędnościowego.

https://www.saverium...ilowki-za-0-zl/

 

Na stronie jest opisane, jak uzyskać pożyczkę darmową. 


Pieniądze szczęscia nie dają ale zakupy to co innego. 


#12 chutneyka

chutneyka
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 30 październik 2021 - 19:45

brałam pożyczkę w vivus, nie miałam problemu z formalnościami po wysłaniu wniosku i akceptacji dosłownie po chwili miałam pieniądze na koncie, jak się bierze pierwzą pożyczke u nich to nie ma dodatkowych kosztów



#13 Amman

Amman
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 20 styczeń 2022 - 11:23

Jest jeszcze takie rozwiązanie, jak czek Giro, o którym wiele osób nie ma pojęcia https://celnie.pl/ch...k-giro-dla-kogo . Jest to stosunkowo rzadko wybierane rozwiązanie, ale warto o nim wiedzieć.



#14 ChocoBounty

ChocoBounty
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 26 luty 2022 - 01:35

Uważam, ze nie zawsze pożyczka jest dobrym rozwiązaniem. Najlepiej nie brac pożyczek i nie żyć ponad stan ;) No chyba, że sytuacja zmusi nas do pożyczenia pieniędzy. CO do pożyczki to warto zajrzeć tutaj https://taniopozyczam.pl/



#15 Chiquita

Chiquita
  • Użytkownik
  • 331 postów

Napisano 11 maj 2022 - 10:43

Czasem pożyczki są niezbędne, a czasem tylko się tak nam wydaje:)



#16 bizuu4

bizuu4
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 03 sierpień 2022 - 07:02

Jak chodzi o parę stówek, to może lepiej wziąć od znajomych, rodziny, z pracy? Chwilówki to niestety syf i równia pochyła w 99%



#17 jjusti18

jjusti18
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 25 marzec 2023 - 11:36

To wszystko zależy.... Ja przykładowo proponowałabym zerknąć sobie na portal  https://kokos.pl/kre...t-oddluzeniowy/    - gdzie  macie dostęp do najróżniejszych produktów finansowych i  możecie nawet je ze sobą porównać. Według mnie warto...







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych