Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...
Zdjęcie

Novynette


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Asiiia

Asiiia
  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 07 listopad 2007 - 22:17

Niedawno byłam u ginekologa i przepisał mi własnie te tabletki. Czekam na okres żeby zacząć je brac, nic w tym nie byłoby dziwnego gdyby nie to, że one działają już od pierwszej tabletki. Mi jakoś dziwnie w to uwierzyć i nieco boje sie im "zaufać". Dlatego chciałabym sie zapytać czy któraś z Was bierze je? ;] Lekarz też to potwierdził [ że działają po 1 dniu ] ale nadal czuję taką niepewność ;/
"potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy kiedy myślimy o kimś zostając bez niego "

#2 Kasiula

Kasiula
  • Użytkownik
  • 538 postów

Napisano 07 listopad 2007 - 23:15

Wszystkie tabletki działają od pierwszego dnia :roll:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 08 listopad 2007 - 08:47

Oczywiscie, ze tak...dzialaja od pierwszej tabletki.
Kazda tabletka antykoncepcyjna zazyta w pierwszy dzien miesiaczki juz dziala.
Kiedys bylo tak, ze bralo sie np. od polowy cyklu (jakos tak) i wtedy nie dzialaly od pierwszej .

Dlatego czekasz na okres jak sama piszesz bo w pierwszy dzien wezmiesz piersza. I nie ma sie czego bac ;-) co wiecej w przerwach miedzy opakowaniami tez dzialaja wiec luzik ;-) a na okres po zakonczeniu opakowania powinnas czekac do czterech dni :-) moze nawet 3
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#4 Nymphadora

Nymphadora
  • Użytkownik
  • 2636 postów

Napisano 08 listopad 2007 - 19:07

Jest tak jak dziewczyny napisały - każde tabletki działają tak samo, od pierwszego dnia, kiedy je przyjmujesz. Skoro tak powiedział Ci lekarz i tak jest napisane w ulotce, to nie wiem, czym jeszcze Cię przekonać ;-)
Jak się boisz i nie będziesz się czuła pewnie, to po prostu wstrzymajcie się ze współżyciem te parę dni i już :) Naprawdę nie widzę problemu :)

#5 Asiiia

Asiiia
  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 08:16

Teraz już jestem pewna co do tych tabletek ;) pytałam się Was ponieważ jeszcze ich nie miałam kupionych, kupiłam je dopiero w piatek i na ulotce tez wszytsko jest opisane ;)
"potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy kiedy myślimy o kimś zostając bez niego "

#6 Asiiia

Asiiia
  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 02 czerwiec 2008 - 21:19

Dziewczynki mam do Was jedno pytanie : otóż Biorę tabletki anty od listopada NOVYNETTE i wszytsko było ok. Jednak około 2 miesięcy albo nawet 3 miałam okres który trwał zaledwie 2 dni! Poszłam do gina, on kazał mi notować przez następne 3 miesiączki ich "obfitość" oraz czas jaki trwały. Kolejny okres był w miarę ok - 3 dni. Jednak ostatni trwał zaledwie 1 dzień ! w ciąży raczej nie jestem, lekarz to wykluczył przy badaniu. Ale mam pytanie - czy wobec tego, że okres trwa tak krótko te tabletki skutkują? Lekarz powiedział, że jeżeli będzie tak dalej zmieni mi je na inne. Ale zastanawiam się tak, czy może skuteczność tabletek zmalała? Co Wy o tym myślicie? :)

#7 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 02 czerwiec 2008 - 21:25

skoro ginekolog Ci ich póki co nie zmienił, to znaczy, że skutkują :) w końcu on się zna na tym najlepiej ;-)

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#8 Pachulka

Pachulka
  • Użytkownik
  • 853 postów

Napisano 02 czerwiec 2008 - 22:08

Madzia81, dokładnie :)
Asiiia, powiem Ci że wcześniej też miałam te tabletki ale potem zrobiłam przerwę i teraz mam już inne bo nie za bardzo szło mi na novynette... no ale to indywidualna sprawa....
Od aniołka mam skrzydełka... lecz diabełek dał mi charakterek :D

Dołączona grafika

#9 Asiiia

Asiiia
  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 03 czerwiec 2008 - 08:04

No ja tez mam nadzieje, że skutkują. Miałam wczoraj iść sie zapisać do gina, ale zaspałam :oops: pójdę w przyszły poniedziałek. Dziękuje za szybką odp ;)

#10 Olciiia

Olciiia
  • Użytkownik
  • 10000 postów

Napisano 03 czerwiec 2008 - 08:35

Asiiia ja tez bralam Novynette i to byly moje pierwsze tabletki lekarz powiedzial ze to sa tabletki ktore maja bardzo malo hormonow, czyli nie robia duzych zmian w organizmie czyli:
:arrow: -po nich sie nie tyje,
:arrow: male prawdopodobienstwo ze piersi urosna
ale dzialanie maja takie samo jak inne tabletki nie mozliwe zeby nie dzialaly
a to ze masz mniej dni okresu i mniej obfity to przy tabletkach jest ogolnie normalne bo ja zawsze (bez tabletek) mam 5 dni, a kiedy bralam tabletki to mialam 4 lub 3 dni, (i brzych mnie nie bolal i rowniez mniej obfite)
mozliwe ze w nastepnych miesiacach sie to unormuje bo organizm nie jest przyzwyczajony do tabletek w koncu to ingerencja zewnetrzna (nic naturalnego)

jesli nie to juz lekarz musi zadecydowac tak jak mowily dziewczyny
mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze

#11 Pachulka

Pachulka
  • Użytkownik
  • 853 postów

Napisano 05 czerwiec 2008 - 08:45

Olciiia, a jeszcze co do Novynette to powiem Ci że mimo że nie powinno się tyć i piersi nie powinny sie powiększyć to u mnie właśnie tak było :/ no jak widać nie ma reguły bo teraz mam microgynon21 i czuję się naprawdę dobrze, nie przytyłam ani nic , a humorek mam wyborny :D
Od aniołka mam skrzydełka... lecz diabełek dał mi charakterek :D

Dołączona grafika

#12 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 28 październik 2008 - 12:25

Ja wracam do pigułek (są najwygodniejsze). Lekarz przepisał mi Novynette (koszt ok 30 zł) bo mają niską zawartość hormonów i stwierdził że po nich nie powinnam mieć żadnych skutków ubocznych poza lekkimi mdłościami na samym początku. Zobaczymy ile miał w tym racji :mrgreen:

Brał ktoś z Was Novynette?

Na razie czekam na okres.

#13 Mirabelka__22

Mirabelka__22
  • Użytkownik
  • 8754 postów

Napisano 28 październik 2008 - 23:27

Na razie czekam na okres.

Tez czekam..i nie ma :roll:

#14 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 15:15

depre, a mozesz powiedzieć jakie pigułki bierzesz i jak długi czas?



biorę novynette- kończe drugie opakowanie więc jest na testach- ale zero skutków ubocznych jak na razie (o dziwo) i pewnie już raczej jak mi do tej pory nic nie wyskoczyło - to nie wyskoczy :)

a mój @ trwał dwa dni :) pytałam się czy to normalne gina i mi powiedział że jak najbardziej a martwić mogłabym się wtedy dopiero jakbym wogóle nie dostała :) też był na tyle skąpy iż z powodzeniem bez uczucia braku konfortu mogłam pozwolić sobie na ćwiczenia :)
Już nie panna a żona :*

#15 mysiunia89

mysiunia89
  • Użytkownik
  • 282 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 16:58

ja brałam dwa lata Novynette były swietne,nic sie nie dzialo,jedynie buist mi sie zwiekszyl:)cera byla boska zebo krotuni.
Jednak po tych dwoch latach zaczelam sie bardzo zle czuc za kazdym razem kiedy łyknelam pigulke,zawsze o 21...robiło mi sie słabo,mdlilo mnie,nie dobrze mi bylo,bolal brzuch itd,trwalo to dlugo i razem z partnerem zdecydowalismy,ze przetane je brac:(wrocilismy do prezerwatyw,a moje zdrowie sie poprawilo <bezradny></span>
glupio z tymi gumkami,ale musimy,lepiej bylo bez <bezradny></span>
no i znow mam pryszcze i diody na twarzy:(
Tak kocham to zycie,ktore nie raz sypie mi sola w oczy....

#16 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 17:00

mysiunia89, to może spróbuj inne tabletki.
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#17 mysiunia89

mysiunia89
  • Użytkownik
  • 282 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 17:08

jakoś sie zraziłam:/
Tak kocham to zycie,ktore nie raz sypie mi sola w oczy....

#18 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 22 maj 2009 - 13:06

Ja też zastanawiam się nad zmianą bo mam okropne napięcie przedmiesiączkowe przez te pigułki :)
właściwie to nie oge normalnie funkcionować w tych dniach:)

ale pewnie wraz zmianą tabletek będe musiała zmienić lekarza :P
Już nie panna a żona :*

#19 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 22 maj 2009 - 13:15

depre, a jakie teraz bierzesz?

<ookk>


#20 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 22 maj 2009 - 13:38

Roxi, biorę Novynette :) nie ma skutków ubocznych poza sferą psychiczno- emocjonalną :mrgreen:
Już nie panna a żona :*




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych