Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Obraza rodziny w dniu ślubu...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 13:18

ja przyznam ze forma sms , nie jest moze najbardziej trafna , ale rodzinka przegieła , ze nie przyszła, uniosła sie honorem niepotrzebnie. To jest wazny dzien w zyciu , a oni nie przychodzą bo im forma zaproszenia nie odpowiada. Mnie zdarzało sie isc na slub do kogos kto mnie nie zaprosił a wiedziłam kiedy jest, jesli kogos lubie, znam od dawna to chce byc na ich slubie , pogratulowac im , złozyc zyczenia. Ja na miesjcu Twoje rodziny nawetbez zaproszenia bym poszła , nawet moze jak bym była poklócona. Pamietam jak mój brat nie chciła isc na slub do szwagra i szwagierki, a ja do niego ze teraz sa w nienajlepszych stosunkach , ale kiedys moze bede w bardzo dobrych ; a slub bierze sie raz w zyciu .
ja pamietam jak kolezanka brała slub, pochwaliła sie poltora roku wczesniej , ja do niej niech mi poda szczegoly bo chciłabym do kosciola przyjsc . Powiedziłą ze nie moze mnie zaprosic bo nie bedzie mnie miła gdzie przenocowac , ja mowie ok , ale do kosciola mowie i tak przyjade. dzien przed slubem zadzwnoiłm do niej aby mi podała godzine i koscioł , a ona zadzwoniła i mnie zaprosiła i z najwieksza przyjemnscia poszłam .

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#22 kurczaczek

kurczaczek
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 19:11

Ja na pewno bym nie przyszła na taki ślub kiedy byłabym powiadomiona smsem, jedynie smsem wysłałabym życzenia i tyle!!
Uważam że nawet jak się nie ma kasy to mozna iść do danej osoby i zaprosić ją osobiście ale bez zaproszenia i to lepiej by wyglądało!!!
A jeśli chodzi o to że byłaś pomijana w zaproszeniach od rodziny, nie Ty pierwsza i nie ostatnia, w każdej rodzinie tak jest, czasem są imprezy że ida tylko rodzice i tyle!
Dołączona grafika

#23 mloda23

mloda23
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 08:57

Po pierwsze czytajcie dokladnie...zaproszeni byli duzo wczesniej OSOBISCIE. Po drugie naszym zdaniem zaproszenia na papierze na przyjscie do kosciola nie jest koniecznie i tyle. Po trzecie dziadkow zaprosilam juz daaawno wiedzieli o slubie juz w sylwestra. Zreszta dlaczego 3 dni przed pisalam wczesniej
Po czwarte nie oczekuje rozgrzeszenia tylko ciekawa bylam zdania innych ale widze ze sie zawiodlam bo wszyscy mnie krytykuja a znaja tylko malutka czesc sytuacji. No coz
Dołączona grafika

#24 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 09:05

zaproszeni byli duzo wczesniej OSOBISCIE.

gdzie to jest niby napisane?

ale widze ze sie zawiodlam bo wszyscy mnie krytykuja

czyli czekałaś na pochwały ...

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#25 kurczaczek

kurczaczek
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 19:02

Po drugie naszym zdaniem zaproszenia na papierze na przyjscie do kosciola nie jest koniecznie i tyle.

To już sobie odpowiedziałaś sama, skoro zaproszenie nie było potrzebne to i goście mogli się tak poczuć skoro przypomniałaś im smsem!!!
A po drugie skoro ich zapraszałas to ja nie rozumiem po co ten sms przed ślubem??
Dołączona grafika

#26 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8196 postów

Napisano 27 lipiec 2010 - 06:05

A po drugie skoro ich zapraszałas to ja nie rozumiem po co ten sms przed ślubem??

Reszte rodziny poinformowalismy o uroczystosci w kosciele, godzina, data i w ktorym kosciele. Z racji tego, ze mielismy urwanie glowy nieziemskie..
- problemy z ksiedzem ktory nie chcial wydac nam licencji, bo chcielismy wziasc slub w innym kosciele niz do ktorego nalezymy,
- nagle wydatki i zabraklo kasy na sukienke itp...kombinacja skad teraz wziasc,
Tydzień przed ślubem porozsyłałam smsy o szczegolach uroczystosci.

Moim zdaniem na samą uroczystość do kościola nikogo nie trzeba zapraszac skoro wesela nie ma, sama bylam na wielu slubach w kosciele bez zaproszenia.
moim zdaniem też...
bo na ślub do kościoła może przyjść każdy.

natomiast smsa bym nie wysłała.
rozumiem, że było mało czasu na zaproszenie indywidualne dlatego ja bym wolała zadzwonić. przeprosić ze w ten sposób informujesz ale inaczej nie masz jak. <bezradny></span>

co do tego ze się po obrażali to przegięcie :roll:
ale tak to jest w niejednej rodzinie.
"ten nie przyszedł na nasze wesele.. my nie idziemy na jego" ;-)

#27 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3496 postów

Napisano 30 lipiec 2010 - 14:11

i ja uważam ze nie powinnas zapraszac rodziny smsem tym bardziej, ze mieszkaja oni tak blisko ciebie (3 ulice ponoć) :roll: sama nie wiem czy bym przyszła...

powiem Ci szczerze że jakbym dostała takie zaproszenie smsem to czułabym sie lekko zmieszania...bo uważam ze z takimi rzeczami powinno sie chociaz zadzwonić...lub oczywiscie osobiście lub listowanie zaprosić, rzeczywiście smsm to taki trochę brak szacunku

#28 zuz

zuz
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 18:07

Strasznie przykra sytuacja. Ja pewnie też bym podeszła do tematu na luzie i rozesłała smsy na Twoim miejscu. Sama dawałam swojej rodzinie zaproszenia pzzez kogoś lub wysyłaląłm pocztą bo nie było kiedy nawet do najbliższych dojechać. A chrzestna dostała zaproszenie tydzień przed ślubem. Ale moja rodzina jest w miarę luźna, więc im to było wszystko jedno przecież dobrze wiedzieli, że chcę aby byli. Za to wiem, że u mojego męża mogłoby to nie przejść. Oni mają bardzo ciasne bereciki i najchętniej to by byli gwiazdami tego dnia.  A tak nie jest. Łatwo powiedzieć żebyś ich oalała. Ale to był Twój dzień. I dzień waszego dziecka. Jak się chce to się nie szuka problemu.

#29 Babolina

Babolina
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 20:02

Można nie mieć pieniedzy na zaproszenie całej rodziny, bądź nie mieć chęci. W pełni to rozumiem. Ale mogłaś ich już w ogóle nie informować. Sms jest to informacja małym kosztem, ale nie ładnie to wygląda. Ja bym się nie pojawiła po otrzymaniu zaproszenia smsem... nie byłabym zadowolona.
Moja kuzynka ostatnio dzwoniła aby zapraszać na swoją 18nastkę. Ale organizowała ją w weekend majowy. Miała duży problem, że mój ojciec - jej chrzestny nie przyszedł, bo miał zaplanowany od dawna wyjazd. Też jest rodzinna obraza, chociaż został poinformowany na tydzień przed swoim wyjazdem, nagle i z kompletnej dupy.

Rodziny obrażają się na różne sposoby, ale trzeba ich też traktować porządnie. A nie oczekiwać, że jest się najważniejszym... 

#30 aidela

aidela
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 03 październik 2014 - 13:15

na miesjcu Twojej rodziny nawetbez zaproszenia bym poszła

To by było bardzo niegrzeczne z Twojej strony tak wpraszać się na ślub, na którym nie jesteś mile widziana, bo i po co, żeby zepsuć im też ważny dzień?

#31 Janina

Janina

franca

• Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 15 październik 2014 - 18:30

Na ślub, szczególnie w kościele może przyjść każdy, to nie jest "impreza" zamknięta. I przyjść na niego bez zaproszenia wcale nie jest niegrzecznie. U mnie na ślubie były osoby, których kompletnie nie znałam, koledzy i koleżanki ze szkolnych lat, których nawet nie powiadamialiśmy, że bierzemy ślub, sąsiedzi. To wspaniale jak tyle osób chciało razem z nami przeżywać tą chwilę.

Lubię czytać!    <lovam1>  Marcjanna Fornalska "Pamiętnik matki"

#32 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 15 październik 2014 - 20:31

U mnie na ślubie były osoby, których kompletnie nie znałam, koledzy i koleżanki ze szkolnych lat, których nawet nie powiadamialiśmy, że bierzemy ślub, sąsiedzi. To wspaniale jak tyle osób chciało razem z nami przeżywać tą chwilę.
i to jest fajne ;-) w koncu po cos sa zapowiedzi ;-)

#33 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 15:55

To wspaniale jak tyle osób chciało razem z nami przeżywać tą chwilę.
choc podejrzewam ze tez byli i tacy co poszli z ciekawosci .

Ale wlasnie po to dajemy zapowiedzi ze moze przyjsc kazdy

Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#34 Jogobella

Jogobella
  • Użytkownik
  • 1174 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 23:37

Ale wlasnie po to dajemy zapowiedzi ze moze przyjsc kazdy

Nie tylko o to w zapowiedziach chodzi, żeby mógł przyjść kto chce. Zapowiedzi służą do tego by ludzie przychodzili do kancelarii parafii i zgłaszali ewentualne przeciwwskazania do zawarcia związku małżeńskiego. Ale jak to się ma do praktyki, nie wiem. Nie wiem czy odważyłby się ktoś zgłosić, że dana para ma się nie pobierać z jakichś tam przyczyn. Nawet jakby takowe istniały. W każdym razie ja się z tym jeszcze nie spotkałam.

Żeby nie było OT, to u nas na ślubie też było parę osób, którzy przyszli nie proszeni, tylko na mszę ślubną. Nawet miłe to było. ;-)

Użytkownik Jogobella edytował ten post 11 listopad 2014 - 23:38

"Wiedzieć, że się wie, co się wie i wiedzieć, że się nie wie, czego się nie wie - oto prawdziwa wiedza." Konficjusz

#35 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 00:22

Nie dalej jak 2-3 lata temu kumpela z liceum zaocznego do którego wtedy chodziłam pochwaliła się, że się hajta, ta która była z nią najbliżej dopytała o szczegóły (który kościół dokładnie i godzina :P ), pozrzucałyśmy się w parę osób, kupiłyśmy bodajże zastawę i poszłyśmy na ślub. Grzecznie z tyłu przesiedziałyśmy ceremonię, a potem przed kościołem znowu grzecznie poczekałyśmy aż cała rodzina złoży życzenia i prezenty po czym wysłałyśmy 2 z nas, żeby zrobiły to samo ;-) 

Nie wiem, u nas jak ktoś się lubi to nie czeka na jakieś specjalne zaproszenie :P 

Na sam ślub - chcemy czy nie, może wpaść każdy ;D

“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”

#36 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 19:51

W każdym razie ja się z tym jeszcze nie spotkałam.
tez sie nie spotkałam, ale np gdybym wiedzialaze np ktos juz jest po slubie to bym to zglosila ;-)

Na sam ślub - chcemy czy nie, może wpaść każdy
dokladnie  bylam na klku takich, a to sasiadka , a to kumpel brata itp

#37 kingaa

kingaa
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 00:42

Jak to jest z tymi zaproszeniami wystarczy wysłać pocztą czy fatygować się i wręczyć każdemu osobiście?

#38 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 21:29

tych blizszych wypadałoby osobiscie ;-)

#39 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 14 grudzień 2014 - 07:54

My bedziemy wiekszosc zapraszac osobiscie.

Tapatalk :)

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#40 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2338 postów

Napisano 15 grudzień 2014 - 11:47

A ja nie wiem... Rodzinka porozrzucana po kraju. Ba niektóry nawet za granicą. :P

Więc pewnie tym co bliżej nas osobiście, za granice na pewno listownie. A resztę wyjdzie w trakcie. Planujemy zapraszać w wakacje więc pewnie będzie to opcja na odwiedzenie i przy okazji wręczenie zaproszenia. Zobaczymy jak to wyjdzie ;) 

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif