Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

PSY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#1 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 22:52

jest wątek o kotach, a psach ni ma, to zakładam :mrgreen:

dobra na początek: patrzajta i oceniajta :-D planuje takiego na przyszły rok

[ Komentarz dodany przez: tigraa84: 2011-11-03, 19:37 ]

W związku z tym, że mamy temat "Nasi milusińscy", ale w hobby pojawiły się również "Psy" i "Koty" prosiłabym w imieniu całej administracji, aby wszelkie zdjęcia waszych pupili, informacje na ich temat, rozmowy o nich były przekierowywane do tematu "Nasi milusińscy", a w tych dwóch ogólnych tematach proszę wypowiadać się OGÓLNIE na temat zachowań psów/kotów, ras, sposobów tresury, itd. ;) Coby uniknąć sytuacji podobnej do "śniadań" i "kolacji"

Załączone miniatury

• wilku.jpg
  • 688px-Czw-merrybell.jpg

Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#2 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 22:54

a cóż to za rasa? :D bo wygląda na pierwszy rzut oka jak wilk ;-)

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>

#3 miminka

miminka
  • Użytkownik
  • 747 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 22:58

super! :-) :-)

ja mam psa raczej bliżej nieokreślonej rasy, (wygląda jak czarny wilczur, ale raczej nim nie jest ;-) )jednak jest bardzo kochany :-D
You're never too young or too old to dream

wouldn't wanna be anybody else!

...

#4 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9424 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 22:59

tuptunio, nie żartuj!!!widziałam te cuda na międzynarodówce....samo piękno :-D

a cóż to za rasa? :D

Czechosłowacki wilczak
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#5 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:01

Tilia, jak zwykle wszechwiedząca :-D
z jakieś 150 km ode mnie jest hodowla, jadę niedługo zobaczyć i jak wszystko wypali to bedzie zamówienie :) ale to zależy od pieniążków niestety :-/
Dołączona grafika

#6 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:05

ale to zależy od pieniążków niestety

a ile taka przyjemnosc ??? orientowaliscie sie ile w tej konkretnej hodowli kosztuje.
taki właśnie wilkowaty ten pies , nie w moim guscie, one wszytkie maja takie brązowe umaszczenie , czy to jes przykłądowy kolor :?:

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#7 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:13

mi się podobają takie bardziej srebrne :P ale cena takiego psiaka to około 2tys. ale podobno w tej hodowli w moim województwie maja drożej :-/ ale co tam warto pozbierać, bo ja kiedyś miałam takiego, niby mieszańca wilka, ale on jak widać nawet koło wlka nie stał :P

Załączone miniatury

• t_pict0409_854.jpg
  • t_pict0162_836.jpg

Dołączona grafika

#8 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:14

no i jak później z kosztami utrzymania, bo domyślam się że tani nie będzie ... psina sama w sobie cudna, przy dbaniu o sierść powinien być piękny. ja takie lubię bo przypominają mi nieodżałowanego babcinego dżoka ...

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#9 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:16

no i jak później z kosztami utrzymania, bo domyślam się że tani nie będzie

tak jak każdego innego: szczepienia, jedzenie wyprawka :-? dlatego spokojnie odkładam to na przyszły rok :P
Dołączona grafika

#10 truskaweczka

truskaweczka
  • Użytkownik
  • 1088 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:53

ja mam bokserka :) a raczej bokserke :P i jest taka kooooochana :mrgreen:

Załączone miniatury

• hercia.JPG

szczęście ma smak truskawek :D :D

#11 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 26 grudzień 2009 - 23:57

i jest taka kooooochana

hehe a minę ma wręcz odwrotna ;-) wygląda z pyska jak typowa kobieta przed okresem z objawami pms <umieraam></span>

ale ogólnie bardzo ładna, jak byłam młodsza marzył mi się taki piesek ale niestety wtedy mieszkałam w bloku i rodzice nie byli przekonani do tego pomysłu ;-)

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>

#12 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 11:58

truskaweczka za bokserkami nie przepadam , ale ta wzbudza moja sympatie ;-)

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#13 truskaweczka

truskaweczka
  • Użytkownik
  • 1088 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 12:05

i jest taka kooooochana

hehe a minę ma wręcz odwrotna ;-) wygląda z pyska jak typowa kobieta przed okresem z objawami pms <umieraam></span>

ale ogólnie bardzo ładna, jak byłam młodsza marzył mi się taki piesek ale niestety wtedy mieszkałam w bloku i rodzice nie byli przekonani do tego pomysłu ;-)

co ty mowisz ! haha :mrgreen: to jest taka ciapa troche przytula sie ciagle i w ogole :mrgreen: i mimo ze ma 5 lat to ciagle by sie tylko bawiła :-P i taki głupek z niej ale w sumie jaka pani taki pies hehe :mrgreen: :mrgreen: i tez mieszkam w bloku :-P no ale mieszkam w takiej okolicy ze dookoła parki alejki itd ;-)

#14 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 12:14

truskaweczka, a ja mam bokserka :P też ma taki kolor sierści :D z mordki są identyczne :D kochane bokserki :)

#15 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9424 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 20:31

Więc skoro temat o psach to zapytam z ciekawości-tresujecie swoje psy?a może jakieś sporty z nimi uprawiacie?

Ja zaczęłam zabawę z klikerem :-) tylko jutro muszę zaopatrzyć się w paróweczki,bo jak na razie kuszę psa na kocią karmę <umieraam></span> szkoda,że mam tak niewiele czasu do pracy z nim,ale niedługo ferie,potem może wakacje ;-) zobaczymy :-)
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#16 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 20:37

Ja zaczęłam zabawę z klikerem :-)

A że na czym ta zabawa polega? Napiszesz coś więcej?

Ja swojej nie tresuje, chociaż bracia ją nauczyli podawać łape. I to by było na tyle :P

hehe, a sporty? Właśnie uprawiamy "leniuchowanie" (nie pytajcie na czym to polega) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#17 truskaweczka

truskaweczka
  • Użytkownik
  • 1088 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 20:55

ja nauczyłam siadac i dawac łape a sporty hmmm... czasami puszczam ją w parku albo na polance i ona sobie biega, czasami bawi sie z jakimś psem albo rzucam jej jakiś kijek ;-)

#18 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9424 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 21:18

A że na czym ta zabawa polega? Napiszesz coś więcej?

Kliker to małe mieszczące się w ręce narzędzie dzięki,któremu najpierw tresowano delfiny a teraz szkoli się z powodzeniem inne zwierzęta(kury,króliki,koty,konie itd). Za kliker może służyć nakrętka (te od frugo były dobre),ale są już w Pl dostępne specjalne klikery. Ważne żeby wydobywało się z takiego przedmiotu charakterystyczne kliknięcie.
Dołączona grafika
Na początku klikamy i dajemu psu smakołyk,aby skojarzył,że klik oznacza nagrodę i później gdy pies już skojarzy "klik" z nagrodą można zacząć go szkolić. Z czasem smakołyki mogą być zastąpione co jakiś czas pochwałą lub nawet zabawą,ale na początku lepiej mieć smakołyki :-) i przy każdym nowym ćwiczeniu smakołyki też są lepsze ;-)
Psa naprowadza się na właściwe zachowanie,którego oczekujemy drobnymi kroczkami. Czyli nie oczekuje się,że pies od razu zrozumie o co nam chodzi tylko go naprowadzamy.
Np komenda siad
w jednej ręce trzymamy smakołyk w drugiej kliker,przesuwamy rękę ze smakołykiem nad głową psa w kierunku zadu. Pies patrzy na poruszającą się rękę klik. Bierzemy drugi smakołyk znowu przesuwamy rękę ale nie nagradzamy już psa za patrzenie na nią. Ręka przesuwa się coraz dalej więc pies automatycznie próbuje usiąść i wtedy kilk nagroda. Potem klik będzie dopiero jak pies siądzie.Następnie łączymy komendę głosową z siadem-klik. Potem jak posiedzi 10sek,15,20,30.
Na necie jest już mnóstwo informacji na ten temat i filmików :-) i na początku sesja nie powinna trwać długo 5-10min ;-)

JkIEp1.png

#19 truskaweczka

truskaweczka
  • Użytkownik
  • 1088 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 21:27

hmmm... fajna metoda z tym klikerem ale moj pies juz chyba na to za stary jest :-P

#20 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 21:35

Tilia, no ciekawa metoda. Ale na pewno wymaga duzo cierpliwości ;-)
Mnie tez nie ma za czesto w domu, więc raczej nie mołabym tej moetody stosowac, chyba ze tak jak piszesz: ferie i wakacje :P
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”