Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Pasek św. Dominika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 mili_83

mili_83
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 17 październik 2009 - 17:49

Witajcie dziewczynki :-)
Dawno się nie udzielałam na tym forum. Chyba ostatni raz jeszcze przed ślubem, który był ponad rok i 3 miesiące temu :lol:
Staramy się z mężem o dziecko, póki co bez skutków :-( Zamierzamy poddać się badaniom które dadzą nam pewność czy problem tkwi w psychice czy w organizmie.
Ostatnio wpadłam na artykuł pewnej dziewczyny, która również miała problem z zajściem w ciążę. Chwytała się wszystkich możliwości. Aż trafiła na księdza który opowiedział jej o Pasku św. Dominika.
Pasek św. Dominika nie jest talizmanem i nie jest przedmiotem magicznym! Jest tylko wezwaniem małżonków do usilnej i ufnej modlitwy o upragnione potomstwo za wstawiennictwem tego świętego.
Pasek taki można otrzymać (bezpłatnie) od Sióstr Dominikanek.
Ona napisała do Sióstr opisując swój stan psychiczny po tylu nieudanych próbach. Siostry przesłały jej Pasek, który nosiła cały czas przy sobie, modląc się codziennie. I stał się cud...zaszła w ciążę. W prawdzie miała problemy z donoszeniem, lekarze kazali jej usunąć ciążę bo nie było szans na pomyślne rozwiązanie. Ona się nie zgodziła. Walczyła. Miała przez całą ciążę ten Pasek, nie rozstawała się z nim....i teram na 2,5 letniego synka.
Co więcej...założyła Pasek ponownie, gdy zaczęła starania o drugie dziecko i co....jest w ciąży.
Co Wy o tym myślicie?

#2 Zielonooka

Zielonooka
  • Użytkownik
  • 3356 postów

Napisano 17 październik 2009 - 17:51

Myślę, że wiara może dużo zdziałać. W sensie wierzenie, że coś zadziała.
Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała...

#3 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13852 postów

Napisano 17 październik 2009 - 17:56

i na prawdę myślisz, że noszenie talizmanu wpłynie na waszą płodność?!

sorry....

zajście w ciążę to czysta biologia a nie kwestia cudu.
nie ma mnie tu i nie będzie.

#4 Lolka000

Lolka000
  • Użytkownik
  • 2990 postów

Napisano 17 październik 2009 - 18:19

ehhh no cóż... wiara wiarą... może pomóc psychicznie ale z biologią nie wygrasz... albo możesz mieć dzieci albo nie...
Dołączona grafika

#5 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13852 postów

Napisano 17 październik 2009 - 20:18

albo możesz mieć dzieci albo nie...

ty no ale Marysia święta to tak jakby o dziecko się nie starała a w ciążę zaszła :P
daj spokój.
Tak jak mówi Lolka, z biologią nie wygrasz. Jeśli w to wierzysz to moim zdaniem tylko dlatego żeby właśnie wierzyć, mieć nadzieję i nie poddawać się w staraniach.
Ale przejrzyj na oczy.
Skąd biorą się dzieci? Jak przebiega zapłodnienie? Z czego mogą wynikać problemy?
Odpowiedz sobie.
Nie ma tu miejsca na cud.

#6 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 18 październik 2009 - 12:51

ja mysle ze to dobry pomysł , wiara w to ze modlitwa i ten pasek moga pomóc moze odblokowac psychicznie i ciaza moze sie pojawic.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#7 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 18 październik 2009 - 13:10

jeśli ma to komuś pomóc uspokoić się psychicznie, mieć się czym wesprzeć w trudnych chwilach hm.. to czemu nie :)
ja w takie rzeczy nie wierze bo jak napisałacerrata, ciąża to czysta biologia..

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>

#8 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 18 październik 2009 - 17:05

ja uważam że można spróbowac jak jesteś przekonana mili_83, przeciez nic nie stracisz i moze faktycznie coś to da, chociaż psychicznie,
tak jak znachorzy itp itd czynią cuda to może i ten pasek również ;-)
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#9 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 18 październik 2009 - 17:52

znachorzy itp itd czynią cuda

w większości zarabiają na ludzkiej głupocie niż czynią cuda ... <bezradny></span> można zakładać sobie co tylko się zechce, ale moim zdaniem najważniejsze w tym wszystkim jesta zachowanie zdrowego rozsądku... nie można każdego momentu czy każdego zdarzenia przypisywać jakiemuś paskowi, od nas zalezy co robimy i co nas spotyka...
"So I find a reason to shave my legs Each single morning..."

#10 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 18 październik 2009 - 18:38

i na prawdę myślisz, że noszenie talizmanu wpłynie na waszą płodność?!

to nie zaden talizman ;-) i nie jest tu mowa o tym, ze jakis pasek ma w czyms pomoc.

Ja cos o tym slyszalam, ale nie zaglebialam sie w temat.
Uwazam, ze modlitwa moze zdzialac cuda ale tak juz wierzacy maja ;)

ciąża to czysta biologia..

ale nie wiesz co potrafi zdzialac blokada psychiczna kobiet.
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#11 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 18 październik 2009 - 18:59

w większości zarabiają na ludzkiej głupocie niż czynią cuda ...

może w większości ale znam przykłam że pomógł ;-)

tak czy siak lepiej najpierw sie zbadac a pozniej szukac rozwiązan, oby skutecznych :-P
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#12 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13852 postów

Napisano 18 październik 2009 - 20:30

amoramor napisał/a:
ciąża to czysta biologia..

no i powiesz mi że jakiś pasek świętego dominika teraz pomoże ci odblokowa się psychicznie.
Jeśli sama się nie będziesz chciała się odblokować to ci nic nie pomoże.
Ja akurat wiem o ej blokadzie psychicznej. Moja ciocia nie chciała nigdy miec dzieci, zawsze bardzo uważała. Ale kiedyś ten instynkt się włączył a wtedy blokada psychiczna uniemożliwiała jej zajście w ciążę. Dopiero kiedy moja mama ją zabrała do nas na dłuższy czas i kiedy ciocia zajmowała się moją nowo narodzoną wtedy siostrą, dopiero się odblokowała.
A wiara?
Wiara to nie wszystko.

#13 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 18 październik 2009 - 20:39

no i powiesz mi że jakiś pasek świętego dominika teraz pomoże ci odblokowa się psychicznie.

nie zrozumialas, przeczytaj raz jeszcze pierwszy post

Jeśli sama się nie będziesz chciała się odblokować to ci nic nie pomoże.

to chcialam przekazac.
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#14 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 18 październik 2009 - 20:40

wiadomo że dużo, ale nie uwierze że jakiś tam pasek sposobem na wszelkie dolegliwości psychiczne... bo wtedy każdą dziedzinę życia można by sobie w ten sposób naprawić, pójść do kościoła bo jakiś tam krzyżyk czy paseczek i problem z głowy. A to nie jest tak... jasne że psychika ma duży wpływ na nas, na nasz organizm ale sama wiara nie pomoże... ja zawsze powtarzam, wierzyć a chcieć to dwie różne rzeczy i to że w coś wierzę, nie sprawi, że moja psychika będzie chciała tego samego...
Lepiej już udać się do psychologa, lekarza, zapłacić ale przynajmniej poznać w pełni przyczynę problemów.

#15 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 18 październik 2009 - 20:44

wiadomo że dużo, ale nie uwierze że jakiś tam pasek sposobem na wszelkie dolegliwości psychiczne... bo wtedy każdą dziedzinę życia można by sobie w ten sposób naprawić, pójść do kościoła bo jakiś tam krzyżyk czy paseczek i problem z głowy

no ale tu chodzi o modlitwe , nie sam ten pasek . Ludzie ufaja Bogu i wierza ze jak beda sie modlic to Bóg ich wysłucha i beda miec dziecko.
Wiadomo ze wazne jest aby chodzic do lekarza i wszytko z punktu medycznego uczynić ale taka modlitwa wielu parom na pewno bardzo pomaga i napewno nie zaszkodzi.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#16 malenka

malenka
  • Użytkownik
  • 3174 postów

Napisano 18 październik 2009 - 20:47

magdaaaaa, ja rozumiem że pomaga w jakiś sposób, ale mi chodzi o pary które cały swój los powierzają tego typu rzeczom. Ja mimo, że wierze w Boga nie wierze w takie rzeczy jak jakies paski czy medaliki na płodności i niepłodności, kojarzy mi się to trochę z jakimiś pogańskimi obrzędami :roll: modlić się nie zaszkodzi, ale sama modlitwa nie jest sposobem na pokonanie przeszkód i przeciwności losu.

#17 tigraa84

tigraa84
  • Użytkownik
  • 5129 postów

Napisano 18 październik 2009 - 20:50

nie uwierze że jakiś tam pasek sposobem na wszelkie dolegliwości psychiczne...

Nie chodzi o to, że pasek ma działanie magiczne. To działa jak placebo. Wierzysz, że pomoże i blokada psychiczna, która uniemożliwia zajście w ciążę zostaje usunięta. Oczywiście jeśli to właśnie jest powodem, bo jeśli u podstaw problemu leży jakaś choroba to można liczyc tylko na odpowiednie leczenie.
Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł- niby da się żyć, ale nudno
Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa- żyć ciężko i gryźć nie ma kogo

#18 monia66

monia66

szczęśliwa mamusia

• Użytkownik
  • 3169 postów

Napisano 19 październik 2009 - 19:02

Kiedy nie ma juz nadziei na zajscie w ciaze to dobra i modlitwa trzeba wierzyc. czy to cud czy nie cud pozostaje kwestia dyskusyjna. Dla jednych to ze ta kobieta zaszla w ciaze moze byc cudem a dla innych wrecz przeciwnie. Ogladalam kiedys rozmowy toku i nasluchalam sie roznych histori dziewczyna co oslepla modlila sie do ojca pio do obrazka i odzyskala wzrok. Lekarze nie dawali jej zbyt duzych nadziei , a mimo to udalo sie jej odzyskac wzrok po modlitwie do samego obrazka <bezradny></span> czyli jednak cuda istnieja jak widac.
Jak mawia przyslowie modlitwa mozna zdzialac CUDA <jezusik1></span> <anilkq1></span>

201407101662.png

#19 stokrotka

stokrotka
  • Użytkownik
  • 396 postów

Napisano 30 październik 2009 - 15:51

ehhh no cóż... wiara wiarą... może pomóc psychicznie ale z biologią nie wygrasz... albo możesz mieć dzieci albo nie...

Masz racje, ale jak człowiek bardzo wierzy w cos to jakos łatwiej jest dażyc do upragnionego celu.

#20 monia86

monia86
  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 13 grudzień 2009 - 22:56

my z chłopakiem staralismy sie o dziecko od stycznia,az tu w czerwcu zaszłam w ciążę,ale niestety podczas rutynowych badań w szpitalu ( 17.08.br ) dowiedziałam sie że ciąża jest martwa i że przez 4 tyg nosiłam w sobie martwe dziecko:(
teraz mozem sie starac o dziecko po nowym roku,i mam nadzieje ze tym razem wszystko bedzie dobrze.i na pewno pomodle sie.
A jeżeli chodzi o ten pasek to wierze w modlitwe i że ona pomaga ludziom w trudnych sytuacjach:)