Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Książka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
751 odpowiedzi w tym temacie

#41 Anija

Anija
  • Użytkownik
  • 2 822 postów

Napisano 31 sierpnia 2007 - 16:43

Aniju, jesli lubisz "Malego ksiecia", to polecam Ci ksiazeczke napisana przez Jeana-Pierre Davidtsa, pt. "Maly ksiaze odnaleziony". Naprawde warto, moze uda Ci sie ja gdzies zdobyc. Zycze powodzenia.

oo dzieki, poszukam :)

#42 kayen

kayen
  • Użytkownik
  • 870 postów

Napisano 05 września 2007 - 14:48

Jeśli chodzi o książki to nie mam ulubionej tematyki. Kiedyś zaczytywałam się literaturą fantasy (przeczytałam 7dmio tomowy cykl mrocznej wieży).
Ostatnio w rękę wpadła mi autobiograficzna powieść Betty Mahmoody "Tylko razem z córką". Nie mogłam się wprost oderwać od tej lektury, naprawdę godna polecenia książka.
Jeśli jest ci dobrze, dwa razy lepiej jest mi!

#43 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3 650 postów

Napisano 05 września 2007 - 14:52

Betty Mahmoody "Tylko razem z córką".


czytałam, świetne :)

#44 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 05 września 2007 - 15:00

Betty Mahmoody "Tylko razem z córką".

kurde a ja mam ją w domu i nigdy nie czytałam ;) ale jak móicie że fajna to sobie przeczytam, czasu mam ostatnio dużo :)

#45 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3 650 postów

Napisano 05 września 2007 - 15:34

ale jak móicie że fajna to sobie przeczytam, czasu mam ostatnio dużo


Aniu, warto, na serio :)

#46 Nymphadora

Nymphadora
  • Użytkownik
  • 2 636 postów

Napisano 05 września 2007 - 21:50

A lubicie książki historyczne? Jeśli tak, to z całego serca polecam serię "Królowie przeklęci". Czyta się lekko i w ogóle jak dla mnie świetna <zakochany></span> Czytam teraz po raz drugi i tak samo mi się podoba. Jakiś czas temu był w TV serial na jej podstawie, ale schrzanili go według mnie :evil:

#47 Guest_Kociak_*

Guest_Kociak_*
  • Gość

Napisano 09 września 2007 - 09:03

Wczoraj skończyłam "Tylko razem z córką" - faktycznie, polecam serdecznie, super książka, chociaż momentami wręcz wstrząsająca. I tak mi sie przypomniało.... Książka, która także opowiada o innej kulturze,a mianowicie "Wyznania gejszy" - czytałam tą książkę jeszcze przed tym jak wydano film, jest po prostu cudowna - tym bardziej dla mnie, bo ja lubię czytać o innych kulturach, wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, także polecam :)

#48 chocolate

chocolate
  • Użytkownik
  • 214 postów

Napisano 11 września 2007 - 00:57

Przygoda z owca - Haruki Murakami, Paragraf 22, Przygody wojaka szwejka, Buszujący w zbożu:)
..gdy jest bardzo smutno, to kocha sie zachody słońca..

#49 smonia

smonia
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 12 września 2007 - 07:56

Polecam książkę " W pewnien wrześniowy poranek" :) Bestseller o 11 września, polecam. Byla do wygrania na tu była reklama ale teraz już chyba się skończyl konkurs :>



edit by Kociak: kolejna reklama....

#50 Kasiula

Kasiula
  • Użytkownik
  • 538 postów

Napisano 12 września 2007 - 10:18

Uwielbiam kryminały, trillery. Ostatnio czytałam Harlana Cobena, Robina Cooka. Teraz czeka na mnie Alex Kava :-)

#51 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3 650 postów

Napisano 12 września 2007 - 10:23

Teraz czeka na mnie Alex Kava


ja właśnie czytam "Zło konieczne" i nawet mi się podoba ;-)

#52 Kasiula

Kasiula
  • Użytkownik
  • 538 postów

Napisano 12 września 2007 - 10:37

Teraz czeka na mnie Alex Kava


ja właśnie czytam "Zło konieczne" i nawet mi się podoba ;-)


Ja mam "Granice szaleństwa" i z opisu zapowiada się fajnie ;-)

#53 Magdaru

Magdaru
  • Użytkownik
  • 3 650 postów

Napisano 12 września 2007 - 11:14

Ja mam "Granice szaleństwa" i z opisu zapowiada się fajnie


ja mam jeszcze jedną u mamy, ale nie wiem jaki tytuł, mozliwe że to co Ty masz :)
bratowa mnie książkami rozpieszcza, hihi mase ma przeróżnych i co jakąś skończę to podrzuca mi nowe :)

#54 Viagra

Viagra
  • Użytkownik
  • 4 711 postów

Napisano 17 września 2007 - 14:55

Ja czytam obecnie ,,Bez pożegnania" Harlana Cobena niby horror, ale dla mnie to raczej kriminał :P Ogolnie dawno mnie ksiązka tak nie wciągnęła, więc musze powiedzieć, że calkiem calkiem niezla :mrgreen:

#55 Kasiula

Kasiula
  • Użytkownik
  • 538 postów

Napisano 17 września 2007 - 14:59

Viagra, Harlan Coben pisze kryminały, to nie są horrory :-P Zresztą, bardzo polecam jego książki. Są super, jeśli ktoś oczywiście lubi ten gatunek.

#56 Viagra

Viagra
  • Użytkownik
  • 4 711 postów

Napisano 17 września 2007 - 15:04

Viagra, Harlan Coben pisze kryminały, to nie są horrory :-P Zresztą, bardzo polecam jego książki. Są super, jeśli ktoś oczywiście lubi ten gatunek.


,,Grudzień 2004 - Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena." cytat z merlina :shock:

[ Dodano: 2007-09-17, 16:05 ]
Wiec thriller nie horror hyhyhy :-P

#57 Kasiula

Kasiula
  • Użytkownik
  • 538 postów

Napisano 17 września 2007 - 15:35

Viagra, Harlan Coben pisze kryminały, to nie są horrory :-P Zresztą, bardzo polecam jego książki. Są super, jeśli ktoś oczywiście lubi ten gatunek.


,,Grudzień 2004 - Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena." cytat z merlina :shock:

[ Dodano: 2007-09-17, 16:05 ]
Wiec thriller nie horror hyhyhy :-P


Ano thriller to nie horror :-P

Horror (łac. groza, strach), fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegający na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Zadaniem horroru jest często wywołanie lęku i niepokoju u odbiorcy utworu. Pojawiające się w świecie utworu zjawiska fantastyczne podważają ustalone na początku i akceptowane przez bohaterów prawa świata. Różnica między horrorem a thrillerem polega na tym, że w thrillerze zagrożenie ma charakter realny (np. przestępca, epidemia).


Dreszczowiec (ang. thriller) - rodzaj utworu sensacyjnego, powieści, filmu lub serialu telewizyjnego, mającego wywołać u czytelnika bądź widza dreszcz emocji. W odróżnieniu od horroru tajemniczość i niesamowitość w thrillerze nie mają jednak cech nadprzyrodzonych; zagrożenie jest realne, często tkwi w psychice głównego bohatera, toczącego walkę wewnętrzną, choć ostatnimi czasy coraz częściej można spotkać się z dziełami (zwłaszcza filmowymi) zawierającymi w sobie mieszankę horroru jak i thrillera. W zależności od podgatunku fabuła thrillera opiera się zwykle na obronie jakiegoś dobra - życia ludzkiego, państwa, społeczności; zaskakujące rozwiązanie akcji następuje pod koniec utworu. Prekursorem thrillera w filmie był Alfred Hitchcock (Ptaki). W literaturze elementy thrillera pojawiają się od lat 60. XX wieku (m.in. u Fredericka Forsytha, Alistaira MacLeana



#58 Viagra

Viagra
  • Użytkownik
  • 4 711 postów

Napisano 17 września 2007 - 16:15

Wiem wiem, ze to nie to samo :P ale dzieki za wyklad z literatury :mrgreen:

#59 Kasiula

Kasiula
  • Użytkownik
  • 538 postów

Napisano 17 września 2007 - 16:54

Wiem wiem, ze to nie to samo :P ale dzieki za wyklad z literatury :mrgreen:


To nie wykład, ściągnęłam to z wikipedii :mrgreen:

#60 Viagra

Viagra
  • Użytkownik
  • 4 711 postów

Napisano 23 września 2007 - 11:51

,,Bez pożegnania" Harlana Cobena


Skończyłam kilka dni temu, bardzo zaskakujące zakończenie, ogólnie bardzo fajna , polecam z czystym <serducho></span> :mrgreen:
Teraz zaczęłam (i idzie mi szybko :shock: bo okazała sie równie a może i bardziej ciakawą książką )książkę pt. Sekret Freuda autor: Rubenfeld Jed. jak skończę to napiszę coś więcej :mrgreen:





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych