Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Co OBECNIE czytam?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
798 odpowiedzi w tym temacie

#781 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 25 maj 2018 - 17:17

dubaj -prawdziwe oblicze

Użytkownik magdaaaaa edytował ten post 25 maj 2018 - 17:17

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#782 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2332 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 17:53

"Biuro M" M. Witkiewicz, A. Rogoziński

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

#783 kombi

kombi
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 20:17

"Gdy ogień gaśnie" Will Hill mocna historia dziewczyny, która wychowała się w sekcie. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, szczególnie fragmenty z gabinetu psychologa, gdzie dziewczyna leczyła się z traumy. 

#784 majcia

majcia
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 23:10

Ludzie na drzewach Hanya Yanagihara - póki co nie jest to małe życie, ale może będzie lepiej

"Gdy ogień gaśnie" Will Hill mocna historia dziewczyny, która wychowała się w sekcie. Książka zrobiła na mnie duże wrażenie, szczególnie fragmenty z gabinetu psychologa, gdzie dziewczyna leczyła się z traumy. 

To książka na zasadzie relacji jednej osób z sekty?

#785 kombi

kombi
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 20:09

Tak to jest relacja jednej dziewczyny Moonbean, historia jest poprowadzona w ten sposób, że ona opowiada psychologowi co przeszła w sekcie. Z tym, że nie tylko jej się udało wydostać, w ośrodku do którego trafia, jest więcej tych członków sekty. Część z nich jest zupełnie zaślepiona ideologią i nawet w ośrodku dalej zachowują się jak fanatycy. Generalnie w książce najodważniejsze i najmniej podatne na manipulacje są dziewczyny :)

#786 kaczucha

kaczucha
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 11:30

Ja wlasnie koncze czytac "HATE" Alana Gibbonsa. Swietna ksiazka, temat dosc trudny, bo oparty oparty na prawdziwych wydarzeniach, ale czyta sie ja jednym tchem. To historia o braku tolerancji wsrod mlodych ludzi, ktory prowadzi do morderstwa... Napawde daje do myslenia...

#787 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:18

Ceausescu__Pieklo_na_ziemi- fajna o czasach trudnych w Rumunii za panowania tego pana. 

BEDUINKI NA INSTAGRAMIE  O Polce która była w Zjednoczonych emiratach arabskich

#788 majcia

majcia
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 23:44

Tak to jest relacja jednej dziewczyny Moonbean, historia jest poprowadzona w ten sposób, że ona opowiada psychologowi co przeszła w sekcie. Z tym, że nie tylko jej się udało wydostać, w ośrodku do którego trafia, jest więcej tych członków sekty. Część z nich jest zupełnie zaślepiona ideologią i nawet w ośrodku dalej zachowują się jak fanatycy. Generalnie w książce najodważniejsze i najmniej podatne na manipulacje są dziewczyny :-)

Wiadomo, że dziewczyny mają mocniejszą psychikę :) Taka tematyka bardzo mnie interesuje, manipulacja, działanie guru na innych itp, a książek o tym nie jest wiele. Brzmi dla mnie super ;))

#789 kaczucha

kaczucha
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 24 czerwiec 2018 - 20:21

Tak to jest relacja jednej dziewczyny Moonbean, historia jest poprowadzona w ten sposób, że ona opowiada psychologowi co przeszła w sekcie. Z tym, że nie tylko jej się udało wydostać, w ośrodku do którego trafia, jest więcej tych członków sekty. Część z nich jest zupełnie zaślepiona ideologią i nawet w ośrodku dalej zachowują się jak fanatycy. Generalnie w książce najodważniejsze i najmniej podatne na manipulacje są dziewczyny :-).

ksiazka jest oparta na faktach? takie lubie najbarzdiej

#790 kombi

kombi
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 20:07

Tak, jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z USA. Można zresztą o tym poczytać, to były bardzo głośne wydarzenia bo w nalocie na sektę zginęło wtedy ponad 80 osób. Książka opowiada o sekcie Davida Koresha i akcji FBI zwanej oblężenie Waco. 

#791 majcia

majcia
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 10:54

W ogóle książki oparte na autentycznych historiach zupełnie inaczej się odbiera niż takie, gdzie jest tylko fikcja literacka. Ostatnio czytałam też książkę Hate Allana Gibsoma - jest oparta na śmiertelnym pobiciu Sophie Lancaster. Tylko ta książka jest bardzo smutna, za to bardzo wciągająca.

#792 kaczucha

kaczucha
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 20:36

W ogóle książki oparte na autentycznych historiach zupełnie inaczej się odbiera niż takie, gdzie jest tylko fikcja literacka. Ostatnio czytałam też książkę Hate Allana Gibsoma - jest oparta na śmiertelnym pobiciu Sophie Lancaster. Tylko ta książka jest bardzo smutna, za to bardzo wciągająca.

No wlasnie, mam ochote po Hate znow na cos opartego na faktach, dlatego spytalam KoMBI:)

Chyba sie skusze, a Hate tez moge  zczystym sercem polecic. Warto przeczytac, daje do myslenia.

#793 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4747 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 11:08

Obecnie czytam książki o minimalizmie i pozbywaniu się gratów:

Marie Kondo "Magia sprzątania"

Katarzyna Kędzierska "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce"

Anna Mularczyk-Meyer "Minimalizm po polsku"

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

#794 kombi

kombi
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 01 lipiec 2018 - 12:04

Kachucha - w necie jest sporo dokumentów o tych wydarzeniach, warto też zobaczyć przed czytaniem, żeby wprowadzić się w temat. A odnośnie książki to jest jedną z mocniejszych jaki ostatnio czytałam. 

#795 kaczucha

kaczucha
  • Użytkownik
  • 85 postów

Napisano 01 lipiec 2018 - 13:46

Kachucha - w necie jest sporo dokumentów o tych wydarzeniach, warto też zobaczyć przed czytaniem, żeby wprowadzić się w temat. A odnośnie książki to jest jedną z mocniejszych jaki ostatnio czytałam. 

Wlasnie troche pogrzebalam i okazuje sie, ze to mordesrtwo wstrzasnelo opinia publiczna w Wielkiej Brytanii.  Powod i okrucienstwo z jkaim Ci mlodociani dokanali tego zabojstwa jest nie do przyjecia... Dobrze, ze dostali tak wysokie kary.

#796 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4747 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 09:17

Skończyłam "Przysięgę otchłani" Grange'a i zacznę coś nowego tego samego autora. Mega  <ookk>  <ookk>  <ookk>  Moje klimaty: coś pomiędzy kryminałem, thrillerem psychologicznym a horrorem.

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

#797 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:01

bajkał tam i z powrotem

#798 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2332 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 11:13

"Wszystkie pory uczuc. Lato"

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

#799 Matte

Matte
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 15:21

Wczoraj akurat wypożyczyłam u siebie w bibliotece Początek Dana Browna, nowość jeśli chodzi o jego twórczość. Recenzje o Początku nieco zniechęcają bo czytelnikom nie podoba się, że Brown jedzie na tzw. jedno kopyto - schematycznie. Masterton w sumie też ma swój schemat, ale czytała wszystkie powieści Dana Browna i nawet jeśli jest schematyczna(bo trochę jest) to mimo wszystko się ja przyjemniej czyta, płynniej - tak bym to ujęła. Ma luźniejszy styl i język. 

Jak na razie jestem zadowolona bo książka sama wręcz się czyta. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych