Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Badania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 Martha

Martha
  • Użytkownik
  • 375 postów

Napisano 24 styczeń 2008 - 15:20

to wyslanie faceta na badania jest dobra sprawa - mysle ze tak jak Kociak pisze powinno sie tak robic i przede wszystkim informowac o takich mozliwosciach.
Zanim zaczelam sie spotykac z Witkiem (6 lat ponad temu) to z kazdym facetem jakim bylam (nie bylo ich duzo) z zabezpieczeniem gumkowym koniecznie. Bylam przewrazliwiona n apunkcie mozliwosci zajscia w ciaze (moze i dobrze w koncu 17-19alat mialam).
A witkowi zaufalam. Wczesniej sie przyjaznilismy i wiedzialam ze byl tylko z jedna dziewczyna. Chociaz oczywiscie to wcale nie musialo znaczyc ze bedzie czysty..No ale zaufalama. Teraz raz na rok chodze do ginekologa - czasami raz na pol roku.
Cytologia raz na rok robiona, badanie piersi rowniez. Wole dmuchac na zimne!:) ze zwyklych nieleczonych zapalen bakteryjnych moze sie nowotwor rozwinac (wczoraj tak od ginekolozki mojej uslyszalam, bo czytala mi moje wyniki z cytologii i zapytalam o co chodzi z grupami), wiec jak tylko cos sie nie tak dzieje biegne do lekarza:) hihi..

#22 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 17:06

cytologia raz na rok od 18 roku zycia czy może od 25 ( nfz przysyła zaproszenie ) , czy moze co rok od rozpoczecia zycia seksualnego?

#23 Madzia81

Madzia81
  • Użytkownik
  • 4508 postów

Napisano 06 wrzesień 2008 - 20:50

z tego co pamiętam mój ginekolog zalecał wykonywanie cytologii raz w roku od 20 roku życia lub wcześniej, o ile kobieta rozpoczęła współżycie.

FORUM DLA MAM


img-2006082601201230.png

200901181556.png


#24 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 15:21

czyli jak się nie współżyje a jest sie po 20 to można iść. Ja sie spotkałam ze sprzecznymi opiniami

#25 EveC

EveC
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 17:39

mój ginekolog też mi tak mówił, że od rozpoczęcia współżycia albo po 20 roku życia. Tu w Anglii jest fajne to, że o cytologii przypominają listownie, ( z podanym dniem , godziną i miejscem), i robi je pielęgniarka ( ja trafiłam na przesymaptyczną) ale z samym ginekologiem tyle zachodu, że każde inne badanie wolę zrobić u swojego w PL. <bezradny></span>
Dołączona grafika

#26 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 10 wrzesień 2008 - 19:20

To ciekawe.
Jak byłam w ubiegłym roku u lekarza to się od niego dowiedziałam,że cytologia przysługuje z NFZ raz na 4 lata!!!!!!


i to chyba przypada tylko kobietom powyżej 25 roku życia, a zagrożenie na raka szyji macicy są te kobiety które rozpoczeły współżycie. Ciekawe ile procent kobiet w polsce traci dziewictwo w wieku 25 lat :-/ a tak poważnie to niby środków brakuje a z drugiej strony krzyczą że jest na tyle pieniążków na badania.


Mam kuzynke co robila sobie cytologie w Polsce i nic nie wykryto. Pojechala do niemiec i w badanich profilaktycznych wyszedł jej rak szyjki macicy którego już miała troche czasu.
Już nie panna a żona :*

#27 Kahela

Kahela
  • Użytkownik
  • 5351 postów

Napisano 10 wrzesień 2008 - 22:38

Dorotea napisał/a:
To ciekawe.
Jak byłam w ubiegłym roku u lekarza to się od niego dowiedziałam,że cytologia przysługuje z NFZ raz na 4 lata!!!!!!


i to chyba przypada tylko kobietom powyżej 25 roku życia, a zagrożenie na raka szyji macicy są te kobiety które rozpoczeły współżycie.

ja od 20 roku życia robię co roku cytologię i jeszcze mój gineks mi o tym przypomina...
Nie chodzę prywatnie, żeby było jasne i nigdy nie słyszałam, żeby raz na 4 lata... <bezradny></span>
Do dupy było w Peru...więc wróciłam... :-D

#28 depre

depre
  • Użytkownik
  • 632 postów

Napisano 11 wrzesień 2008 - 13:06

ja od 20 roku życia robię co roku cytologię i jeszcze mój gineks mi o tym przypomina...
Nie chodzę prywatnie, żeby było jasne i nigdy nie słyszałam, żeby raz na 4 lata...


Wiem że wczesiej pare lat robiono cytologie ale nie pod kontem raka szyjki macicy.
(tak między innymi tłumaczył sie ginekolog który przeprowadzał badania mojej kuzynce). Dlatego może warto się dowiedzieć o tych badaniach pod jakim kontem są robione dla własnej pewności.

aa tak poszperałam własnie z tym programem NFZ z walką z rakiem szyki macicy i znalazłam:

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, a badania będą przeprowadzane 1 raz na 3 lata.


Już nie panna a żona :*

#29 anka1705

anka1705
  • Użytkownik
  • 2490 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 20:37

niestety nic sensownego tu nie wyczytałam

więc jak to jest z tą cytologią, bo ja nie miałam jeszcze robionej
to lekarz decyduje kiedy, czy ja mogę go zapytać o to badanie?

Między nami nic nie było
Parę nocy, trochę wina,
To za mało by Cię mieć.
Może tylko się łudziłam,
Może lekko pogubiłam,
Nie bój się nie zrobię scen..

Kiedyś się uda
Jeszcze przyjdzie na nas czas


#30 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 20:40

roznie sie mówi , ale mnie lekarka powiedziała ze dwa lata od rozpoczecie wspolzycia powinno sie zrobic obowiazkowo. wczesniej jak sie chce , czy tam lekarz zaleci, bo widzi taka potrzebe. czytałam tez gdzies, ze niezaleznie czy się wspolzyje czy nie, pownno sie po 20 roku zycia zrobic.
wszystko zalezy od lekarza i jego podejscia. <bezradny></span>

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#31 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 20:43

anka1705, o cytologię jak o każde badanie możesz lekarza poprosić. nie wiem jak z nfz, ja robię prywatnie i płacę, właściwie to jedyne badanie, które robię prywatnie ;-) najlepiej podpytaj lekarza na następnej wizycie ;-) zrobić nie zaszkodzi, w przeciwieństwie do odkładania jej "na później" ;-)

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 


#32 anka1705

anka1705
  • Użytkownik
  • 2490 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 20:52

Lubuski NFZ:darmowa cytologia należy się każdej kobiecie! Kwiecień 23, 2009, 10:04 pm,ilość odsłon 363

Narodowy Fundusz Zdrowia radzi, by badania cytologiczne wykonywały też młode panie, nie tylko ich starsze koleżanki. W wypadku, kiedy lekarz nie będzie chciał skierować na takowe, sprawę można zgłosić do rzecznika praw pacjenta – informuje Gazeta Wyborcza.

W ubiegłym tygodniu w Zielone Górze doszło do spotkania specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia z mieszkankami miasta. Panie zastanawiały się na nim, co z badaniami cytologicznymi wykonywanymi bezpłatnie tylko dla kobiet między 25. a 59. rokiem życia. Czy kobiety, które są poza tym przedziałem muszą za takie badania płacić?

Jak się okazało, każda kobieta, niezależnie od wieku, ma możliwość skorzystania z darmowych badań cytologicznych.

- Jeśli kobieta idzie do lekarza prywatnie, to oczywiście płaci za wizytę i za cytologię. Jednak w gabinetach oznaczonych logo Funduszu, lekarz może przeprowadzić bezpłatne badanie każdej pacjentce – mówi Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik lubuskiego oddziału NFZ.

Zdaniem rzecznik, kobiety, które nie mieszczą się w przedziale 25-59 lat nie powinny rezygnować z badań.

- To, że nie są objęte programem profilaktycznym, nie oznacza, że mają umierać na raka szyjki macicy. Ginekolog nie powinien widzieć przeciwwskazań do badania. Profilaktyka raka jest tańsza niż jego leczenia – dodaje rzeczniczka.

Malcher-Nowak namawia na badania również kobiety, które wcześniej korzystały z usług prywatnych gabinetów: – Mamy podpisane umowy ze świetnymi fachowcami, z dużym doświadczeniem. To pewność, że szkiełka z wymazami cytologicznymi oglądają najlepsi patomorfolodzy i cytodiagnostycy.
www.rynekzdrowia.p


więc mogę liczyć na darmowe badanie :-)
cieszę się i na pewno go zrobię! szczególnie że dwa lata od rozpoczęcia współżycia minęły jakiś czas temu...
[/code]

Między nami nic nie było
Parę nocy, trochę wina,
To za mało by Cię mieć.
Może tylko się łudziłam,
Może lekko pogubiłam,
Nie bój się nie zrobię scen..

Kiedyś się uda
Jeszcze przyjdzie na nas czas


#33 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 20:56

MYSLE ZE JAK BEDZI SPOKO LEKARZ TO JAK Poprosisz o to badanie to bez problemu zrobi , nie jest to drogie badanie , wiec nie nadwyrezy to NFZ :D a prywatnie kosztuje okolo 30-50 zł .

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#34 anka1705

anka1705
  • Użytkownik
  • 2490 postów

Napisano 05 wrzesień 2010 - 21:04

a prywatnie kosztuje okolo 30-50 zł .

w mojej obecnej sytuacji mnie nie stać :P

a poza tym, skoro można to zrobić bezpłatnie to lekarz mi nie może odmówić <bezradny></span>

Między nami nic nie było
Parę nocy, trochę wina,
To za mało by Cię mieć.
Może tylko się łudziłam,
Może lekko pogubiłam,
Nie bój się nie zrobię scen..

Kiedyś się uda
Jeszcze przyjdzie na nas czas


#35 amoramor

amoramor
  • Użytkownik
  • 5024 postów

Napisano 06 wrzesień 2010 - 07:44

a prywatnie kosztuje okolo 30-50 zł .

słyszałam nawet o cenie 20 zł :)

Take your make-up off
Let your hair down
Take a breath
Look into the mirror, at yourself
Don't you like you? 
Cause I like you!  <serducho>


#36 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7114 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 20:31

prywatnie kosztuje okolo 30-50 zł .

Ja płaciłam za całą wizytę łącznie z cytologią 80 zł

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#37 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 18:13

Dziewczyny róbcie badania kontrolne.
To zdjecie przedstawia raka piersi.Znalazłam je w internecie.

#38 krowka17

krowka17
  • Użytkownik
  • 13064 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 18:16

o mój Boże :/ fuj.... mogłaś oszczędzic takich widoków....

#39 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 18:18

o mój Boże :/ fuj.... mogłaś oszczędzic takich widoków....

Własnie prasa i telewizja powinni pokazywać takie rzeczy ,ku przestrodze.By kobiety nie lekceważyły badań kontrolnych.Zdrowie jest najważniejsze.
Wstrząsające zdjęcie,wiem o tym.

#40 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 18:25

viola, daj spokój, tak jak widok martwego płodu nikogo nie zmusi do zmiany przekonań co do aborcji, tak nie ma co liczyć, że tak obrzydliwy widok kogoś zmusi do dbania o siebie i pojścia do lekarza :/ zresztą, wystarczy poczytać ile osób szuka rozwiązania problemów zdrowotnych na forach a nie u lekarzy...

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych