Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Kwas foliowy...czas zacząć przyjmować już w wieku nastu lat.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#61 kingoscb

kingoscb
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:36

Jeśli nie planujesz dziecka to raczej nie ma co przyjmowac kwasu foliowego w wieku -nstu lat. Ale wystarczy kilka miesięcy przed rozpoczęciem starania się o dziecko. No i najlepiej to po prostu zdrowo jeść i z dietą przyjmować jak najwięcej składników, a tabletki traktować jako uzupełnienie (najlepiej jak masz wszystkie składniki w jednej jak jest w mama dha premium).

#62 ivonsi

ivonsi
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 10 luty 2018 - 13:27

lekarze coraz częsciej zalecaja kwas foliowy nie tylko kobietom w ciązy, moja mama była u neurologa i on jej kazał brać też kwas foliowy, na pewn jest to składnik bardzo ważny dla rozwoju układu nerwowego i nie można go przedawkować a kobietom  w ciązy est niezwykle potrzebny

#63 kingoscb

kingoscb
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 09:12

A to też prawda :) Ciąża to konieczność. W sensie, że wtedy kwas foliowy, ale też DHA i inne witaminy i minerały powinny być dostarczane w większej ilości. No, a po urodzeniu dziecka też nie można przestawać suplementować tego wszystkiego. Myślę, że nawet po skończeniu karmienia warto dbać o przyjmowanie kwasu foliowego dla własnego zdrowia.

#64 ivonsi

ivonsi
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 18:55

lekarz mi mówił zeby zacząć kwas foliowy brać przynajmniej 2-3 miesiace przed a najlepiej pół roku, to jest taki składnik którego się nie da przedawkować a braki sa bardzo niebezpieczne dla dziecka, stosowal ię do zaleeń i brałam cała ciążę mama dha premium, okres karmienia piersią to tez rośne zapotrzbowanie na niego

#65 kingoscb

kingoscb
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 15:17

lekarz mi mówił zeby zacząć kwas foliowy brać przynajmniej 2-3 miesiace przed a najlepiej pół roku, to jest taki składnik którego się nie da przedawkować a braki sa bardzo niebezpieczne dla dziecka, stosowal ię do zaleeń i brałam cała ciążę mama dha premium, okres karmienia piersią to tez rośne zapotrzbowanie na niego

No, dokładnie! Taki okres przyjmowania kwasu foliowego powinien wystarczyć. A o tabletkach, o których mówisz, wiem, że są dobre :)

#66 ivonsi

ivonsi
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 20:30

Wiele mam które znam je stosowało lub stosuje, trzeb dokłądnie czytać składy witamin, w mama dha premim jest skład prosty, tylko potrzbe rzeczy i nie ma ryzyka przedawkowania witamin