Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Kwas foliowy...czas zacząć przyjmować już w wieku nastu lat.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lolka000

Lolka000
  • Użytkownik
  • 2990 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 13:31

Pewnie większość z Was planuje zostać mamami... to cudowne:) Wszystkie chcemy by nasze dzieci rozwijały się prawidłowo i były zdrowe. Czas na macierzyństwo u każdej kobiety przychodzi kiedy indziej. W wieku 16-18 lat raczej się o tym nie myśli...i to jest normalne:) Ale warto wybiegnąć w przyszłość i już w tym wieku zadbać o siebie:)

Ten wstęp był wprowadzeniem do tematu o kwasu foliowym.

"Kwas foliowy jest witaminą z grupy B, która ochrania płód przed powstaniem ciężkich wad wrodzonych mózgu i kręgosłupa, takich jak bezmózgowie czy rozszczep kręgosłupa. Ponad 90% tych dzieci rodzi się zdrowym matką i w rodzinach, w których nigdy wcześniej dziecko z t6aka wada nie przyszło na świat. Wady te powstają w pierwszych 4 tygodniach rozwoju zarodka, kiedy kobieta jeszcze nie wie, że zostanie mamą.

Kwas foliowy występuje w świeżych zielonych warzywach. By uchronić dziecko przed wadami układu nerwowego kobieta potrzebuje trzy razy więcej kwasu foliowego niż może uzyskać z normalnej diety. Dlatego by zgromadzić zapasy tej witaminy powinna zażywać kwas foliowy w tabletkach."

Dziewczyny by Wasze dzieci, które urodzicie może już w tym roku, może w przyszłym a może za 10 lat były zdrowe zacznijcie już teraz zażywać kwas foliowy w tabletkach...profilaktyczna dawka to 0,4mg raz dziennie. Nie ważne ile macie lat 16 czy 30. to przecież tylko jedna tabletka raz dziennie...wyróbcie w sobie nawyk zażywania jej. Wam to nie zaszkodzi a przyda się BAAARRRDDDZZZZOOO:D
Tabletki z kwasem foliowym można kupić w aptece za małe pieniądze:) Ja osobiście zażywam tabletki FOLIK...ale wybór jest ogromy i nalezy do Was:) Poradźcie się swojego ginekologa:)

Załączone miniatury

• 48e92990ef7255544c365d4de87c4dca,0,1.jpg

Dołączona grafika

#2 angik1683

angik1683
  • Użytkownik
  • 8134 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 13:41

Zgadzam sie z tym,ze kwas foliowy ma ogromny i pozytywny wplyw na prawidlowy rozwoj plodu,ale nie wydaje mi sie,ze nalezy go brac rok przed planowanym zajsciem w ciaze.
Z tego co slyszalam i czytalam kobiety zaczynaja zazywac kwas foliowy okolo 3 miesiace przed planowanym zajsciem w ciaze.
sl-11609.png
as1cEZoB0360010MDAwOGQ0fDIwMTM4MmpkfERhd
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY...i nie tylko ->

#3 Lolka000

Lolka000
  • Użytkownik
  • 2990 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 13:52

Z tego co slyszalam i czytalam kobiety zaczynaja zazywac kwas foliowy okolo 3 miesiace przed planowanym zajsciem w ciaze.

Tak masz racje... ale np. w szkolach średnich w mojej okolicy zostala przeprowadzona akcja uświadamiania młodych dziewczyn na temat tego jak prowadzony przez nie tryb życia może już teraz wpłynąć na zdrowie ich przyszłych dzieci. Mówiono o dbaniu o zdrowie i dobrą kondycję, uniukaniu palenia papierosów i picia alkoholu, zgłaszaniu się na badania kontrolne do ginekologa i ZAŻYWANIU KWASU FOLIOWEGO. Więc czemu nie zacząć już teraz?:)
Dołączona grafika

#4 angik1683

angik1683
  • Użytkownik
  • 8134 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 13:56

Więc czemu nie zacząć już teraz?:)

wlasciwie to nie ma chyba skutkow ubocznych i przedawkowac tez sie raczej nie da,ale nie widze potrzeby zazywania kwasu foliowego rok przed planowana ciaza <bezradny></span> pol roku to jeszcze ale rok?po co?Skoro moj organizm nie ma wielkiego zapotrzebowania na kwas foliowy i funkcjonuje normalnie to po co sie faszerowac prochami..niby nic szkodliwego ale tabletki to tabletki :-/
sl-11609.png

#5 Lolka000

Lolka000
  • Użytkownik
  • 2990 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 14:45

Oj no każdy ma swoje zdanie...ja Twoje szanuję:)
Dołączona grafika

#6 angik1683

angik1683
  • Użytkownik
  • 8134 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 14:47

Oj no każdy ma swoje zdanie...ja Twoje szanuję:)

:shock:
ale o co chodzi przeciez ja wlasnie wyrazam swoje zdanie :-D
jesli odebralas to jako atak to sorry :*

[ Dodano: 2008-07-18, 14:48 ]
ps. ja Twoje zdanie rowniez szanuje :->
sl-11609.png

#7 Lolka000

Lolka000
  • Użytkownik
  • 2990 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 15:00

Nie...nie odebrałam tego jako atak:D spoko:D :-D wszystko jest oki:)
Dołączona grafika

#8 madzia

madzia
  • Użytkownik
  • 6640 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 16:00

Lolka000, podaj lepiej zrodlo skad zaciagnelas tekst.

nie przesadzalabym z tym kwasem ;-) mozna jak pisze angik zaczac ze 3 miechy ale nie rok wczesniej...moze jeszcze facet ma go przyjmowac :D
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

#9 saja

saja
  • Użytkownik
  • 4645 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 17:46

Lolka000, z tego co sie orientuje to kwas foliowy powinno zaczac sie brac najwyzej rok przed planowanym zajsciem w ciaze.. ale podobno 3 mies to wystarczajacy okres... ale fakt jest taki ze jego branie ma jak najbardziej dobre skutki dla naszych przyszlych dzieci wiec jesli ktos mam mozlwiosc zaplnowania dziecka to warto tez pomyslec wlasnie o takich witaminach... ja sama ma taki zamiar.. ale to jeszcze nie teraz.. za 4 lata pomysle :P
Dołączona grafika
„Pragniemy żyć razem i razem się cieszyć
Razem dzielić niebo i razem w nim grzeszyć…”

#10 Olciiia

Olciiia
  • Użytkownik
  • 10000 postów

Napisano 18 lipiec 2008 - 21:05

ja tez slyszalam o tym kwasie foliowym, a wlasciwie to mama Tomka mi o tym powiedziala (pielegniarka) w sumie to mowila ze jak juz sie wie ze sie chce miec dziecko i juz ise nie uwaza na to czy jest sie zabezpieczonym czy nie to trzeba juz ten kwas brac i podobno im wczesniej tym lepiej

ja mam taka nadopiekuncza i dmuchajaca na zimne przyszla tesciowke ze juz otrzymalam od niej w wielkanoc tego roku 2 opakowania tego kwasu (oczywiscie jeszcze nie biore bo na razie nie ma po co tylko sie zmarnuje :P )

P.S ona by juz wnuka chciala i ciagle nas wypytuje jak idzie ale ja na razie nic nie planuje nawet hahaha :lol:

#11 zdrowenarodziny

zdrowenarodziny
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 25 marzec 2011 - 11:04

W nowym serwisie edukacyjno – informacyjnym dla kobiet, które świadomie podchodzą do macierzyństwa i szukają rzetelnych informacji jak przygotować się do zajścia w ciążę znajdą Panie niezbędne informacje o kwasie foliowym: jego właściwościach i czasie przyjmowania.
Przyszłe mamy nie zawsze zdają sobie sprawę z wpływu wielu niebezpiecznych czynników jakie wpływają na rozwijające się w ich łonie dziecko. Dlatego portal zwiera niezbędne informacje m.in. o tym jak dbać o siebie w trakcie 9 miesięcy, jaką stosować dietę, kiedy rozpocząć zażywanie kwasu foliowego. Ponadto przyszłe mamy mają do dyspozycji kalendarz dni płodnych, który pozwoli na obliczenie czasu najbardziej sprzyjającego poczęciu oraz kalendarz ciąży. Już dzisiaj zapraszamy na portal ...

Nazwę usunęłam, a my zapraszamy na forum www.bejbi.net te same informacje, a nawet więcej prosto od mamusiek :mrgreen:

#12 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4697 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 08:38

Ja łykam żelazo z kwasem foliowym. Pomocne przy comiesięcznej utracie krwi ;) A kwas foliowy mimo, że dodatkowo, ale zawsze jest ;)

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

#13 Testowa

Testowa
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 16:39

Na jak długo przed planowaną ciążą należy przyjmować kwas foliowy i czy można go przedawkować?

#14 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5642 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 11:04

Na miesiąc, dwa przed planowaną ciążą powinno się brać kwas. Zalecana dzienna dawka to 0,4mg dziennie. I taka ilość na pewno nie zaszkodzi.

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#15 Tulipan

Tulipan
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 12:05

Na jak długo przed planowaną ciążą należy przyjmować kwas foliowy i czy można go przedawkować?

Mówi się o przyjmowaniu folianów już na 3-4 miesiące przed zajściem w ciążę, jako, że dużo kobiet ma problemy z jego przyswajaniem, ale rzadko się o tym mówi. Przedawkowanie witaminy B bo do tej grupy zalicza się kwas foliowy jest niemożliwe, gdyż przy jego nadmiarze zostaje usunięty z organizmu wraz z moczem.

#16 chemiczna

chemiczna
  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 13:41

Ja też słyszałam, że minimum 3 miesiące przed poczęciem powinno się go brać - w przypadku niedoboru miesiąc to może być za krótko, by go uzupełnić.
Dołączona grafika

#17 Marzycielka24

Marzycielka24
  • Użytkownik
  • 4618 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 14:10

Dziewczyny, ale nie dajmy się zwariować :roll: Oczywiście kwas foliowy jest niezwykle ważny w rozwoju układu nerwowego, ale jednocześnie tyle kobiet zachodzi w ciąże z wpadki i orientuje sie dopiero po kilku tygodniach o tym fakcie, a dzieci rodzą się w pełni zdrowe.

Gdyby sam kwas foliowy decydował o zdrowej ciąży...

#18 smoczkowa

smoczkowa
  • Użytkownik
  • 645 postów
  • LokalizacjaMiasto :D
  • Wzrost:156
  • Włosy:ciemne
  • Stan:wydana za mąż :)
  • Partner:M...
  • Nastrój:Neutralna
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 19 wrzesień 2013 - 14:48

tyle kobiet zachodzi w ciąże z wpadki i orientuje sie dopiero po kilku tygodniach o tym fakcie, a dzieci rodzą się w pełni zdrowe.

Ja w ogole nie brałam i nie biore kwasu foliowego. I wszystko jest ok. A przy
Tomku ciaza zagrozona od poczatku .

Love Love Love

#19 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4697 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 15:36

Oczywiście kwas foliowy jest niezwykle ważny w rozwoju układu nerwowego

Owszem, i zgadzam się z Tobą, że nie ma co schizować ;)

Kwas foliowy jest obecny w pożywieniu i jeśli mamy w miarę urozmaiconą dietę to myślę, że ten kwas spełni swoją rolę. Nie mówię, że nie można łykać go w tabletkach, ale po co popadać w skrajności i traktować go jak jakiś cudowny specyfik bez którego nie ma ciąży. ;)

Tak na marginesie, mój chłop kiedyś zabronił mi łykania kwasu foliowego, bo stwierdził, że skoro działa wspomagająco to szybciej zajdę w ciążę :lol:

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

#20 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23926 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 16:42

Kwas foliowy jest obecny w pożywieniu i jeśli mamy w miarę urozmaiconą dietę to myślę, że ten kwas spełni swoją rolę

wlasnie , ale ile mlodych kobiet ma taka urozmaicona diete , sniadanie w biegu jakis jogurt , albo batonik , obiad jakas pizza , albo kanapka , troche alkoholu potem znow jakies smieci <bezradny></span>

mysle ze to boom na kwas foliowy wynika z tego ze jemy coraz gorzej i nasza dieta nie dostarcza go tyle ile trzeba <bezradny></span>

Tak na marginesie, mój chłop kiedyś zabronił mi łykania kwasu foliowego, bo stwierdził, że skoro działa wspomagająco to szybciej zajdę w ciążę

gdzies czytałam e kazda wspolzyjaca kobieta powinna brac , bo tak naprawde malo kto ciae planuje , ona sie zawyczaj przytrafia :mrgreen:

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko