Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Manga & Anime


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5 875 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 18:14

Z tym przejawem japońskiej kultury spotkała sie chyba kazda z nas :D ale nie kazda traktuje ją poważnie i wie o niej cosik więcej :P dla większoścoi z nas są to tylko " hińskie bajeczki" dla dzieci ... a traktowanie ich w ten sposób jest wielkim błędem :D
Filmy animowane w Japoni są jednym z najbardziej dochodowych interesów od razu po elektronicznych cudeńkach :D Oglądają je zarówno dzieci jak i dorośli i tworzane są z myslą o wszystkich przedziałach wiekowych a nawet orientacjach seksualnych :P

Prawie kazdy japonski kanał posiada ramowki z anime dla odbiorców w kazdym wieku :D I tak np wczesnie rano puszczane sa Anime dla maluchów...przed południem dla dzieci w wieku ok 8-13 lat :P popołudniami dla młodziezy 13-17 lat :D wieczorem dla starszej młodziezy...anime poruszajace trudniejsze problemy....a poźna noca animowane filmy erotyczne i porno czyli tzw HENTAI ( nie musze chyba pisac ze dla dorosłych :P)

kazdy z tych rodzai dzieli sie jeszcze bardziej :D

mozemy wyróżnic wsród ich np :
Bishoujo czyli anime traktujace o młodych nieziemso pieknych dziewczynach :D
ratujacych świat przed jakimis kataklizmami, demonami itp :P


Shonen wzruszające opowiesci o miłości męsko-męskiej :P

Hentai czyli jak wyzej wspomniałam coś dla zboczków ( oczywiście hentai takze dzieli sie jak wszystkie inne typy na poszczegolne kategorie :P np S/M, filmy gdzie piekne dziewczyny śa brutalnie ...wykorzystywane przez demony składające sie z macek w kształcie członkow -na tych sie mozna niezle usmiac :P i wiele innych)

Horrory, Kryminały, Fantasy, filmy typowe dla dzieci ( np pokemony :P)



jednym z pierwszych , a na pewno najbardziej mnie wciągającym anime jakie obejrzałam było Shoujo "Sailor Moon" :D czyli nasza "Czarodziejka z Księżyca"

ale namiętnie oglądałam tez "Pszczółkę Maję" i "Muminki" jak byłam młodsza :P - ciekawa jestem czy wiedziałysce ze te dwie bajki to równiez japonskie anime :D tylko zdubbingowane :D

Załączone miniatury

  • Usagi.jpg
  • Michiru.jpg
  • Haruka.jpg
  • sailorki4.jpg
  • usagi5.jpg
  • minako.jpg
  • hotaru.jpg
  • chibiusa....jpg


#2 NudnaBaba

NudnaBaba
  • Użytkownik
  • 2 192 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 18:46

A pamiętam tą bajkę :-D
Teraz to już o niej zapomniałam, a to byłam prawie najważniejsza bajda w mym dzieciństwie ;)
Bo ja kocham tak jak wolność kocha ptak....

#3 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5 875 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 18:52

ja tez ja uwielbiałam :D obejrzałam wszystkie 200 odcinkow :P i wszystkie filmy kinowe :D ostatnio przypomniałam sobie o niej i zaczełam sciągac :D


dzis ogladam raczej komedie fantasy, fantasy i horrory :P czaasem jakies romansidło anime sobie sciągnę :mrgreen:

#4 Nymphadora

Nymphadora
  • Użytkownik
  • 2 636 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 21:08

Shonen wzruszające opowiesci o miłości męsko-męskiej :P


Hmmm, a czy to nie zwie się yaoi? <hmm></span> :P

#5 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5 875 postów

Napisano 03 listopada 2007 - 01:00

Yaoi to z kolei gatunek Shonena :P strrrasznie to zagmatwane :D ale oglada sie fajowo :D ja ostatnio oglądnełam sobiecała serie takiego nowiuśkiego anime ( horror-fantasy) CLAYMORE :D wciągło mnie niemiłosiernie :P no i ta muzyka na poczatku i na koncu <zakochany></span>

dla zaciekawionych :P akcja toczy sie w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci..w czasach jakby średniowiecza :D dowiadujemy sie ze ludnosc zamieszkujaca bobliskie(i nie tylko) miasta i wsie jest nękana przez YOMY ..rodzaj demonów lubujacych sie w ludzkim miesie.... jakby tego wszystkiego było mało demon jest w stanie przybrac wyglad swojej ofiary stajac sie nierozpoznawalny :P do walki z tymi demonami zostaje powołana bardzo tajemnicza organizacja o nazwie CLAYMORE ( rodzaj długiego miecza ) Siepaczami w tej organizacji sa tylko i wyłącznie kobiety o blond włosach i srebrnych oczach... sa one mutantkami....w połowie ludzmi a w połowie demonami... ludnosc sie ich bardzo boi, jednak nie waha sie korzystac z ich usłóg przy tepieniu YOM.
Jedna z głównych bohaterek jest właśnie jedna z takich wojowniczek -Claire ktora jest najsłabsza z całej organizacji gdyz jest tylko a 1/4 demonem. Claire w dziecinstwie została sierota gdy jeden z demonów pozarł jej rodziców. Została uratowana i po długich rozterkach przygarnieta przez najsilniejsza z wojowniczek Teresę ( Teresa of faint smile) dziewczynka zaprzyjaźnia sie z wojowniczka ktora dla niej łamie zasady organizacji i zostaje na nia wydany wyrok śmierci.

kilkanascie lat pozniej Claire juz jako srebrnooka wiedzma ( bo tak zwykli nazywac mutantki ludzie) przybywa do miasta ze zleceniem odnalezienia i zabicia demona... tu poznaje chłopca - Rakiego ktory jako jeden z niewielu sie jej nie boi... tak zaczyna sie bardzo krwawa, pełna zwrotów akcji i smutna historia...

a tu opening dla zainteresowanych :D kreska mnie urzekła :D



[ Dodano: 2007-11-03, 01:18 ]
no i ending z moja ulubiona piosenka :D Riyu Kosaki

Załączone miniatury

  • 4utvi45.jpg
  • [large][AnimePaper]wallpapers_Claymore_Almighty-Baka(1.33)__THISRES__55092.jpg
  • Claire_&_Teresa_9818[theAnimeGallery.com].jpg
  • Minitokyo.Female.Scans2.JPG
  • lrg-189-claymore_11.jpg
  • clare-06-animestocks[com].jpg


#6 Nymphadora

Nymphadora
  • Użytkownik
  • 2 636 postów

Napisano 04 listopada 2007 - 00:01

Yaoi to z kolei gatunek Shonena :P


Aha, dzięki :D Bo ja to w sumie raczej laik jestem w tej kwestii :P

#7 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13 852 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 13:33

o mój boże czarodziejki z księżyca...
Jak ja to lubiłam KIEDYŚ :P
nie ma mnie tu i nie będzie.

#8 Emiliana

Emiliana
  • Użytkownik
  • 313 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 16:11

"Sailor Moon"

hehe, też pamiętam tę bajkę, ale to już ładnych parę lat temu było <hmm></span>

#9 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13 852 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 17:54

ja żem karteczki zbierała :P
nie ma mnie tu i nie będzie.

#10 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5 875 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 18:02

ja nawet plastykowe figórki sailorek miałam :P hyhyhy karteczki tez zbierałam :P i komiksy czytałam :P i rysowałam :P nawet mam kilka rysunkow gdzies :P

teraz ogladam horrory i komedie fantasy :P czasem jakis hentaj :P

#11 cerrata

cerrata
  • Użytkownik
  • 13 852 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 18:14

ej no to szaleństwo na całego już :P
aż tak to ja nie wariowałam na ich punkcie :P
nie ma mnie tu i nie będzie.

#12 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5 875 postów

Napisano 05 listopada 2007 - 20:33

noo ja miałam takiego małego bzika :P 9 a ile plakatów mam do dzis ...fiu fiu :P)

#13 SunshineSunset

SunshineSunset
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 02:41

Sailor Moon to też była moja ulubiona bajeczka. Później jednak nie miałam już do czynienia z mangą, przynajmniej w telewizji.

Potem trafiłam, na kanale HYPER, na Cowboy Bebop.
Później oglądałam jedną serię Gundam Wing -> tematyka nie bardzo mi odpowiadała, ale nie wiem dlaczego mnie wciągnęło :mrgreen:

#14 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5 875 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 11:48

Gundama nie lubiłam :P nadziabali chyba z 5 serii a ja nawet przez 1 nie przebrnęłam :P na Hyperze podobało mi sie Fushigi Yugii ale tylko 1 serie puścili...i The vision of Escaflowne boooskie było :P ...no a Cowboy Bebop to jedno z najlepszych :P klasyk :)

jak ktos ma ochote to polecam ta stronkę ( mam nadzieje ze mogę podac...nie jest konkurencyjna....jakby sie okazało ze nie moge :P i link został usuniety- to na privie moge zapodac
http://www.kreskowki.fani.pl/

maja u spory zbiór anime ( i nie tylko) z napisami polskimi sporzadzonymi przez fanow :D
polecam szczególnie Claymor'a i Chrono Crusade- te drugie dzis ogladnełam i spłakałam sie jak głupia na 3 ostatnich odcinkach :P a na ostatnim to juz tylko ryczałam prawie :P

#15 Martha

Martha
  • Użytkownik
  • 375 postów

Napisano 08 stycznia 2008 - 13:06

medea; musze sprobowac claymore:) wyglada ciekawie no i twoj opis sprawil ze chyba sciagne..

ja uwielbiam Full Metal Alchemist - wszystkie odcinkie obejrzalam - ambitna bajka, film slabszy zbyt umoralniajacy

dalej Angel Sanctuary - wow:))) nawet w wersji papierowej kupilam.. poki co tylko filmy vol1,2,3 sa dostepne..

i jeszcz ejedna o dosc alternatywnym spojrzeniu na swiat gdzie istnieja anioly..:) sprawdze jak bede w domu jak sie nazywal

oczywiscie Ninja Scroll - film, serial juz niestety nie wciagnal mnie zakonczylam na 5 odcinku...

hentai od czasu do czasu:):P a co!

#16 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5 875 postów

Napisano 09 stycznia 2008 - 14:10

Alchemista kocham :P mam nawet film kinowy na płytce :D angel sanctuary tyz :D na tej stronce co podałam jest z polskimi napisami :D
Ninja Scroll mam kinowke :D niestety po angielsku :P ale fajna fajna :P klasyk :D co do serialu to sie zgadzam :P
Claymorka polecam :D podobno trwaja juz prace nad 2 seria i nad kinowka w wersii aktorskiej :D
tak przy okazji :P Madae a nie madea :D hyhyhy :P

Załączone miniatury

  • 2608[1].jpg
  • 8482[1].jpg
  • Anielica.jpg
  • Ich dwoje.jpg
  • Sara i Setsuna.jpg
  • Sara + Setsuna.jpg
  • Setsuna.jpg
  • Setsuna za siatką.jpg
  • 2535[1].jpg
  • 2399[1].jpg


#17 Martha

Martha
  • Użytkownik
  • 375 postów

Napisano 09 stycznia 2008 - 14:44

MadAe:) sorki za przekrecenie....poprawiam sie:)

Zaraz wejde na ta stronke co podalas i sobie sciagne...:) AS mialam na plytce ale gdzies mi wcielo i teraz od nowa sciagam...ale dopiero 60% wiec zanim zobacze czy to taka wersja jaka chce to....

Dzieki:) no i za fotki z AS:)

#18 Madae

Madae
  • Użytkownik
  • 5 875 postów

Napisano 09 stycznia 2008 - 15:56

hehehehe :P nie ma za co :P co do sciagania z tej stronki :P to nie wiem czy sie da :P ja sciagam z innej :P ale tam znowu nie ma polskich napisów :P
co do przekrecania :D nie ma sprawy ;-)

[ Dodano: 2008-02-05, 22:31 ]
Angel Sanctuary :) fajowy klip :P

http://pl.youtube.com/watch?v=9c_gl_4mzVY

#19 margareeth

margareeth
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 15 czerwca 2008 - 19:43

Witam, równiez jestem fanka anime i mangi :mrgreen: swego czasu kupowałam gazetę Kawaii, która niestety z czasem moim zdaniem zdziecinniała :-/ no ale to tylko gazeta. Jeśli ktos jest zainteresowany odcinkami Sailor moon dla siebie lub swoich córek ;-) to polecam stronę mizunoworld

Załączone miniatury

  • Sailor Moon dcinek(188).jpg
  • Sailor Moon  odcinek(195).jpg
  • Sailor Moon  odcinek(193)kruk.jpg

Ludzie są skomplikowani.Potrafią zdobyć się na wspaniałe gesty,ale są zdolni do najohydniejszych zbrodni.

#20 Alisekai

Alisekai
  • Użytkownik
  • 2 027 postów

Napisano 18 września 2008 - 16:08

Odgrzewam topic :D Osobiście polecam anime D.Gray-Man. Bardzo fajne anime o chłopcu, który walczy z demonami. Z resztą... Nie będę streszczać. To trzeba zobaczyć :D

Odcinki do ściągnięcia tutaj: Nie umieszczamy takich linkow!





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych