Z tym przejawem japońskiej kultury spotkała sie chyba kazda z nas

ale nie kazda traktuje ją poważnie i wie o niej cosik więcej

dla większoścoi z nas są to tylko " hińskie bajeczki" dla dzieci ... a traktowanie ich w ten sposób jest wielkim błędem
Filmy animowane w Japoni są jednym z najbardziej dochodowych interesów od razu po elektronicznych cudeńkach

Oglądają je zarówno dzieci jak i dorośli i tworzane są z myslą o wszystkich przedziałach wiekowych a nawet orientacjach seksualnych

Prawie kazdy japonski kanał posiada ramowki z anime dla odbiorców w kazdym wieku

I tak np wczesnie rano puszczane sa Anime dla maluchów...przed południem dla dzieci w wieku ok 8-13 lat

popołudniami dla młodziezy 13-17 lat

wieczorem dla starszej młodziezy...anime poruszajace trudniejsze problemy....a poźna noca animowane filmy erotyczne i porno czyli tzw HENTAI ( nie musze chyba pisac ze dla dorosłych

)
kazdy z tych rodzai dzieli sie jeszcze bardziej

mozemy wyróżnic wsród ich np :
Bishoujo czyli anime traktujace o młodych nieziemso pieknych dziewczynach
ratujacych świat przed jakimis kataklizmami, demonami itp
Shonen wzruszające opowiesci o miłości męsko-męskiej
Hentai czyli jak wyzej wspomniałam coś dla zboczków ( oczywiście hentai takze dzieli sie jak wszystkie inne typy na poszczegolne kategorie

np S/M, filmy gdzie piekne dziewczyny śa brutalnie ...wykorzystywane przez demony składające sie z macek w kształcie członkow -na tych sie mozna niezle usmiac

i wiele innych)
Horrory,
Kryminały,
Fantasy, filmy typowe
dla dzieci ( np pokemony

)
jednym z pierwszych , a na pewno najbardziej mnie wciągającym anime jakie obejrzałam było Shoujo
"Sailor Moon" 
czyli nasza
"Czarodziejka z Księżyca" ale namiętnie oglądałam tez "Pszczółkę Maję" i "Muminki" jak byłam młodsza

- ciekawa jestem czy wiedziałysce ze te dwie bajki to równiez japonskie anime

tylko zdubbingowane