Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Ciążowe staranka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#21 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 17:07

Tigra to faktycznie szybko poszło.:)

I wbrew pozorom zaciążenie za pierwszym razem zdarza się często

a myslałam że to raczej od przypadku i trzeba czekać pare miesiecy nawet.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#22 Irena

Irena
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 10:57

Witam :-) Mam pytanie. Od sierpnia staramy się z mężem o dziecko. Moje cykle trwają 31 dni, teraz od 24dc miałam plamienia, które wyglądały jak nitki krwi, w 27dc dostałam @, który trwał 3 dni, dzisiaj mam 5dc, @ już nie mam, ale znowu mam plamienia takie same jak przed @. Boję się robić test, bo skoro miałam @ to chyba raczej się i tym razem nie udało... Jak Wam się wydaje, co mogą oznaczać te plamienia przed i po @?

#23 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:04

Boję się robić test,

a dlaczego ? zrobisz i bedziesz wiedziała.
Co do plamieniem... to wiem że czasem może byc to efekt tzw, niedomoga lutealna
Może idz do ginka, albo zapytaj naszego doktorka forumowego :mrgreen:

#24 harry84

harry84
  • Zbanowani
  • 890 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:14

Przede wszystkim zacznij od testu ciążowego. Starasz się o dziecko i tu upatrywałbym przyczyny.
Pytanie czy pierwszy raz masz do czynienia z taką sytuacją? Bo jeżeli nigdy wcześniej coś takiego Ci się nie przytrafiło nie ma powodów do obaw, spokojnie udaj się do lekarza. Jeżeli nie jesteś w ciąży a problem będzie się powtarzał w następnych cyklach, bądź występuje już teraz któryś raz z kolei, zaleciłbym diagnostykę hormonalną cyklu, ale niestety wirtualnie nie mogę tego stwierdzić żadnym sposobem. Przyczyną może być

niedomoga lutealna

czyli inaczej niedomoga hormonalna ciałka żółtego w cyklu.
Na prawdę ciężko coś stwierdzić bez dodatkowych informacji. Więc radzę udac się do swojego ginekologa ;-)

Czy plamieniu towarzyszy ból brzucha?
"Każdy może być ojcem, ale trzeba być kimś naprawdę wyjątkowym, żeby być tatą..."
Dołączona grafika
www.rakszyjki.pl> STOP rakowi szyjki macicy

#25 Irena

Irena
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 07:06

Witam, plamienia mam pierwszy raz, a od @ boli mnie lewy jajnik... Dzisiaj mam wizytę u lekarza, proszę o trzymanie kciuków :-)

[ Dodano: 2011-04-15, 22:27 ]
Byłam u lekarza dzisiaj, zrobiła mi usg i mówiła, że jest pęcherzyk owulacyjny, który na 6 dzień cyklu ma 3mm... Kazała mi przyjść na powtórzenie usg w poniedziałek... Nadal bolą mnie jajniki i na dodatek mam różowe upławy... Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że to może być jakaś infekcja... Już nie wiem co myśleć i robić...

#26 kurczaczek

kurczaczek
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 17 kwiecień 2011 - 11:38

Ja leżałam 30 minut z pupką do góry, tzn pupka musi być wyżej niż głowa.

Ja bym w takie coś nie wierzyła. Z ciekawości zapytałam siostrę, która położnictwo studiuje. I także stwierdziła że to mit z którego nawet u niej na uczelni proawdzący zajęcia się smieją :D

Pewnie masz rację i siostra również!
Przyznam ze ja próbowałam bo lekarka mówiła że mam tyłozgiecie macicy i to pomoże szybciej plemnikom dotrzeć!
Choć teraz w to wątpię, bo przy takiej metodzie zaszłam raz (a może to był przypadek) a jak dalismy na luzik to zaszłam w kolejne 2 ciąże...
Dołączona grafika

#27 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 08:05

kurczaczek, ja myśle że to całe leżakowanie z pupa do góry, mierzenie temp. to tylko stres. Przynajmniej dla mnie dlatego rezygnuje z tych metoda i poprostu bedziemy sie kochac :-P
Co zaś do obliczania dni płodnych kalendarzykiem w inernecie ...słyszałam że one źle obliczaja...i aby tego nie robic i jesli juz to mierzyc temp. , badać sluz, albo monitoring u gina..

#28 harry84

harry84
  • Zbanowani
  • 890 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 09:54

kurczaczek, ja myśle że to całe leżakowanie z pupa do góry, mierzenie temp. to tylko stres. Przynajmniej dla mnie dlatego rezygnuje z tych metoda i poprostu bedziemy sie kochac :-P

Święte słowa !!! Też zalecam zawsze pacjentkom oddanie się przyjemności, natura wie co robić ;-)
"Każdy może być ojcem, ale trzeba być kimś naprawdę wyjątkowym, żeby być tatą..."
Dołączona grafika

#29 kurczaczek

kurczaczek
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 11:44

Święte słowa !!! Też zalecam zawsze pacjentkom oddanie się przyjemności, natura wie co robić ;-)

I tak też zrobiliśmy!!!
Niestety kolejne 2 ciąże okazały się obumarłe :(

No to i ja mam pytanie do naszego doktorka, jeśli mogę??
Jestem po 3 ciąży obumarłej, nie mamy konfliktu krwi, toxo jest ok, proszę mi powiedzieć jakie powinnam zrobić badania!???
A i jeszcze jedno jakieś 4 lata temu miałam robiony poziom testosteronu i wyszło 141 a norma była do 80 czy są jakieś leki na obniżenie testosteronu i czy on wzrasta wraz z prolaktyna??
Wtedy tez miałam wysoką prolaktynę i lekarka zajęła sie tylko nią :/
Dołączona grafika

#30 harry84

harry84
  • Zbanowani
  • 890 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 12:08

No to i ja mam pytanie do naszego doktorka, jeśli mogę??

Oczywiście ;-)

proszę mi powiedzieć jakie powinnam zrobić badania!???

Czy poznałaś przyczynę przez, którą poprzednie ciąże skończyły się niepowodzeniem ?
Myślę, że oprócz badania w kierunku toksoplazmozy powinnaś zrobić na różyczkę i cytomegalię oraz badanie na krzepliwość krwi, może także hormonalne badanie tarczycy. Od tego na pewno bym zaczął. Twój lekarz tego nie zalecił? Poproś o skierowanie... Przyczyny mogą być na prawdę różne, nie chcę Cię niepotrzebnie denerwować ;-)

czy są jakieś leki na obniżenie testosteronu i czy on wzrasta wraz z prolaktyna??

Testosteron ma niewielki wpływ na wzrost poziomu prolaktyny, odpowiedzialny jest raczej estrogen i niektóre leki.
Co do leków obniżających testosteron, oczywiście hormonalne, zazwyczaj jednocześnie działające antykoncepcyjnie. Są leki antyantrogenowe, które nie działają jak tabletki antykoncepcyjne aczkolwiek powinien je zalecić Twój lekarz.
Dołączona grafika

#31 kurczaczek

kurczaczek
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 18 kwiecień 2011 - 12:21

harry84, właśnie mój lekarz to tylko badał mi prolaktynę i raz testosteron ale na okrągło badał mi estradiol :/
Na różyczkę i cytomegalię nie dostałam skierowania ani nawet o tym mowy nie było!
Nawet mężowi nie kazała robić badań a ostatnio się czepiła i takie bzdury mi nagadała ze szok, ale opiszę to jutro bo zaraz mykam do pracy!
Co do przyczyny to niestety do dziś nie znamy :( lekarka nie robiła mi w tym kierunku zadnych badań :(
Ostatnio coś czytałam na temat gęstości krwi i zastanawiałam sie czy nie zrobić sobie p/c antyfosfolipidowych, ale z mężem stwierdziliśmy ze jak pojedziemy do doktorka w maju to zobaczymy co nam powie.
I jeśli mozna to chciałabym konsultować moje wyniki również z Tobą, bo nie chcę być tylko naciągana na kasę przez lekarzy.
Dołączona grafika

#32 Irena

Irena
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 04 maj 2011 - 10:40

Witam. Wiecie co, coś mnie chyba zaraz trafi. Pojechałam w poniedziałek robić badania, baba w laboratorium powiedziała mi, że wyniki prolaktyny, progesteronu, toxo i bety będą w środę czyli dzisiaj, a cytomegalia będą w piatek, więc pojechałam dzisiaj po 7 odebrać wyniki, a ona do mnie mówi "przecież mówiłam, że cytomegalia i beta będą w piątek" Więc ja na to, że tylko cyto mają być w piątek, a ona "tak? a to widocznie zapomniałam pani powiedzieć, że beta też będzie w piątek" to ja od poniedziałku znoszę jajko, żeby tylko odebrać w środę wynik bety, a ona do mnie takie rzeczy mówi :zły: zastanawiam się czy pójść do innego laboratorium i zrobić jeszcze raz betę i odebrać wynik jutro...
Co do reszty wyników to progesteron mam 13,62ng/ml ( normy są: faza foli. 0,25-054, faza owul 0,25-6,22, faza lut. 1,50-20,00) prolaktyna 29,66ng/ml (normy są: faza owu.5,00-35,00) toxoplazmoza ujemna.

#33 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 04 maj 2011 - 17:54

zastanawiam się czy pójść do innego laboratorium i zrobić jeszcze raz betę i odebrać wynik jutro...

ja mysłam , ze przy tym badaniu to standard , ze wynik na drugi dzien <hmm></span>

Na różyczkę i cytomegalię nie dostałam skierowania ani nawet o tym mowy nie było!

ja duzo słyszałam, zeby przed staraniem sie o dziecko zrobic takie badania i jeszcze ta toksoplazmoza ; ale w twoim przypadku skoro straciłąs dziecko to chyba powinno byc wybitnie wskazane ;-)

bo nie chcę być tylko naciągana na kasę przez lekarzy.

chodzisz prywatnie, za badania tez placisz ???

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#34 Irena

Irena
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 04 maj 2011 - 20:24

magdaaaa no ja też tak myślałam, że wynik będą na drugi dzień... Mam podejrzenia, że się udało - od 2 tygodni zmieniły mi się brodawki piersi, nigdy przed okresem nie bolały mnie jajniki, a teraz mnie bolą od paru dni mnie bolą... Dzisiaj mam 25dc, okres powinnam mieć między 6 a 10 maja... Tak mi zależało na tym wyniku bety, ponieważ biorę leki na nadciśnienie i chociaż bym wiedziała na czym stoję... a tak to muszę czekać jeszcze trochę... <bezradny></span>

#35 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 04 maj 2011 - 20:27

Irena trzymam kciuki , aby się udało :* . Informuj nas co i jak ;D

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#36 Irena

Irena
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 04 maj 2011 - 20:28

Jak tylko będę coś wiedziała to dam znać ;-) ciekawi mnie tylko co będzie szybciej - wynik bety czy @... :evil:

[ Dodano: 2011-05-06, 10:24 ]
Hej, odebrałam wczoraj wynik bety i wyszło 2,00 mUI/ml. Tak w ogóle to okazało się, że w tym labo co robiłam na wynik czeka się 10 dni roboczych, ale że ja nalegałam to baba powiedziała mi"dobrze ja pani zrobię tą betę na już, ale wynik będzie się różnił od tego, który by był 17 maja" Trochę mnie zaskoczyła ta odpowiedź... W sumie beta wykrywa ciążę 3 tygodniową, więc skoro miałam @ 10.04, a owulację 19.04 to nawet jeżeli się udało to chyba jeszcze za wcześnie, żeby beta coś wykryła co? Ja widzę, że na moim wyniku piszę, że oni w tym labo wykrywają dopiero od 4 tyg ciąże więc już sama nie wiem co mam myśleć... Nie wiem dlaczego, ale jakoś za bardzo nie wierzę w ten wynik, który odebrałam... No bo jeżeli ciąży nie ma to beta nie powinna wyjść 0? Może za bardzo się nakręciłam i uwierzę, że się nie udało jak dostanę teraz @...

#37 kurczaczek

kurczaczek
  • Użytkownik
  • 281 postów

Napisano 07 maj 2011 - 10:08

ja duzo słyszałam, zeby przed staraniem sie o dziecko zrobic takie badania i jeszcze ta toksoplazmoza ; ale w twoim przypadku skoro straciłąs dziecko to chyba powinno byc wybitnie wskazane ;-)

bo nie chcę być tylko naciągana na kasę przez lekarzy.

chodzisz prywatnie, za badania tez placisz ???

Magda widzisz to lekarz powinien mnie pokierować ale tego nie zrobił!
A za badania niestety wszystkie płacę!
Dzwoniłam do przychodni czy badanie na różyczkę jest płatne to okazało się ze jest płatne ale mam przyjść do lekarza moze wypisze skierowanie, ale w co wątpie :/

[ Dodano: 2011-05-07, 11:10 ]

Jak tylko będę coś wiedziała to dam znać ;-) ciekawi mnie tylko co będzie szybciej - wynik bety czy @... :evil:

[ Dodano: 2011-05-06, 10:24 ]
Hej, odebrałam wczoraj wynik bety i wyszło 2,00 mUI/ml. Tak w ogóle to okazało się, że w tym labo co robiłam na wynik czeka się 10 dni roboczych, ale że ja nalegałam to baba powiedziała mi"dobrze ja pani zrobię tą betę na już, ale wynik będzie się różnił od tego, który by był 17 maja" Trochę mnie zaskoczyła ta odpowiedź... W sumie beta wykrywa ciążę 3 tygodniową, więc skoro miałam @ 10.04, a owulację 19.04 to nawet jeżeli się udało to chyba jeszcze za wcześnie, żeby beta coś wykryła co? Ja widzę, że na moim wyniku piszę, że oni w tym labo wykrywają dopiero od 4 tyg ciąże więc już sama nie wiem co mam myśleć... Nie wiem dlaczego, ale jakoś za bardzo nie wierzę w ten wynik, który odebrałam... No bo jeżeli ciąży nie ma to beta nie powinna wyjść 0? Może za bardzo się nakręciłam i uwierzę, że się nie udało jak dostanę teraz @...

Kochana beta przecież jest dokładniejsza od testu ciążowego, to nie wiem czemu Ci babka powiedziała ze 4tygodniową ciąże wykrywa???
Chyba że licząc od miesiączki a nie od zapłodnienia :/
A jeśli ciąży nie ma to nie musi byc beta 0 bo w niektórych lab są dopuszczalne normy do 5 tych jednostek to chyba zależy na jakim sprzęcie są wykonywane badania!
Zrób zwykły sikaniec to moze coś pokaże!
Dołączona grafika

#38 Irena

Irena
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 08 maj 2011 - 18:11

Robiłam sikańca wczoraj, wyszła I kreska... Dzisiaj 29dc... @ powinna przyjść w środę... Teraz dodatkowo wyczuwam opuchnięcie narządów... Mam nadzieję, że beta urośnie z <2,00 mlU/ml... jeżeli nie dostanę @ we wtorek, to pójdę powtórzyć betę hcg...

#39 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 08 maj 2011 - 18:37

Robiłam sikańca wczoraj, wyszła I kreska

ja robilam pare dni temu , za rada kolezanki. Wyszła jedna krecha, ale to jest tak że najpierw łaczy sie plemnik z komorka po chyba 8 - 12 dniach mamy zarodek. Wiec jak za wczesniej zrobi sie test nic nie wyjdzie , bo za mało hormonu.

Ja zrobie dopiero jak nie bede miec @ za 5 dni. A że mam okres co 28 dni max 30 wiec u mnie jak nie bedzie okresu w np. 34 dniu to prawie na bank ciaża.

[ Dodano: 2011-05-08, 19:38 ]
a ta beta to jaki ? z krwi ? :oops:

#40 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3557 postów

Napisano 08 maj 2011 - 19:00

a ta beta to jaki ? z krwi ? :oops:

Tak, z krwi. Bada się poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Jest to hormon, który pomaga w rozwoju wczesnej ciąży. Fajne badanie, bo daje pewność i pozwala określić w przybliżeniu wiek ciąży. ;-)
Testy ciążowe zresztą też opierają się na poziomie tego hormonu wydalanego z moczem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych