Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Co powinna mieć w szafie kobieta po 40-tce?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 gogi

gogi
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 08:55

Złota 15!Dla babeczek po 40-tce i nie tylko.Znalazłam w necie. :-)

1)DOBRA BIELIZNA-choć niewidoczna dodaje pewności siebie i elegancji ,modeluje sylwetkę,biustonosz właściwie dobrany prostuje kręgosłup. :mrgreen:

2)DŻINSY-najlepiej w jednym,ciemnym kolorze,dobrze dobrane do sylwetki.

3)BIAŁA KOSZULA-na ważne wyjścia i do dżinsów.

4)T-SHIRT-najlepiej 4szt...biały,czarny,szary i pudrowy.(młodsze szaleją z kolorem i nadrukiem).

5)DŁUGI KARDIGAN LUB BLIŹNIAK-jednolity wysmukla ,wzorzysty pogrubia.

6)ELEGANCKIE SPODNIE-tzw.garniturowe,pasują do butów na płaskim obcasie i na wysokim obcasie,pasują na wyjścia do pracy,kina czy teatru.

7)SUKIENKA-najlepsza prosta z rękawem do łokcia,poza małą czarną może być w kolorze bordo,granat,zgniła zieleń,czekolada albo czerwień(młodsze dopiero szaleją!).stosowna do pracy,na wywiadówkę czy imieniny,charakter zależy od dodatków.

8)GARNITUR-najlepiej 3-częściowy-spodnie,marynarka i kamizelka.noszony w całości lub zdekompletowany z innymi częściami garderoby.

9)CZARNE LEGGINSY-że tylko dla młodych i szczupłych to mit!(i super! <ookk> ),starsze noszą je z kobiecą tuniką lub sukienką i z butami na obcasie,wysmuklą i nadadzą świeżości wizerunkowi.

10)TUNIKA-do dżinsów,legginsów,grubych rajstop i marynarek.Najlepiej w jednym kolorze(co oni z tym jednym kolorem? <co> ),białym,beżowym bądź ciemna fuksja czy zieleń.No i wzory afrykańskie,też są ok jak ktoś lubi.

11)PŁASZCZ-często decyduje o niezatartym pierwszym wrażeniu!(cudne zdanie!)Tak jak dodatki:buty,torebki,apaszki i biżuteria ,ratuje całą stylizację i dodaje charakteru całości.

12)SPÓDNICA-dla 40+...(dla młodszych,w zasadzie każda)-ołówkowa,pasuje do niemal każdej sylwetki,podkreśla talię i biodra.

13)ŻAKIET-koniecznie dopasowany do figury!,najlepszy o klasycznym kroju i jednym kolorze(znowu ten kolor <umieraam> ),czarny,szary,beżowy bądź granatowy.Z dobraną apaszką tworzy duet idealny.

14)TORBA W ROZMIARZE XL-niezmiennie modna a do tego praktyczna.najlepiej kupić taką ,co posłuży na lata,skórzaną,pojemną w uniwersalnym kolorze <umieraam> .Typu np. neseser lub torba-worek.

15)BUTY NA OBCASIE-klasyczne szpilki z obcasem 6-7cm,co to przy chodzeniu stopy boleć nie będą.Czarne albo beżowe pasują do wszystkiego.Takie buty można włożyć zarówno do sukienki i garnituru jak i do dżinsów.

No to jest baza żelazna,część z tych rzeczy posiadam a te który nie mam kupię.Najpierw rozejrzę się po wyprzedażach ,potem po second handach.I będę nareszcie ,,dobrze ubrana",tak myślę. <ookk>

Ciekawi mnie jak Wy podchodzicie do tych ,ubraniowych spraw?Ubieracie się ,,do wieku"?Kobieco czy swobodnie?

Użytkownik gogi edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 08:58

#2 iwonaryki

iwonaryki

Prawdziwa miłość , nie zna granic .

• Użytkownik
  • 1560 postów
  • Lokalizacja..
  • Wzrost:170
  • Włosy:Są jakie są :-p
  • Stan:Żoneczka.
  • Partner:Mój kochany Mąż :*
  • Nastrój:Zakochana
  • Odznaczenia:
    Odznaczenia użytkownika

Napisano 03 czerwiec 2014 - 12:02

Ciekawi mnie jak Wy podchodzicie do tych ,ubraniowych spraw?Ubieracie się ,,do wieku"?Kobieco czy swobodnie?

Na co dzień ostatnio ubieram się tak , aby do wszystkiego coś pasowało .. jak wychodzę na miasto to staram się ubierać odpowiednio do wieku i tak kobieco  :-) .

Synek 13 lat , córeczka 7 lat , córeńka 6 lat .
[*]Nasz aniołek 04.06.2016r.[*]9tc
iv09vcqgirxd72tg.png
28.09.2013r. Ślub Cywilny ❤❤❤ .
26.11.2017r . Ślub Kościelny ❤❤❤.

#3 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 12:20

Zależy od sytuacji.Ale najczęsciej swobodnie,bez ekstrawagancji.Kardiganów nie mam,nigdy mi sie nie podobały.Z leginsów także zrezygnowalam dawno temu.Toreb.czyt. siatek xxl nie lubię.Nic nie moge w takich znaleźć.Po za tym nie mam co nosić w  wielkich ,,siatach''.Bo tak nazywam torby xxl.Na miasto raczej luźno,by nic mi nie krępowało ruchów.

#4 Findmysky.

Findmysky.

słaba, ale udźwignie

• Użytkownik
  • 1069 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 19:56

W sumie to prawie wszystko znalazłoby się w mojej szafie co opisane powyżej a do czterdziechy mi daleko :D. No może oprócz eleganckich spodni - bo jakoś nie lubię. Już wolę spódnicę lub sukienkę.

Najważniejsze się dobrze czuć w ciuchach.

Nie lubię przesadnej elegancji. Coś luźniejszego, ale jednocześnie kobiecego. ;)

''W życiu często by­wamy poniewiera­ni, dep­ta­ni, upo­karza­ni i ob­rażani, a mi­mo to wciąż jes­teśmy ty­le sa­mo warci''

#5 PilaRs

PilaRs
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 15:49

W sumie to prawie wszystko znalazłoby się w mojej szafie co opisane powyżej a do czterdziechy mi daleko :-D. No może oprócz eleganckich spodni - bo jakoś nie lubię. Już wolę spódnicę lub sukienkę.

Najważniejsze się dobrze czuć w ciuchach.

Nie lubię przesadnej elegancji. Coś luźniejszego, ale jednocześnie kobiecego. :-)

Mi do 40 stki daleko, ale zawsze podpatruje eleganckie kobiety po 40 stce, jak szukam czegoś na ważne spotkanie - one absolutnie królują w ubiorze budującym status! Kocham Emmanulelle Alt!

#6 tylkomorze

tylkomorze
  • Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 02 październik 2014 - 09:48

Każda kobieta powinna mieć w szafie to, w czym będzie czuła się po prostu dobrze.

Dla mnie nie ma różnicy czy kobieta ma 20+ czy 40+

<przytul>

Powinna wyglądać schludnie i przyjemnie. To jedyna zasada. Nie toleruję strojów, które kojarzą się z prostytutkami, przykrótkich sukienek, wulgarnego wyglądu. A to zdarza się i młodym, i starszym.

Nie uważam, żeby czymś złym było noszenie delikatnych sukienek czy krótkich spódniczek przez kobiety 40+

No i jeszcze coś: kobiety w każdym wieku powinny dopasowywać ciuszki do swojej sylwetki. Co jak co, ale kobieta, która ma w biodrach 120 centymetrów i cellulit na udach, nie wygląda dobrze, elegancko, sexy w spódniczce mini, która ledwo zakrywa pośladki.

"Głupstwo jest wielkie jak morze, wszystko w sobie pomieści"  - Bolesław Prus

#7 Tamara_26

Tamara_26
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 15:16

moim zdaniem wszystko w czym czuje się dobrze :)

#8 aga01

aga01
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 05 luty 2016 - 15:20

Kochane 40-tka, to nie koniec świata, moim zdaniem to teraz nadszedł nasz czas na modne ubieranie się, przecież jesteśmy kobietami a nie nastolatkami. Wiecie co, zajrzyjcie sobie do ... tam przekonacie się, że kobietom po 40 pasuje wszystko od dżinsów z dziurami, po ekskluzywną kreację od projektanta.

#9 kasanra

kasanra
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 18 luty 2016 - 14:42

czterdziestka jeszcze przede mną, ale już prawie skompletowałam szafę na ten czas ;) tylko nie wiem czy to dobrze czy źle

#10 debora

debora
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 14:45

Ja już jestem po 40 i jakoś się tym nie martwię. Trzeba zadać sobie jedno podstawowe pytanie - cz czuję się jak owa 40-tka? ja odpowiedziałam sobie - nie. Dlatego w mojej szafie znajdzie się chyba wszystko, od klasycznej małej czarne po spódniczkę mini, a dzisiaj na manzana pl zamówiłam na święta sukieneczkę, której moim zdaniem nie powinno zabraknąć w naszych szafach, no dobrze, a co o niej sądzicie?6f1f07624ef42b6e996db4679279cd58.jpg

#11 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 21:49

mnie sie osobiscie nie podoba. ale zgadzam sie z toba , ze trzeba sie ubierac  tak jak sie czlowiek czuje, oczywsicie w granicach rozsadku. 

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#12 axarella

axarella
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 14 luty 2020 - 13:44

Z całą pewnością parę szpilek i balerinki takie jak te: 

1A158N0101C0054_3111_0.jpg

. Ostatnio metaliczne detale są dość popularne. Mi się ogromnie takie baleriny podobają, w nieco rockowym stylu.

#13 kokotka

kokotka
  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 12:23

spodnie rurki - zdecydowanie!

#14 basiaw

basiaw
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 11 maj 2020 - 12:48

Co tylko chce.... Polecam kierowac się tutaj tym co lubicie oraz w czym czujecie się dobrze. Sama jednak od jakiegoś czasu staram się zwracać uwagę na znacznie lepszą jakość ubrań jakie noszę. Wole zainwestować więcej w coś z lepszych gatunkowo materiałów. Zaszczepił sie u mnie minimalizm :) Ma to odniesienie zarówno względem ubrań, jak również względem dodatków.

Jeśli szukacie wygodnych i dobrych jakosciowo skarpetek, polecam strone sklepu ManyMornings:

https://manymornings.com/

Sklep odkryłam jakiś czas temu i bardzo się polubiliśmy Skarpetki super się nosza, również po wielu praniach. A dodatkowo firma wspiera walkę z koronawirusem.