Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Dania jednogarnkowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 tuptunio

tuptunio
  • Użytkownik
  • 4235 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 09:47

iggy, ja robię tak samo (nie tylko z żeberkami),, ale nie jako bigos tylko mięso z kapustą ;-)
Dołączona grafika

w jakim języku myśli głuchy od urodzenia?

#22 angik1683

angik1683
  • Użytkownik
  • 8134 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 11:04

A ja zrobilam z kielbaska i boczkiem i wyszedl pyszny :-D
Kapusta,marchewka,troche koperku,podsmazana kielbaska,boczus i mmmm palce lizac :mrgreen:
sl-11609.png
as1cEZoB0360010MDAwOGQ0fDIwMTM4MmpkfERhd
ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MAMY...i nie tylko ->

#23 Melodia19

Melodia19
  • Użytkownik
  • 3228 postów

Napisano 04 kwiecień 2009 - 13:16

A ja zrobilam z kielbaska i boczkiem i wyszedl pyszny :-D
Kapusta,marchewka,troche koperku,podsmazana kielbaska,boczus i mmmm palce lizac

moja mama zawsze jak robi na swieta bigos dodaje dosyc wina i ma wtedy taki fajny smak

iv09i09kftvt0mdm.png

 

 

 


#24 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 29 listopad 2009 - 17:07

dwie marchewki
pietruszka
seler
cebula
2 jajka
pól szklani bułki tartej
1,5 szkl maki
sol , pieprz
puszka czerwonej fasoli
oliwa


pietruszke , marchewke i seler zetrzec na tarce o duzych oczkach , cebule drobno pokroic.dusic na oliwie do miekkosci
z maki , bułki jajek i wody ( trudno okreslic ile dokładnie) wyrobic ciasto i zrobi kluseczki wielkosci połowy małego palca , gotowac w osolonej wodzie , po wypłynieciu pogotowac jeszcze chwile.przełozyc do naczynia gdzie dusiły sie warzywa , wrzuc fasole osaczona z zalewy , doprawic , wymieszac i mozna jesc.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#25 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 18:59

czosnek

nie ma go w przepisie , tzn nie wiadomo kiedy go dac.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#26 lala874

lala874
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 22:04

Czosnek dodajemy po ziemniakach a przed przyprawami :)

#27 truskaweczka

truskaweczka
  • Użytkownik
  • 1088 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 22:49

słuchajcie musze zrobic jakies jedzonko na sylwka i tak szperałam w przepisach w necie i na stronce dzien dobry tvn znalazłam cos co baaaardzo smakowicie brzmi przynajmniej dla mnie bo kocham cebule :-P wrzucam przepis a jutro moze sprobuje cos takiego zrobic :mrgreen:

Bigos z cebuli i pieczarek

Składniki:
1 kg cebuli
1 kg pieczarek
1 kg kiełbasy
800 g ogórków kwaszonych
koncentrat pomidorowy
80 g masła
pieprz, sól
majeranek, kminek

Przygotowanie:
Pieczarki oczyszczamy, ogórki obieramy ze skóry. Kiełbasę kroimy w kostkę. Podobnie ogórki. Grzyby i cebulę kroimy w cienkie plastry. Wszystkie składniki przesmażamy osobno i łączymy razem w jednym naczyniu. Doprawiamy solą, pieprzem, małą ilością koncentratu. Na koniec dodajemy majeranek i kminek na lepsze trawienie.


tylko ja nie zamierzam smazyc na masle tylko na oleju bo masło jest ble :-P a moja mama powiedziala ze powinnam oddac do tego jeszcze kostki rosołowe warzywne albo s kury hmmm... moze ktoras z was robila cos takiego i pochwali sie swoim sposobem :-D :-D
szczęście ma smak truskawek :D :D

#28 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 17 luty 2011 - 14:03

Ja uwielbiam :mrgreen:
to mój przepis :
• parówki 6-7 szt.
• papryka 1 szt.
• cebula 1-2 szt.
• pomidor 2 szt.

• cukinia mała 2 szt.
• sól do smaku
• pieprz do smaku
• czerwona papryka do smaku
• liść laurowy 1 szt.

Cebulę pokroić w talarki, zeszklić na oleju. Dodać pokrojone w plasterki parówki, , cukinię, paprykę, pomidory bez skórki. Dodać przyprawy i wszystko dusić pod przykryciem około 30 minut. Podawać z chlebkiem.
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#29 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 17 listopad 2013 - 07:53

Kukurydza po teksansku

 

 

skladniki 

2 laski kielbasy ( polecam lepsza jakas ) , my zroblismy na 1 lasce , zalezy na ile potrzebujesz

 2 jajka na twardo

czosnek - 2 zabki

cebula duza

kukurydza -puszka 

ser zolty - pol szklanki 

przyprawy

 

 

sos: 2-3 lyzki musztardy i 2-3 lyzki keczapu 

 

 

Cebulke zeszklic, kielbaske podsmazyc, dodac czosnek starty, przyprawy ( tymianek, oregano , pieprz, papryka ostra ) 

. Pozniej dodajemy pokrojone w kosteczke jajka ugotowane na twardo , sos, mieszamy, gotujemy chwile. Dodajemy puszke kukurydzy i ser. Jeszcze  chwile  o trzymamy na ogniu.

My podajemy w malych mieseczkach, z chlebkiem, jako kolacje. ;)

Dosc ciezkie jedzonko, ale wszystkim smakuje 


Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#30 Janina

Janina

    franca

  • Użytkownik
  • 938 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 18:03

@magdaaaaa bardzo proszę przepis na obiad z tego co miałam w lodówce, wyszło dobre i w smaku podobne do lecza, takie leczo z pęczakiem  :lol:

 

Podsmażyć cebulę pokrojoną np. w piórka, do cebuli dodać pokrojoną w kostkę paprykę, następnie pokrojoną w kostkę kiełbasę, która została z grilla, dodać pomidory pokrojone i obrane ze skórki. Pogotować żeby wszystko zmiękło. Na koniec przyprawić, dodać zioła ja dałam szałwię i dużą ilość koperku. Wymieszać to z ugotowanym pęczakiem i gotowe. :)


Lubię czytać!    <lovam1>  Marcjanna Fornalska "Pamiętnik matki"

 


#31 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 22:11

To pytanie chyba najbardziej pasuje tutaj:

 

Czy któraś z Was robiła kiedyś albo chociaż jadła kimchi

Z jednej strony kusi mnie, żeby zrobić. Z drugiej - nigdy nie jadłam, na przepis trafiłam przypadkiem, a każdy kolejny, który sprawdzam różni się co prawda niektórymi składnikami (podobno jest ponad 200 wersji tego dania :shock:), ale nie różni się ich ogromną ilością a ja - jak pamiętacie, albo i nie pamiętacie - nie lubię wyrzucać jedzenia. 

 

Czytałam, że to się albo lubi albo nie. Lubię kiszoną kapustę, chilli dodaję do wszystkiego, ale sos rybny mnie przeraża. I ta ilość słoików zalegających później w lodówce. No poratujcie :lol:


Wiecie co? Ja może wrzucę przepis, który znalazłam jako pierwszy :-P

 

KIMCHI

 

Składniki:
 
 3 kapusty pekińskie (2-2,5kg)
► sól koszerna lub morska gruboziarnista
► 2 pęczki cebulek dymek lub szczypioru
► 3 główki czosnku
► 1/2 szklanki mąki (ryżowej lub zwykłej pszennej - ja zawsze robię z pszennej)
► 1/4 szklanki cukru
► jedna mała biała rzodkiew (daikon) lub pół dużej
► dwie szklanki gochugaru (고추가루)
► pół szklanki myeolchi aekjeot (멸치 액젓) koreański sos rybny (lub sos sojowy w wersji wege, aczkolwiek nigdy takiego kimchi nie próbowałam - robicie na własne ryzyko :-))
 
1. Obierz kapustę z robaczywych i zwiędłych liści. Akurat mi się udało znaleźć takie, które były nie uszkodzone :-). Odetnij spód (dupkę) i podziel kapustę na 4 części odkładając liście które samoistnie odpadły (przez brak dupki, hihi). Dupkę wyrzuć, liście zachowaj :-) Wsyp sól do miski, by łatwiej nią operować (około 1/3 miski).
 
IMG_5761.jpg
 
2. Pod bieżącą wodą wymyj kapustę i ją osól. Każdy liść musi być posmarowany by lepiej się ukisił. Osolone kawałki wkładaj do miski grzbietem liści do góry. Staraj się upchnąć je jak najciaśniej. Luźne liście układaj na sobie. Odłóż kapustę na około 12-16 godzin. Ja zostawiam po prostu ją na noc, albo do wieczora.
 
3. Obierz czosnki i imbir. Zmiel wszystko ze sobą jeśli masz magiczny przyrząd, który zrobi z nich papkę. Jeśli takiego nie posiadasz, pomęcz się z dziadkiem do orzechów lub posiekaj bardzo drobno.
 
4. Cebulkę/szczypior poszatkuj na prążki.
 
5. Rzodkiew (daikon) potnij na paseczki.
 
IMG_5793.jpg
 
6. Zrób kisiel z mąki i cukru. Do małego garnka wlej wodę i pół szklanki mąki. Wymieszaj. Gdy mikstura zacznie bulgotać dodaj cukier. Mieszaj przez cały czas gotowania (około 3-5 minut).
 
IMG_5795.jpg
 
7. Cebulkę, imbir, czosnek, rzodkiew i kisiel przełóż do miski. Dodaj dwie szklanki gochugaru i pół sosu rybnego. wymieszaj ręką (najlepiej załóż rękawiczki jeśli masz delikatne ręce, albo tak jak ja - woreczek śniadaniowy hihi) aż powstanie jednolita pasta. Jeśli jest bardzo gęsta dodaj trochę wody.
 
IMG_5798.jpg
 
8. Kapusta po 12-16 godzinach powinna być bardzo giętka. Jeśli dysponujesz warunkami (Koreańczycy kimchi robią w łazience ochlapując przy tym wodą wszystko) wypłucz ją 3-4 razy, jeśli jesteś biedny jak ja - wymyj ją z soli pod bieżącą wodą. Chodzi o to, by pozostało jak najmniej soli.
 
9. Jeśli jesteś leniwy, pokrój odsączoną kapustę w kawałki i wymieszaj je z pastą. Jeśli jesteś ambitny i robisz duże ilości kimchi (jak ja kiedyś - 20kg) każdy liść kapusty smaruj pastą a następnie zawiń w rulon i ciasno upchnij do pudełka. Pozostały sos wlej na kimchi.
 
10. Kimchi przechowujemy w plastikowych lub szklanych słojach/pojemnikach. Muszą być szczelne, gdyż inaczej zepsujemy proces fermentacji. Kimchi musi być głęboko upchane, lecz nie uzupełniaj pojemników do końca. Zostaw trochę "powietrza" nad kimchi by nie wybuchło. Z kimchi wypłynie sos, który musi mieć gdzie pływać.
 
IMG_5803.jpg
 
11. Zostaw na jeden dzień kimchi poza lodówką. W ten sposób szybciej sfermentuje. Ja osobiście wolę kimchi mniej sfermentowane, dlatego od razu wkładam je do lodówki. Tak powstałe kimchi może leżeć 1-2 lata. Jednak kimchi, które ma więcej niż rok, nadaje się już tylko do zupy. SMACZNEGO!
 
IMG_5034-10.jpg
 
IMG_5036-12.jpg
 
 
źródło i zdj.: ulalakimchi.blogspot.com
 
Co myślicie? ;>

“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#32 mala_krysia

mala_krysia
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 25 maj 2015 - 13:42

Na kuchni lidla jest świetny przepis na makaron tagiatelle z łososiem i szpinakiem. Polecam. Nie podaje linka, myślę, że każdy sam sobie znajdzie, ew. jakby ktoś bardzo potrzebował to mogę przekleić przepis :)



#33 Antazy

Antazy
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 10:40

Na kuchni lidla jest świetny przepis na makaron tagiatelle z łososiem i szpinakiem. Polecam. Nie podaje linka, myślę, że każdy sam sobie znajdzie, ew. jakby ktoś bardzo potrzebował to mogę przekleić przepis :-)

 

Przepisy z lidla są dość proste do wykonania, dania w nich proponowane są smaczne, a składniki oczywiście można dostać w tym sklepie (co jest wielką zaletą). Pozdrawiam.


 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych