Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Storczyki (orchidea)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9425 postów

Napisano 25 październik 2013 - 19:19

Stoją u mnie na oknie wschodnim

A mój na północnym :)

"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#22 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 25 październik 2013 - 19:29

Na pewno nie przestawiam ich. Już jak postawię tak stoją. Kiedyś przestawiłam to obleciały mi wszystkie pączki więc teraz nie zaryzykuję
jak z fikusem ;)

Stoją u mnie na oknie wschodnim więc od rana mam słoneczko
 a czytalam ze nie lubia slonca za duzo. 
Prosilam o wszystko, zeby cieszyc sie zyciem.
Dostalam zycie, zeby cieszyc sie wszystkim

#23 BrązoweOczy

BrązoweOczy
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 25 październik 2013 - 19:30

A mój na północnym :-)

A moje na zachodnim.

Generalnie chodzi o to by nie doprowadzić do poparzenia słonecznego. 

W lecie stawiam je trochę dalej od okna i zaciągam roletkę. Dostateczność światła mają wystarczającą. W zimie mniej światła dociera do głębi pokoju... to stoją na parapecie. 

#24 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 25 październik 2013 - 19:34

a czytalam ze nie lubia slonca za duzo.

Powiem Ci, że ja nawet rolet nie zaciągam w lecie a stoją na parapecie.

Wychodzę z założenia, że jak ma być to będzie:) A u mnie wszystkie kwiatki rosną jak szalone.

#25 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 25 październik 2013 - 19:48

No bo ich naturalne srodowisko( wiekszosci)  to dzungla tropikalna - rosna na konarach drzew, czyli zle znosza slonca i  maja tam wilgotne powietrze

wiec nie powinny stac na parapecie :-P

chociaz ja mam sasiadke ktora ma ich wlasnie na parapecie chyba  7 i pieknie kwitna 

Moj jak stal w naslonecznionym miejscu to sie nie chcial trzymac a jak go przestawiłam nabral zycia 

Użytkownik Sajuri edytował ten post 25 październik 2013 - 19:49

#26 palomka

palomka
  • Użytkownik
  • 2338 postów

Napisano 25 październik 2013 - 19:56

Miałam jednego, dostałam od Połówka.

Ale kompletnie jakoś nie potrafiłam o niego zadbać i mi padł. A szkoda, bo ładny był :(

I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę...smileys-hearts-339319.gif

#27 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 25 październik 2013 - 20:04

oto moje 3 kwitnące i Cambria (jak kwitła)

#28 BrązoweOczy

BrązoweOczy
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 25 październik 2013 - 20:05

No bo ich naturalne srodowisko( wiekszosci)  to dzungla tropikalna - rosna na konarach drzew, czyli zle znosza slonca i  maja tam wilgotne powietrze
wiec nie powinny stac na parapecie

Mówisz o botanikach. 

Te które są normalne oferowane w sklepach to hybrydy - dostosowano je do naszych warunków :) 

#29 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 25 październik 2013 - 20:26

Moj jak stal w naslonecznionym miejscu to sie nie chcial trzymac a jak go przestawiłam nabral zycia

U mojej mamy stoi storczyk w słonecznym miejscu w podstawce zawsze ma wodę i kwitnie 3 rok jak szalony

#30 Sajuri

Sajuri
  • Użytkownik
  • 11336 postów

Napisano 25 październik 2013 - 20:48

Mówisz o botanikach. 
Te które są normalne oferowane w sklepach to hybrydy - dostosowano je do naszych warunków
czyli wszelkie porady jakie do tej pory czytalam miedzy bajki, bo pierwsze slysze o tym .

w podstawce zawsze ma wodę
no to kolejna rzecz ktora mi dziwi bo i tu czytalam ze nie powinny miec  kontaktu tak z woda. Tylko podlewanie, jak korzenie biale, najlepiej woda odstala 

#31 BrązoweOczy

BrązoweOczy
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 25 październik 2013 - 23:24

czyli wszelkie porady jakie do tej pory czytalam miedzy bajki, bo pierwsze slysze o tym .

Niekoniecznie bajki. Tak naprawdę to trzeba obserwować rośliny. 

Np. moczenie storczyka w wodzie. Jedni dopiero podlewają gdy ścianki doniczek nie są wilgotne a drudzy dopiero gdy korzenie są srebrne. 

Owszem te rasowe storczyki mają lekko inne wymagania i często siedzą w orchidariach i mają tam zapewnione specjalne warunki. Ale te parapetowe świetnie sobie radzą w domowych warunkach. 

#32 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 26 październik 2013 - 07:45

Ale te parapetowe świetnie sobie radzą w domowych warunkach. 
to raczej nie u mnie :P Do kanonu legend chyba juz przeszły moje storczykowe zmagania <lol> Męczyłam sie z nim prawie 2 lata, nie chciał kwitnąć, na końcu zaczął gubić liście, więc go ładnie wypierniczyłam. Ale mam ochote zacząćsię bawić z kolejnym. W końcu wszystkie kwiatki nie mogą mnie aż tak olewać :lol: . Tylko zastanawiam sie ile warte sąstorczyki za 20 zł? Choć na moim doświadczeniu widze, żę i te za kilkadziesiąt mogą być G. warte <bezradny> 

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#33 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 26 październik 2013 - 07:51

Tylko zastanawiam sie ile warte sąstorczyki za 20 zł? Choć na moim doświadczeniu widze, żę i te za kilkadziesiąt mogą być G. warte

U mnie w Leroyu były ostatnio za 10 zł. SZOK! Kupiłam babci bo jej się spodobały jak dostała ode mnie wcześniej. Ostatnio byłam u niej i rośnie jej pięknie. Kwestia kwiatka:)

#34 BrązoweOczy

BrązoweOczy
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 26 październik 2013 - 08:27

Tylko zastanawiam sie ile warte sąstorczyki za 20 zł? Choć na moim doświadczeniu widze, żę i te za kilkadziesiąt mogą być G. warte

Zawsze poluję na przeceny, zwykle kwiaty są już przekwitnięte. A potem ... ładnie oczka odbijają i znów kwitną. 

Tylko nie dajcie się nabrać na niebieskie storczyki.... one w rzeczywistości są białe. Tylko je katują chemią :( 

#35 Rookla78

Rookla78
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 11:16

Też polowałam na przeceny - w efekcie końcowym mam cały parapet szpitalny dla marketowych storczyków. Ostatnio wolę kupować w orchid sklepiku storczyki gatunkowe, są bardziej wymagające ale dają więcej satysfakcji.

#36 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 12:17

Mój dzisiejszy nabytek :-D

#37 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 13:18

Uroczy,uwielbiam białe storczyki :)

#38 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 18:27

@AgnieszkaT cudny :mrgreen: drogi taki inszy?

Stosujesz jakieś odzywki?

Mam 2 storczyki obecnie jeden prawie kwitnie po raz drugi, ale trzymałam za bardzo od strony kaloryfera na parapecie i mi pączki wyschły, ale już kolejne powinny rozkwitnąć normalnie :-) Nic narazie nie stosowałam...

Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#39 Blondynka88

Blondynka88
  • Użytkownik
  • 1351 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 20:10

@AgnieszkaT jakiś inny :) Takiego jeszcze nie widziałam.

nixqp2.png

#40 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 20:36

drogi taki inszy?

Promołszyn - 50 zl (ale to prezent)

Odżywek nie stosuję nigdy a rosną jak głupie.

Takiego jeszcze nie widziałam.

Jest to hmm - cymbidium :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych