Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

żeby warzywa nie były nudne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maego

maego
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 23 czerwiec 2013 - 19:08

Cześć Wam,
mam do Was pytanie, jakie znacznie sposoby, albo raczej przepisy na przyrządzanie zieleniny? Nie mam na myśli typowo wegetariańskiego jedzenia, tylko warzywa jako dodatek do obiadu, może część śniadania, kolacji.
Chce wprowadzić do mojej i Miśka diety znacznie więcej warzyw ale się zastanawiam jak to zrobić żeby nam nie zbrzydły. Wiem, że można je przygotować na parze, przesmażyć czy po prostu ugotować, ale macie jakieś sprawdzone przepisy, jak takie warzywa doprawić, w jakich ziołach zrobić, czy wcześniej je jakoś zamarynować?
Rozumiecie, żeby po tygodniu nie mieć ich już dość i żeby na talerzu było różnorodnie i NIE NUDNO ;)

#2 marella

marella
  • Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:12

Ja np. lubię zapiekanki z przeważającą ilością warzyw. Albo warzywne - brokułowe, z buraków. Ziemniak też warzywko. Kremy z warzyw z grzankami.
Dołączona grafika

#3 babeczka

babeczka
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 20:58

Warzywa niestety jadane dzień w dzień, mogą się znudzić. Ale np do śniadania sałatka zielona, pomidory,papryka,rzodkiewka, do obiadu marchew,pietruszka,seler ugotowana na parze, ewentualnie do drugiego dania gotowana w niedużym garnku (1,5 l) sama marchew pokrojona w drobną kostkę,posolona ,zalana wodą (marchew ma być zakryta wodą) i pod koniec kiedy woda wygotuje się, a marchew będzie miękka lekko posypać mąką i dodać łyżeczkę masła,wymieszać i chwilkę dusić. Na podwieczorek jogurt z kornfleksami. Na kolację sałata zielona,pieczywo,szynka. :-D





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych