Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Fotelik dla dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1089 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 22:18

W skandynawskich krajach jest obowiązek wożenia dziecka jak najdłużej tyłem...

#22 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 11:47

U na też jest nie przepis, ale jakies tam zalecenie chyba do 15 msca, żeby wozić tyłem. Ja przyznaję, że przez to, że wozek 3 w 1 dostaliśmy "w spadku", to nie wgłębiałam się w temat ani fotelików ani wózków. Teraz zaczynam czytać i fotelik następny, po roku zamierzam kupić już odpowiedni - tyłem, z testami itd., tylko to okropny koszt. Tak, na bezpieczeństwie dziecka się nie oszczędza, ale jeśli fotelik kosztuje więcej, niż zarabiam, to jest problem ;) jeszcze się zastanawiam a w przyszłym miesiącu idę na mini warstzaty w tym temacie, to może mi to ciut rozjaśni.

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#23 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3498 postów

Napisano 23 sierpień 2017 - 15:19

@elizabeth w Nest Banku jest zupełnie darmowy kredyt na zakup fotelika samochodowego od 500 do 2000zl:-) zawsze to jakaś opcja!

Młoda cały czas jeździ w łupince, bo się mieści, a podobno łupinki są najbezpieczniejsze. Ale w sobotę planujemy pojeździć po sklepach i poprzymierzać większe foteliki, bo pewnie zanim podejmę decyzję to zdąży wyrosnąć :-) docelowo potrzebujemy dwóch fotelików (do dwóch aut), więc wydatek będzie spory. Może właśnie jeden kupimy na kredyt?
Na pewno muszą być bardzo bezpieczne.

Przed zakupem tego pierwszego długo się zastanawiałam, czy jest sens wydawać aż tyle pieniędzy. Do wtedy nie mieliśmy żadnego wypadku. Pierwszy (rozpędzony van wjechał nam w tyłek i zdemolował cały bagażnik) mieliśmy jak byłam w ciąży. Drugi całkiem niedawno - znowu rozpędzony van, tym razem w boczne tylne drzwi, dokładnie tam gdzie siedzi Młoda. Nie były to zdarzenia z naszej winy. W naszym foteliku mamy dodatkowy boczny wysuwany amortyzator, który ma przejmować energię uderzenia. Nie wiem, czy był potrzebny. Dzięki Bogu nic się nie stało. Ale gdyby się stało? Nigdy bym sobie nie darowała, że chciałam zaoszczędzić na foteliku.

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#24 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1089 postów

Napisano 24 sierpień 2017 - 21:39

Dlatego najbezpieczniejsze miejsce to tylnia kanapa na środku.

Akurat axkidy maja dosc duzy wybor fotelikow.
Jak macie mozliwosc to popatrzcie za sklepem 8 gwiazdek ;)
No i... fajnie nam gosciu powiedzial.. nir oplaca sie kupowac fotelika i przodem i tylem.. bo i tak sie wozi tylko przodem a to tylko po to by miec swiadomosc ze jak cos to sobie przodem zamontuje sie...

#25 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5644 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 08:27

mam łupinkę po Antku, 5 lat nie minęło więc można ją spokojnie użytkować zastanawiam się jednak nad Klippanem który jest od zera nawet do 4rż. Chyba jednak się wstrzymam i jako drugi zainwestuję w naprawdę porządny fotelik, pojedziemy do 8 gwiazdek i niech dopasują. Co do kosztów można poprosić rodzinę, aby na chrzest/roczek/święta dali gotówkę właśnie na ten cel zamiast prezentów. Ja taki mam plan.

Pamiętajcie, że fotelik to nie tylko ilość gwiazdek w testach, nie każdy pasuje do każdego auta i dziecka warto wiec przymierzyć przed zakupem.

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#26 Aspirynkaaa

Aspirynkaaa

I do!

• Użytkownik
  • 3498 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 21:32

Pół soboty spędziliśmy na przymierzaniu fotelików. Pisałam już, że nie znoszę kupować fotelika? :-D
Muszę teraz wszystko przemyśleć, przeanalizować, jeszcze raz porównać parametry, ale wstępna decyzja jest.
Do męża auta chyba Axkid Minikid, do mojego Recaro I-Size, ewentualnie Jane Gravity. Cenowo powalają na kolana. Chyba jeden w tym miesiącu a jeden w przyszłym? :-| dobrze, że chociaż dla Młodszej tron jest :lol:

-Mamusiu, czy miałaś kiedyś marzenie?

-Miałam, idzie teraz koło mnie i trzyma mnie za rękę! dzieci139.gifdzieci139.gif

#27 oleksa95

oleksa95
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 październik 2017 - 14:01

Racja, foteliki RWF są naprawdę drogie... 1000-1500 zł za fotelik wielu może przerazić i czasami nawet edukacja o prawach fizyki nie pomaga w przekonaniu do bezpieczniejszych fotelików... wiem, bo u mnie w rodzinie wszyscy się dziwią, że wożę roczniaka tyłem i jeszcze długo zamierzam. O widzianych przeze mnie praktykach można by książkę napisać. Kuzynka na przykład woziła córeczkę w nosidełku od jednego z najtańszych zestawów 3w1, a jak mała skończyła 4 miesiące, przesadziła ją do fotelika 9-25 przodem w pozycji leżącej  :shock: mała jeździ w nim do dziś, ma 3 lata.

Mój Adaś póki co jeździ jeszcze w łupince, bo główka nie wystaje. Chociaż widzę, że coraz częściej płacze podczas jazdy, pewnie dlatego że nic nie widzi. Myslę, że na dniach pojedziemy do sklepu i spróbujemy dopasować jakiś RWF. Najchętniej nie liczyłabym się z kosztami, wiadomo, bezpieczeństwo najważniejsze, ale dobrze by było, żeby cena też nie powalała. Myślę nad Britaxem, ciekawy też wydaje się Axkid Wolmax. Zobaczymy, który będzie pasował, jak okaże się, że jakiś droższy, to też weźmiemy.

#28 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 03 październik 2017 - 10:01

@oleksa95 ja niestety też mam łupinkę 3w1, namysł nad fotelikiem przeyszedł dopiero po fakcie. Teraz jestem po spotkaniu z człowiekiem z 8 gwiazdek i planuję małego jak usiądzie przesadzić do joie stages, nie ma testów, ale polecany, jest tyłem i koszt nie zabija, bo to jakieś 800 zł. Niestety na więcej nie dam rady, chociaż też bym chciała axkida :P

<serducho>

65vqegz2wjpc3llf.png

#29 oleksa95

oleksa95
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 październik 2017 - 11:59

@oleksa95 ja niestety też mam łupinkę 3w1, namysł nad fotelikiem przeyszedł dopiero po fakcie. Teraz jestem po spotkaniu z człowiekiem z 8 gwiazdek i planuję małego jak usiądzie przesadzić do joie stages, nie ma testów, ale polecany, jest tyłem i koszt nie zabija, bo to jakieś 800 zł. Niestety na więcej nie dam rady, chociaż też bym chciała axkida 

Z tego co wiem, to axkid wolmax kosztuje właśnie około 800 zł :) ale wiadomo, trzeba dopasować do dziecka i samochodu. Nie zawsze będzie odpowiedni :)

#30 kamilapiechowiak11

kamilapiechowiak11
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Wzrost:170
  • Włosy:brążowe
  • Nastrój:Brak

Napisano 23 styczeń 2018 - 17:36

My wymieniliśmy łupinę na drugi maxwaya, fotelik 9-25kg, tyłem :) w sumie z rwf tylko on najlepiej 'siedział' na naszej skomplikowanej kanapie :)

#31 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 08:06

Z tego co wiem, to axkid wolmax kosztuje właśnie około 800 zł

wolmax w promocji 999, normalnie jakoś koło 1200 ;)

ale teraz wyszedł nowy fotelik 9-18 z adac tyłem za 850zł!!! więc jeśli będzie ok do naszego auta, to bierzemy ten!

<serducho>

65vqegz2wjpc3llf.png

#32 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1089 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 19:47

wolmax w promocji 999, normalnie jakoś koło 1200 :-)

ale teraz wyszedł nowy fotelik 9-18 z adac tyłem za 850zł!!! więc jeśli będzie ok do naszego auta, to bierzemy ten!

A Jolie ?? tylko nie pamiętam dokładnie który.. Chyba poniżej 1000 a też tyłem..

#33 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 14 luty 2018 - 13:46

@wloczykijka tak, joie też bierzemy pod uwagę, zależy co do auta podpasuje ;) tylko joie nie ma ADAC a akita ma a różnicaw cenie tylko około 100 zł ;)

<serducho>

65vqegz2wjpc3llf.png

#34 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1089 postów

Napisano 18 luty 2018 - 23:43

@elizabeth z tymi testami to róznie ostatnio...

Może inaczej.. ostatnio słyszałam, że nia ma się co nimi tak bardzo kierować, bo czasem nie do końca sa prawidłowe, czy tez prawidlowo je robia...

A może inaczej skąd jesteś ??

Poza tym, na fb, jest fajna grupa, "Zapytaj osiem gwiazdek" czy jakoś tak... Na wszelkie pytania odpowiedzą i dużo wytłumaczą...

#35 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 25 luty 2018 - 19:34

@wloczykijka jestem w tej grupie :P a w moim mieście jest ich sklep i tam jedziemy kupić :P nawet kapitana znam osobiście :P

<serducho>

65vqegz2wjpc3llf.png

#36 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1089 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 23:36

@elizabeth to zdecydowanie kupować,... w "naszym" sklepie już rabaty za wierność dostajemy....

#37 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5644 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 11:45

Byłam w osiemgwiazdek w Poznaniu i obsługa bardzo na plus :P

Fajna konkretna rozmowa widać, że znają się na tym co robią a nie: Pani weźmie ten bo ładny

201401111762.png

km5skrhmtofzztsl.png

#38 Aza1

Aza1
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 10:01

Staram się wybierać odpowiedzialnie i produkty rekomendowane zarówno w sieci jak i przez znajomych. Wynikiem takiego wyboru od 15 kg jest smart kid belt. Urządzenie zaprojektowane przez twórców fotelików, małych rozmiarów, z atestami, homologacją i przeprowadzonymi testami zderzeniowymi, które pokazują jak bezpieczne jest dziecko podczas podróżowania.

#39 wloczykijka

wloczykijka
  • Użytkownik
  • 1089 postów

Napisano 28 kwiecień 2018 - 14:12

@Aza1 sorry ale bardzo to do mnie nie przemawia... Jeszcze fakt że jest przodem