Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

cwiczenia silowe dla kobiety

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 endorfinka00

endorfinka00
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 15:38

hej! mam do was kobitki pytanko ^^ ostatnio u kolezanki zobaczylam hantle, ale nie takie fitness tyci maluskie tylko takie prawdziwe regulowane :D pokazala mi co i jak, i tak strasznie mi sie spodobalo ze stwierdzilam ze zaczne cwiczyc :) no i teraz mam dylemat… no bo troche sie boje ze sie rozrosne za bardzo i bedzie to wygladalo nieestetycznie, do tego nie wiem w ogole czy sa np, jakies specjalne cw dla kobiet chroniace przed tym. chce byc po prostu silniejsza, jak mi sie lekko miesnie zarysuja to tez spoko, ale nie chce przesadzic :D co radzicice?

#2 Ania_ABCfitness

Ania_ABCfitness
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:10

Witaj! Nie musisz się obawiać, że się “rozrośniesz” - kobietom o wiele trudniej osiągnąć kulturystyczną sylwetkę, nie osiągają takich efektów jak mężczyźni bez specjalistycznej diety i suplementów. Mięśnie oczywiście urosną, ale jak bardzo zależy od indywidualnych predyspozycji no i oczywiście od intensywności treningów oraz diety. Zestawy ćwiczeń są raczej na konkretne partie ciała/mięśni.

#3 endorfinka00

endorfinka00
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:47

okej, a w takim razie jaki jest taki podstawowy zestaw do cwiczen dla kobitiki? plecow raczej robic nie bede :D raczej rece nogi brzuch takie?

#4 Ania_ABCfitness

Ania_ABCfitness
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:57

Do podstawowych ćwiczeń polecam zakupić właśnie hantle regulowane - wykonasz z nimi wiele podstawowych ćwiczeń na wszystkie partie ciała. Dodatkowo możesz zainwestować w drążek wielofunkcyjny - nie służy on tylko i wyłącznie do podciągania, ale może także pomóc Ci przy wykonywaniu np. brzuszków. Jeśli myślisz poważnie o podnoszeniu ciężarów, możesz zainwestować w zestaw z ławką kulturystyczną. W razie pytań - jestem do dyspozycji !

#5 endorfinka00

endorfinka00
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 10:23

super, dzieki! <3 a jaki ciezar na poczatek? bo kompletnie nie wiem ile kupic

Użytkownik endorfinka00 edytował ten post 06 lipiec 2016 - 10:23

#6 Ania_ABCfitness

Ania_ABCfitness
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 10:25

Na początku progresja jest dość szybka, więc myślę że powinnaś zainwestować w obciążenie rzędu 15-20kg. Talerze zawsze można dokupić, ważne tylko, żeby pasowały do gryfu.

#7 Mariolka123

Mariolka123
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 09:19

Ja myślę, że najrozsądniej to jest skorzystać z pomocy trenera. Na własną rękę można niestety źle dobrać ćwiczenia. No i ważna jest też dieta. Ja trenuję z trenerką, która układa mi też plany żywieniowe. I jestem na dobrej drodze do zbudowania formy życia :)

#8 babeczka

babeczka
  • Użytkownik
  • 210 postów

Napisano 10 marzec 2018 - 14:55

Witajcie - ja uważam, że najlepiej zapisać się do  Fitness Clubu,tam przyrządów jest mnóstwo,tak dla kobiet jak i dla mężczyzn.Jest w czym wybrać.Nie wiem czy hantle dla dziewczyny to dobry pomysł. Przecież żadnej nie zależy na masie ,tylko na szczupłej sylwetce.