Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Jezyki obce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pepa140590

Pepa140590
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 16 maj 2012 - 05:30

Witam drogie Panie, mam pytanko odnosnie jezykow obcych:P Od jakiegos miesiaca jestem w Austrii ucze sie niemieckiego ale zbytnio to mi nie wychodzi mieszkam z rodzina mojego faceta mowia po niemiecku i po polsku bo sa Polakami. Moje pytanie brzmi: Czy macie moze jakies metody na uczenie sie skutecznie jezyka??
biore ksiazki i ucze sie i niby pamietam a pozniej juz nie pamietam ... nie wiem co mam robic pomalu sie zalamuje moj facet mnauczyl sie w przeciagu 2 miesiecy i to dobrze sie nauczyl a nawet nie korzystal z ksiazek :( dostal juz stala prace a ja siedze ucze sie i nic ... nie wiem co mam robic Moze wy mi pomozecie :)
:-/

#2 aga22

aga22
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 04 wrzesień 2013 - 16:41

Ja byłam w podobnej sytuacji i skorzystałam z usług... Można się szybko nauczyć języka nie wychodząc z domu. Zanim się zdecydujesz dają darmową lekcje, także polecam ich wypróbować.

#3 feniks

feniks
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 23:40

ja to się tylko w PL ... w Krakowie uczyłam. na obczyźnie... jej, gratuluję odwagi! ja to jakoś sobie nie wyobrażam. boję się chyba za bardzo nowego :P

#4 Cunnilingus

Cunnilingus
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 21:05

Czytać gazety książki, oglądać telewizję. Wtapiać się niejako w język. Innego rozwiązania nie ma.
Lubię przechadzki po górkach, sport oraz języki obce. :) kawaler to nie seler. Do tańca i różańca tudzież wzięcia.

#5 inqaa

inqaa
  • Moderator
  • 5456 postów

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:51

Zamierzam po maturze w końcu zabrać się za kolejny z języków a mianowicie francuski. To już raczej postanowione, że zapiszę się na jakiś kurs a może ktoś będzie przychodził do mnie i mnie szkolił ;-)

mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane wypróbować go w jego państwie ojczystym :->
I mam nadzieję, że nie będę miała problemów z nauczeniem się go :-)

Keep calm and become a doctor <serducho> 

#6 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4615 postów

Napisano 01 październik 2013 - 19:33

inqaa, ostatnio mi chodził ten jezyk po głowie. Tak jakoś intensywnie nad tym myslałam, ale chyba się na studiach skupię.

Mój były sam sie uczy z neta holenderskiego, hiszpańskiego i czegoś tam jeszcze. Ale to zdolna bestia :lol:

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

#7 majcia

majcia
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 19:24

Na naukę słówek jest fajna metoda. Co dzień 10 słówek zapisać na kartce, wyraźnie, dużymi literami. I nakleić tak, aby co jakiś czas spojrzeć. Cel - nauka 10 słówek na dzień. Każda 10 na karteczce o innym kolorze. Słówka to podstawa. Podstawy gramatyki możesz powoli się uczyć z podręczników, jest tego bardzo dużo albo nawet z kursów internetowych

#8 joola

joola
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 27 grudzień 2013 - 15:18

ja wolałam zdac się na profesjonalistów, bo potrzeba mi dyscypliny w nauce... zapisałam się na zajęcia z włoskiego do szkoły w warszawie i powiem wam, ze nigdy się tak dużo nie ucyzłam, ale  z przyjemnością! :-) zajęcia w systemie dualnym, nie traci się czasu na niepotrzebne rozmowy, choć atmosfera jest luźna i przyjazna :-) także dla mnie takie metody są najskuteczniejsze!

#9 Panna K

Panna K
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 15:37

Ja języków obcych uczyłam się metodą supermemo. Możesz poczytać o tych kursach w sieci, chociaż moim zdaniem niemiecki jest wyjątkowo nieprzyjaznym językiem

#10 monia66

monia66

szczęśliwa mamusia

• Użytkownik
  • 3169 postów

Napisano 31 marzec 2014 - 13:55

Ja języków obcych uczyłam się metodą supermemo. Możesz poczytać o tych kursach w sieci, chociaż moim zdaniem niemiecki jest wyjątkowo nieprzyjaznym językiem

ja tez sie uczyłam tą metoda języków supermemo. duzo uczyłam się sama w domu z różnych programów, płyt cd sama sobie kupowałam i cwiczyłam głównie niemiecki. Języka sie nie opanowało do końca bo niemiecki sam w sobie jest ciezkim językiem takim twardym i cięzko go opanowac przynajmniej mnie, ale zawsze cos po tych ,moich naukach w głowie zostało. Teraz chodze codziennie od pn do pt na lekcje do instytutu językowego ucze sie tego języka na bieżąco, oswajam z nim. Ponadto w wolnym czasie oglądam niemiecka tv aby osłuchac się z tym językiem i czasami czytam cos po niemiecku

201407101662.png

#11 halynka

halynka

mamuśka

• Użytkownik
  • 5618 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 22:35

mi kiedyś marzył się kurs włoskiego, ale jak sie głebiej zastanowiłam to już nie widzę sensu. W życiu codziennym raczej mi się to nie przyda

201401111762.png

qio5t5b.png

#12 kajametrowska

kajametrowska
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 07:35

Ja muszę się wreszcie zabrać do nauki angielskiego ....

Niestety ale trochę się zaniedbałam w tym zakresie.

#13 Nova23

Nova23
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 11:50

Ja też się zastanawiam, mam nawet w planie zapisać się na indywidualny kurs ,językowy  /link./ Oferta jest interesująca,  mam nadzieję, że efekty również takie będą :-)

Użytkownik Olenka edytował ten post 15 lipiec 2014 - 12:03

#14 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:51

Teraz jestem na kursie w speak upie, uczę się od niedawna ale już widzę progres :)

#15 Nikkaaa

Nikkaaa
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 10:44

ja mam znajomych po speak up'ie i też sobie chwalą. sama się zastanawiam czy nie zapisać się na taki kurs. oglądam filmy z angielskimi napisami i staram się czytać książki anglojęzyczne, ale wiecie jak to jest... grunt to dobry native speaker i rozmowy, rozmowy..

#16 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 20:21

Myślę, że nie pożałujesz jeśli się do nich zapiszesz. Jeśli trafisz na takich nauczycieli jak moi to pewnie nieźle Cię będą cisnąć :), a jeśli u Ciebie wymowa kuleje to możesz na tym się skupić bardziej.

#17 banana-song

banana-song
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 02 październik 2015 - 09:53

moze powinnas pójśc na jakieś specjalistyczne kursy nauki jezyka gdzie cie wyuczą pod dany zawod. ja przed wyjazdem do niemiec zapisałam się na taki kurs w Akademii Językowej w Gdańsku, gdzie uczyli jezyka dla opiekunek osób starszych wiec nauka byla skoncentrowana tylko na takim języku, ktory na pewno mi sie przyda, a wiadomo ze cała reszta i mniej potrzebne słowka już doszlifowałam na miescju 

#18 ulanka

ulanka
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 21:24

mysle że najwiecej w takim przypadku dają konwersacje w "native'ami", jednak nie kazdy ma taką opcje. na szczescie teraz jest mnóstwo możliwosci i nie jest to problem żeby dobrąć jakąś efektyywną metode dobraną do możliwosci finansowych. ja na studiach choidziłam na lektoraty a angielskiego i hiszpańskiego, chociaz przyznam ze zajęcia z hiszpanskiego były super, a na angielskim miałam wredną jędzę, która w dodatku beznadziejnie prowadziła zajęcia w stylu "a teraz sobie pogadajcie na dowolny temat" .... teraz aktualnie mam wiecej czasu, bo pracuje na pół etatu i obecnie ucze sie,... chińskiego :D super sprawa haha i zabawna, poznaje tez na fejsie ludzi, z którymi moge ten temat omówić i teorie zamienic w praktyke, głownie bazuje na programie na kompie, póki co nie trace zapału.
marzy mi się, żeby za jakiś czas przeczytać tomik poezji zapisany w oryginale, np poety Bei Dao :)

#19 milla77

milla77
  • Użytkownik
  • 212 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 10:17

Oj to współczuję tego angielskiego, u nas fajnie to jest prowadzone, nie lubię właśnie takiego podejścia róbta co chceta bo nic z tego zazwyzaj nie wychodzi.

#20 Wisienkowa

Wisienkowa

HQ

• Moderator
  • 4615 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 18:44

Nadal uczę się francuskiego, powtarzam włoski i niemiecki przez neta bo już kiedyś się ich uczyłam. 

Do tego jeszcze hiszpański próbuję liznąć bo mi się podoba. 

Muszę przyznać, że jak się zna jeden język to potem dużo rzeczy jest podobnych i łatwiej jest. 

Nie przejmuję się tym, że mi się to nie przyda, robię to dla własnej satysfakcji, ćwiczę tym pamięć i cieszy mnie to :)

„Kto chciał mieć bajkę własną - wie, że ognie jednak łatwo gasną,

A potem zostaje zostaje żar, którego dogasić często nie ma jak…”

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych