Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.


Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Nasze dziwne połaczenia smakowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#121 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1 901 postów

Napisano 09 czerwca 2013 - 09:06

rosół ze śmietaną i pieprzem, mniam :-D


Tu przyznam, że jestem zadziwiona. Chyba nawet nie odważę się spróbować.

Każdy z nas urodził się ateistą


#122 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3 496 postów

Napisano 10 czerwca 2013 - 10:38

Riia, Każdy tak samo reaguje. Ja po prostu do wszystkiego lubię śmietanę dodawać + pieczenie, lubie pikantne potrawy.

[ Dodano: 2013-06-10, 21:13 ]
Nie czytam tego tematu od początku, być może tutaj już o tym pisano - jak lubicie jeść krokiety? Bo moja mama zawsze robiła z parówką, ogórkiem kiszonym i papryką w środku i do tego zawsze był panierowane i polane ketchupem. Mniam, na samą myśl już mi burczy w brzuchu :->

<ookk>


#123 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23 947 postów

Napisano 14 czerwca 2013 - 22:30

Bo moja mama zawsze robiła z parówką, ogórkiem kiszonym i papryką w środku

u mnie zawsze farsz podobny do pierogow , a parowka to czasem w pasztecikach ;-)

mnie zawsze zaskakuje jak ludzie potrafia do golabkow jeszcze ziemniaki :roll:

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#124 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1 901 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 07:10

mnie zawsze zaskakuje jak ludzie potrafia do golabkow jeszcze ziemniaki :roll:


Ja tak jem. A z czym?

Każdy z nas urodził się ateistą


#125 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4 069 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 08:48

A z czym?

no przecież gołąbki się je same :-> w środku jest ryż i jest mięso - więc na cholerę ziemniaki jeszcze do tego? :-> :->
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#126 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1 901 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 08:58

no przecież gołąbki się je same :-> w środku jest ryż i jest mięso - więc na cholerę ziemniaki jeszcze do tego? :-> :->


Ja nie dodaję do środka ryżu

Każdy z nas urodził się ateistą


#127 Madź

Madź

    heksa

  • Użytkownik
  • 4 069 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 09:03

Ja nie dodaję do środka ryżu

no to kaszę? :-> albo nie robisz gołąbków po prostu tylko coś innego? :-> <co></span>
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”
 

#128 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1 901 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 09:08

Samo mięso i ewentualnie czerwona fasola, bo ja nie znoszę ryżu. Oprócz tego dorzucam kapustę tak obok zawiniętych mięsnych kulek i mam potem bo uwielbiam. I do tego zawsze jem ziemniaki.

Ale tylko raz spotkałam się z ryzem, u mnie nikt z nim nie robi. No i u mnie nie robi się sosu pomidorowego.

Każdy z nas urodził się ateistą


#129 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5 825 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 09:12

Madź, a u mnie gotuje się jeszcze ziemniaki do gołąbków :-P
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#130 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23 947 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 09:16

no jak samo mieso to rozumiem ze mozna ziemniaki ale ryz/kasza i do tego ziemniaki to dla mnie za duzo.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#131 elizabeth

elizabeth

    lady

  • Użytkownik
  • 7 114 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 09:30

samo mieso

samo mieśo to przecież nie gołabki :lol:

U mnie chyba standardowo - ryż z mięsem, przyprawy i zawiniete w kapuste - do tego obowiazkowo sos pomidorowy, nie wyobrażam sobie do tego ziemniaków!

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!
 

65vqegz2wjpc3llf.png

 


#132 Riia

Riia
  • Użytkownik
  • 1 901 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 09:40

samo mieso

samo mieśo to przecież nie gołabki :lol: !


To są gołąbki. W niektórych krajach nie ma innej opcji jak właśnie samo mięso plus grzyby lub fasola. W Finlandii gołąbki je się z kapustą i mięsem w środku i marchew niektórzy dodają. W niektórych dodaje się tylko kaszę, a o ryżu nie słyszano. Więc to chyba po prostu zależy od regionu.

U mnie robi sie sos koperkowy. Pomidorowy mi nie smakuje, ale to też pewnie dlatego, że od dziecka jej inny.

Każdy z nas urodził się ateistą


#133 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5 825 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 10:16

nie wyobrażam sobie do tego ziemniaków!

A ja nie wyobrażam tak bez ziemniaków, u mnie w regionie to chyba norma, przynajmniej ja zauważyłam, że w wielu domach się tak praktykuje :-P
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#134 Madzik :)

Madzik :)
  • Użytkownik
  • 6 096 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 14:30

nie wyobrażam sobie do tego ziemniaków!

dokładnie :-) jak to tak bez ziemniaków ? ? ? ;-)
sos tylko pomidorowy :-)

#135 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23 947 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 14:36

sos

jadłam kiedys bialy do golabkow z samymi ziemniakami .
a tak to standardowo pomidorowy ;-)

'riia napiszesz w odpowiednim temacie proporcje na farsz do golabkow z fasola ???

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#136 Roxi

Roxi
  • Użytkownik
  • 3 496 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 19:17

Ja też zawsze jadam gołąbki z ziemniakami. :-P

<ookk>


#137 Kala1702

Kala1702
  • Użytkownik
  • 2 113 postów

Napisano 15 czerwca 2013 - 21:34

nie wyobrażam sobie do tego ziemniaków!


dokładnie, gołąbki z mięsem i sos pomidorowy wystarczy ;-)
"...Nie każda sytuacja, która wydaje się być beznadziejna jest nią w rzeczywistości..."

#138 Torii1988

Torii1988
  • Zbanowani
  • 8 196 postów

Napisano 16 czerwca 2013 - 08:02

dla mnie klasyczne gołąbki to mięso z ryżem zawijane w kapustę i sos pomidorowy.

każde odstępstwo to już inne danie ;-)

#139 magdaaaaa

magdaaaaa

    ..lekko próżna flirciara..

  • Użytkownik
  • 23 947 postów

Napisano 16 czerwca 2013 - 09:24

mnie sie robi z kasza za tymi z ryzem nie przepadam.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko
 


#140 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10 527 postów

Napisano 16 czerwca 2013 - 09:27

a u mnie z kaszą i ryżem :P i to w różnych niezrozumiałych dla mnie proporcjach, z kilku rodzajów kasz. Przepisu oczywiście nie znam, bo jak na moje nerwy to zbyt pracochłonne. Ale biorąc pod uwagę, że taki pojedynczy gołąbek sam w sobie zapycha, to nie widze z żadnej strony przy nim ziemniaków :shock:

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych