Skocz do zawartości

Babskiswiat.net używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biżuteria Artemiro

Mahjong
Opis: Nieśmiertelna gra. Mahjong html5 online.

2048
Opis: Hit 2014. Prosta, logiczna i niezwykle wciągająca gra 2048.

Saper
Opis: Saper - kto nie zna tej gry...

Zdjęcie

Nasze dziwne połaczenia smakowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#21 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 15:29

A z moich dziwactw to chyba najpopularniejsze są tosty z serem,ketchupem,a na wierzch ogórek kiszony

Uwielbiam!! Dodaj jeszcze pomidora i cebulkę :mrgreen:

ogórkowej z ryżem również

Też nie, ale w Zakopcu jadłam jak poszlismy do knajpki na obiad. To był pierwszy i ostatni raz.

znam takich co pod serek topiony daja maslo

Hmm.. ja inaczej nie ruszę serka topionego jeśli nie ma masełka.

#22 nie(d)oceniona

nie(d)oceniona
  • Zarządca
  • 10527 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 15:37

ja je jadam ze śmietaną i cukrem - inaczej sobie nie wyobrażam :-)

nie ma mowy :P ze śmietaną, owszem. Ale absolutnie żadnego cukru. :shock: Podobnie jak maziania ich ketchupem. Z cebluą na wierzchu nie jadłam i chyba nie będę próbować, bo cebulę ostatnio znów toleruję tylko, jeśli jej nie widzę. :lol:

A! Wiem czego nie mogę pojąć - jedzenia zupy z pieczywem. Zupa to zupa. Sama w sobie ma być treściwa, z makaronami, ryżami, mało kiedy ziemniakami. Ale chleb do tego? :shock:

Jeszcze gdzieś siępojawiły w temacie potłuczone ziemniaki w zupie - koszmar mojego dzieciństwa. Jak mi uparcie taką stertę do talerza pakowali. Na szczęście to były epizody i już nie wróciły. :P Ziemniaki w zupie tylko w kostkę i na pewno nie w rosole <lol></span> .

*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny. 

#23 AgnieszkaT

AgnieszkaT
  • Użytkownik
  • 3547 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 15:42

A! Wiem czego nie mogę pojąć - jedzenia zupy z pieczywem

Ogórkową tak wcinam ale chyba nawet wszystkie jadam z chlebem jeśli nie ma w niej ryżu czy makaronu :mrgreen:
A moja babcia robi do obiadu sałatę zieloną ze szczypiorkiem i..... cukrem. Ja i babcia uwielbiamy ale tylko my to jemy :mrgreen:

#24 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 15:43

! Wiem czego nie mogę pojąć - jedzenia zupy z pieczywem.

Ja zawsze tak jadam, ale to dlatego, że moja mama robi zupy takie bardziej wodniste, rzadkie :-P

Co do placków ziemniaczanych, kiedyś jadłam tylko i wyłącznie z cukrem- teraz już mi to przeszło, tylko solę :-P

Jeśli chodzi o kanapkę z pasztetem i masłem- to kiedyś tak jadałam, ale np. do serka topionego wciąż masło dodaję.

A co do rzeczy, których nie znoszę- to ketchup- nie zjem niczego, co jest naznaczone choć kroplą ketchupu.

Mój brat do wszystkiego pije mleko, mnie to obrzydza. Ogólnie nie znoszę mleka pod surową postacią.
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt

#25 Tilia

Tilia
  • Użytkownik
  • 9418 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 15:54

A! Wiem czego nie mogę pojąć - jedzenia zupy z pieczywem. Zupa to zupa. Sama w sobie ma być treściwa, z makaronami, ryżami, mało kiedy ziemniakami. Ale chleb do tego? :shock:

Chrupkie pieczywo do zupy - mniam :mrgreen:

Jeszcze gdzieś siępojawiły w temacie potłuczone ziemniaki w zupie - koszmar mojego dzieciństwa. Jak mi uparcie taką stertę do talerza pakowali.

z tym akurat się nie spotkałam :shock:

A co do rzeczy, których nie znoszę- to ketchup- nie zjem niczego, co jest naznaczone choć kroplą ketchupu.

cooo? ketchup to podstawa wielu dań szczególnie tych fast :lol:

A mi się przypomniało co mnie u Misiaka w rodzinie ostatnio zszokowało. Jego brat jada gołąbki z sosem czosnkowym :shock: ja nawet tknąć nie chciałam takiej kombinacji :lol:
"Ani małżeństwo ani dziecko nie są obowiązkowym punktem programu na który trzeba się zdecydować. Obowiązkowa jest tylko miłość"

JkIEp1.png

#26 magdaaaaa

magdaaaaa

..lekko próżna flirciara..

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 15:55

jedzenia zupy z pieczywem

ja tylko do kapusniaku , tak sie nauczylam jakos i jem ;-) do innych zup sobie nie wyobrazam.

czemu mi dałeś wiarę w cud

a potem odebrałaś wszystko

#27 Majorka^^

Majorka^^
  • Użytkownik
  • 5119 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 16:00

Ja tam żadnych dziwactw żywieniowych nie posiadam :lol:
Jak poczytałam o tym rosole z ziemniakami to aż mną wstrząsnęło :lol:

Jedynie kiedyś smarowałam chleb masłem i na to krem czekoladowy co zawsze szokowało moją mamę :lol:

z tym akurat czasem się spotykam, że np do ogórkowej w której są ziemniaki podjada się chleb :-> Dziwne to faktycznie, bo zapycha natychmiastowo <bezradny></span>
Co to jest miłość ?
To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu.
Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się,
że przemókł do głębi serca...

#28 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 17:13

jedzenia zupy z pieczywem.

D. mnie kiedyś zaszokował, bo jadl zupę, do tego wziął sobie posmarował bułke masłem. :shock: I o ile pieczywo akceptuje do zup, bo

moja mama robi zupy takie bardziej wodniste, rzadkie

to smarowanie pieczywa maslem do tego, to dla mnie totalny koszmar :P

robi do obiadu sałatę zieloną ze szczypiorkiem i..... cukrem

Tez tak jem, tylko bez szczypiorku ;-) Ze śmietaną - pyszotka :D

przyznaje,że ciekawy ten wątek :lol:

Zgadzam się ;-)
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#29 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 17:24

Dla mnie normalne jest, że masełko czy margarynę wsadzam pod serek topiony czy pasztet :) tak samo ogórki na pasztecie - pycha.
Nie cierpię jak ktoś dodaje te potłuczone ziemniaki do zup - Rafała mama czasem tak gotuje - halo - to jest zupa czy drugie danie <co></span>
co do placków ziemniaczanych to połączenie z cukrem jest co najmniej dziwne :shock: ja zawsze jem ze śmietaną. Spotkałam się z tym, że jada się je też z gzikiem, ale to też normalne :)

<serducho>
Nie mówmy o zmartwieniach,to nie jest dobry temat

są z nami zawsze, chcesz czy nie.

Pomówmy o nas samych, uczyńmy wielkie plany

być może kiedyś spełnią się?

Gdy już zdobędę mnóstwo pieniędzy

w najbliższym niebie, kupię ci księżyc!

65vqegz2wjpc3llf.png

#30 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 17:32

Dla mnie normalne jest, że masełko czy margarynę wsadzam pod serek topiony czy pasztet

a jest cos pod co nie smarujesz ???
u mnie w domu sie nie smaruje, ale moja bratanice nauczyli w przedszkolu i domaga sie smarowania.

smarowanie pieczywa maslem

sa ludzie, ktorzy jedza kielbace czy parowki i do tego piewczywo smarowane, ja zawsze suche.

#31 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 17:46

a jest cos pod co nie smarujesz ???

nie :P
nawet jak jem jajecznicę czy parówki na śniadanie to lubię sobie chlebek do tego masełkiem posmarować - wtedy niekoniecznie, ale lubię :)

sa ludzie, ktorzy jedza kielbace czy parowki i do tego piewczywo smarowane, ja zawsze suche.

no właśnie <lol></span>

dla mnie normalne jest tez zjeść tak jakby deser od razu po posiłku, czyli np. jem ziemniaki z mięsem, albo zupę i od razu po ostatniej łyżce posiłku zjadam krówkę, babeczkę czy jakiegoś cukierka - nie przeszkadzają mi różnice smakowe ;)

<serducho>

65vqegz2wjpc3llf.png

#32 Madź

Madź

heksa

• Użytkownik
  • 4069 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 17:53

kiedyś smarowałam chleb masłem i na to krem czekoladowy

przecie tak jest najsmaczniej :mrgreen:
próbowałam bez masełka i już nie smakuje tak dobrze, muszę mieć masełko pod wszystkim 8-) czy to pasztet, serek, tatar czy nutella :P

Placki z cukrem - jadałam jak byłam mała - uwielbiaaaaaaaaaaałam, bez śmietany (zwariowałyście? :lol: ), teraz na słodko nie tknę, tylko z sosem mięsnym zjem :-P

Ogórek kiszony czy pomidor na pasztecie - mniami <jesc></span>

Rosół z ziemniakami? Pierwsze w ogóle słyszę :shock:
Tak samo jak o zupie z gniecionymi ziemniakami :shock:

Jak zupę robi moja to też zagryzam chlebem czasami, a jak robię sama to nie ma opcji, żebym jeszcze chleb zmieściła :mrgreen:

A w mojej grzybowej to już w ogóle można łyżkę postawić <lol></span> Grzyby, pieczarki, marchewka, ziemniaki + makaron, wszystko ląduje w garnku <lol></span>
“One, remember to look up at the stars and not down at your feet.
Two, never give up work. Work gives you meaning and purpose and life is empty without it.
Three, if you are lucky enough to find love, remember it is there and don't throw it away.”

#33 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 17:58

Wiem czego nie mogę pojąć - jedzenia zupy z pieczywem

W dzieciństwie jadałam z chlebem zupy, które robiła moja mama - poza rosołem i pomidorową i nigdy mi to nie smakowało, co skutkowało moim urazem do wszelkich zup na długie lata. Na szczęście uraz minął, teraz w moim domowym menu mam chyba z 20 zup więcej, niż mama, ale do żadnej chleba nie zjem.
M. za to, dokładnie tak, jak D. Olenki, nie dość, że jada zupy z chlebem, to jeszcze chleb smaruje masłem. W ogóle je go do wszystkiego - do sałatek, do parówek, do jajecznicy. Dla mnie chleb mógłby w ogóle nie istnieć.

#34 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 18:08

Tak samo jak o zupie z gniecionymi ziemniakami :shock:

ja czasem lubie do barszczu czerwonego albo grochówki.

#35 viola

viola
  • Użytkownik
  • 8330 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 18:13

Ogórek kiszony czy pomidor na pasztecie - mniami <jesc></span>

dla mnie to normalne :mrgreen: pycha

Jak zupę robi moja to też zagryzam chlebem

Nie widzę w tym nic dziwnego,często zupę zagryzam chlebkiem :-P

#36 elizabeth

elizabeth

lady

• Użytkownik
  • 7112 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 18:17

Myślałam i myślałam i wymyśliłam <lol></span>

Nie rozumiem jedzenia krokietów z ketchupem :shock: ja jem tylko te z kapustą z barszczem czerwonym. Albo jajecznica z ketchupem <co></span> mój R. tak je - ja nie potrafię <bezradny></span>

<serducho>

65vqegz2wjpc3llf.png

#37 Olenka

Olenka

Yeah!

• Użytkownik
  • 8138 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 18:21

nie dość, że jada zupy z chlebem, to jeszcze chleb smaruje masłem. W ogóle je go do wszystkiego - do sałatek, do parówek, do jajecznicy.

D. dokładnie tak samo ;-) Ale chyba mnie to juz mniej dziwi niż do zupy, bo u mnie w domu też tak jedzą niektórzy ;-)

krokietów z ketchupem

I znowu mój D. tak ma (on jest chyba jakiś totalnie inny <lol></span> ) Dla niego ketchup powinien byc do wszystkiego, gdzie ja z kolei nie lubie ketchupu, bo psuje strasznie smak (chyba, że frytaski :P )
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one”

#38 magdaaaaa

magdaaaaa

• Użytkownik
  • 23947 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 18:30

ja ketchup tylko do frytek i kielbasy i tostów , jajecznicy nie rozumiem z ketchupem ;P

#39 karatetyka

karatetyka
  • Użytkownik
  • 5629 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 18:42

elizabeth napisał/a:
krokietów z ketchupem

I znowu mój D. tak ma

Dochodzę właśnie do wniosku, że on i M. to jacyś zaginieni bracia, bo upodobania kulinarne mają identyczne <lol></span> Jakiś czas temu spróbowałam krokietów z ketchupem i wcale złe nie były, ale jednak zdecydowanie wolę bez dodatków ;-)

#40 89kasienka89

89kasienka89
  • Użytkownik
  • 5825 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 18:45

O, tak myślałam o moim dziwnym połączeniu jeszcze :P Jak robię mizerię, to do śmietany oprócz soli dodaję cukier :lol: Robię na słodko- słono. I oczywiście nikt poza mną tego nie je.
Miłość, marzenia, uczucia i myśli,
jeszcze raz uwierz w siebie i uwolnij ten instynkt